Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
12101 |
1823 koperta z listem w środku z Krakowa do Wielkiej Woli. | 50 PLN | 270 PLN | |
12107 |
1830 około formularz kolejowy z Suwałk, stempel typu IB. | 60 PLN | 60 PLN | |
12117 |
1837 list wysłany 16.II ze Służewa do Włocławka, stempel nadawczy "SŁUŻEW" typu IB, dopisek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "S(łużba). C(ywilna). R(ządowa).", bardzo dobry stan zachowania; 1860 list pieniężny wysłany 29.I z Kleczewa do Witkowic (adnotacja "W środku rubli dwa"), świetnie zachowana pocztowa pieczęć lakowa "STACYA POCZTOWA KLECZEWO" z koroną i trąbką pocztową, ozdobny stempel nadawczy typu IIIF, obliczenia wysokości opłaty, stempelek FRANCO, stemple tranzytowe: Słupca typu IIIC, Konin typu IXA i graniczny Strzałkowo, stempel nadejścia; z kolekcji S.Rosińskiego. | 800 PLN | 800 PLN | |
12123 |
1840 około, list z Radomia do Warszawy, stempel Radomia typu IB. | 30 PLN | 27 PLN | |
12136 |
1847 obwoluta listu z Konina do Włocławka, stempel Włocławka typu IIID. | 40 PLN | 40 PLN | |
12139 |
1849 list (koperta) wysłany 21.I z Grodna do Aubonne w Szwajcarii, rosyjski dwuwierszowy stempel nadawczy, obok stempelek kraju nadejścia: "AUS RUSSLAND FRANCO TOUT" i "OP" (Ost-Preussen); na odwrocie stemple tranzytowe: dwuobrączkowy, i co rzadkie, z polskim napisem Wilno/184.. (opisany jest podobny stempel z Włodzimierza Wołyńskiego, a dodatkowo istnieje - znany z aukcji, taki sam stempel z Radziwiłowa) z ręcznie wpisaną datą 23.I.(184)9, dwuwierszowy w ramce "TILSIT" Tylża 8.2 i kasownik odbiorczy Aubonne 16.FEVR.; obok liczne adnotacje pocztowe i pieczęć lakowa nadawcy; całość o wspaniale udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); 1855 koperta listu pieniężnego, adnotacja "Strachowoje" (C), wysłanego z Mińska do Wilna, rosyjski dwuwierszowy stempel nadawczy w ramce, adnotacje dotyczące szczegółowej zawartości przesyłki, idealnie zachowana lakowa pieczęć pocztowa z godłem i trąbkami pocztowymi: "MINSKOJ GUBERN. POCZT. KANTORY DIENIEŻNAJA", doskonale zachowana pieczęć lakowa nadawcy; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 2 800 PLN | 2 800 PLN | |
12151 |
1850 około, kompletny listu z Lublina do Brześcia, stempel Lublina typu IIIC. | 40 PLN | 40 PLN | |
12158 |
1854 list wysłany 15.III z Bochni do miejscowości Uście Solne, dwuwierszowy stempel nadawczy, dopisek "Exoffo" zwalniający przesyłkę urzędową od opłaty pocztowej. | 30 PLN | 30 PLN | |
12172 |
1866 obwoluta listu z Wsi Wielkiej Anny, stempel Wsi Wielkiej Anny typ VIIIA. | 60 PLN | 54 PLN | |
12218 |
1902 kartka z Brodów do Niemiec. | 25 PLN | 25 PLN | |
12231 |
1910 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Koluszki - Ostrowiec nr 109. | 60 PLN | 60 PLN | |
12271 |
1859 znak opłaty wycięty z koperty Poczty Miejskiej w Warszawie wydanej przez Komisję Rządową Przychodów i Skarbu. | 60 PLN | 60 PLN | |
12272 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach jasno niebieskim i różowym o odcieniach jasnych stemplowany kasownikiem 151 numerowym Szydłowca, Bojanowicz stopień rzadkości 6 punktów, uszkodzony prawy brzeg kliszy do druku barwy czerwonej w wyniku czego na prawym brzegu znaczka odbita jest praktycznie ciągła linia czerwona zamiast kropek i pionowych kresek, znaczek w bardzo ładnym stanie. | 1 000 PLN | 1 383 PLN | |
12275 |
1860 pierwszy polski znaczek w kolorach niebieskim i ciemno różowym o odcieniach jasnych na wycinku, wyjątkowo dobre centrowanie i ząbkowanie, czysto odbity kasownik poczamtu warszawskiego, ze zbioru Włodzimierza Rachmanowa, stempelk słynnego zbieracza na odwrocie. | 1 200 PLN | 1 200 PLN | |
12279 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach błękitu pruskiego i karminoworóżowym o jasnych odcieniach, unieważniony polskim kasownikiem numerowym 16 - Ruda Guzowska; klisza niebieska z błędem "dodatkowa niebieska obwódka wokół herbu" rzadkiego typu I (Fi.2400+400.-); poprawione oba dolne narożniki, poza tym w ładnym stanie; gwarancja i opis Krawczyk. | 1 400 PLN | 1 450 PLN | |
12285 |
1860 Królestwo Polskie, pierwszy polski znaczek za 10 kop., w kolorach błękitu pruskiego i karminowym o ciemnych odcieniach; na cienkim, lekko prześwitującym papierze; czytelnie unieważniony polskim kasownikiem numerowym 197 - Zduńska Wola (Fi.3000+300.-), współczynnik rzadkości - 6 punktów według M.A.Bojanowicza; klisza niebieska z uszkodzonymi cyframi w narożnikach; klisza czerwona, o niespotykanie intensywnej barwie, ze spiłowanym dolnym (trzecim) rzędem kropek; dość rozległa prześwitka, poza tym w bardzo ładnym stanie, świetny do ekspozycji, gwarancja Krawczyk. | 1 800 PLN | 1 800 PLN | |
12288 |
1860 znak opłaty wycięty z koperty do korespondencji krajowej i do Rosji, duży wycinek w ładnym stanie. | 80 PLN | 70 PLN | |
12293 |
1865 Królestwo Polskie, znaczek rosyjski za 10 kop. wydania z 1858 roku, na papierze bez znaku wodnego oraz z ząbkowaniem 12,5; czytelnie unieważniony polskim kwadratowym kasownikiem numerowym 1 - Warszawa: typ z ozdobną stopką cyfry 1, piękny stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
12336 |
1915 kartka polecona z Warszawy 18.10.15 do Niemiec, stempel cenzury i odbiorczy na odwrocie. | 25 PLN | 50 PLN | |
12352 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta. | 50 PLN | 50 PLN | |
12353 |
1916 seria znaczków gazetowych na wycinkach. | 20 PLN | 20 PLN | |
12386 |
1918 list polecony z Wilna 9.5.18 do Niemiec, stempel odbiorczy. | 40 PLN | 35 PLN | |
12387 |
1918 Poczta Zachodnioukraińskiej Republiki Ludowej na Pokuciu, wydanie przedrukowe dla rejonu Kołomyi, znaczki za 5/15 i 10/3 h. (Mi.400 euro) w pięknym stanie z pełną oryginalną gumą bez podlepek, gwarancja Krawczyk. | 160 PLN | 160 PLN | |
12421 |
1914 Legion Puławski - widokówka (Kazimierz nad Wisłą) zwolniona od opłaty pocztowej, pisana po polsku, datowana "Puławy 2/15 Grudnia 1914" ze stemplem formacyjnym, stanowiącego zaplecze medyczne Legionu, 150-ego Szpitala Zapasowego (150- ), wysłana prawdopodobnie w kopercie; trochę słabszy stan zachowania ("piasek"). Jesienią 1914 zapadła decyzja o formowaniu Legionu Polskiego, jako miejsce organizacji i koncentracji wybrano Puławy, dokąd kierowano zgłaszających się ochotników, stąd potoczna nazwa Legion Puławski; z tego okresu znana jest tylko jedna kartka pocztowa ze stemplem "Sekcja Wojenna Legionu Polskiego", odrębne stemple formacyjne wprowadzono dopiero w 1915 roku. | 600 PLN | 500 PLN | |
12463 |
1916 Legiony Polskie - list wysłany 18.II za pośrednictwem poczty polowej 118 do "Wiadomości Polskich" w Dąbrowie Górniczej, czytelna odbitka efektownego stempla formacyjnego "KOMENDA 1 SZWADRONU 1-go PUŁKU UŁAN. LEGJONÓW POLSK." z orłem; całość w dobrym stanie zachowania; wśród przesyłek legionowych, koperty należą do walorów najrzadziej spotykanych. | 300 PLN | 300 PLN | |
12465 |
1916 piękny list legionisty z 2. pułku II Brygady pisany na legionowym papierze listowym. | 85 PLN | 75 PLN | |
12471 |
1916 Legiony Polskie - czysty listownik poczty polowej (Kucharski E.5.), stopień rzadkości - 5 punktów !!! niespotykane w tak idealnym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego. | 300 PLN | 300 PLN | |
12479 |
1917 Legiony Polskie - widokówka wysłana 14.V za pośrednictwem poczty polowej 378, adresowana do Przemyśla; bardzo czytelna odbitka efektownej pieczęci formacyjnej: "KOMENDA 4 PUŁKU PIECH LEG. POL."; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
12488 |
1917 Legiony Polskie - efektowny formularz z orłem w koronie (Kucharski K.92.), wysłany 16.XI ze szpitala zapasowego w Krakowie za pośrednictwem poczty polowej 180 (kasownik z wyróżnikiem a), stempel formacyjny; bardzo dobry stan zachowania; 1914 Legiony Polskie - formularz wysłany 6.XII z Krakowa za pośrednictwem poczty polowej 186 do Komendy Placu Legionów Polskich w Jabłonkowie, pieczęć kancelaryjna, stempelek cenzury legionowej "Zensuriert Hauptpostamt", treść dotyczy poszukiwań żołnierza Antoniego Staicha późniejszego pułkownika dyplomowanego WP, dowódcy 2DP legionów w Kampanii Wrześniowej, odznaczonego m.in.: srebrnym krzyżem Virtuti Militari, Krzyżem Walecznych, Krzyżem Niepodległości; dobry stan zachowania (przebarwienia); z kolekcji S.Rosińskiego. | 350 PLN | 350 PLN | |
12496 |
1917 miejscowy list z Lublina 18.I.17 z rzadkim stemplem "Magazyn Legionów Polskich". | 220 PLN | 220 PLN | |
12497 |
1917 list ze stemplem formacyjnym "5 Pułku Ułanów / 5 szwadron / WOJSK POLSKICH" nadany w poczcie etapowej nr 378 20.XI.17 do Rąblowa koło Puław, stempel austriackiej cenzury wojskowej. | 70 PLN | 70 PLN | |
12499 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 3 kop. na podlepce, gwarancja Mikstein. | 100 PLN | 100 PLN | |
12501 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. na wycinku, gwarancja Schmutz. | 30 PLN | 30 PLN | |
12525 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, znaczek rosyjski za 15 kop. na wycinku unieważniony kasownikiem POCZTA POLOWA 2 / I POL.KORP., piękna odbitka kasownika. | 30 PLN | 30 PLN | |
12550 |
1919 karta pocztowa pisana z 10.kompanii 40. pułku piechoty strzelców lwowskich z poczty polowej 12 12.XII.19 z frontu w okolicach Zbaraża do Chodecza pow. Włocławek, datownik poczty polowej 12 i stempel formacyjny "40. p.p. "Strzelcy lwowscy" / 10 KOMPANIA". | 120 PLN | 100 PLN | |
12552 |
1919 ciekawy formularz poczty polowej w języku niemieckim i polskim użyty w cywilnym obiegu przez ks. Pawlikowskiego z Ołpin do Krakowa. | 50 PLN | 50 PLN | |
12561 |
1920 "POLSKA POCZTA POLOWA belka KARTA POCZTOWA" nadruk unaradawiający na formularzu austriackiej poczty polowej (typ B według Katalogu Specjalizowanego T.1), przesyłka datowana 17.I w Lublinie, wysłana z głównej poczty polowej III do miejscowości Piaski Lubelskie, dwuwierszowy stempelek nadawczy "Główna poczta/ polowa No III", pieczątka wpłynęło z datą 19.I; dekoracyjny rzadki walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (karta pionowo zgięta, ślady archiwizacji). | 150 PLN | 150 PLN | |
12568 |
1920 karta pocztowa pisana 10.10.20 z rejonu walk pod Mińskiem Białoruskim z 2 dywizjonu 9. pułku artylerii ciężkiej (walczył w składzie 14.DP) z Głównej Poczty Polowej IV/E do Warszawy, słabo odbity datownik poczty polowej (typ 23) "GŁÓWNA POCZTA POLOWA No IV/E" oraz czerwona formacyjna pieczęć pocztowa stempel "Dowództwo II-go Dyonu 9 p.art.cięż.", bardzo ciekawa walor. | 180 PLN | 180 PLN | |
12573 |
1921 karta pocztowa pisana 9.III.21 z Chełma z Intendentury 3. Armii do Lublina, datownik prowizoryczny Chełm oraz fioletowa formacyjna pieczęć pocztowa "INTENDENTURA III ARMJI". | 90 PLN | 90 PLN | |
12578 |
1915 Warszawa, "Orzeł" parka znaczków pierwszego wydania z rzadkim stemplem XIII Komisariatu Milicji Miejskiej, gwarancja Falkowski. | 70 PLN | 63 PLN |