Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
16225 |
1919 porto lokalne Borysławia, miejscowy przekaz pieniężny z Borysławia, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 19 z Borysławia, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 160 PLN | 140 PLN | |
16229 |
1919 porto lokalne Radymno, przekaz pieniężny z Nowego Targu do Radymna, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 112 z Radymna, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 200 PLN | 170 PLN | |
16234 |
1919 porto lokalne Andrychów, przekaz pieniężny z Chrzanowa do Andrychowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 2 z Andrychowa, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 160 PLN | 140 PLN | |
16235 |
1919 porto lokalne Tarnów, przekaz pieniężny z Tarnowa do Borysławia, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 19 z Borysławia, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 160 PLN | 140 PLN | |
16237 |
1919 porto lokalne Radymno, przekaz pieniężny z Frysztaku do Radymna, na odwrocie znaczki opłaty z lokalnym nadrukiem Porto typ 112 z Radymna, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 200 PLN | 170 PLN | |
16245 |
1919 zestaw znaczków z lokalnymi nadrukami porta. | 35 PLN | 35 PLN | |
16253 |
1920 lokalne prowizoria dopłat, TARNOPOL (typ 144) - Orzeł na tarczy barokowej, znaczek opłaty za 1 mk. przedrukowany lokalnie stempelkiem "R" typu 144 w położeniu odwróconym i użyty jako znaczek dopłaty w Tarnopolu, jak wiele znaczków użytych na skarcie nie został dodatkowo unieważniony kasownikiem, gwarancja i opis Schmutz. | 160 PLN | 144 PLN | |
16308 |
1924 AMBULANS NR.454 relacji ŁUKÓW-DĘBLIN, nieopłacony list przesłany 1.VIII ambulansem, datownik z wyróżnikiem "b" odciśnięto na froncie koperty oznaczając jednocześnie niebieską kredką dopłatę "T", którą pobrano w urzędzie oddawczym w Warszawie w podwójnej wysokości brakującej opłaty; dobry stan zachowania; gwarancja. | 600 PLN | 600 PLN | |
16354 |
1950-80 cztery kolejne serie znaczków dopłatnych. | 60 PLN | 60 PLN | |
16363 |
1980 znaczek z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Więcław. | 40 PLN | 30 PLN | |
16591 |
1939 perforacja firmowa przedstawiająca dzbanek z kawą w okręgu - Kaisers Kaffeegeschäft G.m.b.H., znaczek za 25 Pf herb Gdańska w owalu z perforacją firmową, skasowany 27.1.39 w urzędzie Gdańsk 5; bardzo dobry stan zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
16631 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 23; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja z opisem Schmutz. | 300 PLN | 240 PLN | |
16632 |
1919 wydanie krakowskie, pocztowy adres przesyłkowy z nadrukiem typu 11; bardzo dobry stan zachowania; na odwrocie drugostronna przebitka nadruku (abklatsch); gwarancja z opisem Schmutz. | 400 PLN | 320 PLN | |
16634 |
1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 6, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 000 PLN | 800 PLN | |
16637 |
1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 34, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 800 PLN | 640 PLN | |
16676 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna karta z nadrukiem typu 84 (Fi.300.-); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
16688 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 134 z obiegu pocztowego ze Lwowa. | 70 PLN | 70 PLN | |
16692 |
1919 wydanie krakowskie, podwójna całostka opłaconą odpowiedzią, lekkie uszkodzenia jak na ilustracji. | 100 PLN | 100 PLN | |
16709 |
1920 kartka z hasłem propagandowym. | 30 PLN | 24 PLN | |
16747 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 1, sygnatura VIII-1931, stan bardzo dobry. | 100 PLN | 80 PLN | |
16748 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją 30, sygnatura VIII-1931, ślady po złamaniu kartki. | 20 PLN | 20 PLN | |
16749 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18 - Jezioro Góreckie pod Poznaniem, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 krótka (38 mm); dofrankowana i wysłana 28.X.33 z Nowego Sącza do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik odgięty). | 50 PLN | 50 PLN | |
16758 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 24 - Wilanów, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa; idealny stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
16759 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 4 - Mir, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (40 mm), dofrankowana i wysłana 4.V.1932 z miejscowości Rypin do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (prawy dolny narożnik odgięty). | 40 PLN | 40 PLN | |
16760 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 22 - Hala Gąsienicowa, II nakład, linie rotograwiurą, sygnatura XI-1931 długa (41 mm), dofrankowana i wysłana 21.V.1932 z miejscowości Skała pod Ojcowem do miejscowości Przybysławice; dobry stan zachowania (na dole delikatne zagięcia). | 40 PLN | 40 PLN | |
16761 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 20, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 50 PLN | |
16762 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 19, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 50 PLN | |
16763 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 18, I nakład - sygnatura VIII-1931. | 60 PLN | 50 PLN | |
16767 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr.25 - Gniezno, I nakład, sygnatura VIII-1931; dobry stan zachowania. | 160 PLN | 136 PLN | |
16772 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 6. | 60 PLN | 50 PLN | |
16773 |
1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją nr 13. | 60 PLN | 50 PLN | |
16775 |
1934 wydanie prowizoryczne w związku z obniżeniem taryfy pocztowej, karta 15/20 gr, hasło propagandowe I - "TELEFON USPRAWNIA ŻYCIE, ZBLIŻA I PRZYŚPIESZA!", sygnatura (IX-1933); nadruk w kolorze ciemnoniebieskim, matowy z prześwitującym rysunkiem, belka zwężająca się ku prawej stronie; dobry stan zachowania (niewielkie zmatowienie na froncie). | 200 PLN | 170 PLN | |
16782 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 4 - Poznań Ratusz; nieznacznie słabszy stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
16783 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 24 - Warszawa Gmach Centrali Telegrafu i Telefonu. | 200 PLN | 170 PLN | |
16785 |
1935 M/S Piłsudski, całostka z ilustracją nr 8 - Kraków Grupa Krakowiaków, wysłana 9.I.37 z miejscowości Niwka do Warszawy; słabszy stan zachowania (kartka pionowo zgięta). | 30 PLN | 30 PLN | |
16786 |
1937 koperta lotnicza "Belweder", sygnatura (II-1937) bez kropki po liczbie nakładu, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 102 PLN | |
16796 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 32 - Pieniny Sokolica, wysłana 27.I.38 z Sosnowca do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik zgięty). | 30 PLN | 30 PLN | |
16798 |
1937 Lwów Uniwersytet, kartka z rzadszą ilustracją nr 15 Plac Wolności i Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu, z obiegu pocztowego Osiek k/ Skórcza. | 40 PLN | 40 PLN | |
16799 |
1937 całostka z ilustracją nr 4. | 40 PLN | 35 PLN | |
16800 |
1937 uniwersytet we Lwowie, całostka z ilustracją nr 7. | 60 PLN | 50 PLN |