Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
9045 |
1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 55 PLN | |
9054 |
1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 200 PLN | 200 PLN | |
9055 |
1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 50 PLN | |
9056 |
9060 |
1915 Warszawa, znaczek poczty miejskiej, gwarancja i oznaczenie. | 15 PLN | 20 PLN | |
9071 |
1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. - typ II, w kolorze czarnym na niewprowadzonym do obiegu znaczku za 5 gr. - Herb Miasta w kolorze szarozielonym, bardzo rzadkie, obecnie opisywany jako grzecznościowy, ale kiedyś i dotąd w Niemczech, jako pełnoprawna próba (Mi.150 euro), sygnatura Rachmanow, podwójna gwarancja Rembieliński, z opisem Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
9110 |
1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 80 PLN | |
9111 |
1916 Warszawa - "Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 19.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 80 PLN | |
9113 |
1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 90 PLN | |
9125 |
1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
9134 |
1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.4000.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | 3 600 PLN | 3 600 PLN | |
9141 |
1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
9184 |
1918 Warszawa, "10 FEN." - fioletowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 7.10 z Torunia do Warszawy, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej; walor w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | 130 PLN | 100 PLN | |
9222 |
1918 Konin, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 20 fen. w kolorze jasnoniebieskim z rzadkim lokalnym nadrukiem "POLSKA / Orzeł /POCZTA" typu III w kolorze fioletowym, ładny stan; sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski, gwarancja Perzyński. | 40 PLN | 35 PLN | |
9229 |
1918 Tarnów, znaczek pospieszny za 2 h. z niekatalogowanym na tym wzorze znaczka lokalnym nadrukiem typu II, na wycinku, fantastyczna jakość nadruku, świetny jako wzorcowy egzemplarz, gwarancja Krawczyk. | 240 PLN | 240 PLN | |
9231 |
1918 Tarnów, austriackie znaczki dopłaty z lokalnym nadrukiem typu II w kolorze czarnym, kasowane na wycinkach, gwarancja Bojanowicz. | 240 PLN | 240 PLN | |
9302 |
1918 wydanie PP/GGW, książka L.Schmutza i K.Sztaby "Znaczki wydania Poczta Polska / Gen.-Gouv. Warschau z 1918 i 1919 roku", najnowsza monografia tego wydania, obowiązkowa pozycja dla każdego zaawansowanego zbieracza tego wydania i Polski międzywojennej, 160 stron, liczne kolorowe ilustracje. | 80 PLN | 105 PLN | |
9368 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 10 fen. w kolorze różowoczerwonym z nadrukiem drugą formą, gwarancja i opis Berbeka. | 300 PLN | 300 PLN | |
9370 |
1918 wydanie PP/GGW, wieloblok z nadrukiem pierwszej formy, numer HAN na marginesie, usterki, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | 280 PLN | 280 PLN | |
9375 |
1918 wydanie PP/GGW, czworoblok z nadrukiem drugiej formy, górny prawy znaczek z błędem "Poczto", gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 100 PLN | |
9392 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek w kolorze niebieskim z nadrukiem pierwszej formy z błędem "kropka między o i c", znaczek z rzadkiego druku pokojowego, mini fotoatest. | 1 000 PLN | 800 PLN | |
9412 |
1918 wydanie PP/GGW, pasek znaczków z nadrukiem pierwszej formy, środkowy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i oznaczenie. | 100 PLN | 115 PLN | |
9499 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z perforacją ZL 11½, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
9507 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Ryblewski. | 30 PLN | 30 PLN | |
9536 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 100 PLN | |
9554 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 25 PLN | 25 PLN | |
9561 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
9562 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 30 PLN | 30 PLN | |
9569 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 45/80 hal. z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym (Fi.450.-), bardzo ładny stan, gwarancja Kwaśniewski, z opisem Schmutz. | 320 PLN | 288 PLN | |
9575 |
9593 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem niebieskoczarnym z poz. 42, Fischer 2.100,- zł, mini fotoataest. | 800 PLN | 720 PLN | |
9618 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 75, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | 500 PLN | 500 PLN | |
9621 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 39, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk. | 700 PLN | 720 PLN | |
9662 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Petriuk. | 140 PLN | 140 PLN | |
9713 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w nadrukiem formy pierwszej z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Mikulski. | 240 PLN | 216 PLN | |
9719 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 50, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 90 PLN | 81 PLN | |
9745 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 2 200 PLN | 1 800 PLN | |
9768 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z poz. 30 z błędem "uszkodzone A", bardzo ładny stan z jedną podlepką, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 270 PLN | |
9789 |
1919 wydanie krakowskie, dwa znaczki za 2 kr. w kolorach szarawoniebieskim i jasnoszarawoniebieskim z litograficznym nadrukiem formą IV, po jednym śladzie podlepki, gwarancja Sutcliffe, firmowa Saliker i Mikstein. | 90 PLN | 90 PLN | |
9805 |
1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - niebieskozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., wszystkie ładnie kasowane w Krakowie, gwarancje z opisem formy - IIC i pozycji Sutcliffe (2), Mikstein (3), Rachmanow (2) i Schmutz (3). | 900 PLN | 900 PLN |