Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
15208 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z najpoważniejszym dla tej formy błędem "uszkodzone CZT", przedrukowano 37 arkuszy z tym błędem, zdecydowana większośc została zużyta w obiegu pocztowym, czysty jest jednym z najtrudniejszych błędów tego wydania, znaczek w doskonałym stanie, prawdziwy rarytas tego wydania, gwarancja Mikulski i Schmutz. | 22 000 PLN | 22 000 PLN | |
15211 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja i opis Schmutz. | 450 PLN | 450 PLN | |
15224 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 78, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
15279 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 7 z najpoważniejszym dla tej formy błędem "uszkodzone CZT", bardzo rzadki znaczek - przedrukowano około 20 arkuszy znaczków za 1 kor. tą formą przedrukową, krótsze ząbki z prawej strony, fotoatest Schmutz. | 4 500 PLN | 3 750 PLN | |
15289 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IVA, gwarancja Schmutz. | 60 PLN | 60 PLN | |
15303 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek w kolorze jasnoszaroniebieskim na papierze jasnoszarym z nadrukiem formy IVB z poz. 12, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 70 PLN | 63 PLN | |
15330 |
1919 wydanie krakowskie, seria kasowanych znaczków gazetowych w bardzo ładnym stanie z dwoma dodatkowymi znaczkami - niebieskozielonym za 4 hal. i niebieskim za 6 hal., gwarancja z opisem formy - IIC i pozycji Sutcliffe (4 w tym 10 hal. IIC50), Mikstein (1), Rachmanow (3). | 900 PLN | 800 PLN | |
15351 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek gazetowy za 30 hal. z nadrukiem formą IIC poz.28 z usterką "uszkodzony romb", gwarancja Krawczyk, z opisem Schmutz. | 50 PLN | 50 PLN | |
15354 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIC z poz. 75, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
15360 |
1919 wydanie poznańskie, znaczek za 5/2,5 fen. z błędem "wcięcie z lewej strony belki", gwarancja Gryżewski. | 120 PLN | 100 PLN | |
15391 |
1919 wydanie gnieźnieńskie, seria znaczków kasowanych we Wrześni, znaczek za 10 f. z poz.9, gwarancja Mikulski. | 900 PLN | 800 PLN | |
15455 |
1919 wydanie w walucie markowej, luzaki z serii. | 40 PLN | 40 PLN | |
15464 |
1919 wydanie w walucie markowej, luzaki z serii. | 70 PLN | 70 PLN | |
15484 |
1919 KRASNOSIELEC / dnia 1919r. - wydanie w walucie markowej, znaczek za 50 fen. na pięknym wycinku z listu zagranicznego, z rzadkim czytelnie odbitym kasownikiem prowizorycznym z Krasnosielca, obok fragment stempelka cenzury korespondencji zagranicznej. | 150 PLN | 160 PLN | |
15487 |
1919 znaczek z prowizorycznym kasownikiem Płocka. | 25 PLN | 25 PLN | |
15508 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki cięte. | 80 PLN | 80 PLN | |
15519 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, kompletny arkusz bez lewego marginesu. | 350 PLN | 350 PLN | |
15531 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba w kolorze czarnym na zadrukowanym kartonie. | 320 PLN | 320 PLN | |
15532 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka prób w kolorze brązowym, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
15541 |
1919 (?) NA FLOTĘ POLSKĄ - cegiełka za 1 markę wydana staraniem Koła Polek. | 40 PLN | 40 PLN | |
15558 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, luzaki w czworoblokach. | 10 PLN | 10 PLN | |
15560 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, luzaki. | 20 PLN | 20 PLN | |
15561 |
1920 orzeł na tarczy barokowej, luzaki. | 15 PLN | 15 PLN | |
15573 |
1921 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, luzaki z serii. | 25 PLN | 25 PLN | |
15577 |
1921 siewca, luzaki z serii. | 100 PLN | 110 PLN | |
15578 |
1921-22 wydanie obiegowe - Siewca, 10 mk (większy format) frankatura pojedyncza, list wysłany 11.XI.1921 z Izbicy do Warszawy, bardzo dobry stan zachowania. | 50 PLN | 50 PLN | |
15585 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, luzaki z serii. | 50 PLN | 50 PLN | |
15590 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, próby znaczków za 25, 50 i 100 mk. w kolorzach definitywnych, rzadkie niekreślone (Fi.900.-), gwarancja Krawczyk, Łaszkiewicz, Mikulski. | 750 PLN | 700 PLN | |
15594 |
1921 duży orzeł na tarczy barokowej, rzadka próba znaczka za 100 mk. w kolorzach czerwonym i oliwkowym na szarooliwkowym tle (Fi.300.-), gwarancja Mikulski. | 400 PLN | 350 PLN | |
15598 |
1921 T.A.B.R.O.M.I.K. - wydanie współpocztowe znaczków dodatkowej obowiązkowej opłaty lotniczej, seria kasowana, gwarancja Krawczyk. | 80 PLN | 80 PLN | |
15611 |
1922 wydanie dla Górnego Śląska, seria znaczków stemplowanych z obiegu pocztowego, znaczek za 200 i 300 mk. ubytki w pojedynczych ząbkach. | 180 PLN | 180 PLN | |
15622 |
1923 duży orzeł na tarczy barokowej. | 35 PLN | 35 PLN | |
15658 |
1924 duży orzeł na tarczy barokowej, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja. | 60 PLN | 60 PLN | |
15682 |
1925 wydanie obiegowe, luzaki z serii. | 200 PLN | 200 PLN | |
15684 |
1925 wydanie obiegowe, luzaki z serii. | 50 PLN | 50 PLN | |
15687 |
1925 seria widokowa, znaczek za 10 gr. z ząbkowaniem liniowym 11,75:11,5; gwarancja i opis odmiany i ząbkowania Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
15692 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki z serii. | 60 PLN | 60 PLN | |
15697 |
1925 wydanie na przesyłki lotnicze, luzaki z serii. | 30 PLN | 30 PLN | |
15705 |
1926 list polecony z Warszawy 30.9.26 do Filadelfii, list opłacony w wysokości 1 zł jak za list polecony zagraniczny o wadze ponad 20 gr plus znaczek za 1 gr jako dopłata na pomoc dla bezrobotnych, co ciekawe na liście zagranicznym, na odwrocie stemple odbiorcze i plakietka "Na Skarb Narodowy" sprzed denominacji, ciekawa frankatura na dekoracyjnej całości. | 250 PLN | 250 PLN | |
15712 |
1927 Fryderyk Chopin, znaczek cięty z fragmentem stempla "WZÓR", gwarancja Jungjohann. | 1 000 PLN | 1 000 PLN |