Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
7

1816 GAZETA LWOWSKA kompletny egzemplarz z idealnie odbitą sygnetą gazetową Lwowskiej Dyrekcji Pocztowej o nominale 1 Kreuzera z 1816 roku; sygnety - czyli pocztowe stemple gazetowe zostały wprowadzone w Galicji w 1802 roku, ustanowiono wtedy za wysyłkę (m.in. czasopism) opłaty tzw. stemplowo-gazetowe, których uiszczenie potwierdzano poprzez ostemplowanie gotowego wydawnictwa sygnetą; stemple te są prekursorami znaczków gazetowych; bardzo dobry stan zachowania.

300 PLN300 PLN
8

1818 NAJWCZEŚNIEJSZY STEMPEL SŁUPSKA, kompletny list z pełną treścią wysłany ze Słupska do miejscowości Okonek (Ratzebuhr), papier z dekoracyjnym znakiem wodnym przedstawiającym głowę króla pruskiego w medalionie i podpisem "F.WILHELM.III.", czarny dwuwierszowy stempel nadawczy STOLPE 18.MART. wprowadzony do eksploatacji w 1817, przesyłka oznaczona Cito; na odwrocie pieczęć lakowa (przełamana); całość w doskonałym stanie zachowania.

160 PLN160 PLN
12

1820 kompletny list z pełną treścią z Włocławka do Żychlina, czarny jednowierszowy stempel nadawczy typu IIA WŁOCŁAWEK, u dołu listu dopisana pełną datą wysyłki "10/8 20", czarny jednowierszowy stempel urzędu przejściowego typu IIA KUTNO z dopisaną pełną datą "15/8 20"; dopisek "SCR" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; słabszy stan zachowania;

1835 list z Włocławka do Brześcia, czerwona odbitka jednowierszowego stempla nadawczego typu IIB WŁOCŁAWEK z dopisaną pełną datą "5/12 35"; stempelek w ramce "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie dekoracyjna pieczęć nadawcy z godłem "WOIEWODZTWO MAZOWIECKIE OBWOD KUIAWSKI PREZYDENCYA MUNICYPAL: POLICYI MIASTA OBWODOWEGO WŁOCŁAWKA"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji B.Grodzińskiego.

320 PLN320 PLN
43

1842 po, list zagraniczny z Warszawy do Triestu wysłany 29 6, doskonała odbitka małego stempla nadawczego typu IIIC o średnicy 18 mm; przesyłka została całkowicie opłacona przez nadawcę, co oznaczono stempelkiem FRANCO, a obok wpisano wysokość opłaty 15/15.

250 PLN250 PLN
50

1845 kompletny składany list z Warszawy Rosji, datownik warszawski typ IIID.

15 PLN15 PLN
51

1846 kompletny list z pełną treścią wysłany 6/3 z miejscowości Trzebnica do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy TREBNITZ, na odwrocie efektowna pieczęć lakowa nadawcy "MAGISTRAT ZU TREBNITZ" i stempelek nadejścia; bardzo dobry stan zachowania.

40 PLN40 PLN
65

1850 kompletny list z pełną treścią z dopiskiem "Militaria" wysłany 19/6 z miejscowości Miastko do Okonka (Ratzebuhr), czarny dwuobrączkowy stempel nadawczy RUMMELSBURG, na odwrocie pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; dobry stan zachowania.

50 PLN50 PLN
92

1853 składany list z Myslowitz (Mysłowic) do Krakowa.

30 PLN30 PLN
101

1860 składany list z Beuthen (Bytom) do Zabrza.

30 PLN30 PLN
109

1869 składany list polecony z Beuthen (Bytom) do Tarnowa.

40 PLN40 PLN
199

1917 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu.

85 PLN76 PLN
226

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych na obwolucie listu z Ząbkowic do składu żelaznego M. Neufelda w Warszawie, znaczek unieważniony bardzo rzadki stemplem numerowym Ząbkowic z cyfrą 289 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, czytelnie odbity dwujęzyczny miejscownik Ząbkowic z ręcznie wpisaną datą 20/1 (20 stycznia najprawdopodobniej 1863 lub 1864 roku, kiedy spotyka się znaczki w tych barwach na korespondencji), znaczek z poz. 69 w arkuszu z charakterystycznymi silnymi usterkami druku barwy niebieskiej we wszystkich narożnikach; mocno uszkodzone cyfry 10 oprócz dolnego lewego narożnika i mocno wgniecioną ramkę w tym narożniku, na odwrocie odbiorczy warszawski datownik 31/1 i godzinnik 9/R (dziewiąta rano), list przewieziono ambulansem pocztowym nr 2 (Ząbkowice węzeł kolejowy) w kierunku Częstochowy, Piotrkowa i Warszawy, rzadki stempel "EKSPEDYCYA POCZT w WAGONIE / 2" na odwrocie, ślady trzech złamań koperty w tym jedno przez znaczek, pomimo tego dekoracyny i bardzo rzadki walor, list pochodzi ze zbioru W. Rachmanowa i posiada jego stempelek w dolnym prawym rogu.

28 000 PLN33 700 PLN
228

1860 duży fragment koperty listu z Radzynia do Warszawy opłaconego pierwszym polskim znaczkiem w kolorach niebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych, znaczek unieważniony stemplem numerowym Radzynia z liczbą 62 w okręgach, wysoki stopień rzadkości 8 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, dwujęzyczny miejscownik Radzynia z ręcznie wpisaną datą 10/1, znaczek w ładnym stanie zachowania z czytelną odbitką kasownika, wycinek pochodzi z kolekcji W.Rachmanowa i posiada jego gwarancję w dolnym prawym rogu.

9 000 PLN9 000 PLN
230

1860 USZKODZENIE "KROPKA PO 10. КОПЪ" POWSTAŁE PRZY SPORZĄDZANIU GALWANOSTEREOTYPÓW, pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminowym na średnim papierze; pięknie i czysto odbita klisza niebieska z opisanym przez Z.Mikulskiego w "Filateliście" 2/2010 błędem "kropka po 10. КОПЪ", klisza czerwona też bardzo ładnie odbita i bez większych usterek, uszkodzenie kliszy niebieskiej powstało podczas procesu chemicznego przy sporządzaniu galwanostereotypów, stąd obok niebieskich obwódek wokół herbu jest jednym z najważniejszych błędów - może nawet odmian, tego wydania; ładne żywe kolory, oryginalne gumowanie na całej powierzchni, przesunięcie rysunku takie samo jak na znaczku z eksponatu Z,Mikulskiego, ślady podlepki w kilku miejscach, ale bardzo lekkie, cenny walor do eksponatu wystawowego "Polska nr.1"; kolorowy fotoatest Ceremuga A.I.E.P.

54 000 PLN42 000 PLN
234

1860 pozioma parka pierwszego polskiego znaczka w kolorze ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, znaczki na papierze cienkim z prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie, znaczki unieważnione warszawskim kasownikiem numerowym, znaczki z pozycji 71 i 72 w arkuszu, lewy znaczek z charakterystycznymi uszkodzeniami lewych cyfr 10 i lewej ramki, ładny stan zachowania pomimo uszkodzenia jednego narożnego ząbka, doskonały materiał do badań i plattingu pierwszego polskiego znaczka.

14 000 PLN10 000 PLN
235

1860 CZERWONY PUNKT; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w rzadkim zestawie kolorów błękitu pruskiego i różowym; klisza czerwona z unikalnym błędem "czerwony punkt poza tłem w płaszczu heraldycznym po lewej", opisanym przez M.Miszczaka jako typ I w "Przeglądzie Filatelistycznym" 1/2005; znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa; jest przylepiony na podlepce do wycinka z którego pochodzi; zachował się w przepięknym stanie, na odwrocie gwarancja i opis błędu miękkim ołówkiem Schmutz.

8 000 PLN6 000 PLN
236

1860 NIEBIESKA OBWÓDKA i PODWÓJNE UŻYCIE; wycinek z dwułótowego listu z dwoman egzemplarzami pierwszego polskiego znaczka za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o ciemnych odcieniach; lewy z niebieską obwódką wokół herbu typu II z charakterystyczną rysą w szerokim niebieskim owalu powyżej litery O w KOP. (Fi.6000.-); dodatkowo znaczek ten jest z całą pewnością dwukrotnie użyty, co było oszustwem na szkodę poczty; pod spodem widoczny polski kasownik numerowy 191(?) - Kalisz, w lewym dolnym rogu dobrze widoczne okręgi tego kasownika; przybito na nim mocno kasownik DP - Droga Petersburska, ekspedycji pocztowej na dworcu kolejowym Praga; prawy znaczek o uszkodzonym licu nie ma wyraźnych śladów podwójnego kasowania, ale nie można też tego wykluczyć - uszkodzenia mogą wynikać z usuwania śladów tuszu, a przyklejenie wzajemnie odwrotnie obu znaczków pomogło fałszerzowi przykryć stare kasowanie nowym; tego typu fałszerstwa na szkodę poczty były w Rosji powszechne, ale w Królestwie na pierwszym polskim znaczku nieco rzadsze, szczególnie na wysoko opłaconym liście dwułótowym; lekkie załamanie w poprzek wycinka nieznacznie tylko obniża wartość tego waloru, cena wywoławcza na poziomie ceny znaczka z niebieską obwódką wokół herbu, ten uszkodzony nie jest liczony.

6 000 PLN6 000 PLN
245

1864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na obwolucie listu z Warszawy do Moskwy, znaczek nadany w ekspedycji pocztowej na dworcu praskim w Warszawie, stempel dworca praskiego z literami DP w okręgach i datownik dworca w kolorze czerwonym z datą 9/11, znaczek co rzadko spotykane stemplowany dodatkowo stemplem firmowym firmy H.Ollendorf, znaczek z błędem "kropka po cyfrze 10", stemple odbiorcze na odwrocie, koperta pomimo dwóch zagięć o bardzo dobrej prezencji i dobrym stanie.

20 000 PLN20 000 PLN
246

1864 pierwszy polski znaczek w kolorach ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych na obwolucie listu z Łanięt do Warszawy, znaczek unieważniony bardzo rzadki stemplem numerowym Łanięt z cyfrą 314 w okręgach, stopień rzadkości według Bojanowicza 8 punktów w dziesięciostopniowej skali rzadkości, czytelnie odbity dwujęzyczny miejscownik Łanięt i ręcznie wpisana data nadania 17/7 (17 lipiec 1864 roku), znaczek z poz. 61 w arkuszu z charakterystycznymi usterkami druku barwy niebieskiej w obu lewych narożnikach, na odwrocie odbiorczy warszawski datownik 18/7 i godzinnik 7/R (siódma rano), znaczek z obciętym górnym ząbkowaniem co zdarzało się przy oddzielaniu znaczków z arkusza (według atestu), koperta z załamaniami i przybrudzona, pomimo tego o dobrej prezencji, prawdopodobnie jedyny list z tego małego urzędu pocztowego otwartego dopiero w 1862 roku, list pochodzi ze zbioru W. Rachmanowa i posiada jego stempelek w dolnym prawym rogu, fotoatest.

45 000 PLN35 000 PLN
249

1865 Królestwo Polskie 219 - SŁUPCA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony unikalnym polskim kasownikiem numerowym 219 - Słupca, w granicznej ekspedycji pocztowej na trakcie z Konina (Fi.1700.-); ma on bardzo wysoki stopień rzadkości - 8 punktów według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; znaczek oferowany jest na karcie z wystawowej kolekcji M.A.Bojanowicza; jako dodatek list przedfilatelistyczny ze Słupcy do Warszawy; poza nieco krótszym narożnikiem znaczek zachował się w dobrym stanie, gwarancja Bojanowicz.

1 000 PLN1 000 PLN
258

1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15; unieważniony czytelnie polskim kasownikiem numerowym 6. - Kałuszyn (Fi.+300.-), zwraca uwagę rzadko tak dobrze widoczna kropka po cyfrze 6. która odróżnia ten kasownik od 9 - Góra Kalwarya, piękny stan.

400 PLN400 PLN
259

1866 Królestwo Polskie 194 - SIERADZ, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony bardzo czytelnie polskim kasownikiem numerowym 194 - Sieradz, ekspedycji pocztowej na trakcie z łowicz do Kalisza; kasownik ma 4 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza, oferowany jest na fragmencie karty z jego kolekcji wystawowej, znaczek pochodzi ze słynnej kolekcji A.Faberge, na odwrocie jego adnotacja o zakupie od F.Mertensa w VI.07.

300 PLN250 PLN
279

1915 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej Jędrzejów „a” do Karlsbad z piękną frankaturą znaczkami pierwszego wydania K.u.K. Feldpost.

1 400 PLN1 260 PLN
284

1915 okupacja austro-węgierska, list polecony wysłany z poczty etapowej Dąbrowa In Polen „a” do Pragi ze stemplem formacyjnym.

90 PLN81 PLN
285

1915 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kielce „b” do poczty polowej 125 z mieszaną frankaturą znaczkami pierwszego i drugiego wydania K.u.K. Feldpost.

900 PLN810 PLN
294

1915 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Miechów „b” do Wiednia.

40 PLN40 PLN
299

1915 seria Feldpost I na wycinkach z polskimi kasownikami.

2 400 PLN2 000 PLN
324

1916 okupacja austro-węgierska, list polecony z Olkusza do Wiednia, dekoracyjna frankatura.

160 PLN210 PLN
336

1916 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa za 5 hal dofrankowana w zawiązku z podwyższeniem taryfy bośniackim!!! znaczkiem za 3 hal, skasowana 8.XI w urzędzie etapowym w Piotrkowie (kasownik z wyróżnikiem "c"), na odwrocie bez tekstu; stempelek cenzury.

40 PLN40 PLN
355

1916 okupacja austro-węgierska, karta polowa i widokówka wysłane ambulansem pocztowym K.u.K. Feldpostsammelstelle Lublin – Trzebinia ze stemplami formacyjnymi.

250 PLN150 PLN
358

1916 okupacja austro–węgierska, urzędowy list polecony (składany z dokumentu) wysłany z poczty etapowej w Biłgoraju do Tarnowa.

50 PLN30 PLN
365

1917 okupacja austro-węgierska, firmowy list polecony wysłany z poczty etapowej Piotrków „a” do Pragi ocenzurowany w Piotrkowie.

280 PLN252 PLN
366

1917 okupacja austro–węgierska, przekaz paczkowy wysłany z poczty etapowej Kielce „a” do Końska, na odwrocie porto pobrane znaczkami bośniackimi.

550 PLN495 PLN
367

1917 okupacja austro–węgierska, opaska gazetowa wysłana z poczty etapowej Zamość do Ostrawy, mieszana frankatura ze znaczkiem ekspresowym Bośni i Hercegowiny.

150 PLN135 PLN
370

1917 okupacja austro–węgierska, pocztowy przekaz pieniężny, specjalny bardzo rzadki formularz K.u.K Feldpost in Polen do przesyłania pieniędzy w walucie koronowej na terenach polskich pod okupacją austriacką i w Austro–Węgrzech wysłany z poczty etapowej Działoszyce „a” do Wiednia, owalny stempelek urzędu nr 64.

2 500 PLN2 250 PLN
406

1917 koperta z Kłomnic 3.3.17 do Brzosówki opłacona polówką znaczka za 10 hal., prawdopodobnie inspiracja filatelistyczna.

300 PLN220 PLN
415

1918 okupacja austro–węgierska, list polecony o wadze powyżej 20 gr. wysłany z poczty etapowej Opatów in Polen do Elbing, ze stemplami urzędu, na odwrocie datownik odbiorczy Elbing 10.2.18.

300 PLN270 PLN
416

1918 okupacja austro-węgierska, karta polecona (rzadkie) wysłana z poczty etapowej Działoszyce „a” do Wiednia, ocenzurowana w Granicy, prawidłowa dopłata do polecenia 25 halerzy.

400 PLN360 PLN
417

1918 okupacja austro–węgierska, list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Wiednia ze stemplem urzędu, oderwane pieczęcie lakowe.

700 PLN630 PLN
419

1918 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej Wierzbnik na Wołyń, ocenzurowana w Wiedniu, cenzor nr 232.

40 PLN36 PLN