Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
31725 |
1592 kompletny list datowany "we wtorek po Panny Marji Poczęciu AD 159II" do Sebastiana Lubomirskiego kasztelana małogoskiego; nadawczynią jest Dorota Barzyna hrabina Korczak z Ojrzanowic Goryńska h.Poraj - Kaspra wojewody mazowieckiego córka, pozostała wdową po Mińskim - wojskim warszawskim, 3-cia żona Stanisława Barzego wojewody krakowskiego, który po śmierci ostatniego z Kmitów odziedziczył po nim zamek w Wiśniczu; w 1593 roku wraz z okolicznymi dobrami sprzedał go, za 85.000 złotych polskich adresatowi niniejszego listu, Sebastianowi Lubomirskiemu uważanemu za twórcę potęgi i znaczenia rodu Lubomirskich; zakup zamku w Wiśniczu wynikał nie tylko z przyczyn ekonomicznych, ale miał przede wszystkim podnieść prestiż rodu Lubomirskich, jako spadkobierców i powinowatych potężnych niegdyś Kmitów; całość w doskonałym stanie zachowania, świetnie czytelna, tylko strona adresowa nieco przybrudzona; pochodzi z parcelowanego na zachodzie archiwum Potockich, sygnowany, posiada fiszkę archiwalną z adnotacją o treści listu; wspaniały dokument historyczny, mający ponad 400 lat!!!! | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
31786 |
1851 kompletny zagraniczny list z pełną treścią wysłany 26/2 z Warszawy do Krakowa, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIIC (śr.19 mm); austriacki stempel kraju pochodzenia POLOGNE; na odwrocie dwuwierszowy z datą stempel odbiorczy "Krakau 18.FEB."; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
31823 |
1873 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i polskim, wysłana 16/9 z Ropczyc do Lipska, słabszy stan zachowania. | 15 PLN | 15 PLN | |
31824 |
1873 kartka z Jaworzna do Wiednia, austriacka całostka dwujęzyczna w języku: niemieckim i polskim. | 20 PLN | 20 PLN | |
31830 |
1877 kartka z Warszawy do Berlina. | 30 PLN | 30 PLN | |
31842 |
1880 kartka z Zakopanego do Wiednia. | 40 PLN | 40 PLN | |
31846 |
1884 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim i ukraińskim, wysłana 14/2 z miejscowości Dolina do Wiednia, kasownik odbiorczy; dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
31876 |
1899 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ukraińskim, wysłana 14.II z Kołomyi do Wiednia, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
31923 |
1912 karta pocztowa wysłana 7.III z Krakowa do Otwocka; datownik odbiorczy z 24.2 na froncie. | 30 PLN | 30 PLN | |
31933 |
1915 list polecony (koperta firmowa), wysłany 8.X z Oświęcimia do Wiednia; doskonała odbitka stempelka cenzury "K.u.k.Militärzensur/ Oświęcim"; dobry stan zachowania (minimalne rozdarcie u góry). | 50 PLN | 55 PLN | |
31935 |
1916 polecona karta pocztowa wysłana 13.XII z Krakowa do Nyiregyhaza na Węgrzech, kasownik odbiorczy 15.XII, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta). | 30 PLN | 30 PLN | |
31938 |
1917 ekspres polecony z Przeworska do Nowego Targu. | 90 PLN | 90 PLN | |
31940 |
1918 kartka ekspresowa z Sanoka do Krakowa. | 30 PLN | 55 PLN | |
31941 |
1918 ekspres polecony z Raby Wyżnej do Nowego Targu. | 80 PLN | 80 PLN | |
31958 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i ciemnoróżowym o odcieniach jasnych kasowany stemplem numerowym Zwierzyńca z cyfrą 102 w okręgach, słabsze ząbkowanie, ładna odbitka kasownika. | 600 PLN | 500 PLN | |
31960 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasnoniebieskim i różowo karminowym o odcieniach jasnych stemplowany datownikiem urzędu pocztowego w Kibartach zamiast kasownikiem numerowym urzędu, znaczek posiada niewielkie sklejenie przerwania, ogólnie w dobrym stanie, gwarancja fotoatest Schmutz. | 1 600 PLN | 1 280 PLN | |
31961 |
1860 Królestwo Polskie, CZERWONY KASOWNIK 263 - BODZANÓW pod NIETYPOWYM KASOWNIKIEM 6. - KAŁUSZYN, OSZUSTWO NA SZKODĘ POCZTY; unikalny list wysłany 6/2 z Kałuszyna do Warszawy opłacony dwukrotnie użytym pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach niebieskim i karminoworóżowym; unieważniono go czytelnie polskim kasownikiem numerowym 6. - Kałuszyn o tyle nietypowym, że dla odróżnienia od 9 posiada kropkę po cyfrze 6; co ważniejsze znaczek, którym opłacono list był wcześniej użyty w Bodzanowie małej ekspedycji na trakcie z Wyszogrodu do Płocka, gdzie skasowano go kasownikiem numerowym 263 w kolorze CZERWONYM (Fi.55000.-) - nieznanym na innym liście; nawet czarny kasownik z tej ekspedycji ma najwyższy współczynnik rzadkości - 10 punktów według M.A.Bojanowicza i nie było go na liście w największych kolekcjach Królestwa Polskiego; po prawej datownik nadawczy KAŁUSZYN typu IIIA z ręcznie wpisaną datą 6/2; na odwrocie warszawski datownik odbiorczy typu IIIC z 7/2; znaczek został w klasyczny sposób dwukrotnie użyty, co było oszustwem na szkodę poczty; praktyka opisywana przez M.A.Bojanowicza, M.Miszczaka i Z.Mikulskiego wskazuje, że skutecznie nadużywano w tym celu znaczki z czerwonymi kasownikami BW, DB i rzadko numerowymi; pod silnie przybitym czarnym kasownikiem były stosunkowo słabo widoczne; to pierwsze takie oszustwo odnotowane w Kałuszynie; podczas zdejmowania z listu znaczek naddarto, co się w tego typu przypadkach zdarzało; ogólnie list prezentuje się ładnie, walor pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa, jego sygnatura po prawej, fotoatest Ceremuga A.I.E.P. | 66 000 PLN | 66 500 PLN | |
31962 |
1860 dwa pierwsze polskie znaczki w kolorach o odcieniach jasnych i o odcieniach ciemnych na wycinkach listów z Warszawy, stemplowane kasownikiem jedynka w czterech okręgach, znaczki w doskonałym stanie zachowania na ładnych szerokich wycinkach z całymi kasownikami, tak jak większość znaczków tego wydania na wycinkach znaczki w oryginalnym stanie nie uszkodzone przy odklejaniu i często z tego powodu poprawiane lub reperowane, widoczne na prawym wycinku zażółcenie pochodzi od naturalnie rozsmarowanej gumy znaczka, doskonały komplet podstawowych znaczków w skrajnych barwach na początek zbioru generalnego Polski. | 2 800 PLN | 2 240 PLN | |
31963 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem Kibart z cyfrą 282 w okręgach, znaczek z błędem kliszy niebieskiej w postaci przerwanej ramki i uszkodzonej litery T, gwarancja z 4. | 1 100 PLN | 880 PLN | |
31968 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorze ciemnoniebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych unieważniony kasownikiem warszawskim, niezwykle intensywne ciemne kolory, ładny stan, gwarancja Miszczak. | 1 000 PLN | 870 PLN | |
31971 |
1860 kompletny składany list na papeterii firmowej spedycji S. Kunitzky z Sosnowca do Warszawy opłacony pierwszym polskim znaczkiem o kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowego o odcieniach ciemnych, znaczek unieważniono kasownikiem numerowym Sosnowca z numerem 278, stopień rzadkości według Bojanowicza 4 punkty w dziesięciostopniowej skali rzadkości (w zbiorze Bojanowicza nie było listu z tym kasownikiem), dwujęzyczny datownik Sosnowca z datą nadania 5/12,na odwrocie datownik odbiorczy i godzinnik z Warszawy, list złamany w dwóch miejscach, rzadka odmiana znaczka i równie rzadko spotykany kompletny list z treścią, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 15 000 PLN | 15 000 PLN | |
31979 |
1864 obwoluta listu firmowego z Warszawy do Petersburga opłacona pierwszym polskim znaczkiem w kolorach niebieskim i karminowym o odcieniach ciemnych, znaczek unieważniono kasownikiem głównego urzędu pocztowego z jedynką w sześciu kwadratach, list skierowano do wysyłki z dworca na Pradze gdzie ostemplowano go datownikiem "EKSPEDYCYA POCZT DWORZEC PRAGA" z datą nadania 16/11, na odwrocie stempel odbiorczy Petersburga, list pochodzi ze zbioru M.Bojanowicza, doskonała prezencja, fotoatest Mikulski. | 11 000 PLN | 14 300 PLN | |
31980 |
1864 Królestwo Polskie 1 - WARSZAWA KASOWNIK SZEŚĆ KWADRATÓW z PROSTĄ STOPKĄ CYFRY JEDEN; pierwszy polski znaczek za 10 kop. w kolorach ciemnoniebieskim i jasnokarminowym (ciemnoróżowym) na wycinku, unieważniony najrzadszym warszawskim kasownikiem numerowym 1 - cyfra z prostą stopką w sześciu kwadratach; jako kasownik zastępczy spotyka się go sporadycznie w tym samym okresie co kasownik z ozdobną stopką cyfry 1 w sześciu kwadratach, czyli od października 1864 roku do przełomu lat 1864/65, kiedy to został zastąpiony przez znacznie bardziej praktyczny kasownik z cyfrą 1 w czterech kwadratach; ma żywe kolory oraz prawie pełny, czysty i czytelny najważniejszy element - kasownik, fotoatest Schmutz. | 10 000 PLN | 7 300 PLN | |
31986 |
1865 Królestwo Polskie - WARSZAWA CZTERY KWADRATY, znaczek rosyjski za 30 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; unieważniony polskim kasownikiem numerowym 1 - Warszawa, typ cztery kwadraty z ozdobną stopką cyfry 1 (Fi.1200.-), lekko złamany poza tym w bardzo ładnym stanie. | 900 PLN | 900 PLN | |
31994 |
1866 Królestwo Polskie 206 - PRASZKA, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1866 roku, na prążkowanym poziomo papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważniony rzadkim polskim kasownikiem numerowym 206 - Praszka, w małej ekspedycji pocztowej na trakcie z Sieradza do małej ekspedycji dworcowej w Kłomnicach na linii Kolei Warszawsko-Wiedńskiej; kasownik ma bardzo wysoki 8 współczynnik rzadkości według dziesięciostopniowej skali M.A.Bojanowicza; oferowany jest na fragmencie karty z jego kolekcji wystawowej, może być dwukrotnie użyty, stąd słabsze ząbkowanie i kilka maleńkich dziurek (jak od szpilki), ale kasownik Praszki jest ładnie i czytelnie odbity. | 400 PLN | 400 PLN | |
32018 |
1960 "Polphilex 60" Wystawa w Londynie, zorganizowana przez Związek Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii, bloczek okolicznościowy upamiętniający 100-lecie pierwszego polskiego znaczka. | 30 PLN | 30 PLN | |
32027 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 10 + 15 hal - frankatura dwukolorowa, list wysłany 14.XI.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik K.u.K. ETAPPENPOSTAMT) do Zurychu, stempel cenzury austriackiej w Feldkirch z nr.292 i parafką cenzora; walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
32028 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 25 hal - frankatura pojedyncza, list wysłany 14.II.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Miechowie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Komitetu Polskiego w Sztokholmie, stempelek i dekoracyjna zalepka cenzury wiedeńskiej, wirnik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 300 PLN | 300 PLN | |
32029 |
1915 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 80 hal. - frankatura pojedyncza, list polecony wysłany 10.V.1917 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "b") do miejscowości Cerekvice, na odwrocie pieczęć urzędu nadawczego "Ekonomat der K.u.k Etappenpost-u Telegraphen Direktion LUBLIN" i kasownik odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN | |
32052 |
1916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | 45 PLN | 45 PLN | |
32059 |
1916 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Lisiej Góry, list nieodebrany i zwrócony. | 60 PLN | 60 PLN | |
32076 |
1917 ekspresowy list polecony z Niska do Nowego Targu. | 85 PLN | 85 PLN | |
32077 |
1917 polecony list ekspresowy z Białej do Nowego Targu. | 80 PLN | 80 PLN | |
32079 |
1917 kartka austriacka z prywatnym drukiem Wydawnictwa Apostolstwa Modlitwy w Krakowie wysłana 9.XI.17 do Danii, stempel austriackiej cenzury wojskowej w Cieszynie. | 160 PLN | 160 PLN | |
32081 |
1917 list polecony z Czarnego Dunajca do Nowego Targu. | 100 PLN | 100 PLN | |
32082 |
1917 urzędowy list polecony z sądu w Tarnowie do Wadowic, list nieodebrany i zwrócony. | 60 PLN | 60 PLN | |
32097 |
1918 ekspres polecony z Zakopanego do Nowego Targu. | 90 PLN | 90 PLN | |
32112 |
1914 poczta Naczelnego Komitetu Narodowego, znaczek cięty, ślady po bardzo dużej podlepce, gwarancja Mikstein. | 220 PLN | 220 PLN | |
32115 |
1914 kartka do bezpłatnej korespondencji jeńców wojennych. | 20 PLN | 20 PLN | |
32119 |
1914-1939 Legiony Polskie - 25 LECIE CZYNU LEGIONOWEGO, widokówka okolicznościowa "Kadrówka przekracza granicę rosyjsko-austriacką", czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 45 PLN |