Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
12931 |
1946 list do obozu dla osób przesiedlonych D.P.Camp Nr.4 w Ettlingen wysłany 30.3 z Erfurtu, dekoracyjnie ofrankowany znaczkami z międzypolami arkuszowymi radzieckiej strefy okupacyjnej dla Turyngii (same znaczki kasowane Mi.100 euro); doskonały stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
12937 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1,20 zł. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), wysokie nominały są rzadkie - katalog Fischera ich nie odnotowuje, przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 185 PLN | |
12939 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, kasowany na wycinku znaczek za 6 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 210 PLN | |
12943 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 8 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, poza minimalnym śladem farby spodniego znaczka w dolnym narożniku na gumie zachowany w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 70 PLN | 70 PLN | |
12944 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, poza fałdą w papierze bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 50 PLN | |
12947 |
1944 Falenica - wydanie prowizoryczne, czworoblok znaczków za 12 gr. z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym dużej litery "F" o wymiarach 11x22,5 mm, właściwe są w kolorze czarnofioletowymu (fałszywe w kolorze czarnym), przeważnie są bez gumy, do obiegu nie doszły, bardzo rzadko spotyka się kasowane, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
12951 |
1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 1 zł./2 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 1 ZŁ (nakład 800 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 200 PLN | 200 PLN | |
12956 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I "Orzeł w kole / POLSKA / POCZTA" w kolorze czarnym, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
12959 |
1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 2 zł./16 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 2 ZŁ (nakład 100 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 800 PLN | 800 PLN | |
12960 |
1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 3 zł./30 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 3 ZŁ (nakład 150 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 700 PLN | 700 PLN | |
12962 |
1944 Zamość - znaczek za 25 gr. + 1,75 zł./60 gr. wydania prowizorycznego z nadrukiem ręcznym stempelkiem gumowym "Orzeł" i wokół "POCZTA / POLSKA / Zamość / 25 VII 1944" oraz nominał (nakład 52 szt.) - UWAGA w katalogu Fischer mylnie podano nakład jako 2 szt. i wyceniono znaczek na 10000.-), piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 1 400 PLN | 1 400 PLN | |
12963 |
1944 Węgrów - wydanie prowizoryczne, znaczek za 5 zł./60 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu II o wymiarach 23x25 mm "POCZTA / POWIATOWA / WĘGRÓW / ZŁ 5 ZŁ (nakład 150 szt.), piękny stan zachowania, gwarancja Krawczyk. | 700 PLN | 700 PLN | |
12970 |
1945 Końskie, znaczki wydania lokalnego stemplowane grzecznościowo na kopercie, na odwrocie stempel z Warszawy z datą 7.3.45 ze zbioru Danowskiego. | 450 PLN | 400 PLN | |
12978 |
1945 rzadko spotykane lokalne nadruki unaradawiające z Bielska Białej na znaczkach III Rzeszy, forma przedrukowa składa się z napisu "Polska", orzełka w trójzębnej koronie i belki kasującej o łącznych wymiarach 17 x 22,5 mm. O tym wydaniu pisał swego czasu Piotr Pelczar w Przeglądzie Filatelistycznym". | 600 PLN | 600 PLN | |
12987 |
1944 Wodzowie, seria czysta w narożnych prawych górnych czworoblokach, piękny stan, gwarancja. | 1 800 PLN | 1 600 PLN | |
13023 |
1944 Goznak, wydanie obiegowe, seria znaczków ciętych, narożny znaczek za 25 gr., bez gumy, gwarancja Mikulski; krótko cięty znaczek za 50 gr. z pełną oryginalna gumą, sygnowany BMK, gwarancja Łaszkiewicz; (Fi.7000.-) atrakcyjna cena wywoławcza. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
13026 |
1944 list polecony z Warszawy do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik Warszawy 26, przesyłka dostarczona przez Turcję i Egipt, stemple i zalepki cenzury. | 120 PLN | 120 PLN | |
13028 |
1944 list polecony z Lublina 1.12.44 do Czerwonego Krzyża w Genewie, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 98 i zalepka i stemple cenzury w Egipcie, stempel tranzytowy z Ankary. | 180 PLN | 180 PLN | |
13059 |
1944-5 fałszerstwa znaczków pocztowych Polski Ludowej autorstwa M.Perzyńskiego i J.Kapkowskiego. | 60 PLN | 50 PLN | |
13064 |
1945 list z Lublina 22.1.45 do Centralnego Komitetu Żydowskiego w Polsce, stempel cenzury wojskowej nr 100 na odwrocie i zalepki cenzury angielskiej. | 160 PLN | 160 PLN | |
13071 |
1945 list polecony z Wadowic do Stanów Zjednoczonych, prowizoryczna erka, stempel cenzury wojskowej nr 360. | 100 PLN | 100 PLN | |
13080 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemno brązoworóżowym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 160 PLN | 160 PLN | |
13098 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, prawy górny znaczek z bardzo rzadkim błędem na poz.22 "przerwa w cyfrze 1", gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
13099 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.7 "wąskie z w zł" (Fi.750.-), gwarancja i opis Sccmutz. | 600 PLN | 600 PLN | |
13109 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z częściowym abklaczem znaczka podstawowego. | 30 PLN | 30 PLN | |
13111 |
1945 list polecony z Krakowa do Katowic, znaczek z przesuniętym nadrukiem, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 573, gwarancja Petriuk. | 700 PLN | 700 PLN | |
13121 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z dolnego rzędu z przesuniętym nadrukiem bez nominału, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
13125 |
1945 wyzwolenie miast, czworoblok z poz. 24/35, górny lewy znaczek z błędem "brak haczyka w 1", górne znaczki Ł blokowe, znaczki dolne Ł kursywą, gwarancja i opis Walocha. | 400 PLN | 400 PLN | |
13140 |
1945 "Radom" - wyzwolenie dziesięciu miast, narożny znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym I walca "kreska na pierwszym piórze lewego skrzydła", gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
13196 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, sześcioblok znaczków za 3 zł./25 gr. ze skośnym nadrukiem, dodatkowo na poz.37/87 błąd "pierwsze a ścięte z prawej na dole", na kilku znaczkach "zamknięte e" i "zalane cyfry 45", a na znaczku z poz.100 "grube o" i ważny błąd na znaczku podstawowym z III walca "wypustka na A w POCZTA", gwarancja Krawczyk. | 400 PLN | 400 PLN | |
13239 |
1945 wydanie łódzkie, znaczek makulaturowy bez perforacji poziomej na dolnym marginesie. | 50 PLN | 50 PLN | |
13242 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, próba bez nadruku, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
13245 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek z błędem "odbity fragment 4 belki", gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
13248 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego. | 30 PLN | 30 PLN | |
13253 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego, znaczek bez perforacji poziomej na dolnym marginesie, znaczek z charakterystyczna usterką w postaci pęknięcia na dolnym brzegu obrazka, gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 340 PLN | |
13308 |
1945 zabytki Krakowa, próba znaczka w kolorze definitywnym na papierze x2, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 70 PLN | 70 PLN | |
13359 |
1945 monografia pod redakcją Macieja Perzyńskiego "Czerwony błędnodruk znaczka za 1,50 zł /25 gr.", 111 stron, liczne ilustracje i podstawowe dane do określania autentyczności i pozycji. | 60 PLN | 50 PLN | |
13367 |
1945 wydanie przedrukowe, list firmowy z Radomska do Łodzi, znaczek w kolorze jasnobrązowoczerwonym, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
13368 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek za 1,50 zł./25 gr. z nadrukiem I Formy na znaczku podstawowym z rysunkiem bardzo silnie przebijającym na odwrocie, lekki ślad podlepki, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
13371 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek z silnym abklaczem znaczka podstawowego. | 60 PLN | 60 PLN |