Wyniki

Poz# Zdjęcia Opis Cena wywoławcza Cena sprzedaży
8157

1926 "porto lokalne" - DUBIECKO, wydanie Orzeł w wieńcu, niekatologowany znaczek za 2 gr. z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem T typ 34, na oryginalnym wycinku z karty pocztowej.

200 PLN295 PLN
8167

1935 list na "koszt odbiorcy", wysłany z więzienia w Pińczowie, adresowany do Kielc, gdzie poczta naliczyła dopłatę.

25 PLN25 PLN
8168

1938 WILEŃSZCZYZNA - KUCEWICZE - list polecony na koszt adresata wysłany 30.IX z Wilna do małej miejscowości Kucewicze (powiat oszmiański), list niepodjęty i 12.XII odesłany do Wilna; znaczki dopłaty unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "a"; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

150 PLN150 PLN
8171

1938 ozdobne cyfry, czysta seria znaczków dopłaty.

30 PLN30 PLN
8172

1939 WILEŃSZCZYZNA - OPSA - list polecony na koszt adresata wysłany 15.III z Wilna do małej miejscowości w powiecie brasławskim, poprzez Brasław dosłany do urzędu w miejscowości Opsa, list niepodjęty i 17.III odesłany do Wilna; znaczki dopłaty unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "*a*"; bardzo ładnie udokumentowany obieg pocztowy; ślady archiwizacji, dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

150 PLN165 PLN
8194

1920 I wydanie przedrukowe, 40 Pf - frankatura pojedyncza, list wysłany 6.XII z urzędu Gdańsk 5 do Wielbarka (Willenberg); sucho tłoczona zalepka listowa; gwarancja Infla Berlin, Schuler BPP.

50 PLN50 PLN
8198

1920 wydanie prowizoryczne, oryginalnie kasowana seria, każdy znaczek gwarancja na kasownik Krawczyk.

50 PLN50 PLN
8219

1921 wydanie na przesyłki lotnicze, 1 mk - frankatura mieszana, kompletna opaska gazetowa wysłana 7.IX.1922 pocztą lotniczą z urzędu Gdańsk 5 do Hamburga, dodatkowy stempelek Flugpost i odbiorczy stempel lotniczy Hamburga; wykorzystane pocztowo opaski gazetowe, ze względu na ich nietrwałość i sposób otwierania należą do bardzo rzadko spotykanych walorów; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN250 PLN
8221

1921 wydanie obiegowe - Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, wycinek użytkowy, gwarancja Krawczyk.

30 PLN30 PLN
8235

1922 wydanie obiegowe - Herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, wycinek użytkowy, gwarancja Krawczyk.

20 PLN20 PLN
8236

1922 V wydanie definitywne - herb Gdańska na ośmiokątnej tarczy, 1,25 Mk, kreska pionowa pod literami ka w Postkarte, czysta.

60 PLN60 PLN
8238

1922 IX wydanie przedrukowe, 1,50 Mk/ 80 Pf, nadruk przesunięty, usterka karty podstawowej przerwa w kropkowanej linii adresowej (nad grubą linią), czysta.

100 PLN90 PLN
8247

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, oryginalnie kasowany znaczek za 40 pf./100 mk., z błędem "krótkie P w Pfenige", gwarancja i opis Krawczyk.

180 PLN180 PLN
8314

1918 wydanie warszawskie, karta z częściowym nadrukiem "Pocztówka" na dodatkowym znaczku; belka dzielona w układzie 6 + 18 mm; bardzo późny nakład, mocno rozbity nadruk, obie 5 zniekształcone i zalane; mocno uszkodzone P w wyrazie Poczta, zalane litery; karta wysłana 3.VIII.1919 z Aleksandrowa Kujawskiego do Warszawy.

170 PLN170 PLN
8318

1918 wydanie warszawskie, belka dzielona w układzie 6 + 18 mm.

80 PLN72 PLN
8333

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65.

40 PLN40 PLN
8337

1919 wydanie krakowskie, karta z nadrukiem typu 112, wysłana 22.IV z Białej do Krakowa (bez tekstu na odwrocie), przebarwienia.

60 PLN60 PLN
8341

1919 wydanie obiegowe, kartka o oznaczeniu AmII, lekko zagięty dolny lewy róg.

85 PLN77 PLN
8346

1920 kartka z Bromowa 6.2.20 do Berlina, gwarancja Petriuk.

15 PLN15 PLN
8355

1920 karta do obrotu krajowego na kartonie szarym, hasło propagandowe E (cytat Piotra Skargi); pionowa linia pęknięta.

120 PLN108 PLN
8378

1933 400-lecie śmierci Wita Stwosza, całostka z ilustracją 28, lekko przyżółcone brzegi - jak na ilustracji.

80 PLN80 PLN
8389

1937 Zamek w Mirze, karta z ilustracją Śląsk - Nowy Bytom "Huta Pokoju", minimalne prawie niedostrzegalne przebarwienia.

100 PLN90 PLN
8390

1937 wydanie ilustrowane, całostka z ilustracją 17 z obiegu pocztowego z Łodzi 18.IV.38 do Niemiec.

250 PLN250 PLN
8397

1938 całostka z hasłem propagandowym R i sygnaturą X-1938.

20 PLN20 PLN
8405

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 15.

40 PLN30 PLN
8409

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 41.

40 PLN30 PLN
8414

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 60.

40 PLN30 PLN
8416

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 54.

40 PLN36 PLN
8418

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 23.

45 PLN40 PLN
8420

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 39.

100 PLN80 PLN
8421

1938 Kazimierz Jagiellończyk, całostka z ilustracją 36.

100 PLN80 PLN
8424

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 32.

25 PLN25 PLN
8425

1939 25 rocznica wymarszu Legionów, całostka z ilustracją 2.

25 PLN25 PLN
8586

1936 VIII Krajowe Zawody o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, specjalna widokówka z dodatkową nalepką LOPP, przesłana balonem "Syrena; tym balonem przewieziono 180 sztuk poczty.

450 PLN405 PLN
8632

1960 Lot balonu "Katowice" na Południe, nieząbkowany !!! znaczek dodatkowej opłaty balonowej z szerokimi marginesami na kopercie przesłanej balonem na trasie Katowice-Dehylov, nakład zaledwie 200 sztuk !!! przesyłka o niskim numerze; doskonały stan zachowania; gwarancja.

500 PLN500 PLN
8634

1960 Korea Północna, list lotniczy, wysłany 25.VI z Panmunjon do Warszawy, kasownik odbiorczy.

60 PLN60 PLN
8635

1961 Korea Północna, list lotniczy, w ozdobnej kopercie, wysłany 25.V z Panmunjon do Warszawy, kasownik odbiorczy 5.VI na odwrocie.

120 PLN120 PLN
8684

1950-te, znaczek Totalizatora Sportowego autorstwa Czesława Słani, według Gryżewskiego spotykany na listach.

60 PLN60 PLN
8739

1914 widokówka o tematyce legionowej.

15 PLN15 PLN
8741

15 PLN15 PLN