Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
30976 |
1928 list firmowy z Łodzi do Berlina. | 50 PLN | 50 PLN | |
30979 |
1928 list polecony z Lublina 18.VIII.28 do Niemiec, na odwrocie rzadkie nalepki po 10 gr na rzecz LOPP, piękna i rzadka całość z oryginalnego obiegu pocztowego. | 300 PLN | 300 PLN | |
30981 |
1928 list firmowy z Tarnowa do Berlina. | 30 PLN | 40 PLN | |
30994 |
1928 wydanie obiegowe - Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym pionowo. | 150 PLN | 150 PLN | |
30995 |
1928 wydanie obiegowe - Ignacy Mościcki, znaczek na papierze prążkowanym poziomo, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
31031 |
1930-1933 roczniki znaczków czystych (Fi.991.-; Mi.327 euro). | 900 PLN | 900 PLN | |
31034 |
1930 100. rocznica Powstania Listopadowego, parka gumowana znaczków ciętych, na froncie prawego znaczka ślad po podklejeniu, rzadkie, gwarancja. | 1 400 PLN | 1 120 PLN | |
31041 |
1931 polecony list zleceniowy ze Lwowa do Poznania. | 25 PLN | 25 PLN | |
31051 |
1932 kartka z Otwocka do Lublina, kasownik "CAŁOROCZNA STACJA KLIMATYCZNA OTWOCK". | 20 PLN | 20 PLN | |
31094 |
1933 Krzyż Niepodległości, kasowany znaczek za 30 gr. z rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
31101 |
1934 list sądowy z Rudy Śląskiej do Niemiec. | 50 PLN | 50 PLN | |
31108 |
1934 I Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna, gwarancja. | 450 PLN | 450 PLN | |
31109 |
1934 Wszechsłowiańska Wystawa Filatelistyczna w Katowicach, grzecznościowo ostemplowana koperta z odmianami koloru datownika okolicznościowego. | 130 PLN | 130 PLN | |
31124 |
1934 Międzynarodowy Turniej Lotniczy Challenge, seria czysta (Fi.150.-), gwarancja. | 90 PLN | 90 PLN | |
31126 |
1934 wydanie przedrukowe, podstawowa seria. | 160 PLN | 160 PLN | |
31168 |
1935 sypanie kopca marszałka J.Piłsudskiego w Krakowie, seria. | 25 PLN | 25 PLN | |
31170 |
1935 Kopiec Marszałka Piłsudskiego, czworobloki znaczków ostemplowane okolicznościowo 6.VI na widokówce z portretem Marszałka (Myślicki 35 006). | 100 PLN | 100 PLN | |
31172 |
1935-37 wydanie obiegowe - różne widoki i Prezydent I.Mościcki, seria czysta z oboma typami wielkości rysunku i uzupełnienie dodatkowe widoki. | 250 PLN | 250 PLN | |
31185 |
1936 POŚR.POCZT.I TELEGR.No9 ST.KUŹNICE KOLEJ LINOWA ZAKOPANE-KASPROWY - pośrednictwo pocztowe, widokówka datowana 2.III wysłana z pośrednictwa pocztowego na stacji kolejki linowej Kuźnice, niebieski stempel pośrednictwa, znaczek unieważniony datownikiem okolicznościowym "KUŹNICE-MYŚLENICKIE TURNIE KOLEJ LINOWA" Zakopane 1; według Myślickiego stopień rzadkości kasownika - C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! rzadki walor w dobrym stanie zachowania (Myślicki 36 001). | 1 600 PLN | 1 600 PLN | |
31200 |
1936 zawody balonowe o puchar Gordon-Benetta, seria czysta, gwarancja Kalinowski. | 80 PLN | 80 PLN | |
31226 |
1937 list z Warszawy 12 do Szwecji. | 10 PLN | 30 PLN | |
31240 |
1937 wizyta Króla Rumunii w Polsce, komplet pięknie kasowanych bloków, wszystkie kasownikiem obiegowym w Legionowie. | 180 PLN | 180 PLN | |
31242 |
1937 kartka z Bydgoszczy 31.VII.37 z kasownikiem okolicznościowym Tygodnia Bydgoszczy. | 25 PLN | 25 PLN | |
31262 |
1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków. | 180 PLN | 180 PLN | |
31264 |
1938 pierwszy polski lot do stratosfery, blok z podlepkami na marginesach, znaczek w idealnym stanie. | 75 PLN | 65 PLN | |
31280 |
1938 "KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA WE LWOWIE 29.V.-L.O.P.P.-29.VI" stempel okolicznościowy i datownik "LWÓW KRAJOWA WYSTAWA LOTNICZA" z wyróżnikiem "a" odciśnięte w kolorze niebieskim na karcie reklamowej (bez tekstu na odwrocie) przesłanej 18.VI miejscowo we Lwowie - oba stemple o stopniu rzadkości C (Myślicki 38 011 + 38 014). | 100 PLN | 100 PLN | |
31298 |
1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, blok. | 65 PLN | 65 PLN | |
31299 |
1938 20. rocznica wymarszu Legionów, blok na wycinku z listu. | 25 PLN | 25 PLN | |
31315 |
1939 list na kopercie gimnazjum powiatowego im. marszałka J. Piłsudskiego w Busku Zdroju 10.V.39. | 70 PLN | 70 PLN | |
31317 |
1939 polski znaczek kasowany sowieckim kasownikiem 16.10.39 z Kołomyi po zajęciu wschodniej granicy przez Rosjan. | 50 PLN | 50 PLN | |
31318 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
31320 |
1939 Międzynarodowe Zawody Narciarskie FIS w Zakopanem, seria znaczków ostemplowana okolicznościowo na specjalnej kopercie ekspresowego listu poleconego wysłanego 11.II z Zakopanego do Katowic; na odwrocie kasownik odbiorczy z 12.II i adnotacja o niemożności doręczenia przesyłki jako ekspresowej, w związku z czym przekreślono nalepkę Expres; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 39 ). | 120 PLN | 120 PLN | |
31326 |
1939 20 rocznica wymarszu Legionów, blok, lekko ścięty lewy dolny róg. | 50 PLN | 40 PLN | |
31336 |
1939 polecony list urzędowy z Łodzi do Poznania, stempel nadawcy "Dowództwo Okręgu Korpusu Nr. 1V. / SZTAB". | 80 PLN | 250 PLN | |
31368 |
1921 wydanie z dopłata na Śląsk, seria ząbkowana. | 80 PLN | 60 PLN | |
31383 |
1921 różne rysunki, prawidłowo opłacony ekspresowy list polecony dekoracyjnie ofrankowany znaczkami ciętymi, wysłany 10.10 z Wilna do Dyrekcji Poczt i Telegrafów w Lublinie, fioletowa odbitka stempelka polecenia, na odwrocie datownik odbiorczy z 12.X; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
31416 |
1921 znaczek dopłaty, druk obustronny znaczka za 20 mk. | 60 PLN | 60 PLN | |
31418 |
1921 zawiadomienie o nadejściu "listu rek(omendowanego). ameryk(ańskiego)", nadane 27.XII jako przesyłka polecona z poczty polowej nr.23 przydzielonej do Dowództwa Wojsk Litwy Środkowej w Wilnie, wysłane do Dowództwa 23 pułku ułanów Grodzieńskich, ponieważ jednak adresat został detaszowany do Warszawy, przesyłkę po opatrzeniu stosownymi adnotacjami: "Zwrot" i "Kursa w Warszawie" wraz ze stempelkiem "Szw(adron). Gosp(odarczy). 23 p. ułanów Grodzieńskich" zwrócono na pocztę polową, skąd 24.I.1922 przesyłkę dosłano do Warszawy; bardzo rzadka całość z praktycznie niedostępnego (być może nie zachowanego) wewnętrznego obiegu pocztowego instytucji wojskowych Litwy Środkowej; bardzo dobry stan zachowania. | 400 PLN | 300 PLN | |
31425 |
1922 otwarcie Sejmu Litwy Środkowej, podwójny druk niekatalogowanej próby znaczka za 50 mk. w kolorze granatowym, na cienkim gazetowym papierze, gwarancja Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
31438 |
1919 Odessa, znaczek za 20 fen. z czarnym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | 750 PLN | 750 PLN |