Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
4381 |
1944 Goznak, 50 gr - frankatura wielokrotna, list polecony ofrankowany czterema pojedynczymi znaczkami wysłany z Biłgoraja do Międzynarodowego Krzyża w Genewie, znaczki unieważnione jednowierszowym stempelkiem Biłgoraj o wymiarach 27x5 mm (B118 - wg. klasyfikacji Z.Mąki) z datą osobno dostawioną dużym numeratorem "21 PAZ 1944", odręcznie narysowana erka; stempelki i zalepka cenzury egipskiej, zalepka cenzury brytyjskiej "OPENED BY EXAMINER 9925 P.C.90." i owalny datownik tranzytowy Gibraltaru z datą "21 FE 1945", datownik odbiorczy Genewy z 18.III.45; przesyłka nie nosi widocznych śladów sprawdzenia przez polską cenzurę wojskową, zwraca uwagę niecodzienny stempelek wpływu Międzynarodowego Czerwonego Krzyża w Genewie z numeratorem i datą "629 19 MARS 1945", oraz stempelek "TIMBRE-RESPONSE"; większość oferowanej na rynku korespondencji z przełomu 1944/45 wysyłanej z Polski do MCK pochodzi z urzędów warszawskich, przesyłki z innych miejscowości są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor o pięknie udokumentowanym obiegu pocztowym w dobrym stanie zachowania. | 1 000 PLN | 800 PLN | |
4413 |
1944-99 "Podręcznik specjalizowany polskich znaków pocztowych 1944 - 1999" autorstwa Adama Kielbasa - Schoeni i Stanisława Fołty. | 80 PLN | 72 PLN | |
4419 |
1945 kartka z Częstochowy 3.3.45 do Dobrej koło Limanowej, stempel cenzury wojskowej nr 748. | 60 PLN | 60 PLN | |
4473 |
1945 "Kraków" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr., z błędem na poz.45/95 "pozioma kreska ścięta z lewej", gwarancja i opis Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
4551 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.8 "drugie e zamknięte, uszkodzona skośna kreska w cyfrze 4", gwarancja i opis Krawczyk. | 70 PLN | 63 PLN | |
4594 |
1945 151 rocznica powstania Kościuszkowskiego - wydanie przedrukowe, arkusz znaczka za 50 gr, w kolorze zielonym z błędem na poz.8 "odbity fragment czwartej belki" - gwarancja Krawczyk (Fi.970.-) i dodatkowo wieloma błędami na znaczku podstawowym i marginesie opisanymi przez W.Więcława w "Filateliście" 4/1999. | 700 PLN | 700 PLN | |
4595 |
1945 151. rocznica Powstania Kościuszkowskiego. | 25 PLN | 25 PLN | |
4655 |
1945 Liga Morska, prawy górny znaczek z błędem "kreska przy G", dolny prawy znaczek z błędem "uszkodzone s", papier x1, gwarancja Walocha. | 100 PLN | 100 PLN | |
4671 |
1945 Liga Morska, czworoblok rozdzielony pustopolami. | 120 PLN | 120 PLN | |
4746 |
1945 wydanie przedrukowe, znaczek w kolorze czerwonym z nadrukiem formy II z poz. 98, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
4751 |
1945 Zabytki Gdańska, narożna parka znaczków za 1 zł., blok legitymacyjny N.3.W.III. | 30 PLN | 30 PLN | |
4754 |
1945 zabytki Gdańska, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
4755 |
1945 zabytki Gdańska, narożnik z numerem walca. | 25 PLN | 25 PLN | |
4757 |
1945 zniszczenia wojenne Warszawy - Warszawa oskarża, seria z odmianami kolorów i papieru. | 100 PLN | 309 PLN | |
4772 |
1945 Kongres Związków Zawodowych, znaczek za 1,50+8,50 zł. z rzadkim błędem "kreska nad R w WARSZAWA" (Fi.100.-), gwarancja Krawczyk. | 100 PLN | 100 PLN | |
4800 |
1945 list Wojskowy wysłany przez radziecka pocztę polową nr 79868B do Lwowa, stempel cenzury wojskowej nr 106. | 80 PLN | 80 PLN | |
4801 |
1945 polecona kartka z Rumunii do Krakowa, stempel cenzury wojskowej nr 1697. | 150 PLN | 135 PLN | |
4844 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1,50 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie" oraz "przerwy w cyfrach 1 i 9 w 1946", gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
4852 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | 60 PLN | 80 PLN | |
4853 |
1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis. | 60 PLN | 60 PLN | |
4868 |
1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków za 6 zł., lewy dolny z błędem na poz.11 "biała plamka między TY", gwarancja i opis. | 150 PLN | 150 PLN | |
4884 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103). | 20 PLN | 20 PLN | |
4885 |
1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury. | 50 PLN | 45 PLN | |
4898 |
1946 święto morza, kompletny arkusz ma papierze grubym złożony w połowie, pęknięcia perforacji na marginesach szczególnie pionowych, rzadko oferowana pozycja w dobrym stanie, Fischer 6.000,- zł. | 2 500 PLN | 2 250 PLN | |
4905 |
1946 Będzin, parka znaczków z numerem walca na marginesie. To jeden z walców odbijający arkusze jeszcze w granicach barwy oliwkowej. | 40 PLN | 36 PLN | |
4906 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, parka znaczków za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.IV. | 30 PLN | 27 PLN | |
4915 |
1946 Henryk IV Probus, znaczek z numerem walca na marginesie. | 25 PLN | 25 PLN | |
4921 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria stemplowana. | 150 PLN | 150 PLN | |
4936 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w idealnym stanie. | 600 PLN | 600 PLN | |
4948 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | 10 PLN | 10 PLN | |
4965 |
1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym nadrukiem i abklaczem na odwrocie. | 60 PLN | 60 PLN | |
4968 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 46 z silnym abklaczem, gwarancja i oznaczenie Kalinowski. | 50 PLN | 50 PLN | |
4969 |
1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z poz. 100 z błędem znaczka podstawowego "kropka przy A w POCZTA". | 20 PLN | 20 PLN | |
4976 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym. | 25 PLN | 25 PLN | |
4993 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
4994 |
1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja | 400 PLN | 400 PLN | |
4995 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | 30 PLN | 30 PLN | |
5003 |
5004 |
5010 |
1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł. na ładnym wycinku, znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN |