Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
16448 |
1917 front listu poleconego wysłanego 9.3.17 z Warszawy do Komendanta 2 Pułku Piechoty (w Łomży?) Poczta Polowa 378, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna z orłem "* KOMENDA 2 PUŁKU UŁANÓW * POLSKICH LEGIONÓW *". | 120 PLN | 120 PLN | |
16549 |
1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na formularzu kartkowym C154 wysłanym 16.11 z Częstochowy, fioletowy stempelek cenzury warszawskiej; dobry stan zachowania. | 70 PLN | 70 PLN | |
16557 |
1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z jedną podlepką, bardzo ładny stan, sygnowana FILATELISTA LWÓW, gwarancja. | 140 PLN | 140 PLN | |
16567 |
1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto" UNIEWAŻNIONA OPŁATA, miejscowe zawiadomienie o nadejściu przekazu pieniężnego wysłane 23.8, ponieważ przesyłki tego typu zazwyczaj wysyłano na koszt adresata, a opłata za przesyłkę dla poczty niemieckiej - 8 fen (stempelek "8 Pfennig Porto") pobierana była przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu; urzędnik Poczty Miejskiej prawdopodobnie "z rozpędu" odcisnął stempelek taryfowy, a po dostrzeżeniu błędu unieważnił go przekreślając; własną należność za doręczenie (tu 2 gr) Poczta Miejska udokumentowała znaczkiem skasowanym stemplem z syrenką; niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku; gwarancja Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
16577 |
1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu listu poleconego przesłane miejscowo 6.10, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr unieważniony okrągłym stemplem z syrenką; karta pionowo zgięta; gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 60 PLN | |
16608 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 23.V, doręczenie opłacono znaczkami poczty miejskiej (niezgodnie z taryfą), znaczki unieważnione kasownikiem z wyróżnikiem "b". | 40 PLN | 40 PLN | |
16633 |
1918 Żarki, I wydanie, seria czysta w pięknym stanie (ze standardową dopłatą za ** Mi.720 euro), gwarancja Mikstein, Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
16635 |
1918 Luboml, znaczki poczty miejskiej z odwróconymi nominałami. | 35 PLN | 35 PLN | |
16641 |
1918 Przedbórz, II wydanie, znaczek (makulatura) za 6 gr. - typ 2 z perforacją poziomą przez środek rysunku, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
16644 |
1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro) na pięknych wycinkach, podwójna gwarancja Mikstein. | 440 PLN | 440 PLN | |
16645 |
1918 Żarki, II wydanie, czysta seria przedrukowa z pełną oryginalną gumą bez podlepek na karcie wystawowej (ze standardową dopłatą za "postfrisch" Mi.900 euro); bardzo ładny stan, sygnowana, podwójna gwarancja Mikstein. | 600 PLN | 600 PLN | |
16646 |
1918 Żarki, wydanie przedrukowe znaczek za 24/12 hal. z nadrukiem w kolorze fioletowym zamiast czerwonym jako opłata za doręczenie listu poleconego wysłanego 23.X za pośrednictwem urzędu etapowego w Dąbrowie (kasownik z wyróżnikiem "b"), unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; to najrzadsza i najwyżej wyceniana odmiana tego wydania (sam znaczek Fi.800.-); na korespondencji bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; sygnatura i gwarancja Plewka, podwójna gwarancja Mikstein. | 4 000 PLN | 4 000 PLN | |
16648 |
1918 Żarki, III wydanie, seria czysta w pięknym stanie (ze standardową dopłatą za ** Mi.360 euro), gwarancja Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
16655 |
1918 Przedbórz, stemplowana seria V wydania, ząbkowanie 11 1/2, gwarancja. | 20 PLN | 20 PLN | |
16670 |
1918 Skierniewice, kasowany znaczek okupacji niemieckiej "Gen.-Gouv. Warschau" za 3 fen. z lokalnym nadrukiem "POLSKA", gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
16672 |
1918 Jędrzejów, kasowany znaczek okupacji austriackiej za 5 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrezejów", gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
16676 |
1918 Olkusz, znaczek okupacji austriackiej za 12 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 35 PLN | |
16682 |
1918 Płońsk, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 60 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | 75 PLN | 75 PLN | |
16694 |
1918 Przemyśl, kasowany znaczek za 6 hal. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Poczta / Orzeł / Polska ", z pełna oryginalną gumą, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 75 PLN | |
16703 |
1918 Przemyśl, czysty austriacki znaczek opłaty za 40 hal. wydania z lokalnym nadrukiem "Poczta / Orzeł / Polska ", na podlepce, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 50 PLN | 65 PLN | |
16708 |
1918 Przemyśl, czysty austriacki znaczek dopłaty za 25 hal. wydania z 1910 roku z niekatalogowanym na tym wydaniu lokalnym nadrukiem "Poczta / Orzeł / Polska ", na podlepce, sygnowany SK, gwarancja Perzyński. | 250 PLN | 250 PLN | |
16716 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem, gwarancja Perzyński. | 120 PLN | 120 PLN | |
16718 |
1919 Skałat, znaczek z nadrukiem lokalnym o nakładzie 2.150 sztuk, gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
16719 |
1919 ŁOWICZ, nadruk lokalny na unarodowionej karcie wydania PP/GGW z nadrukim "Pocztówka", a dokładnie na znaczku dofrankowujacym za 2½ fen.; przesyłka wysłana 14.2 do Warszawy. W pierwszych dniach po odzyskaniu niepodległości opłata za kartkę wynosiła 10 fen. w związku z tym i dużymi zapasami kartek o nominale 7½ fen. urzędnicy pocztowi doklejali do nich znaczki za 2½ fen.; już w połowie listopada 1918 zapasy całostek (w tym i tych z doklejonymi znaczkami) opatrzono nadrukiem "15 FEN 15 / Poczta Polska"; po dokonaniu nadruku PP/GGW doklejone znaczki nie wpływały już na wartość nominalną kartek, niemniej ze względów patriotycznych na partii dostarczonej do Łowicza dokonano unarodowiajacego nadruku "Poczta Polska z krzyżem kasującym nadruk Gen.Gouv. / Warschau", jak podają Polskie Znaki Pocztowe w tomie IV s.181-2: "Unarodowienie znaczków - pozostawionych przez zaborców i okupantów - przez umieszczenie na nich nadruków wskazujących, że są one znaczkami polskimi [-] spowodowane było [-] przede wszystkim pobudkami patriotycznymi"; powyższy cytat doskonale oddaje genezę powstania nadruków lokalnych i ducha tego czasu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
16733 |
1918 seria pomnikowa, kartka z Łodzi 9.12.18 do Wiednia na poniemieckim formularzu opłacona znaczkami wydania przedrukowego, dekoracyjny walor, gwarancja. | 1 000 PLN | 1 270 PLN | |
16769 |
1918 seria pomnikowa, lewy górny znaczek z błędem "kropka w k", gwarancja i oznaczenie. | 50 PLN | 50 PLN | |
16801 |
1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis. | 240 PLN | 240 PLN | |
16802 |
1918 seria pomnikowa, znaczek rzadkim z błędem "ols w Polska uszkodzone" występującym tylko w części nakładu, wartość według katalogu Fischer ponad 800 zł, gwarancja i opis Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
16809 |
1918 wydanie PP/GGW, książka z 2010 roku Juliana Auleytnera "Obieg pocztowy wydania PP/GGW z 1918/19", 68 stron, dużo ilustracji. | 60 PLN | 60 PLN | |
16824 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "kropka między o i c", gwarancja Łaszkiewicz. | 100 PLN | 80 PLN | |
16868 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy, nadruk GGW silnie błyszczący, gwarancja i oznaczenie. | 160 PLN | 144 PLN | |
16871 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z ukośnym nadrukiem drugiej formy, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | 360 PLN | 360 PLN | |
16879 |
1918 SOKOŁÓW, wycinek z kartki pocztowej z prowizorycznym kasownikiem z Sokołowa, rzadkie nie opisane w PZP. | 150 PLN | 225 PLN | |
16893 |
1918 MYSZKÓW - wydanie PP/GGW, znaczek za 20 fen. w kolorze fioletowoniebieskimm z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz.16 "kropka między o a c", unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym w Myszkowie, gwarancja i opis błedu i kasownika. | 150 PLN | 150 PLN | |
16957 |
1918 wydanie PP/GGW, parka z nadrukiem pierwszej formy, lewy znaczek z błędem "brak trzeciej kreski", gwarancja i opis Schmutz. | 80 PLN | 80 PLN | |
16960 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek za 60 fen. z nadrukiem drugą formą, z błędem na poz.65 "ścięte lsk", na ładnym wycinku, gwarancja i opis Krawczyk. | 250 PLN | 250 PLN | |
16964 |
1918 wydanie PP/GGW, znaczek z nadrukiem drugiej formy z poz. 71 z charakterystycznym rozbiciem litery P w Poczta, nadruk GGW błyszczący, gwarancja i oznaczenie. | 800 PLN | 720 PLN | |
16981 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria znaczków w najtańszych odmianach na dwóch kopertach bez obiegu pocztowego. | 380 PLN | 340 PLN | |
16982 |
1918 drugie wydanie lubelskie, seria kasowana, znaczek za 10/30 hal. z oboma kolorami nadruku czarnym i fioletowobrązowym (Fi.350+180.-), gwarancja. Krawczyk, Mikstein. | 480 PLN | 480 PLN | |
16983 |
1918 drugie wydanie lubelskie, podstawowa seria na wycinkach, gwarancja. | 240 PLN | 240 PLN |