Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
40878 |
2016 Zjazd Delegatów PZF w Iławie, narożny czworoblok znaczków ciętych. | 45 PLN | 45 PLN | |
40915 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja. | 85 PLN | 85 PLN | |
40935 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 27, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
40936 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 74, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 270 PLN | 311 PLN | |
40941 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | 600 PLN | 600 PLN | |
40958 |
1919 Jarosław - wydanie koronowe, parka znaczków za 25 h. z rzadkim nadrukiem prowizorycznym "Porto" stempelkiem drewnianym typu 44 o wymiarach 20x8,5 mm. w kolorze czarnym (Fi.280.-), na wycinku z koperty listu do Jarosławia, gwarancja i opis Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
40970 |
1919 porto lokalne HRUBIESZÓW, znaczek opłatny na wycinku przekazu pieniężnego z nadrukiem lokalnym "PORTO" typ 41, według PZP najwyższy stopień rzadkości D, na znaczku za 10 hal. nie odnotowany, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 400 PLN | 461 PLN | |
40994 |
1923 PRZEMYŚL - Siewca, znaczek z nadrukiem inflacyjnym za 25000/20 mk. z odwróconym lokalnym prowizorycznym nadrukiem "T" stempelkiem drewnianym typu 108 o wymiarach 15,5x20,5 mm. w kolorze czarnym (Fi.260.-), gwarancja i opis Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
41077 |
1920 wydanie prowizoryczne, znaczek za 10 Mk./7.5 Pf., z nikłym lila poddrukiem szpice do góry, z bardzo rzadkim niekatalogowanym błędem "belka uszkodzona po prawej", lekki ślad podlepki, gwarancja i opis odmiany Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
41082 |
1920 14.VI wydanie przedrukowe, 10+10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.80.-). | 50 PLN | 50 PLN | |
41084 |
1920 X wydanie przedrukowe, 15 Pf karta, czysta (Fi.30.-). | 20 PLN | 20 PLN | |
41087 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/7½ + 30/7½ Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | 70 PLN | 70 PLN | |
41088 |
1920 XI wydanie przedrukowe, 30/10+30/10 Pf podwójna karta z opłaconą odpowiedzią, czysta (Fi.100.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
41209 |
1930 EINLAGE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 7.8 z Einlage (Jazowa) do Gdańska, na odwrocie pieczęć urzędowa nadawcy DEICHAMT DES EINLAGEGEBIETS (Urząd groblany rejonu Jazowa); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
41210 |
1930 GÜTTLAND - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 6.9 z Güttland (Koźminy) do Gdańska, na odwrocie pieczęć nadawcy STADT ZIEGELEI (Cegielnia miejska); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
41211 |
1930 LANGENAU - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 21.8 z Langenau (Łęgowo) do Gdańska; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
41212 |
1930 NICKELSWALDE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 1.8 z Nickelswalde (Mikoszewo) do Gdańska, na froncie pieczęć nadawcy FISCHERVEREIN NICKELSWALDE (Zrzeszenie rybaków); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 105 PLN | |
41264 |
1938 SCHOENEBERG - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 15 fen - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 5.2 z Schoenberg (Szymbark, obecnie Ostaszewo) do Gdańska, koperta firmowa "Gustav Bausse Apotheke Drogen und Chemikalien Schoeneberg-Weichsel"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
41296 |
1942 list polecony wysłany 19.3 ze Stogów (Danzig-Heubude) do Gdańska, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę numerator (cenzura?); kasownik odbiorczy na odwrocie Gdańsk 1 z wyróżnikiem "g"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
41304 |
1900 dwujęzyczna, w tym w języku polskim, całostka z opłaconą odpowiedzią. | 60 PLN | 60 PLN | |
41308 |
1907 austriackie pokwitowanie telegraficzne z Tarnobrzega, słaby stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
41333 |
1919 wydanie krakowskie, podwójny pocztowy adres przesyłowy z częścią na pobranie z nadrukiem typ 17, przekaz w języku niemieckim i niezwykle rzadkie w języku czeskim, unikalne, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 2 400 PLN | 2 000 PLN | |
41345 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem 51 z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 32 PLN | |
41419 |
1922 pokwitowanie telegraficzne z obiegu pocztowego. | 30 PLN | 40 PLN | |
41456 |
1931 Henryk Sienkiewicz, całostka z ilustracją nr 7 - Poznań, I nakład, sygnatura VIII-1931; dofrankowana i wysłana 23.XI z miejscowości Kleczew do Warszawy; dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
41466 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z Pińska do Warszawy ilustracją nr 30, dziury po archiwizacji. | 55 PLN | 55 PLN | |
41470 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka z ilustracją nr 14. | 45 PLN | 50 PLN | |
41471 |
1934 wydanie prowizoryczne, kartka wysłana z Kasiny Wielkiej do Krakowa z ilustracją nr 12. | 60 PLN | 60 PLN | |
41472 |
1934 wydanie prowizoryczne, całostka z ilustracją nr 6. | 300 PLN | 270 PLN | |
41488 |
1937 kartka z opłaconą odpowiedzią z hasłem propagandowym O. | 80 PLN | 72 PLN | |
41495 |
1937 Lwów - Uniwersytet, całostka z ilustracją nr 21 - Warszawa Poczta Główna, wysłana 25.I.38 z urzędu Warszawa 2 do Lwowa, znak opłaty skasowany wirnikiem propagandowym "BUDUJMY SZKOŁY POLSKIE ZA GRANICĄ" (wyróżnik "d"); dolna krawędź minimalnie pofałdowana, dobry stan zachowania (Myślicki 37 104). | 30 PLN | 30 PLN | |
41550 |
1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją nr 26 - Ułan nad grobem kolegi na Wołyniu - rok 1916, wysłana 1.VIII z miejscowości Bolesławice (Bolesławiec) do Warszawy; dobry stan zachowania (lewy górny narożnik nadgięty). | 100 PLN | 100 PLN | |
41593 |
1945 kartka na kartonie seledynowym z obiegu pocztowego z Rzeszowa, dziury po archiwizacji. | 10 PLN | 8 PLN | |
41810 |
1973 koperta lotnicza ŚWF "Polska 73", sygnatura (VI.73). | 10 PLN | 10 PLN | |
41874 |
1926 II Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, znaczki LOPP dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów odmiana ząbkowana (nakład 2706 szt.) i nieząbkowana (nakład 330 szt.), bardzo ładny stan zachowania. | 500 PLN | 500 PLN | |
41875 |
1926 Rajd wojskowy Warszawa-Lida-Wilno-Ryga-Tallinn-Helsinki-Warszawalist, list (druki) z Warszawy do Tallina, znaczek skasowany datownikiem WARSZAWA 19 PORT LOTNICZY odciśniętym dodatkowo poniżej, fioletowy owalny dodatkowy stempel lotu "Raid Baltycki płk. Rayskiego / Raid Baltique du col.Rayski/ 14-21 X 1926 WARSZAWA-LIDA-WILNO-RIGA-TALLINN-HELSINKI-WARSZAWA", na odwrocie datownik odbiorczy z Tallina, lotem tym przewieziono 220 sztuk poczty; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
41896 |
1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot do Ameryki Południowej (Sudamerikafahrt) karta i koperta opłacone słynnymi - wydanymi specjalnie dla tego lotu - znaczkami; obie przesyłki adresowane do Wrocławia; piękny narożnikowy egzemplarz znaczka za 4RM; wysoka wycena samych znaczków kasowanych (Mi.750 euro), koperta doleciała do Seviii, a karta została dosłana do Hawany samolotem z Lakehurst; ma dodatkowy stempel ROUND FLIGHT i jest wyżej opłacona (Sieger 57); wspaniały komplet !!! | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
41897 |
1930 LZ 127 Graf Zeppelin - lot w Holandii - poczta holenderska, widokówka przesłana 8.XI do Lorch (Sieger 99). | 250 PLN | 250 PLN | |
41949 |
1939 XI Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Mościcach, znaczek dodatkowej opłaty dla przesyłek balonowych przesłanych podczas zawodów, w kolorze sepia na papierze żółtym, bardzo ładny stan zachowania; gwarancja Mikulski. | 150 PLN | 150 PLN | |
42019 |
1974 Polska zimowa wyprawa na Mount Everest, pamiątkowa karta na jej odwrocie podpisy 17 członków wyprawy, w tym obydwóch zdobywców szczytu Krzysztofa Wielickiego i Leszka Cichego, było to pierwsze w historii zimowe zdobycie ośmiotysięcznika, Reinhold Messner w jednym z wywiadów stwierdził, że było "to najważniejsze wejście na ośmiotysięcznik w historii alpinizmu.". | 800 PLN | 910 PLN |