Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
1105 |
1918 pierwsze wydanie lubelskie, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 75 PLN | |
1121 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja. | 20 PLN | 18 PLN | |
1132 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Petriuk. | 20 PLN | 18 PLN | |
1171 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem czarnym, gwarancja Jendroszek. | 30 PLN | 27 PLN | |
1176 |
1918 drugie wydanie lubelskie, 45/80 hal. - mieszana frankatura ze znaczkami wydania koronowego, zagraniczny list polecony, opłacony zgodnie z obowiązującą taryfą (50 hal.), wysłany 24.II.1919 z Lublina do Wiednia, znaczki unieważnione kasownikiem unarodowionym (wyróżnik "c"), stempelek cenzury krakowskiej i fragment zalepki; koperta nieco zmniejszona do ekspozycji, uszkodzony narożnik znaczka, ale bardzo ciekawy obieg; wysoka wycena katalogowa (Fi.5000.-), atrakcyjna cena wywoławcza !!! gwarancja i opis (nie ma ich jeszcze na skanie) Schmutz. | 3 500 PLN | 3 500 PLN | |
1185 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, duże podlepki, gwarancja Jungjohann. | 35 PLN | 32 PLN | |
1198 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal - frankatura pojedyncza (Fi.5000.-); list polecony wysłany z Lublina (w dacie dziennej czytelna tylko cyfra arabska 3) do Genewy - gdzie dotarł 11.II - opłacony zgodnie z prowizoryczną taryfą zagraniczną za list polecony 25+25 hal, wprowadzoną dnia 15.I w śpiesznym tempie na drodze telegraficznego porozumienia z Międzynarodowym Związkiem Pocztowym w Bernie; wskutek agresji czeskiej na południe Polski - Zaolzie, 23.I wstrzymano ruch pocztowy z zagranicą odbywający się tą drogą; zaczęto go stopniowo przywracać od 25.II; przesyłkę zgodnie z rozporządzeniem dotyczącym cenzury korespondencji zagranicznej nadano w stanie otwartym; oferowany walor pomimo blokady granic zdołał dotrzeć do adresata, całość poza zaczernionymi danymi nadawcy i adresata w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | 3 500 PLN | 2 500 PLN | |
1199 |
1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Jendroszek. | 35 PLN | 31 PLN | |
1201 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50/60 hal. z błędem B6 "HAl zamiast HAL" w stanie postfrisch (Fi.120.-). | 30 PLN | 45 PLN | |
1208 |
1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Rachmanow, Jungjohann. | 280 PLN | 280 PLN | |
1228 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.56, piekny stan, sygnowany, gwarancja firmowa Brajer, gwarancja Mikstein, z opisem Schmutz. | 400 PLN | 360 PLN | |
1229 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 22, gwarancja Schmutz. | 140 PLN | 140 PLN | |
1230 |
1919 wydanie krakowskie, znaczki grzecznościowo stemplowane na firmowej kopercie z Cieszyna 25.I.19, znaczek za 6 hal. z nadrukiem pierwszej formy z poz.93, gwarancja Kronenberg. | 500 PLN | 500 PLN | |
1237 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 66, gwarancja Schmutz. | 200 PLN | 180 PLN | |
1240 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 15 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.78, mocna podlepka, gwarancja i opis Schmutz. | 180 PLN | 160 PLN | |
1241 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 12, gwarancja Schmutz. | 90 PLN | 90 PLN | |
1242 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 2-3, gwarancja Schmutz. | 180 PLN | 200 PLN | |
1244 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 24 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Ryblewski, Schmutz. | 240 PLN | 220 PLN | |
1252 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Jungjohann. | 1 400 PLN | 1 500 PLN | |
1253 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 15 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikulski. | 700 PLN | 700 PLN | |
1264 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z charakterystycznie uszkodzonymi literami PP, gwarancja i opis usterki Schmutz. | 360 PLN | 360 PLN | |
1265 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.29, unieważniony rzadkim obiegowym kasownikiem rusztowym stosowanym na skarcie, gwarancja Mikstein, z opisem Berbeka. | 120 PLN | 130 PLN | |
1266 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 82, gwarancja Conrad, Friedel. | 80 PLN | 100 PLN | |
1267 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 40 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.44 "cienkie Z" (Fi.130.-), słabe górne ząbki i rozmazana guma na dużej powierzchni, gwarancja i opis Gryżewski. | 40 PLN | 45 PLN | |
1268 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 73 z błędem "dwukropek", ślad po zagięciu widocznym od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | 400 PLN | 360 PLN | |
1270 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z odwróconym nadrukiem pierwszej formy z poz. 77, ślady po dwóch zagięciach widocznych od strony gumy, gwarancja Mikstein, Jungjohann. | 700 PLN | 630 PLN | |
1278 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.72 "K z kropką", gwarancja i opis Mikstein. | 50 PLN | 50 PLN | |
1281 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem pierwszą formą, z błędem na poz.73 "dwukropek", gwarancja, sygnatura sprawdzajaca SM, i opis Mikstein. | 200 PLN | 180 PLN | |
1282 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 29-30, prawy znaczek z błędem "uszkodzone A", gwarancja Jungjohann, Mikstein. | 600 PLN | 540 PLN | |
1285 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 94, gwarancja Mikstein, Lewoński. | 60 PLN | 60 PLN | |
1286 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy pierwszej z poz. 45 z błędem "cienkie Z", gwarancja Mikstein, Jungjohann. | 50 PLN | 50 PLN | |
1288 |
1919 wydanie krakowskie, parka znaczków za 60 hal. z nadrukiem pierwszą formą, lewy z błędem na poz.73 "dwukropek" (Fi.120+50.-), rozmazana guma na dużej powierzchni, sygnatura DOMAR POLONUS. | 60 PLN | 60 PLN | |
1290 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 92, gwarancja. | 70 PLN | 70 PLN | |
1291 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek za 80 hal. z nadrukiem pierwszą formą poz.23, bardzo ładny stan, gwarancja i opis Sutcliffe. | 40 PLN | 70 PLN | |
1293 |
1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 88-89, gwarancja Mikstein, Lewoński. | 100 PLN | 90 PLN | |
1294 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 31, gwarancja Lewoński. | 50 PLN | 50 PLN | |
1295 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 17 z rzadką usterką występującą tylko w części nakładu w postaci nie odbitych liter PP, gwarancja z opisem Schmutz. | 500 PLN | 450 PLN | |
1296 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 11, gwarancja Lewoński. | 50 PLN | 45 PLN | |
1297 |
1919 wydanie krakowskie, parka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 37-38, gwarancja Lewoński. | 100 PLN | 100 PLN | |
1299 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja Landre. | 35 PLN | 35 PLN |