Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
25017 |
1944 Caritas, kartka z zawiadomieniem z biblioteki. | 200 PLN | 200 PLN | |
25022 |
1944 grafika obozowa, wzór ilustracji do karty wielkanocnej, według projektu Bolesława Malisza, wykonał Wacław Bulzacki. | 500 PLN | 500 PLN | |
25026 |
1944 AK NA BARYKADACH - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul. Szpitalnej, znaczek GG na wycinku z kasownikiem powstańczym typu 9 (Gryżewski), z 09.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 18.8.), wysoka wycena katalogowa (Fi.3500.-), gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
25027 |
1944 WARSZAWA W OGNIU - WCZESNA DATA, rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, znaczek GG z kasownikiem typu 10 (Gryżewski), z 05.8. - najwcześniejszej znanej dotąd daty użycia kasownika tej poczty (stosowany do 14.8), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), gwarancja Krawczyk, Petriuk BPP. | 500 PLN | 500 PLN | |
25028 |
1944 BOHATERSKIE WALKI STOLICY - rzadki kasownik propagandowy urzędu Poczty Polowej AK przy ul.Szpitalnej, znaczek GG na wycinku z kasownikiem powstańczym typu 11 (Gryżewski), z 07.8. t.j. z dnia jego wprowadzenia (w użyciu do 14.8.), bardzo wysoka wycena katalogowa (Fi.6000.-), piękny stan, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 720 PLN | |
25135 |
1945-46 Hellbrun Austria - Ratujcie Dzieci Polskie, wąsko cięta seria znaczków - reprodukcje malarstwa polskiego, z dopłata na PCK. | 40 PLN | 40 PLN | |
25146 |
1945 Helmstedt - II wydanie, cięty znaczek za 1 Mk. w kolorze fioletowolila, gwarancja. | 200 PLN | 200 PLN | |
25161 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", karta pocztowa, sygnatura L.Z.6.45.25000(1008); ostemplowana grzecznościowo 18.Sep w Urzędzie Pocztowym Obozu Wojskowego w Niemczech w RÜMPEL; przesyłki z obiegu katalog wycenia wysoko (Fi.800.-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
25163 |
1945 Hellbrunn, bloki z przeznaczeniem na fundusz ratowania dzieci. | 60 PLN | 60 PLN | |
25180 |
1945Lubeka, wycinek listu poczty obozowej z Lubeki7.6.40, stempelek poczt harcerskiej. | 220 PLN | 220 PLN | |
25181 |
1945 list z obozu internowanych w Dauchau - Allach pod Monachium do Czerwonego Krzyża. | 500 PLN | 450 PLN | |
25185 |
1946 Freiman - rocznica wyzwolenia obozu w Dachau, pamiątkowy ośmioblok - odmiana ze znaczkiem za 70 pf. w kolorze pomarańczowym, lekko popękane marginesy - to w tym wydaniu typowe. | 400 PLN | 340 PLN | |
25188 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria. | 15 PLN | 15 PLN | |
25195 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, stemplowane bloki. | 450 PLN | 450 PLN | |
25205 |
1944 Zamość, znaczek bez gumy z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 75 PLN | |
25224 |
1944 miejscowa kartka polecona opłacona serią Wodzów. | 450 PLN | 450 PLN | |
25250 |
1944 Goznak, kompletny arkusz znaczka za 25 gr. drukowany z drugiego walca, na znaczku z poz. 100 błąd katalogowany "kropka przy A", arkusz w pięknym stanie zagięty w połowie. | 480 PLN | 480 PLN | |
25271 |
1944 PKWN, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry. | 25 PLN | 25 PLN | |
25279 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, marginesowa seria w pięknym stanie plus dwie odmiany ząbkowane liniowo bez marginesów, wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein, Schmutz. | 5 600 PLN | 5 040 PLN | |
25282 |
1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, znaczek za 50 gr./1 zł. - odmiana ząbkowana liniowo, widoczne na skanie skośne zgięcie, gwarancja Ryblewski, Mikstein. | 200 PLN | 200 PLN | |
25298 |
1945 K.R.N., list z Lublina 2.1.45 do Tarnobrzegu, koperta przenicowana z poniemieckiej koperty, gwarancja Walocha. | 1 000 PLN | 810 PLN | |
25299 |
1945 seria stemplowana grzecznościowo na kopercie. | 60 PLN | 60 PLN | |
25300 |
1945 P.K.W.N., parka znaczek za 2 zł./25 gr. lewy z błędem na znaczku podstawowym z II walca poz.96 "kropka pod P w POCZTA", gwarancja i opis Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
25304 |
1945 R.T.R.P. znaczek za 3 zł/25 gr z błędem na poz.30 zarówno na znaczku podstawowym (w prawej 2 szczerba z prawej strony) jak i nadruku (litera P przerwana u dołu) + P.K.W.N. znaczek za 2 zł/25 gr z błędem na poz.9 "lewa kreska cieńsza" na oryginalnym miejscowym liście poleconym II klasy nadanym 7.V.45 w Lublinie, na odwrocie stempelek cenzury wojskowej 1027; z kolekcji B.Grodzińskiego; gwarancja. | 2 000 PLN | 1 800 PLN | |
25329 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz.97 z błędem "litera z w oznaczeniu wartości ścięta od góry". | 60 PLN | 60 PLN | |
25330 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.12 "szczerba w tarczy", gwarancja i opis. | 80 PLN | 65 PLN | |
25386 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz.20 z usterkę nadruku "zalana 5", jednak na innej pozycji w arkuszu niż błąd B 7 oraz abklacz. | 25 PLN | 20 PLN | |
25389 |
1945 miejscowa kartka polecona o charakterze filatelistycznym z Łodzi 13.III.45, stempel cenzury wojskowej nr 860. | 150 PLN | 150 PLN | |
25416 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 60 z błędem "zalane e", stan jak na skanie, gwarancja i opis Walocha. | 20 PLN | 20 PLN | |
25417 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z bardzo jasnym tzw. bladym nadrukiem. Wyraźnie brakuje literi "i". | 50 PLN | 40 PLN | |
25445 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z poz. 14 z usterką "uszkodzone i", gwarancja i oznaczenie pozycji bez opisu usterki Walocha. | 25 PLN | 25 PLN | |
25459 |
1945 wyzwolenie miast, wycinek listu poleconego z prowizorycznym kasownikiem Starachowic, gwarancja. | 250 PLN | 250 PLN | |
25460 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z błędem na znaczku podstawowym z III walca na poz.59 "kropka nad Gr", gwarancja i opis. | 30 PLN | 30 PLN | |
25464 |
1945 "Bydgoszcz" - wyzwolenie dziesięciu miast, marginesowy czwoboblok znaczków za 3 zł./25 gr., lewy górny znaczek z błędem na poz.19 "cienkie y", a prawy dolny z bardzo rzadkim błędem na znaczku podstawowym (końcowa faza druku III walcem) z poz.30 "duże wcięcie w cyfrze 2", gwarancja i opis Krawczyk | 250 PLN | 215 PLN | |
25475 |
1945 "Kalisz" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.38/88 "l uszkodzone z lewej", gwarancja i opis. | 20 PLN | 20 PLN | |
25503 |
1945 "Zakopane" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z lekkim nadrukiem i dwoma błędami na poz.16 - nadruku jak B10 "cyfra e zamknięta jak o", a na znaczku podstawowym z III walca "duża kropka między L i S", gwarancja i opis. | 40 PLN | 40 PLN | |
25546 |
1945 polecona kartka z I Wystawy Targów Przemysłu w Lublinie, brak jednego znaczka. | 10 PLN | 10 PLN | |
25548 |
1945 zabytki Krakowa, seria znaczków na poleconej karcie pocztowej wysłanej z Bydgoszczy do Starachowic, znaki opłaty skasowane rzadkim datownikiem okolicznościowym "XXI REGATY WIOŚLARSKIE I KAJAKOWEW BYDGOSZCZY O MISTRZOSTWO POLSKI BRDYUJŚCIE" (Myślicki 45 008); dobry stan zachowania. | 60 PLN | 190 PLN | |
25552 |
1945 zabytki Krakowa, próba w kolorze karminowym na papierze z1, gwarancja i oznaczenie Walocha. | 30 PLN | 30 PLN | |
25561 |
1945 list polecony z Warszawy 17.IX.45 do Gorlic, na odwrocie stempel odbiorczy. | 200 PLN | 200 PLN |