Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
29856 |
1939 "OPŁACONO GOTÓWKĄ 70%", druk-koperta do przesyłek masowych, opłacona jak zwykły list i wysłana 30.III z miejscowości Kosów Huculski do Tarnowa, koperta firmowa: "BLIMA VOGEL WYTWÓRNIA KILIMÓW w KOSOWIE HUCULSKIM". | 40 PLN | 35 PLN | |
29891 |
1939 całostka ostemplowana rzadkim okolicznościowym wirnikiem "Polski Biały Krzyż niesie oświatę żołnierzowi + Bądź członkiem Polskiego Białego Krzyża" z nieewidencjonowaną datą użycia z maja 1939 (Myślicki 37126 podaje XI.1937). | 35 PLN | 35 PLN | |
29895 |
1939 Król Kazimierz Jagiellończyk, 30 gr. - karta ilustrowana przeznaczona do korespondencji zagranicznej, wysłana 9.IX.1939 z miejscowości Chomsk do Buenos-Aires, rzadko spotykany kierunek wysyłki! jedna z najrzadziej spotykanych polskich całostek z obiegu; niezły stan zachowania; zdecydowanie niedoceniana w katalogach (Fi.1500.-). | 1 800 PLN | 1 500 PLN | |
29947 |
1921 różne rysunki, 1 i 3 mk. - frankatura mieszana dwóch wydań, prawidłowo opłacona widokówka wysłana 5.VIII z urzędu pocztowego Wilno 1 (kasownik z wyróżnikiem "a") do Święcian; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | 800 PLN | 800 PLN | |
29948 |
1921 różne rysunki, czworoblok znaczków za 4 mk. z przesuniętym tłem i grzecznościowym kasownikiem ambulansu Grodno-Mosty, gwarancja Krawczyk. | 30 PLN | 30 PLN | |
29952 |
1921 różne rysunki, makulatura próby znaczka za 6 mk., zasadniczy rysunek w zmienionym kolorze o podwójnym - jednym odwróconym druku, gwarancja. | 60 PLN | 50 PLN | |
29980 |
1921 różne rysunki, makulatura znaczka za 6 mk., z podwójnym - normalnym i odwróconym tłem, gwarancja Schmutz. | 240 PLN | 240 PLN | |
30020 |
1922 otwarcie sejmu Litwy Środkowej, próba znaczka za 50 mk. z drukiem podwójnym, gwarancja Miszczak. | 120 PLN | 108 PLN | |
30032 |
1919 Konstantynopol, znaczek z nadrukiem LEVANT w kolorze matowym, gwarancja. | 160 PLN | 160 PLN | |
30045 |
1926 Port Gdańsk, seria w najtańszych odmianach, gwarancja Schmutz. | 70 PLN | 70 PLN | |
30048 |
1926 Port Gdańsk, znaczek z cienkim nadrukiem, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | 160 PLN | 140 PLN | |
30051 |
1926 cięta próba kreślona czerwonym tuszem, gwarancja Gryżewski, Łaszkiewicz, Wiatrowski. | 500 PLN | 400 PLN | |
30053 |
1926 Port Gdańsk, wydanie przedrukowe na znaczku obiegowym za 25 gr. z J.Piłsudskim, gwarancja Kalinowski. | 60 PLN | 65 PLN | |
30079 |
1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski. | 120 PLN | 120 PLN | |
30081 |
1934 Port Gdańsk, polska karta pocztowa (Kolumna Zygmunta) z przedrukiem typu II: cyfra "1" z małym szeryfem, cyfra "5" pochyła; błąd w sygnaturze nakładu "brak kropki po Z"; po za lekkim zmatowieniem wzdłuż dolnej krawędzi - bardzo dobry stan zachowania; bardzo trudno dostępna karta, nie znaleziono nawet czystego egzemplarza do reprodukcji w katalogu Fischera; gwarancja Schmutz. | 1 500 PLN | 1 350 PLN | |
30082 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 19.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony kasownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 400 PLN | 400 PLN | |
30096 |
1938 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - ładnie frankowany list polecony wysłany 20.12 z Krakowa, m.in. znaczkiem z bloku nr.3, nalepka kontroli dewizowej; na odwrocie kasownik odbiorczy z 21.XII - "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "a"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 150 PLN | 100 PLN | |
30105 |
1920 Kwidzyn, luzaki wydania obiegowego. | 200 PLN | 150 PLN | |
30129 |
1920 wydanie definitywne Komisji Rządzącej Górnego Śląska, luzaki z serii. | 100 PLN | 100 PLN | |
30152 |
1920 wydanie Komisji Rządzącej Górnego Śląska, luzaki z serii. | 10 PLN | 10 PLN | |
30155 |
1920 Górny Śląsk, niemieckie fałszerstwo propagandowe znaczków polskich z nadrukiem propagandowym, luzaki. | 30 PLN | 40 PLN | |
30156 |
1920 kartka niemieckiego wydawnictwa z Katowic z okresu plebiscytów. | 28 PLN | 28 PLN | |
30190 |
1921 Górny Śląsk - poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria cięta i ząbkowana. | 100 PLN | 176 PLN | |
30208 |
1941-45 komplet znaczków wydań Polskiego Rządu na emigracji w doskonałym stanie. | 200 PLN | 180 PLN | |
30209 |
1941-45 komplet znaczków wydań Polskiego Rządu na emigracji na listach poleconych z obiegu pocztowego. | 220 PLN | 200 PLN | |
30213 |
1941 - 1945 komplet kasowany wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie; znaczki kasowane wydań emigracyjnych są o wiele trudniejsze do zdobycia niż czyste. | 400 PLN | 300 PLN | |
30230 |
1938 Ziemie Północne, list z okresu inflacji w kopercie firmowej, wysłany 28.8 z Bytowa (Bütow) do Trzebiatkowa (Tschebiatkow); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 50 PLN | 45 PLN | |
30231 |
1939 Obszary anektowane najpierw przez ZSRR, następnie Litwę, następnie ZSRR, następnie Niemcy i ponownie ZSRR - dofrankowana karta wysłana 17.X z urzędu Wilno 2 do Lwowa, znaczek odbarwiony, na odwrocie minimalne pozostałości taśmy klejącej. | 150 PLN | 135 PLN | |
30242 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 8.VI ze Stalagu XIB do miejscowości Rubieżewicze, kasownik urzędu okręgowego Nowogródek i odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | 150 PLN | 135 PLN | |
30244 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, dofrankowana sowiecka karta pocztowa (część na odpowiedź karty podwójnej), wysłana 20.VII z Baranowicz do wsi Świeciechów pod Annopolem Lubelskim, znaczki unieważnione sowieckim datownikiem; kasownik tranzytowy Mińsk; dwa stemple cenzury niemieckiej; całość w dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 150 PLN | |
30250 |
1940list z Krzemieńca 25.11.40 do Lwowa, radzieckie znaczki i stemple, polski wirmik ze Lwowa jako jeden ze stempli odbiorczych. | 80 PLN | 70 PLN | |
30251 |
1940list ze Stanów Zjednoczonych 31.10.40 do Warszawy, zalepka i stemple cenzury niemieckiej. | 80 PLN | 70 PLN | |
30252 |
1940 list ze Stanów Zjednoczonych 20.06.40 do Warszawy, stempel propagandowy na froncie i zalepki niemieckiej cenzury na odwrocie, gwarancja. | 80 PLN | 80 PLN | |
30305 |
1941 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi, karta wysłana 16.I ze Szpitala Ujazdowskiego w Warszawie do miejscowości Rubieżewicze; ładnie odciśnięty stempelek szpitala, pieczątka cenzury niemieckiej, kasownik urzędu rejonowego Iwieniec; minimalnie słabszy stan zachowania. | 200 PLN | 150 PLN | |
30315 |
1941 list z Niemiec 3.8.41 do Skierniewic, rzadki stempel propagandowy Rzeszy wiktoria V i stempel odbiorczy Agencji Pocztowej Kawenczyn na odwrocie, gwarancja. | 170 PLN | 170 PLN | |
30318 |
1941 kasownik okolicznościowy Dnia Znaczka z Wrocławia. | 20 PLN | 40 PLN | |
30399 |
1939 Zaolzie, widokówka przedstawiająca dzwon Żwirki i Wigury, wysłana 19.VII z urzędu pocztowego Cieszyn 2 do miejscowości Rypne; temat - LOTNICTWO. | 100 PLN | 100 PLN | |
30407 |
1940 Armia Polska we Francji, znaczek za 1 Fr.+50 c. z dziurkowaniem WP - Wojsko Polskie; podczas kampanii 1940 roku nie powstały żadne specjalne polskie znaki czy stemple pocztowe, znane są jedynie zwykłe francuskie znaczki obiegowe z dziurkowaniem WP, naklejane na listy kierowane do obrotu pocztowego na takich samych zasadach jak wojskowych francuskich; rzadkie bo zwykła korespondencja oznaczona stemplami formacyjnymi z zaznaczonym skrótem F.M. (Franchise Militaire) była zwolniona od opłaty pocztowej. | 150 PLN | 120 PLN | |
30408 |
1940 kartka wojska polskiego we Francji. | 120 PLN | 108 PLN | |
30409 |
1940 list polecony z Modrzejowa do Berlina, na odwrocie stempel odbiorczy. | 40 PLN | 40 PLN |