Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
48123 |
1944 Leżajsk - wydanie prowizoryczne, znaczek za 24 gr. z nadrukiem stempelkiem metalowym typu I, piękny stan, gwarancja. | 40 PLN | 40 PLN | |
48141 |
1944 Wodzowie, znaczek z ząbkowany liniowo 11 1/2 z częściowym abklaczem na odwrocie, fotoatest Wiatrowski. | 550 PLN | 550 PLN | |
48144 |
1944 ŁUKÓW, Wodzowie - T.Kościuszko, znaczek za 50 gr. na wycinku, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 237/1 - przedwojenna pieczęć urzędowa z godłem państwa w Łukowie, gwarancja J.Z.Piekut. | 1 000 PLN | 1 000 PLN | |
48145 |
1944 Wodzowie - T.Kościuszko, kasowany znaczek za 50 gr. w kolorze zielonym na wycinku, z występującym tylko w części nakładu na poz.21 najrozleglejszym błędem w arkuszu "dwie plamy nad rysunkiem i zniekształcone litery CTA w POCZTA i LA w POLSKA", unieważniony kasownikiem prowizorycznym w Rzeszowie, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
48151 |
1944 KRASNYSTAW c, Wodzowie - H.Dąbrowski, znaczek za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, unieważniony kasownikiem prowizorycznym typu 146/1 - datownik przedwojenny, gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 400 PLN | 400 PLN | |
48166 |
1944 Goznak, znaczek z podwójna perforacją poziomą, gwarancja. | 50 PLN | 365 PLN | |
48195 |
1945 Goznak, znaczek z drukiem z poślizgiem sprawiającym wrażenie druku podwójnego, gwarancja Więcław. | 75 PLN | 75 PLN | |
48204 |
1945 kartka z Frysztaku Krośnieńskiego do Tarnowa, dopłata w podwójnej wysokości znaczkiem dopłaty, stempel cenzury wojskowej nr 1293. | 80 PLN | 85 PLN | |
48213 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze ciemmno brązowaworóżowym z poz 12 z błędem "akcent nad T w POCZTA", gwarancja i opis Schmutz. | 220 PLN | 220 PLN | |
48217 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze czerwonawobrązowym, gwarancja i opis Schmutz. | 190 PLN | 190 PLN | |
48222 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
48233 |
1945 miejscowy list polecony z Lublina 15.2.45, stempel cenzury wojskowej nr 166. | 400 PLN | 410 PLN | |
48328 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędem nadruku na poz. 24 "brak haczyka w cyfrze 1". | 40 PLN | 40 PLN | |
48338 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na poz.39 "ż zamiast z", lekka prześwitka pod opisem, gwarancja i opis. | 10 PLN | 10 PLN | |
48396 |
1945 wydanie łódzkie - pomnik T.Kościuszki, kasowana parka znaczków za 3 zł. ze znacznie przesuniętą perforacją pionową i lekko poziomą, rzadkie w takiej formie, gwarancja Krawczyk. | 60 PLN | 60 PLN | |
48439 |
1945 zabytki Krakowa, znaczek z abklaczem. | 25 PLN | 20 PLN | |
48516 |
1945 wydanie przedrukowe, 1,50 zł/25 gr brązowoczerwony typ 2 - frankatura pojedyncza, znaczek podstawowy z błędem na poz.70 "kreska na pierwszym piórze prawego skrzydła dwa razy przerwana", list wysłany 8.11 z Łodzi do Warszawy, kasownik prowizoryczny z wyróżnikiem "a"; gwarancja. | 100 PLN | 70 PLN | |
48532 |
1945 Zabytki Gdańska, 2 zł - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 10.1.1946 z Łodzi do Krakowa, ładna prowizoryczna erka, kasownik odbiorczy na odwrocie. | 45 PLN | 30 PLN | |
48543 |
1945 Warszawa oskarża, blok legitymacyjny. | 25 PLN | 25 PLN | |
48544 |
48553 |
1945 115. rocznica Powstania Listopadowego. | 10 PLN | 10 PLN | |
48587 |
1946 kartka ze Szklarskiej Poręby 25.1.46 do Warszawy, prowizoryczny kasownik. | 50 PLN | 50 PLN | |
48621 |
1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "wcięcie w cyfrze 7 z prawej strony". | 20 PLN | 20 PLN | |
48631 |
1946 wydanie lotnicze, arkusz znaczków za 5 zł z oznaczeniem walca "W.I."; arkusz zgięty poziomo (Fi.+500.-). | 200 PLN | 200 PLN | |
48654 |
1946 Obóz śmierci w Majdanku, rekonstrukcja arkusza (dwa 25-bloki) z błędami: na poz.44 "uszkodzona górna ramka i plama nad cyfrą 3"; na poz.10 "dwie ukośne kreski na prawym marginesie na wysokości ramienia"; na poz.11 "szpicruta pod lewym ramieniem", na poz.41 "kropka poza obrazem znaczka z lewej strony na wysokości puszki z Cyklonem B", na poz.50 "jasna plamka na wysokości prawego oka kościotrupa" (Fi.1180.-). | 900 PLN | 790 PLN | |
48657 |
1946 1 rocznica zwycięstwa, piękny narożny znaczek za 3 zł., blok legitymacyjny W.II. | 25 PLN | 30 PLN | |
48676 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze oliwkowym, blok legitymacyjny N.1.W.III. | 30 PLN | 30 PLN | |
48684 |
1946 Zabytki architektury - zamek w Będzinie, znaczek za 5 zł. w kolorze brązowym, blok legitymacyjny N.2.W.III. | 30 PLN | 30 PLN | |
48694 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, arkusze w gabinetowym stanie. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
48757 |
1947 Kultura Polska, prawy znaczek z błędem "ukośna kreska między A i 1". | 35 PLN | 35 PLN | |
48762 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | 20 PLN | 20 PLN | |
48796 |
1947 Kultura Polska (II) - Brat Albert, cięty znaczek za 2 zł z błędem "kropka nad lewą stroną ramki", gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
48801 |
1947 Kultura Polska (II) - Teatr, W.Bogusławski, H.Modrzejewska, S.Jaracz, PODWÓJNY DRUK; narożny czworoblok znaczków za 5 zł. o wyraźnie przesuniętym w pionie podwójnym druku; na marginesie liczby rozrachunkowe i znajdujące się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu oznaczenie walca N.2.W.II - wszystko podwójne co dodatkowo podkreśla charakter błędu, na marginesie opis Prof.S.Miksteina z datą druku tego arkusza 24/6, który kiedyś kwalifikowano jako próbę (druk z tego walca zrealizowano w dniach 25-30.6.47, piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz. | 21 000 PLN | 18 900 PLN | |
48938 |
1948 Bolesław Bierut, parka z silnym abklaczem. | 200 PLN | 160 PLN | |
48949 |
1948 Bolesław Bierut, znaczek z numerem walca na marginesie. | 20 PLN | 25 PLN | |
48974 |
1948 bojownicy o wolność i demokrację, znaczki stemplowane z bloku. | 160 PLN | 160 PLN | |
49026 |
1949 kartka z Sopotu 20.6.49 z wirnikiem propagandowym. | 10 PLN | 10 PLN | |
49038 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, Św.Katarzyna - w Polskich Znakach Pocztowych opisano wyłącznie użycie stempelka Centralnej Składnicy Zaopatrzenia w tej miejscowości, użycie stempelka typu 26 nieznane!!! list ekspresowy wysłany 11-1.51 przez nadawcę z urzędu pocztowego z niewielkiej miejscowości Św.Katarzyna do Warszawy; na odwrocie kasowniki przejściowy Katowice i odbiorczy Warszawa; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
49060 |
1950 groszy, front listu poleconego z Żegiestowa Zdrój do Warszawy opłaconego znaczkami z nadrukiem groszy typ 3 w kolorze czarnym. | 20 PLN | 20 PLN | |
49063 |
1950 "groszy" znaczki z nadrukiem typu 26, list polecony wysłany 2.1.51 z niewielkiej miejscowości Dobroszyce koło Oleśnicy Śląskiej do Wrocławia, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski; gwarancja Krawczyk. | 150 PLN | 150 PLN |