Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
2387 |
1941 nalepka propagandowa Polskiego Czerwonego Krzyża. | 20 PLN | 20 PLN | |
2388 |
2396 |
1942 Polskie Sił Zbrojne w ZSSR, tzw."STAN", czarna odbitka z unieważnionej przez przecięcie matrycy próbnej, kolorowy fotoatest Krawczyk. | 300 PLN | 300 PLN | |
2407 |
1942 Armia Polska w Wielkiej Brytanii, nalepki dla wojsk morskich, lotniczych i desantowych, wydanie z czarnym na znak żałoby po gen.Sikorskim marginesem. | 60 PLN | 60 PLN | |
2414 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, egzemplarz z prawego górnego narożnika z numerem arkusza na marginesie, gwarancja Mikulski. | 100 PLN | 100 PLN | |
2415 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład w kolorze czerwonym na fioletowawym papierze z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 60 PLN | 60 PLN | |
2429 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, pokwitowanie przekazu pocztowego dokonanego 9.VI na poczcie polowej 111, odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "A", niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | 30 PLN | 30 PLN | |
2435 |
1943 nalepki poczty polowej 1 Korpusu, cięta seria czysta, piękny stan. | 120 PLN | 120 PLN | |
2458 |
1945 pasek makulaturowych znaczków niemieckiej poczty polowej na półwyspie helskim, tak zwanego "U-bota", znaczki pochodzą z arkuszy lekko uszkodzonych i odnalezionych po wojnie w bunkrze poniemieckim. | 300 PLN | 250 PLN | |
2459 |
1945 kartka z francuskiej poczty polowej. | 80 PLN | 80 PLN | |
2460 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, karnet pamiątkowy znaczków Poczty Polowej 2 Korpusu, skasowanych 18.5 w rocznicę zdobycia klasztoru na Monte Cassino rzadkim datownikiem poczty polowej 117 - w typie znanym tylko z dwóch urzędów. | 200 PLN | 200 PLN | |
2471 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok, seria obiegowa i znaczek z nadrukiem nowej wartości, piękny stan. | 320 PLN | 320 PLN | |
2504 |
1939 I wydanie przedrukowe, 24 gr - frankatura wielokrotna, list z okresu obowiązywania podwyższonej taryfy wysłany 5.III.1940 z Warszawy do Radomska, ponieważ właściwa opłata wynosiła 50 gr, a list opłacono 48 gr, poczta naliczyła dopłatę w podwójnej wysokości brakującej kwoty - czyli 4 gr, oznaczono to stempelkiem "Nachgebühr" (dopłata); znaczki unieważnione kasownikiem prowizorycznym - polskim przedwojennym wirnikiem; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
2516 |
1939 współkursor, całostka niemiecka wysłana z Warszawy 15.12.39 na Węgry mająca moc obiegową na terenie Generalnego Gubernatortswa do końca listopada 1939.. | 250 PLN | 290 PLN | |
2570 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta zielona o sygnaturze IX.40, czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 135 PLN | |
2575 |
1940 seria znaczków doręczeniowy na karcie, skasowana owalnym fioletowym stempelkiem "Poststützpunkt Pośrednictwo pocztowe KANIE". | 50 PLN | 50 PLN | |
2576 |
1940 znaczek doręczeniowy o nominale 50 gr na wycinku z paczki, nadanej w pośrednictwie pocztowym w miejscowości Czarna Łańcucka, skąd paczkę dostarczono do Łańcuta i z tamtejszego urzędu pocztowego wysłano ją do Zakopanego; znaczki doręczeniowe najczęściej spotyka się czyste, albo grzecznościowo stemplowane, kasowane oryginalnie, a w szczególności na niefilatelistycznych całościach są niezwykle rzadkie; bardzo dobry stan zachowania; fotoatest Schmutz. | 2 000 PLN | 2 000 PLN | |
2583 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, odmiana nieopisana !!! tekst XXII "Infolge ..." w podpisie "Im Auftrag/ Klimek", dodatkowy dopisek "Postaweisung zurück", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 300 PLN | 270 PLN | |
2588 |
1940 znaczek urzędowy z przesuniętymi nominałami. | 80 PLN | 80 PLN | |
2596 |
1940 widoki zabytkowych budowli, cięta próba z odbitkami dwóch znaczków za 24 i 80 gr, gwarancja Schmutz i Kronenberg, fotoatest Kronenberg | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
2598 |
1940 czysty blankiet Międzynarodowego Przekazu Pocztowego, wymiary 147 x 105 mm, sygnatura DPO 217(7.40); doskonały stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
2616 |
1941 widoki zabytkowych budowli, druk na pomarszczonym papierze. | 45 PLN | 50 PLN | |
2650 |
1942 miejscowa kartka z Częstochowy 23.6.42 kasowana wirnikiem propagandowym typ VIIC, czysto odbity wirnik. | 180 PLN | 180 PLN | |
2686 |
1943 portret Hitlera, 80gr + 80gr + 6gr - frankatura trójkolorowa, ekspresowy list polecony przesłany 18.12 miejscowo w Krakowie; kasownik odbiorczy na odwrocie; dołączono oryginalny dowód nadania listu; bardzo dobry stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
2689 |
1943 polecony list pobraniowy wysłany 12.I z Warszawy do Sochaczewa; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
2690 |
1943 list z Warszawy 27.4.43 do Portugalii, liczne cenzury. | 40 PLN | 50 PLN | |
2716 |
1944 polecony list ekspresowy z Warszawy 8.1.44 przez Marię Jakubowską do Lizbony na tzw. "adres konspiracyjny", następnie został przesłany do płk. dypl. Wiktora Jakubowskiego, artylerzysty pracownika GISZ, pod zalepka cenzury brytyjskiej przylepiono informację o zmianie adresu zwrotnego, u góry koperta zalepiona ze stemplami cenzury Wehrmachtu OKW, na odwrocie stempel wirnikowy LISBOA-CENTRAL 21.1.44. Ciekawy list ekspresowy bardzo rzadko spotykany w tzw. przesyłkach na adres konspiracyjny. | 160 PLN | 144 PLN | |
2719 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie, ostemplowany okolicznościowo 26.X w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa! | 120 PLN | 100 PLN | |
2720 |
1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczki cięty i ząbkowany za 10+10 zł. z błędem przesunięcie rytu zamku wawelskiego (środka) względem ramki. | 150 PLN | 150 PLN | |
2722 |
1944 kartka nadana z agencji pocztowej w Czarnocinie Piotrowskim przez Miechów do Skierniewic. | 80 PLN | 80 PLN | |
2753 |
1941 Sachsenhausen, listownik wysłany 19.9 z podobozu Klinker należącego do firmy Deutsche Erd- und Steinwerke (DEST) w którym pracowało ok. 2500 więźniów; stempelek cenzora z literą A; całość w idealnym stanie zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
2754 |
1941 deportacje sowieckie ludności polskiej - III deportacja na przełomie czerwca i lipca 1940, dotknęła ona głównie uchodźców z zachodnich i centralnych ziem polskich; list polecony wysłany 18.3 z miejscowości Seligdar Ugolny w Jakucji do Dąbrowy Górniczej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym; idealny stan zachowania. | 400 PLN | 400 PLN | |
2760 |
1943 roboty przymusowe w niemieckich gospodarstwach rolnych, karta pocztowa wysłana 16.1 z miejscowości Rossow do Warszawy, doskonały stan zachowania. | 60 PLN | 60 PLN | |
2787 |
1945 roboty przymusowe w Niemczech, karta pocztowa wysłana 1.2 z zakładów naprawy taboru kolejowego we Frankfurcie nad Menem do obozu pracy w Cottbus, dobry stan zachowania. | 120 PLN | 120 PLN | |
2819 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze ultramaryny na papierze x3 (nakład 210 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 350 PLN | 350 PLN | |
2821 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze szaroniebieskim na papierze żeberkowanym y4 (nakład 207 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 450 PLN | 450 PLN | |
2823 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze zielononiebieskim na papierze u (nakład 147 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 450 PLN | 450 PLN | |
2861 |
1942 Wdowa drugiego wydania w kolorze fioletowoczarnym na papierze x2 o nakładzie 1170 sztuk, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 250 PLN | 250 PLN | |
2864 |
1942 Pocztylion drugiego wydania w kolorze ciemnoczerwonym na papierze x1 (nakład 972 sztuk), gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 200 PLN | 200 PLN | |
2923 |
1943 Hetmani, znaczek ze Stefanem Czarneckim ostemplowany 29.VIII kasownikiem okolicznościowym "DNI KSIĄŻKI" na pocztówce ozdobionej grafiką, której autorem jest Marian Stępień, przedstawiającej kościół św.Anny w Warszawie, na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN |