Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
36665

1786 kompletny list z Trybunału Apelacyjnego we Lwowie na papierze ze znakiem wodnym i godłem Królestwa Galicji i Lodomerii, dokument pisany po łacinie, adnotacje pocztowe czerwonym atramentem, na odwrocie pozostałości sucho tłoczonej zalepki; bardzo rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
36703

1838 kompletny list wysłany 29/1 z miejscowości Człuchów do Szczecinka (Neustettin); jednoobrączkowy stempel nadawczy SCHLOCHAU, na odwrocie stempelek nadejścia 1/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

80 PLN80 PLN
36719

1844 polecony list urzędowy z Wieliczki, stempel polecenia Recomendirt, lekkie uszkodzenie dokumentu widoczne na odwrocie.

50 PLN50 PLN
36748

1866 list z pełną treścią wysłany 21 12 z Wrześni do Czeszewa, dwuobrączkowy stempel nadawczy WRESCHEN, na froncie czarny stempelek doręczyciela "MÜLLER", na odwrocie stempel nadejścia; całość w doskonałym stanie zachowania.

40 PLN40 PLN
36813

1909 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kijów.

55 PLN55 PLN
36814

1909 kartka z Tomaszowa do Lublina, ciekawy stempelek opłaty gotówkowej z Tomaszowa.

40 PLN40 PLN
36816

1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Góra Kalwaria.

80 PLN80 PLN
36853

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasno zielonkawo niebieskim i jasno różowo karminowym o odcieniach jasnych na niekompletnej obwolucie list z Międzyrzeca do Warszawy, znaczek czytelnie skasowany stemplem numerowym Międzyrzeca o numerze 61, walor pochodzi ze zbioru M. Bojanowicza i posiada jego podpis na dole listu, gwarancja z opisem Schmutz.

6 000 PLN7 401 PLN
36861

1860 pierwszy polski znaczek w kolorach zielonkawoniebieskim i karminowym o odcieniach jasnych na papierze cienkim (o grubości 0,069 mm) z lekko prześwitującym rysunkiem znaczka na odwrocie stemplowany kasownikiem numerowym 138 urzędu pocztowego w Radomiu, znaczek dwukrotnie użyty na szkodę poczty, drobna prześwitka i małe naprawy ząbków, fotoopinia Jendroszek.

3 000 PLN2 500 PLN
36864

1860 pierwszy polski znaczek w odcieniach ciemnych, lekka prześwitka w na górnym brzegu znaczka, gwarancja.

800 PLN800 PLN
36875

1863 Królestwo Polskie - SIERADZ; list z Sieradza do Moskwy - co w tym czasie było dość rzadkim kierunkiem wysyłki, opłacony pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach jasnoniebieskim i jasnokarminowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 194 - Sieradz; po prawej okrągły stempel nadawczy typu IIIC z datą 25.11 (13.11 według kalendarza juliańskiego); na odwrocie datownik odbiorczy МОСКВА УТРО / 20 НОЯ 1863; list szedł równy tydzień, jest bardzo ładnie zadresowany po rosyjsku; pochodzi ze słynnej kolekcji W.Rachmanowa - jego sygnatura w prawym dolnym rogu, poza niewielkim naderwaniem koperty "stan znaczka jak i listu jest nienaganny" (z atestu), fotoatest Schmutz.

16 000 PLN16 500 PLN
36876

1863 Królestwo Polskie - BIAŁA, LIST PRZENICOWANY; koszulka listu z Białej do Wilna opłaconego pierwszym polskim znaczkiem za 10 kop. w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym; unieważniono go polskim kasownikiem numerowym 55 - Biała; po prawej okrągły dwujęzyczny datownik nadawczy БЯЛА * BIAŁA typu IXA z datą 17.3 według kalendarza juliańskiego; na odwrocie stempel odbiorczy ВЬ ВИЛЬНIЬ z nieczytelnym МАР w środku - Dobin 05.4.04б; znaczek ma ciekawy błąd "uszkodzone oba górne narożniki"; list przeszedł bardzo ciekawy obieg z Białej do Wilna i z powrotem, jego treść do Zarządu Dóbr Księcia Piotra Wittgenstejna (dziadek feldmarszałek Imperium Rosyjskiego o takim samym imieniu brał udział w dławieniu Insurekcji Kościuszkowskiej i wojnach napoleońskich) została napisana na pierwszej stronie listu składanego, po złożeniu adres i ostemplowania znalazły się na zewnętrznej stronie czwartej; drugą i trzecią wykorzystano na odpowiedź, 25 marca w imieniu swego mocodawcy fr.Ciągliński napisał na trzeciej stronie odpowiedź, a na drugiej znalazł się zapewne rosyjski znaczek numer 5 i wszystkie wileńskie nadawcze oznaczenia pocztowe; rozdzielone potem koszulki zyskały byt niezależny, ta opłacona polskim znaczkiem numer jeden ma na odwrocie treść odpowiedzi, a druga opłacona w Wilnie znaczkiem rosyjskim ma na odwrocie treść listu wysłanego z Białej; taką "oszczędność" papieru spotyka się w okresie XX-wiecznych wojen, ale jak widać wymyślono to wcześniej i to w środowisku ludzi bardzo majętnych; list pochodzi z nowego austrackiego źródła, zachował się w wyśmienitym stanie, ma gwarancje remonowanych austriackich ekspertów Feldkirchnera i Pfenningera.

21 000 PLN25 501 PLN
36878

1864 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i karminowym w odcieniach ciemnych na liście z Rawy do Piotrkowa, znaczek stemplowany kasownikiem numerowym Rawy nr 188, kasownik posiada 3 punkty w dziesięcio stopniowej skali rzadkości według Bojanowicza, pomimo tego stosunkowo niskiego stopnia rzadkości list z tego urzędu pocztowego nie występował w największej w historii kolekcji stempli numerowych na pierwszym polskim znaczku W.Rachmanowa, znaczek użyty podwójnie na szkodę poczty, pierwotnie z Warszawy, charakterystycznie lekko uszkodzony przy podwójnym użyciu ze stemplowaniem na zagiętym narożniku, bardzo rzadkie użycie pomiędzy małymi urzędami pocztowymi na terenie Polski, datownik Rawy z ręcznie wpisana datą nadania 27/7, data nadania 1864 z zapisu wewnątrz koperty, ciekawy i rzadki walor z kolekcji M.Miszczaka, która uzyskała Grand Prix na Światowej wystawie Filatelistycznej POLSKA 93 w Poznaniu, fotoatest Schmutz.

16 000 PLN18 900 PLN
36902

1870 po, carski znak opłaty wekslowej za 2,50 rubla, na umowy od 300 do 900 rubli, używany na ziemiach polskich, efektowny, w dużym formacie - ok 10x10 cm.

60 PLN60 PLN
36912

1877 Królestwo Polskie, koperta za 8 kop, rozmiar: 137x111mm wysłana 2.III z Warszawy do Drezna; znak opłaty unieważniony kasownikiem 1 Ekspedycji, obok odciśnięty kasownik ekspedycji przesyłek zagranicznych (ВАРШАВА ЭКСП.ПР.И ВЫД.ИНОСТР.КОР.), kasownik odbiorczy na odwrocie, dodatkowo stempelek nadawcy; dobry stan zachowania.

60 PLN60 PLN
36917

2010 album z wystawy zbioru pana Zbigniewa Mikulskiego na 150-lecie pierwszego polskiego znaczka na Zamku Królewskim w Warszawie, pieknie wydany, prezentujący perły z największego zbioru obejmującego Królestwo Polskie, twarda oprawa, kolorowe ilustracje, 59 stron.

120 PLN137 PLN
36948

240 PLN240 PLN
36958

1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 25.3 z niemieckiej poczt polowej nr. 166 do Arnstadt, formacyjna pieczęć listowa.

30 PLN27 PLN
36977

1916 list polecony z Wilna 2.8.16 do Niemiec, stempel cenzury i odbiorczy na froncie listu.

60 PLN54 PLN
36979

1917 list polecony z Rygi 27.12.17 do Niemiec, na odwrocie stempel odbiorczy i stempel cenzury.

60 PLN60 PLN
36996

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna dofrankowana (w związku z podwyższeniem taryfy) karta pocztowa wysłana 28.4 z Poniewieża do Ludwigshafen, a stamtąd 7.5 dosłana na adres poczty polowej.

200 PLN180 PLN
36998

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", 5 fen + 40 fen - frankatura dwukolorowa, polecony list wysłany 21.6 z miejscowości Rosienie (Rossienie) do Ministerstwa Wojny w Berlinie; kasownik odbiorczy na odwrocie.

120 PLN225 PLN
37011

1918 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", podwójna (nierozerwana) karta pocztowa wysłana 4.4 z Ludwigshafen do żołnierza obsługi jenieckiego batalionu pracy w miejscowości Poniewież, a 14.4 przesłana w odwrotną stronę, stempelek cenzury królewieckiej, sucho tłoczone nalepki FELDPOST; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN180 PLN
37030

30 PLN27 PLN
37053

1915 Naczelny Komitet Narodowy, dekoracyjny w formie i patriotyczny w stylistyce kwit kasowy ozdobiony grafiką Stanisława Janowskiego, wystawiony 31/7 w Krakowie dla Inspektoratu Ostrowskiego za sprzedane wydawnictwa, dochód ze sprzedaży których przeznaczony był na cele legionowe; owalna pieczęć z orłem "DEPARTAMENT ORGANIZACYJNY NKN" (Berek P279); bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

200 PLN200 PLN
37101

1917 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka przedstawiająca godło Rzeczypospolitej z okresu Powstania Styczniowego, przesłana 21.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Lwowa, wyraźnie odciśnięty stempel formacyjny "III Baon 1.p.piech./ Polskich Legionów" (Berek P30); dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
37194

160 PLN160 PLN
37203

1915 Warszawa, ręczny nadruk nowej wartości 6 groszy/5 gr. w kolorze fioletowym - typ II z lekko uniesioną cyfrą 6; kiedyś uznawany za dobry, obecnie za grzecznościowy, gwarancja Krawczyk.

60 PLN60 PLN
37213

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

35 PLN35 PLN
37231

1915 Warszawa, KOMITET OBYWATELSKI miasta WARSZAWY, legitymacja współpracownika sekcji Tanich Mieszkań Komitetu Obywatelskiego, zajmującej się pomocą dla najuboższych mieszkańców miasta, a także mediacją z właścicielami mieszkań czynszowych; dobrej jakości odbitki dekoracyjnej pieczęci komitetowej, a także podpisy (faksymile?) ostatniego rosyjskiego prezydenta Warszawy - Aleksandra Millera i członka władz Komitetu - Henryka Konica; rzadki dokument w doskonałym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
37236

1916 Sosnowiec, gwarancja.

70 PLN70 PLN
37258

1916 Warszawa, EXPRESS i DZIURKOWANIE FIRMOWE, firmowy list ekspresowy wysłany 17.6 z Norymbergi do Warszawy, doręczenie opłacone znaczkami poczty miejskiej za 20 gr. unieważnionymi stemplem z syrenką, na froncie stempelek cenzury poznańskiej; znaczki poczty bawarskiej z perforacją JK - Jacob Kann; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

1 500 PLN1 500 PLN
37261

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 11.8, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; opłata pobierana była przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

120 PLN120 PLN
37263

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 2.10, opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; koperta użyta dwukrotnie, pierwszy raz przesłana 26.9 z biura paszportowego w Mławie do Warszawy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

300 PLN300 PLN
37278

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, czworoblok znaczków za 6/5 gr. z wyraźnym lekko skośnym abklatschem nadruku na odwrocie.

160 PLN160 PLN
37295

1916 Warszawa, telegram ozdobiony litograficznymi wizerunkami syrenki i pomników warszawskich nadany 12.II miejscowo w Warszawie, dochód ze sprzedaży blankietu i zalepki przeznaczony "NA KAROLIN CEL DOBROCZYNNY", sygnatura "Lit.W.Główczewski Chmielna 18", cecha zezwolenia cenzury carskiej z marca 1905; zalepka kompletna, ale przerwana na dwie części; dekoracyjny, niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN200 PLN
37296

150 PLN190 PLN
37304

1917 Przedbórz - I wydanie, rzadka ząbkowana próba znaczka za 4 gr. w kolorze oliwkowym - typ 4, poza cieniem śladu po podlepce w bardzo ładnym stanie, sygnowany i opis Rachmanow, podwójna gwarancja Schmutz.

300 PLN300 PLN
37315

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Zaopatrywania z widokami budowli Lublina.

30 PLN30 PLN
37316

1917 Lublin, kartka żywnościowa Wydziału Aprowizacyjnego.

15 PLN13 PLN