Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
9780 |
1920 czworoblok znaczków urzędowych. | 10 PLN | 10 PLN | |
9781 |
9783 |
1920 czworoblok znaczków urzędowych. | 20 PLN | 20 PLN | |
9785 |
1920 Górny Śląsk, seria znaczków urzędowych z odmianami i błędami nadruku. | 50 PLN | 40 PLN | |
9786 |
1920 seria stemplowanych znaczków urzędowych z odmianami. | 60 PLN | 54 PLN | |
9811 |
1921 wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
9830 |
1941 - 1945 komplet wydań Polskiego Rządu na Emigracji w Londynie, świetne graficznie staloryty i w pięknym stanie. | 250 PLN | 250 PLN | |
9837 |
1944 karnet pamiątkowy Stowarzyszenia Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii. | 50 PLN | 50 PLN | |
9850 |
1938 Ziemie Zachodnie, list polecony wysłany z Hanoweru do Wrocławia, ponieważ znaczki nie zostały skasowane w urzędzie nadawczym, unieważnione je dopiero 3.V w miejscu przeznaczenia - w urzędzie Wrocław 5 - specjalnym stemplem "Nachträglich entwertet", nietypowa, bardzo ciekawa, dekoracyjna całość; dodatkowo dołączono spis urzędów, w których stosowano podobne stemple. | 200 PLN | 180 PLN | |
9852 |
1939 kartka z Kielc 13.11.39 z oddziału PCK w Kielcach. | 60 PLN | 60 PLN | |
9856 |
1939 mieszana frankatura ze znaczkami radzieckimi na liście poleconym z Samboru, przesyłka przekierowana do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | 100 PLN | 100 PLN | |
9859 |
1939 mieszana frankatura ze znaczkami radzieckimi na ekspresowym liście poleconym ze Złoczowa 11.XI.39 do Lwowa, radziecki stempel odbiorczy na froncie, przesyłka o charakterze filatelistycznym. | 100 PLN | 100 PLN | |
9860 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, koperta (całostka) wysłana 17.VI z miejscowości Skole do Czortkowa, na odwrocie fioletowy kasownik odbiorczy; koperta pionowo zgięta. | 200 PLN | 180 PLN | |
9864 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Białorusi - karta wysłana 10.I ze Stalagu XIB do Grodna, sowiecki kasownik odbiorczy; słabszy stan zachowania; przesyłka opisana i reprodukowana w FILATELIŚCIE 3/96 w artykule prof. Stanisława Barańskiego i Józefa Falkowskiego. | 60 PLN | 54 PLN | |
9865 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy, karta pocztowa datowana 23.VI, wysłana z Warszawy do Lwowa, znaczki przez przeoczenie nie skasowane, kasownik odbiorczy Lwów 22.7, ponieważ nadawca niedokładnie zaadresował przesyłkę, biuro adresowe - na specjalnym druczku - podało dane trzech osób o takim samym nazwisku; wnosząc po adnotacjach drugi adres okazał sie właściwy; adnotacje i stempelek cenzury niemieckiej; bardzo rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | 500 PLN | 350 PLN | |
9868 |
1940 Obszary anektowane przez ZSRR, tereny włączone do Ukrainy - listownik z Oflagu IIA wysłany 28.X do miejscowości Monasterzyska, sowiecki kasownik odbiorczy, stempelek cenzury obozowej. | 200 PLN | 180 PLN | |
9927 |
1944 Obszary anektowane przez Niemcy, list polecony wysłany 10.V z miejscowości Dumbraveni w Rumunii do Konina, liczne stempelki cenzury; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym. | 80 PLN | 80 PLN | |
9954 |
1941 dwujęzyczna nalepka poczty polowej nr.1, stosowana na przesyłkach uszkodzonych, które zostały przez służby pocztowe zabezpieczone bądź przepakowane. | 80 PLN | 72 PLN | |
9955 |
1941 wojsko polskie we Francji, brzegowa seria nalepek czerwonego krzyża dla wojsk lądowych, morskich i lotniczych, spotykanych czasem na listach poczty polowej. | 30 PLN | 27 PLN | |
9968 |
1942 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Palestyna, "Wykaz poczty służbowej i rozkazów przesłanych za pośrednictwem Poczty Polowej Nr.112 z D-twa O.Z. do Oficera Placu w Tel-Aviv" dokument wewnętrzny polskiej poczty polowej 112, idealnie odciśnięty datownik z dnia 28.VIII; niespotykany walor w dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
9971 |
1942 znaczki tajnej poczty kwitujące przekazanie pieniędzy na cele konspiracyjne. | 90 PLN | 81 PLN | |
9976 |
1943 Tajna Poczta Podziemna, wydanie urzędowe do opłaty tajnego "Monitora Polskiego" - znaczki za 1 i 2 zł. każdy z innym błędem, kolejno: "biała plama pod orłem", "ciemna plamka w narożniku", "Szkocja w innym kolorze niż Anglia", "przerwy w ramce pod nominałem". | 800 PLN | 720 PLN | |
9978 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład na niebieskim papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 60 PLN | 150 PLN | |
9981 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - I nakład na niebieskim papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 50 PLN | 55 PLN | |
9984 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", połówka ciętego znaczka V wydania - II nakład w kolorze czerwonolila na różowym papierze, z kasownikiem "TAJNA POCZTA POLSKA / SZTAB KOM.GŁ. / ORG.POLSKA NIEPODLEGŁA" na wycinku, sygnatury MIR, SM(Mikstein), WR (Rachmanow). | 40 PLN | 45 PLN | |
10000 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, pokwitowanie przekazu pocztowego dokonanego 4.VI na poczcie polowej 111, odbitka rzadziej spotykanego datownika z wyróżnikiem "A", niecodzienny walor w doskonałym stanie zachowania. | 40 PLN | 36 PLN | |
10001 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zbiorcze zestawienie wypłat "Postal order'y" dokonanych przez pocztę polową 111 dnia 5.IV, przekazane do archiwum, poniżej odbitka rzadkiego datownik poczty polowej 111 z wyróżnikem "A" z 6.IV; niecodzienny dokument wewnątrzpocztowy w bardzo dobrym stanie zachowania. | 120 PLN | 108 PLN | |
10002 |
1943 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Irak, zawiadomienie z Referatu Opieki nad Rodzinami Wojskowych i Jeńców Wojennych o rozpoczęciu poszukiwań bliskich, wysłane 27.V za pośrednictwem poczty polowej 111 do żołnierza 3 Dywizji Strzelców Karpackich, stempelek cenzury z numerem 111; dobry stan zachowania. | 200 PLN | 108 PLN | |
10006 |
1943 trzy wycinki z nalepkami poczty polowej 1 Korpusu, na papierach zielonym, białym i niebieskim. | 300 PLN | 270 PLN | |
10037 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór II, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał I nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | 250 PLN | 250 PLN | |
10038 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór IV, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; na konkurs zgłoszono siedem różnych projektów czteroznaczkowych serii i dwa znaczki luzem; oferowany powyżej dostał II nagrodę pocieszenia; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | 250 PLN | 250 PLN | |
10039 |
1945 I wydanie znaczków poczty polowej II Korpusu, próba fotograficzna - wzór VIII, mały format 42x28 mm, forma pośrednia pomiędzy projektem a odbitką kontrolną; jeden z dwu znaczków luzem zgłoszonych na konkurs; nienagrodzony; znane są próby fotograficzne tylko w małym formacie spotykane na aukcjach włoskich; do realizacji przyjęto ostatecznie projekt H.Radosa, ale nie nadawał się on do druku i ostatecznie został przerobiony, co opóźniło druk o dwa miesiące, poza próbami fotograficznymi innych druków prac konkursowych się nie spotyka. | 150 PLN | 150 PLN | |
10040 |
1945 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł skasowany 5.10 na widokówce przedstawiającej gen. Władysława Andersa, datownikiem Poczty Polowej 117, na odwrocie dobroczynna nalepka Polskiego czerwonego Krzyża; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | 200 PLN | 180 PLN | |
10050 |
1946 poczta polowa II Korpusu, seria - szlak bojowy stemplowana kasownikiem poczty polowej nr 130. | 75 PLN | 75 PLN | |
10052 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, seria cięta. | 120 PLN | 120 PLN | |
10053 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięte próby znaczków w kolorach definitywnych na białym sztywnym papierze, gwarancja. | 600 PLN | 540 PLN | |
10057 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, kasowana grzecznościowo próba na białym papierze z jednym znaczkiem z bloku; podczas drukowania bloków powstawały na skrajach druki poszczególnych znaczków, ponieważ format nie pozwalał na dokończenie druku, pozostało nieco odbitek z jednym, dwoma lub bardzo rzadko z trzema znaczkami w układzie jak w bloku; większość wycięto i trudno odróżnić je prób arkuszowych; w tej formie zachowały się nieliczne; kasowany datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja Schmutz. | 1 200 PLN | 1 080 PLN | |
10058 |
1946 Poczta Polowa II Korpusu, II wydanie, marginesowy znaczek z nadrukiem nowej wartości 5/2 zł., piękny stan. | 60 PLN | 95 PLN | |
10060 |
1946 pamiątkowa całość ofrankowana nalepką dopłaty I Korpusu, skasowaną na dekoracyjnej karcie datownikiem Poczty Polowej 117 II Korpusu. | 40 PLN | 40 PLN | |
10063 |
1946 poczta polowa II Korpusu, blok ze stemplem poczty polowej 130. | 180 PLN | 180 PLN |