Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
7488 |
1865 Królestwo Polskie, parka znaczków rosyjskich za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniona polskimi kwadratowymi kasownikami numerowymi 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, za parki i wielobloki znaczków klasycznych katalogi stosują wysokie dopłaty, piękny stan zachowania. | 750 PLN | 1 100 PLN | |
7489 |
1865 Królestwo Polskie - PIĄTEK, znaczek rosyjski za 20 kop. wydania z 1858 roku na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5 - dość rzadki, unieważniony pięknym, bardzo czytelnie odbitym polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+250.-), świetny stan. | 1 250 PLN | 1 250 PLN | |
7494 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4, podkładem koloidalnym oraz z ząbkowaniem 14,5:15, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 191 - Kalisz i fragmentem stempla granicznego PR (pruskiego?) w prawym dolnym rogu, w ładnym stanie, ze zbioru wystawowego Bojanowicza. | 100 PLN | 100 PLN | |
7495 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1865 roku, na grubym papierze (0,10 mm) ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 217 - Piątek (Fi.+250.-), typ wysokie cyfry (7 mm) - na znaczkach rosyjskich rzadszy; słabe ząbki po lewej, poza tym w ładnym stanie. | 250 PLN | 250 PLN | |
7497 |
1866 Królestwo Polskie - BW, rosyjski znaczek za 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; z polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.160+330.-), piękny stan zachowania. | 300 PLN | 460 PLN | |
7498 |
1866 Królestwo Polskie - BW, trzy rosyjskie znaczki, dwa za 3 i jeden za 10 kop. wydania z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; unieważnione polskimi kasownikami ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.2x330.-), na wycinku użytkowym z listu zagranicznego, na dole fragment kolejowego stempla granicznego. | 300 PLN | 300 PLN | |
7500 |
1866 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydanie z 1866 roku na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; na wycinku, unieważniony polskim kasownikiem ekspedycji dworcowej BW - (Droga) Bydgosko-Wiedeńska (Fi.+330.-), bardzo ładny stan zachowania. | 150 PLN | 150 PLN | |
7503 |
1866 Królestwo Polskie - RAWA, rosyjska koperta za 10+1 kop. wydania z 1861 roku, o wymiarach 137x110 mm, ze znakiem wodnym Wz.II w położeniu normalnym, wysłana z Rawy do Tumawy przez Piotrków i Gorzkowice - stację pocztową na linii Kolei Wiedeńskiej; znak opłaty unieważniono polskim kasownikiem numerowym 188 - Rawa; na froncie datownik nadawczy bardzo rzadkiego typu IIIF z ręcznie wpisaną datą 8.2., na odwrocie faksymile podpisu M.A.Bojanowicza, gwarancja. | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
7504 |
1868 Królestwo Polskie, list do Paryża, opłacony znaczkami rosyjskim za 3, 5, 20 kop. wydania z 1865 roku, na papierze ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, na podłożu koloidalnym - tracącym w wodzie rysunek; znaczki unieważniono polskimi kwadratowym kasownikiem numerowymi 1 (z ozdobną stopką) - Warszawa, odciśnięty datownik z 10.1; pruski okrągły stempel ambulansowy: "AUS RUSSLAND über EISENB. POST-BUR.XI/ FRANCO", (Feuser +150 DM), P.D. (Transit/Aachen, Saarbrücken), nietypowy niebieski stempelek informacyjny o całkowitym opłaceniu listu przez nadawcę FRANCO; na odwrocie kasowniki odbiorcze: czarny "PARIS POSTE RESTANTE" i czerwony "PARIS"; list z pełną treścią adresowany do bankierów braci Rothschild w sprawach finansowych, na odwrocie stempelek odbiorczy; efektowna i dekoracyjna całość, poza widocznym na skanie zgięciem listu na wysokości znaczków w bardzo dobrym stanie zachowania. | 1 800 PLN | 1 850 PLN | |
7507 |
1868 obszar I Rzeczypospolitej, kompletny list z Albertyna wysłany 5.XII z miejscowości Słonim do Wilna, opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z roku 1866 na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4, o ząbkowaniu 14,5x15; list będący zarazem rachunkiem z ozdobną winietą, wykonaną w zakładzie litograficznym - Paweł Kresse w Warszawie; na froncie sygnatura "I.C.M."(?); dekoracyjna, niecodzienna całość w dobrym stanie zachowania. | 800 PLN | 800 PLN | |
7510 |
1870 Królestwo Polskie - LINIA KOLEJOWA KOLUSZKI - ŁÓDŹ, odgałęzienie linii Kolei Wiedeńskiej; było kilka koncepcji połączenia Łodzi z tą linią kolejową; w 1863 istniał projekt linii Rokiciny-Łódź-Kalisz, ale ostatecznie w 1865 roku prężna spółka Grohman&Scheibler w kilka miesięcy zbudowała linię Koluszki-Łódź, wraz z dworcami i infrastrukturą; pod koniec lat 60-tych wprowadzono do oznaczania listów wysyłanych tą koleją specjalny kasownik z napisami grażdanką .. (ŁÓDŹ Żelezna Doroga) z datą w środku; ze względu na późny okres wprowadzenia, może on występować tylko na listach ofrankowanych znaczkami rosyjskimi; kompletny list z Łodzi do Berlina, opłacony paskiem pionowym 4 znaczków rosyjskich za 3 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 o ząbkowaniu 14,5:15; znaczki unieważniono 8.2 wspomnianym powyżej datownikiem, obok stempelek FRANCO informujący o całkowitym opłaceniu przesyłki przez nadawcę; na odwrocie berliński stempelek odbiorczy z 21.2; znanych jest tylko kilka podobnych listów; doskonały stanie zachowania; gwarancja. | 8 000 PLN | 9 200 PLN | |
7512 |
1871 Królestwo Polskie - SZYDŁOWIEC, list z Szydłowca do Warszawy opłacony znaczkiem rosyjskim za 10 kop. wydania z 1866 roku, na papierze prążkowanym poziomo, ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14,5:15, znaczek unieważniono polskim kasownikiem numerowym 151 - Szydłowiec, obok rzadki w Polsce dwuwierszowy miejscownik typu 4/XIII według S.V. Prigary, na odwrocie dwujęzyczny stempel odbiorczy Warszawy, zwraca uwagę piękny stan dokumentu i treść w języku hebrajskim. | 1 200 PLN | 1 450 PLN | |
7513 |
1871 obwoluta listu z Makowa do Warszawy, stempel numerowy nr 269 i miejscownik Makowa, rzadkie - Bojanowicz 8 punktów rzadkości w skali do 10, ładny stan. | 400 PLN | 1 740 PLN | |
7515 |
1872 obwoluta listu przyjętego 30.11.72 i nadanego dzień później z Suchedniowa do Warszawy, stempel odbiorczy z Warszawy na froncie z odwrotnie ustawiona cyfra 5, ładna dekoracyjna całość. | 750 PLN | 830 PLN | |
7516 |
1872 obwoluta listu firmowego wysłanego z Kutna 1.1.72 do Warszawy, na odwrocie stempel ambulansowy i stempel odbiorczy Warszawy, dekoracyjna całość. | 800 PLN | 800 PLN | |
7520 |
2010 katalog aukcji zbioru Królestwa Polskiego Włodzimierza Rachmanowa, 72 strony z kolorowymi ilustracjami wszystkich 350 oferowanych pozycji, obowiązkowa pozycja dla każdego zbieracza tego tematu oraz każdego poważnego filatelisty. Każda licytująca osoba zakupi egzemplarz katalogu w cenie wywoławczej. | 100 PLN | 130 PLN | |
7523 |
1915 kartka wysłana z niemieckiej poczty polowej 27.8. do Niemiec, stemple cenzury wojskowej. | 25 PLN | 25 PLN | |
7524 |
1915 stemplowane luzaki z serii z nadrukiem austriackiej poczty polowej. | 120 PLN | 120 PLN | |
7525 |
1915 luzaki w odmianach serii z nadrukiem austriackiej poczty polowej. | 100 PLN | 170 PLN | |
7530 |
1915 list z niemieckiej poczty polowej 28.11. do Szwajcarii. | 35 PLN | 35 PLN | |
7536 |
1915 okupacja austro-węgierska, ofrankowany telegram wysłany 10.XII z Jędrzejowa do Miechowa, stempelek cenzury miechowskiej; ciekawy, bardzo rzadko spotykany walor. | 250 PLN | 250 PLN | |
7552 |
1916 podstawowa seria wydania dla Generalnego Gubernatorstwa. | 120 PLN | 120 PLN | |
7559 |
1916 wydanie obiegowe z nadrukiem dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego, znaczki w różnych odmianach. | 40 PLN | 40 PLN | |
7577 |
1916 przekaz paczkowy z Krakowa 14.IX.16 do Końska, znaczek bośniacki rzadko używany na terenach polskich. | 90 PLN | 80 PLN | |
7591 |
1917 okupacja austro-węgierska - wydanie obiegowe z podobizną cesarza Franciszka Józefa, 40 hal. - frankatura pojedyncza, list polecony (opłacony według taryfy wewnętrznej), wysłany za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "c") do Brukseli, pieczęć urzędu nadawczego "K.u.k MILITÄR-GENERAL-GOUVERNEMENT/ Landw. Referat Motorpflugkommande/ LUBLIN" (referat pługów motorowych !!!), stempelek cenzury; na odwrocie kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - ROLNICTWO. | 300 PLN | 300 PLN | |
7595 |
1917 list z Heidenau 15.6.17 do Warszawy, list zatrzymany przez cenzurę w Poznaniu ze stemplem "Zurück! Nur offen und in deutscher Sprache zuläßig" - "Zwrot! tylko otwarty i języku niemieckim dopuszczalny", jednak w końcu dostarczony ze stemplem doręczeniowym poczty miejskiej w Warszawie, dekoracyjny obieg. | 160 PLN | 170 PLN | |
7624 |
1918 list polecony z Krasnegostawu 18.IX.18 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy. | 180 PLN | 160 PLN | |
7640 |
1918 luzaki w odmianach z serii z podobizną cesarza Karola nie wprowadzonej do obiegu. | 20 PLN | 20 PLN | |
7643 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, seria czysta w pięknym stanie. | 360 PLN | 360 PLN | |
7644 |
1914 Orzeł - wydanie legionowe NKN, rzadkie - jako kasowane, seria znaczków na wycinkach, unieważnionych kasownikiem ramkowym "Poczta Polowa W.P. / JĘDRZEJÓW". | 600 PLN | 600 PLN | |
7651 |
1914 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.1., wyraźna odbitka jednego z najwcześniejszych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 3.X z Poronina do Krakowa adresowanej do "I Legionu"; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz, z kolekcji S.Rosińskiego. | 700 PLN | 700 PLN | |
7652 |
1914 Legiony Polskie - "Feldpost der polnischen Legionen Nr.1" stempel z niemieckim tekstem na liście przesłanym 13.XII.1914 ambulansem nr.441 relacji Jablonkau-Oderberg (Jabłonków-Bogumin) do Żywca, polski stempelek cenzury CENZUROWANE; wskutek postępów ofensywy rosyjskiej w 1914 roku Departament Wojskowy Legionów wraz z pocztą polową ewakuował się do Jabłonkowa, według PZP stempel "Feldpost der polnischen Legionen Nr.1" był używany dopiero po przydzieleniu Legionom austriackich poczt polowych, czyli nie wcześniej niż w II połowie stycznia 1915 roku, tu najwcześniejsze - o miesiąc, użycie !!! doskonałej jakości odbitka stempla, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz; z kolekcji S.Rosińskiego. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
7656 |
1915 Legiony Polskie - znaczek-nalepka za 2 hal. w bardzo rzadkim różowym kolorze (Fi.750.-) !!! "NA CELE HUMANITARNE LEGIONÓW I SAMARYTANINA", skasowana stemplem cenzury na widokówce wysłanej 12.IX z Białej do Szczakowej, całość z niewielkimi zabrudzeniami; gwarancja Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
7662 |
1915 widokówka (Kraków) wysłana 9.VI do Kolmaru w Alzacji za pośrednictwem poczty polowej 186, stempelek cenzury. | 30 PLN | 30 PLN | |
7664 |
1915 kartka nadana z poczty polowej nr 118 6.XI.15 do Kielc, stempel formacyjny "I BRYG. PIŁSUDSKIEGO /LEG. POL. / Komenda II Baonu / II. p.p.". | 240 PLN | 240 PLN | |
7683 |
1916 kartka z poczty polowej nr 355 3.I.16 do Lwowa, stempel formacyjny "Kompania etap. No 2 Legionu Pos..". | 150 PLN | 160 PLN | |
7693 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich cięte. | 50 PLN | 50 PLN | |
7694 |
1916 nalepki dobroczynne na rzecz Legionów Polskich ząbkowane. | 30 PLN | 30 PLN | |
7698 |
1917 kartka legionowa wysłana za pośrednictwem poczty polowej 378 16.VII.17 do Poronina, stempel formacyjny IV Pułku Legionów Polskich. | 150 PLN | 150 PLN | |
7713 |
1917 Legiony Polskie - formularz z 9 kompanii 3 pułku adresowany do 1 pułku Wojsk Polskich, wysłany 30.IV za pośrednictwem poczty polowej 378, stempel formacyjny z oryginalną pisownią "BATAILLON III/ 3. PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO" (Berek P128); bardzo dobry stan zachowania; 1918 Polski Korpus Posiłkowy - formularz (Kucharski K.84.) wysłany 6.II za pośrednictwem poczty polowej 378 do Krakowa, wyraźnie odciśnięty najrzadszy datownik tej poczty z wyróżnikiem "b" - u Berka nieopisany!!! stempel formacyjny z orłem "Dowództwo III Bataljonu 2 p. piechoty WOJSK POLSKICH" (Berek P116), bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 700 PLN | 700 PLN |