Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
26594 |
1944 Rok Olimpijski, kasowany okolicznościowo znaczek za 10 f. w kolorze czerwonym o ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk. | 25 PLN | 25 PLN | |
26595 |
1944 Rok Olimpijski, znaczek na karcie ostemplowany kasownikiem olimpijskim 13.VIII w dniu rozpoczęcia Olimpiady Obozowej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Weber,. | 80 PLN | 75 PLN | |
26604 |
1944 odrastający dąb, znaczek za 20 fen. skasowany 26.XII na pocztówce ozdobionej grafiką nieznanego autorstwa przedstawiającą kościół w górach z napisem "POKÓJ LUDZIOM DOBREJ WOLI", na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | 150 PLN | 135 PLN | |
26605 |
1944 pocztówka okolicznościowa, znaczek dopłaty i nalepka "primaaprilisowa" z podobizną Najstarszego Obozu płk W.Szalewicza użyta w charakterze znaczka; wszystkie karty, adresowane tym samym charakterem pisma, doręczono 1.IV wyłącznie wybitnym osobom życia obozowego; przesyłkę z numerem 1, prezentowaną w katalogu poczt obozowych J.Machowskiego, otrzymał sam płk Szalewicz, oferowana na aukcji nosi najwyższy znany nam do tej pory numer - 16, sporządzono ich, zatem kilkanaście a do tej pory zachowało się kilka; sama nalepka jest już dość trudna do nabycia, fotoatest Schmutz. | 8 000 PLN | 8 000 PLN | |
26612 |
1944 grafika, na froncie napis POCZTÓWKA. | 50 PLN | 50 PLN | |
26617 |
1944 nalepka propagandowa o nominale 1+4 LM. upamiętniająca dzień 6.VI - inwazji Wojsk Sprzymierzonych w Normandii, na karcie tzw. "życzeniach inwazyjnych" - przesyłce, która z przyczyn oczywistych, miała charakter tajny, wysłanej 7.VI, dopisek czerwoną kredką "Dopł" i doklejony znaczek dopłaty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | 1 600 PLN | 1 650 PLN | |
26628 |
1942 budynek obozowy, cięty znaczek za 10 f. w kolorze czarnym, na papierze żółtobrunatnym gładkim cienkim, kasowany na wycinku, gwarancja. | 60 PLN | 65 PLN | |
26642 |
1943 menażka, gwarancja Schmutz. | 40 PLN | 40 PLN | |
26649 |
1944 kościół w Miechowie, gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
26652 |
1944 Orzeł Biały, parka znaczków na papierze białym gładkim grubym, prawy z błędem "biała plama nad A", gwarancja Schmutz. | 150 PLN | 150 PLN | |
26655 |
1945 znaczek nieząbkowany - Festiwal Muzyki - na karcie pocztowej, wysłanej 9.I, gwarancja Schmutz | 1 000 PLN | 1 900 PLN | |
26667 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | 100 PLN | 100 PLN | |
26678 |
1944 25 lecie AGH w Krakowie, znaczek kasowany, gwarancja Krawczyk. | 50 PLN | 50 PLN | |
26679 |
1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, znaczek za 50 gr. na karnecie-zaproszeniu na zebranie pracowników Poczty z okazji 1 rocznicy pracy Poczty, wysłanym 13.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy "ROCZNICA POCZTY OBOZOWEJ"; wyjątkowo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karnet pionowo zgięty); gwarancja Krawczyk. | 800 PLN | 800 PLN | |
26687 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, czysty znaczek za 50 f. z bloku wprowadzonego do obiegu w trzecim dniu wystawy, gwarancja Schmutz. | 300 PLN | 300 PLN | |
26698 |
1944 Warszawa walczy, karta pocztowa, słabszy stan zachowania; gwarancja. | 50 PLN | 50 PLN | |
26701 |
1944 próba podwójnej karty 10+10 fen, prawidłowo użyta pocztowo!!! wysłana 25.I z "dolnego" do "górnego" obozu. W "dolnym" obozie przebywali początkowo jeńcy ewakuowani z Neubrandenburga (obóz IIE), po komasacji jeńców i połączeniu obu obozów, w dniu 22.VI.44 obsługa pocztowa została przejęta przez pocztę IID. Kontakt z pozostałymi jeńcami w "górnym" obozie utrzymywano wyłącznie za pośrednictwem izby chorych na tzw."Psiej Górce", udający się tam chorzy i powracający z niej ozdrowieńcy byli posłańcami. List napisano trzy dni przed ewakuacją, która nastąpiła w dniu 28.I.45r. Nadawca, ppor.Mieczysław Wiśniewski - powstaniec warszawski, pisze, że wraz z pozostałymi AK-owcami zostanie prawdopodobnie przeniesiony do innego obozu, gdzieś w okolicach Brunszwiku. Bardzo rzadki przypadek właściwego i niefilatelistycznego wykorzystania poczty wewnątrzobozowej. Podwójna karta za 10 f. jest rzadsza od słynnego karnetu-bloku "Husarza", tak rzadka, iż tylko niektóre katalogi odnotowują jej istnienie, z oryginalnego obiegu w handlu niespotykana od lat, idealny stan zachowania; fotoatest Falkowski. | 10 000 PLN | 9 000 PLN | |
26703 |
1944 całostka ze stemplem okolicznościowym Rocznica Poczty Obozowej. | 100 PLN | 100 PLN | |
26704 |
1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze czerwonym, czysta; gwarancja Schmutz. | 120 PLN | 120 PLN | |
26755 |
1944 poczta w Getcie Łódzkim, próba arkuszowa niezrealizowanego wydania wykonana metodą fotograficzną, słaby stan zachowania, gwarancja Gryżewski. | 280 PLN | 280 PLN | |
26756 |
1944 poczta w Getcie Łódzkim, próba arkuszowa niezrealizowanego wydania wykonana metodą fotograficzną, gwarancja Krawczyk. | 600 PLN | 600 PLN | |
26764 |
1939 Internowanie na Węgrzech - obóz Eger, formularz wysłany 13.XII z miejscowości Miskolcz do Kobyłki; stempelek oznaczający pocztę internowanych BELLIGERANT INTERNE; pieczęć formacyjna; dobry stan zachowania. | 60 PLN | 54 PLN | |
26772 |
1940 Oflag IVC - karta pocztowa wysłana 16.I z Bydgoszczy do obozu, dwukrotnie cenzurowana. | 150 PLN | 135 PLN | |
26789 |
1940 Internowanie w Rumunii - Targoviste, karta pocztowa z obozu, wysłana 5.I do Warszawy, cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | 140 PLN | 126 PLN | |
26860 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Lubeka - "Syrena", pięknie kasowany marginesowy znaczek za 20 f. z czarnym środkiem. | 100 PLN | 100 PLN | |
26869 |
1945 Lubeka, znaczek poczty obozów polskich w Niemczech "żaglowiec". | 20 PLN | 20 PLN | |
26871 |
1945 Libertas, znaczek czysty zdjęty z koperty - podklejony papier z koperty. | 40 PLN | 40 PLN | |
26886 |
1945 Dachau Allach, blok z dopłatą na PCK, blok na papierze ze odmiennym znakiem wodnym "DM". | 130 PLN | 130 PLN | |
26905 |
1945 Poczty międzyobozowe w Niemczech, Tereny Północnoniemieckie - "Libertas", karta pocztowa z napisem Lubeka z prawej strony znaku opłaty, wysłana 3.VIII z Rumpel. | 700 PLN | 700 PLN | |
26913 |
1946 wydanie lotnicze dla poczty osiedli polskich we Włoszech. | 250 PLN | 225 PLN | |
26920 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-). | 700 PLN | 630 PLN | |
26921 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, próba bloku 2 w kolorze czerwonym, z pełną oryginalną gumą, bardzo rzadka i wysoko wyceniana we włoskich katalogach. | 2 400 PLN | 2 160 PLN | |
26927 |
1945 Zamość, znaczek za 24 gr. z lokalnym nadrukiem. | 120 PLN | 145 PLN | |
26929 |
1944 Wodzowie - BIŁGORAJ, znaczek za 25 gr., unieważniony rzadkim prowizorycznym kasownikiem, typ 24/2 - kauczukowy liniowy, pod nim prowizoryczny datownik biurowy typu "polskiego", gwarancja z opisem kasownika Schmutz. | 800 PLN | 700 PLN | |
26931 |
1944-1945 roczniki znaczków czystych. | 800 PLN | 800 PLN | |
26934 |
1944 Wodzowie, seria w parkach na "zawiasach", gwarancja. | 1 600 PLN | 1 400 PLN | |
26935 |
1944 Wodzowie, seria z parkach na "zawiasach". | 1 500 PLN | 1 500 PLN | |
26936 |
1944 Wodzowie, rzadko obecnie spotykane "czeskie" fałszerstwo pierwszej powojennej serii polskiej z rastrem pod kątem około 70 stopni. | 400 PLN | 315 PLN | |
26941 |
1944 Wodzowie - R.Traugutt, makulatura znaczka za 25 gr. w rzadkim kolorze cynobrowoczerwonym, druk na plamie kleju, gwarancja z opisem koloru Schmutz. | 120 PLN | 105 PLN | |
26951 |
1944 Goznak, list z urzędu skarbowego w Siedlcach 18.X.44 do Starej Wsi. | 400 PLN | 400 PLN |