Poz# | Zdjęcia | Opis | Cena wywoławcza | Cena sprzedaży |
1272 |
1942 trzy nieperforowane arkusze nalepek dla wojsk lądowych, desantowych, morskich i powietrznych z napisami w językach polskim i angielskim z wizerunkiem lotnika w różnych kolorach. | 320 PLN | 320 PLN | |
1273 |
1942 perforowany arkusz nalepek dla wojsk lądowych, desantowych, morskich i powietrznych z napisami w językach polskim i angielskim. | 100 PLN | 100 PLN | |
1279 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", marginesowy ząbkowany znaczek V wydania - II nakład. | 25 PLN | 25 PLN | |
1280 |
1943 Tajna Poczta Polska "Obrona Warszawy", ząbkowany znaczek V wydania - I nakład, druk na stronie gumowanej, na odwrocie sygnatura MIR. | 50 PLN | 50 PLN | |
1287 |
1943 blok Podziemnej Poczty Polskiej na dozbrojenie. | 950 PLN | 950 PLN | |
1300 |
1944 wojskowe nalepki propagandowe z frontu zachodniego. | 60 PLN | 60 PLN | |
1318 |
1947 Środkowy Wschód - Dowództwo II Korpusu, wydanie wydziału opieki nad żołnierzem, czworoblok znaczka za 50 gr. z różnymi przywieszkami pomiędzy znaczkami. | 160 PLN | 200 PLN | |
1334 |
1939-1940 komplet 4 serii, przedrukowych wydań okupacyjnych na znaczkach z prezydentem Hindenburgiem: Generalne Gubernatorstwo, Alzacja (Elsass), Lotaryngia (Lothringen), Luxemburg; bardzo dobry stan zachowania. | 200 PLN | 200 PLN | |
1341 |
1940 znaczek wydania przedrukowego 24 gr. na znaczku polskim za 25 gr. "tło kreskowane", rzadka i ceniona w Niemczech odmiana (Mi.160 euro), w pięknym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | 220 PLN | 310 PLN | |
1342 |
1940 II wydanie przedrukowe, frankatura dwukolorowa, polecony list zleceniowy (Postauftrag), za pośrednictwem Deutsche Post Osten wysłany 15.VI z Krakowa do Tomaszowa Mazowieckiego, kasownik odbiorczy, bardzo nietypowa (prawidłowa) taryfa 1,24 zł; na odwrocie adnotacja o odmowie; bardzo dobry stan zachowania. | 250 PLN | 250 PLN | |
1343 |
1940 znaczek wydania przedrukowego 50 gr. na znaczku polskim za 55 gr., z przesunięciem perforacji na górnym marginesie. | 10 PLN | 40 PLN | |
1351 |
1940 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczka za 16/15 gr. z dwoma błędami - na poz.93 "kropki nad prawą 6" i na poz.94 "plama przed lewą 1", piękny stan, gwarancja i opis. | 80 PLN | 80 PLN | |
1353 |
1940 Widoki zabytkowych budowli (I), frankatura dwukolorowa, zagraniczny list lotniczy, wysłany 24.V.1941 z Krakowa do Chicago, zalepka, liczne stempelki i adnotacje cenzury. | 200 PLN | 200 PLN | |
1358 |
1940 karnet okolicznościowy wydania z dopłatą na niemiecki Czerwony Krzyż. | 10 PLN | 10 PLN | |
1360 |
1940 Portret A.Hitlera na jednolitym tle, 30 gr. - frankatura pojedyncza, karta wysłana 1.IX.1943 z Puław do Ankary, liczne cenzury, nietypowy kierunek wysyłki. | 200 PLN | 200 PLN | |
1368 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41 (Mi.25 euro). | 50 PLN | 45 PLN | |
1370 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "CZYTELNY I DOKŁADNY ADRES - PRZYSPIESZA DORĘCZANIE", sygnatura (VI-1939). | 80 PLN | 80 PLN | |
1371 |
1940 polska karta pocztowa z nadrukiem, czysta, hasło propagandowe "POCZTA PERONOWA ZAPEWNIA W PODRÓŻY ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM", sygnatura (VI-1939). | 80 PLN | 80 PLN | |
1382 |
1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Mościckim, wysłana 5.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "cc"), doskonały stan zachowania. | 220 PLN | 200 PLN | |
1383 |
1940-1941 Służbowa karta pocztowa, nadruk na karcie z Jagiellończykiem, wysłana 10.III.1942 z urzędu Kraków 1 (kasownik z wyróżnikiem "c"). | 200 PLN | 180 PLN | |
1386 |
1940 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr. "krótkie e", wysłana 12.IV z Jasła do Buenos Aires; cenzura niemiecka i angielska; bardzo rzadki kierunek wysyłki; na odwrocie karty pozostałości od wklejenia do albumu. | 120 PLN | 120 PLN | |
1388 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa (Mościcki), wysłana 3.III.1942 z Krakowa do Wrocławia. | 200 PLN | 200 PLN | |
1390 |
1940 "V" stempel zwycięstwa na karcie wysłanej 31.VII.1941 z miejscowości Podgaj (kasownik Sedziszow) do Bendsburg (Będzin); uzupełnione otwory po dziurkaczu. | 50 PLN | 50 PLN | |
1393 |
1940 widoki zabytkowych budowli, 30 gr. karta z sygnaturą II.41, czysta. | 30 PLN | 27 PLN | |
1400 |
1940-1941 służbowa karta pocztowa - nadruk na karcie z królem Kazimierzem Jagiellończykiem, część na odpowiedź, tekst XII "Mit dem 20.4.42 ...", karta czysta; bardzo dobry stan zachowania. | 100 PLN | 100 PLN | |
1404 |
1940 znaczki doręczeniowe GG - seria z marginesem, na karcie, skasowana w pośrednictwie pocztowym Dyminy. | 50 PLN | 50 PLN | |
1405 |
1940 znaczki doręczeniowe GG - seria skasowana na karcie w pośrednictwie pocztowym Przewrotne, dodatkowo ozdobiona górną listwą arkusza. | 50 PLN | 55 PLN | |
1411 |
1941 "V Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach!" dodatkowy kasownik propagandowy na liście poleconym wysłanym z Warszawy do Berlina, kasownik odbiorczy 4.IX. | 160 PLN | 160 PLN | |
1421 |
1941 portret Hitlera na jednolitym tle, 20 gr. frankatura wielokrotna (Mi.140 euro), zastępczy adres pomocniczy do paczki wysłanej do miejscowości Zawoja, doręczonej 16.IX.1943. | 300 PLN | 300 PLN | |
1423 |
1941 list lotniczy z San Francisco wysłany 14.IX adresowany do Warszawy, cenzura; dekoracyjna całość. | 120 PLN | 120 PLN | |
1429 |
1941 kasownik prowizoryczny - Czerniewice na wycinku. | 15 PLN | 15 PLN | |
1431 |
1942 portret Hitlera na tle siatkowanym, 1,20 zł ząbkowanie liniowe - frankatura wielokrotna, adres pomocniczy wysłany 11.IX.1943 z Dobczyc adresowany do miejscowości Zielonki, stempelek odbiorczy na odwrocie. | 150 PLN | 150 PLN | |
1445 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze III.42, wysłana 18.VI.1943 z miejscowości Ryglice do Dąbrówki; zwracają uwagę dwa różne dodatkowe stemple informacyjne. | 80 PLN | 80 PLN | |
1448 |
1943 widoki zabytkowych budowli (II), 2 zł - frankatura mieszana, adres pomocniczy wysłany 12.III z Warszawy do Kielc. | 50 PLN | 50 PLN | |
1455 |
1943 kasownik okolicznościowy wystawy sztuki w Krakowie na kopercie. | 10 PLN | 10 PLN | |
1456 |
1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, pasek znaczków z oznaczeniem walca, sektora i odnośnym napisem na marginesie. | 30 PLN | 30 PLN | |
1471 |
1944 kartka miejscowa ze Lwowa. | 10 PLN | 10 PLN | |
1479 |
1944 5 rocznica utworzenia GG. | 15 PLN | 25 PLN | |
1480 |
1944 5 rocznica powstania GG. | 15 PLN | 20 PLN | |
1522 |
1942 Poczta Wielkanocna - "Wdowa" II wydanie, znaczek w kolorze ultramarynowym na papierze żółtawym szorstkim grubym (nakład 259 szt.), gwarancja i opis Krawczyk. | 150 PLN | 190 PLN |