Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
19838 |
1941 przekaz paczkowy z Warszawy do Krasnystawu koło Lublina nalepka polecenia Warschau C1. | 80 PLN | 80 PLN | |
19849 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, seria czysta z gapami. | 120 PLN | 80 PLN | |
19850 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 6 gr - frankatura pojedyncza, kompletna opaska gazetowa wysłana 21.6.42 z Warszawy do Ostrowi mazowieckiej, dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
19887 |
1942 koperta "Wawel" z sygnaturą III.42., wysłana 7.IV.1943 z Buska na ręce Gertrudy Potockiej w Czortkowie; typowy stan zachowania dla kopert z obiegu. | 50 PLN | 50 PLN | |
19933 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | 120 PLN | 120 PLN | |
19942 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych. | 30 PLN | 30 PLN | |
19949 |
1943 LWÓW - kamuflażowe ostemplowanie prowizoryczne, beznapisowy kasownik przerobiony z polskiego przedwojennego datownika stosowany we Lwowie dla przesyłek niemieckiej poczty polowej, widokówka wysłana 12.XI ze Lwowa do miejscowości Babice, listowa pieczęć formacyjna z gapą "Krankensammelstelle Lemberg"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 160 PLN | 144 PLN | |
19979 |
1944 55. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; na odwrocie arkusza 24 gr na 3 znaczkach lewej kolumny pionowy paseczek zgrubienia gumy, bardzo dobry stan zachowania (Fi.140.-). | 180 PLN | 150 PLN | |
20025 |
1941 Miranda de Ebro - karta pocztowa z obozu koncentracyjnego w Hiszpanii, datowana 21/II wysłana w marcu do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie, stamtąd dosłana do obozu jenieckiego Stalag VIIA w Niemczech; zwraca uwagę niecodzienny stempelek wpływu MCK w Genewie z numeratorem i datą "2256 10 MARS 1941"; stempelki cenzury: numerowy 343, dwa (owalny z godłem i prostokątny) cenzury rządowej w San Sebastian; dodatkowy stempelek "Pas en Suisse"; walor w doskonałym stanie zachowania; po klęsce Francji, Polaków - zarówno żołnierzy jak i cywilów - przedzierających się do Anglii via Portugalia, a zatrzymanych na terenie Hiszpanii, tamtejsze służby wojskowe kierowały do obozów koncentracyjnych nie traktując ich jako internowanych, lecz jak pospolitych przestępców; także piloci polscy, zestrzeleni nad Francją, którzy przez Hiszpanię starali się powrócić do swych jednostek w Anglii, złapani przez Hiszpanów trafiali do tych obozów; dopiero w 1943 roku na skutek nacisków aliantów i strajku głodowego więźniów, obóz ten zlikwidowano, a 17.III.1943 gen. Franco wydał dekret zezwalający Polakom na ewakuację do Wielkiej Brytanii; szacuje się, że przez obóz ten przeszło 1200-2000 Polaków. | 2 400 PLN | 2 400 PLN | |
20046 |
1944 Majdanek, kartka dostarczona więźniom przez PCK w Lublinie z informacją o otrzymaniu paczki z cenzurą nr 4. Kartka wysłana pod koniec marca już w trakcie ewakuacji więźniów Majdanka. Kartki z datą marcową i późniejszą pojawiają się rzadko. | 900 PLN | 700 PLN | |
20057 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze ciemnobrązowym na papierze x2 o nakładzie 2040 sztuk na obiegowej kartce, brązowe plamy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 621 PLN | |
20063 |
1941 Wdowa pierwszego wydania, znaczek w kolorze ultramaryny na papierze z2 (nakład 300 sztuk), gwarancja i oznaczenie. | 280 PLN | 280 PLN | |
20064 |
1941 Wdowa pierwszego wydania w kolorze ultramaryny na papierze z3 o nakładzie 2000 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 100 PLN | |
20082 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szarooliwkowym na papierze u o nakładzie 232 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 620 PLN | |
20103 |
1942 dwie Wdowy drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 o nakładzie 1170 sztuk, jedna odmiana jasna, druga ciemna, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 460 PLN | |
20109 |
1942 150-lecie orderu Virtuti Militari, znaczki wydane do 15.VI ostemplowane 18.VI na karcie kasownikiem okolicznościowym Zieleńce, gwarancja Krawczyk. | 120 PLN | 120 PLN | |
20110 |
1942 150-lecie orderu Virtui Militari, seria czysta z odmianami kolorów i retuszowanym znaczkiem za 10 f. - opis Schmutz, gwarancja Falkowski, Schmutz | 600 PLN | 600 PLN | |
20119 |
1942 Madonna, seria na papierze szorstkim grubym y, gwarancja. | 140 PLN | 140 PLN | |
20120 |
1942 Madonna, seria na kopercie. | 120 PLN | 130 PLN | |
20127 |
1942-43 Pochodnia, seria na papierze szarym szorstkim grubym niekiedy z fragmentami tekstu gazetowego na odwrocie, z dwoma odmianami koloru - karminowym i cynobrowym znaczkiem za 5f., gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
20135 |
1942 150-lecie ustanowienia orderu Virtuti Militari, całostka z obiegu pocztowego, gwarancja i oznaczenie. | 60 PLN | 50 PLN | |
20158 |
1942 Merkury, rzadka winietka wydana w czterech różnych kolorach o nakładzie około 100 sztuk służąca prawdopodobnie jako znak opłaty transakcyjnej na obozowej giełdzie wymiennej. | 250 PLN | 190 PLN | |
20159 |
20170 |
1943 kartka ze stemplem okolicznościowym Wystawy Leśnej i rzadszą grafiką "Zioła źródło zdrowia". | 160 PLN | 220 PLN | |
20176 |
1943 Hetmani, kompletna seria z odmianami ze znaczkiem z przywieszką, gwarancja. | 480 PLN | 480 PLN | |
20178 |
1943 Hetmani, znaczek z Janem Zamoyskim ostemplowany 22.XI kasownikiem okolicznościowym "LEOPOLIS SEMPER FIDELIS" na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym katedrę we Lwowie, na odwrocie karty napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
20196 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarnieckim ostemplowany 30.VIII kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI" na pocztówce ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, przedstawiającej kościół św.Anny w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
20217 |
1943 XX rocznica powstania polskiej YMCA, znaczek na dużym wycinku ostemplowany 19.4.44 kasownikiem okolicznościowym "RACŁAWICE"; gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
20220 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, stempel okolicznościowy "UCZYMY SIĘ LATAĆ". | 120 PLN | 100 PLN | |
20223 |
1943 Polska YMCA, karta z wydrukowanym na odwrocie tekstem, ozdobiona grafiką Koła Filatelistów, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "WILNO" z okazji rocznicy wyzwolenia Wilna w 1919; gwarancja Schmutz. | 250 PLN | 225 PLN | |
20242 |
1943 pocztówka ozdobiona drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego przedstawiającym ratusz poznański, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | 80 PLN | 70 PLN | |
20266 |
1944 XXX rocznica Wymarszu ku Wolności, karta pocztowa ozdobiona okolicznościową grafiką z marszałkiem Józefem Piłsudskim i orłem strzeleckim z napisem POCZTÓWKA. | 120 PLN | 120 PLN | |
20302 |
1944 Rok Olimpijski, kartka pierwszego dnia obiegu ze stemplem okolicznościowym i grafiką obozową, gwarancja Schmutz. | 320 PLN | 320 PLN | |
20319 |
1944 500 rocznica bitwy pod Warną, dwa znaczki za 70 f. w kolorze niebieskim o skrajnie ciemnym i jasnym odcieniu, gwarancja Schmutz, Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
20336 |
1944 VICTORY - nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. w kolorach pomarańczowym i czarnym, upamiętniająca dzień 6.06.44 - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, stosowana na tzw. życzeniach inwazyjnych, przesyłkach mających tajny charakter. | 800 PLN | 700 PLN | |
20375 |
1942 druty, rzadka odmiana na papierze x1 niegumowanym o łącznym nakładzie razem ze znaczkiem odmiany C 150 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 000 PLN | 800 PLN | |
20379 |
1942 druty, doskonały stan i szerokie marginesy, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 200 PLN | 925 PLN | |
20389 |
1942 trąbka pocztowa, kartka z dodatkowym stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie pod znaczkiem. | 500 PLN | 400 PLN | |
20392 |
1942 Wystawa Rybacka, znaczek w kolorze jasno brązowo karminowym na papierze y2, nakład 50 sztuk, gwarancja Kronenberg i stara gwarancja z nowym opisem Schmutz. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
20408 |
1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 100 PLN |