Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
18951 |
1938 Port Gdańsk, ząbkowany blok z okazji V Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie na ekspresowym liście z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Radomia, na odwrocie stempel odbiorczy. | 400 PLN | 360 PLN | |
18993 |
1920 Olsztyn, znaczek w kolorze różowobrunatnym, gwarancja i oznaczenie Weźranowski. | 90 PLN | 90 PLN | |
19012 |
1920 kartka z Zabrza (Hindenburg) 23.12.20.Oryginalny obieg. | 45 PLN | 45 PLN | |
19015 |
1920 Górny Śląsk, dofrankowana całostka II wydania, wysłana 22.7.1921 z Katowic do Reichenbach (Dzierżoniów), dodatkowy owalny stempelek firmowy nadawcy (na odwrocie punktowe ubytki powierzchni papieru po podlepkach). | 50 PLN | 50 PLN | |
19023 |
1920 wydanie Polskiej Rady Narodowej dla Księstwa Cieszyńskiego, nie wprowadzony do obiegu marginesowy znaczek opłaty za 5 hal. w kolorze jasnozielonym na rzadkim żółtawym kredowanym papierze - wzór "Kościołek w Komorowicach" projektu Prof.W.Zarzyckiego - odmiana I - liternictwo rozmyte, białe litery grubsze, zielone cieńsze, poza prześwitkami po podlepce w ładnym stanie, gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 160 PLN | |
19066 |
1944 II wydanie Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, seria znaczków na kopercie, skasowana 3.V gumowym datownikiem typu III w agencji pokładowej nr. 3, datownik odbiorczy POLSKA POCZTA POLOWA Nr.1 POLISH FIELD POST OFFICE No.1 z dnia 19.V. | 100 PLN | 100 PLN | |
19095 |
1940 niemiecka okupacja Luksemburga, wydanie przedrukowe na znaczkach luksemburskich, seria na trzech koperta listów poleconych wysłanych 20.12 z Luksemburga do Monachium, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
19109 |
1940 kartka pisana w języku polskim nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kowno - Wilno nr 22 do Stryja. | 150 PLN | 150 PLN | |
19156 |
1939 kartka słowackiej poczty polowej nr 8 wysłana 22.9.39, słowacka poczta polowa 8 i 12 stacjonowały w miesiącu wrześniu w Polsce po wspólnym zajęciu południowych terenów Polski w ramach współpracy z Niemcami, stempel słowackiej cenzury wojskowej. | 300 PLN | 250 PLN | |
19157 |
1939 kartka słowackiej poczty polowej nr 12 wysłana 1.9.39, słowacka poczta polowa 8 i 12 stacjonowały w miesiącu wrześniu w Polsce po wspólnym zajęciu południowych terenów Polski w ramach współpracy z Niemcami, stempel słowackiej cenzury wojskowej. | 300 PLN | 250 PLN | |
19166 |
1941 Brytyjskie Fałszerstwo Propagandowe niemieckiego znaczka obiegowego za 12 (Pf) z podobizną Hitlera; goła szczęka i napis FUTSCHES REICH, piękny stan. | 300 PLN | 300 PLN | |
19168 |
1941-46 Poczta Polowa II Korpusu, zestaw 20 wycinków z różnymi datownikami polskich poczt polowych, dodatkowo nieliczone 2 wycinki z datownikami I Korpusu. | 200 PLN | 150 PLN | |
19172 |
1941 kartka formularz z centrali informacyjnej Czerwonego Krzyża w Genewie do Krakowa, zapytanie w sprawie zaginionego w Kozielsku z tak zwanej "listy katyńskiej", stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | 200 PLN | 180 PLN | |
19183 |
1942 znaczek poczty konspiracyjnej w rzadszym kolorze szaroczarnym. | 35 PLN | 35 PLN | |
19186 |
1942 kartka z centralnego komitetu Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie do Szkocji, na odwrocie podpis kierownika wydziału dla spraw Polaków w ZSRR Zofii Leśniowskiej, córki gen. Władysława Sikorskiego, poległej wraz z generałem w katastrofie gibraltarskiej. | 400 PLN | 350 PLN | |
19187 |
1942 kartka z centralnego komitetu Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie do poczty polowej I Korpusu Wojsk Polskich. | 100 PLN | 90 PLN | |
19225 |
1943 WĘGRY-TURCJA-IRAK list polecony z obozu internowanych Eger na Węgrzech wysłany na "adres konspiracyjny" w Istambule, tureckie datowniki odbiorcze ISTAMBUL i BEYOGLU z 13.3, pocztą dyplomatyczną przesyłkę dostarczono na Bliski Wschód, okrągły stempelek "118" brytyjskiej cenzury w Bagdadzie, która przekazała ją Głównej Poczcie Polowej 101, tu dopisano adres prawdziwego odbiorcy "por.Domański Jan 58 Redakcja P.P.112" i poddano ją cenzurze: zalepka "OCENZUROWANO OPENED BY CENSOR" o sygnaturze "1619/2/GHQP/10-42." z fioletowym stempelkiem "55"; omyłkowo skierowano list do jednostki 107 (1 Pułk Artylerii Lekkiej), skąd odesłano go 24.V za pośrednictwem Poczty Polowej 121 z adnotacją "Zwrócić Gł.P.P. 101 List nie dotyczy reflektanta w 107", ostatecznie przesyłkę dosłano do Biura Historycznego przy Dowództwie Bazy i Etapów; wspaniały walor o niezwykle skomplikowanym, bardzo ładnie udokumentowanym, obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania. | 1 000 PLN | 800 PLN | |
19271 |
1946 blok poczty polowej 2. Korpusu. w narożniku ślad po podklejeniu. | 60 PLN | 60 PLN | |
19281 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, narożna parka znaczków za 50 gr. | 30 PLN | 30 PLN | |
19292 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie skasowana 8.I.40 w Warszawie, datownik WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
19296 |
1939 I wydanie przedrukowe, 12 gr - frankatura pojedyncza, ofrankowany formularz kartkowy wysłany 29.VIII.1940 z Warszawy do Krakowa, stempelek wpływu Rady Głównej Opiekuńczej. | 60 PLN | 60 PLN | |
19309 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, komplet czterech karnetów z kasownikami okolicznościowymi używanymi w czterech miastach. | 70 PLN | 70 PLN | |
19322 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), czysta seria z górnymi marginesami, czysta, bardzo dobry stan zachowania. | 80 PLN | 80 PLN | |
19323 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), czysta seria z gapami na górnym marginesie i oznaczeniem drukarni STAATSDRUCKEREI WIEN (Fi.+200% dopłaty), znaczki za 6 gr i 1 zł tylko z gapami, bardzo dobry stan zachowania. | 160 PLN | 160 PLN | |
19324 |
1940 widoki zabytkowych budowli (I), seria z górnymi marginesami (znaczek za 1 zł z dolnym), skasowana stemplem okolicznościowym, bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
19330 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikami obiegowymi. | 60 PLN | 60 PLN | |
19331 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria ostemplowana kasownikiem okolicznościowym. | 40 PLN | 40 PLN | |
19332 |
1940 wydanie z dopłatą na Niemiecki Czerwony Krzyż, seria czysta (Fi.70.-). | 60 PLN | 60 PLN | |
19357 |
1940 kartka z Piotrkowa 29.10.40 do Krakowa. | 60 PLN | 60 PLN | |
19366 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie Portu Gdańsk, długość napisu POSTKARTE 34,5 mm; tekst Va "1) Alle im Generalgouvernement erschinenen ...", ale skreślono "erschinenen" i dopisano "gültigen", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
19371 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, tekst XVIa "Ichre, am 18 Mai ...", skreślono "18 Mai" i ręcznie dopisano "22/VI", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 120 PLN | 140 PLN | |
19387 |
1941 2 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria 5 kart okolicznościowych ostemplowanych okolicznościowo 26.10 w: Krakowie, Lwowie, Lublinie, Radomiu i Warszawie. | 50 PLN | 50 PLN | |
19422 |
1941 miejscowa kartka z Warszawy 4.1.41 na formularzu Polskiego Czerwonego Krzyża w Warszawie, stempelek DORĘCZENIE BEZPŁATNE, przycięte narożniki. | 30 PLN | 30 PLN | |
19426 |
1942 1 rocznica powstania Dystryktu Galicji, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 1.8 we Lwowie. | 30 PLN | 30 PLN | |
19434 |
1942 list polecony z Mielca do Portugalii, stemple i zalepka niemieckiej cenzury, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja Walocha. | 50 PLN | 100 PLN | |
19449 |
1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 2O.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania. | 40 PLN | 40 PLN | |
19471 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, narożnikowy znaczek kasowany okolicznościowo. | 20 PLN | 20 PLN | |
19487 |
1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte. | 250 PLN | 250 PLN | |
19497 |
1943 godło III Rzeszy na tle Wawelu, seria czysta znaczków urzędowych. | 30 PLN | 30 PLN | |
19517 |
1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika. | 40 PLN | 40 PLN |