Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
19644 |
1919 I Wystawa Marek, prawy znaczek z błędem na znaczku podstawowym "prawe F w postaci odwróconej cyfry 4". | Fi.102AB1 Mi.118B |
| 50 PLN | |
19645 |
1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, górne znaczki z poz. 7-8 z usterkami nadruku w postaci "uszkodzonej górnej części cyfry I". | Fi.102B Mi.118A |
| 25 PLN | |
19646 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 5+5 f. z błędem na poz.1 "brak szeryfa w I", gwarancja. | Fi.102B B Mi.118A |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
19647 |
1919 I Polska Wystawa Marek, NIESPOTYKANY RODZAJ BŁĘDU - NADRUK NA ZNACZKU OBUSTRONNIE GUMOWANYM parka znaczków za 5+5 f. z gumowaniem na rysunku znaczka i podwójnie na odwrocie oraz dodatkowo z błędem znaczka podstawowego na poz.33 "F jak y", gwarancja i opis Schmutz. | Fi.102B B1 Mi.118A |
| 400 PLN | |
19648 |
1919 I Wystawa Marek w Warszawie, parka bez ząbkowania poziomego na dolnym marginesie, gwarancja. | Fi.102B MK Mi.118A |
| 85 PLN | |
19649 |
1919 I Polska Wystawa marek w warszawie, znaczek bez perforacji pionowej na lewym marginesie, gwarancja. | Fi.102B MK Mi.118A |
| 75 PLN | |
19650 |
1919 I Polska Wystawa Marek, parka znaczków za 5+5 f. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami" (Fi.400.-), ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.102B MK Mi.118UMs |
| 400 PLN | |
19651 |
1919 I Polska Wystawa Marek w warszawie, czworoblok z mocno przesuniętym nadrukiem w poziomie, charakterystyczna dla tego wydania słaba guma. | Fi.103A Mi.119B |
| 90 PLN | |
19652 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze zamiast na dole znaczka (Fi.od 300.-), gwarancja. | Fi.103A Mi.119B |
| 300 PLN | |
19653 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Petriuk. | Fi.103A Mi.119B |
| 40 PLN | |
19654 |
1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch. | Fi.103B MK Mi.119A |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
19655 |
1919 kartka okolicznościowa z Wystawy Marek w Warszawie. | Fi.104B, 105B Mi.120A, 121A |
| 35 PLN SPRZEDANY | |
19656 |
1919 I Polska Wystawa Marek, frankatura dwukolorowa - znaczek za 15+5 fen z błędem "dolna część cyfry I ścięta z lewej strony", znaczek za 25+5 fen z błędem "dolna część cyfry I ścięta z prawej strony" na okolicznościowej karcie z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona (opłata pocztowa zgodna z taryfą) wysłanej 6.V z Warszawy do Tarnowa, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKOLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, oznaczenie polecenia - wpisana ręcznie litera R z numerem 4913; na odwrocie datownik odbiorczy; doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001). | Fi.104B, 105B Mi.120A, 121A |
| 100 PLN | |
19657 |
1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 15+5 f. z błędem na poz.58 "brak górnego prawego szeryfa w I", gwarancja. | Fi.104B B Mi.120A |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
19658 |
1919 I Polska Wystawa Marek, czworoblok znaczków za 15+5 f., lewy górny z rzadkim skatalogowanym ostatnio błędem na poz.62 "gruba I", gwarancja. | Fi.104B B5 Mi.120A |
| 200 PLN | |
19659 |
1919 MIĘDZYRZEC - I Polska Wystawa Marek, znaczek za 25+5 f. unieważniony rzadkim kasownikiem prowizorycznym z Międzyrzeca, gwarancja. | Fi.105B Mi.121A |
| 80 PLN | |
19660 |
1919 I Polska Wystawa Marek, marginesowy znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.71, fantastyczny walor o nakładzie jedynie 100 sztuk; ponieważ wymiary formy I nie pasowały do wielkości znaczka tylko w dwóch rzędach (20 szt.) jest on na właściwej wysokości, w miarę centralnie po środku rysunku znaczka; na innych jest znacznie poprzesuwany i rzadko mieści się na pojedynczym znaczku w całości, gwarancja Schmutz. | Fi.106 IA Mi.122ByI |
| 4 000 PLN | |
19661 |
1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.29 "uszkodzone M", gwarancja | Fi.106A B Mi.122B |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
19662 |
1919 I Polska Wystawa Marek, cięty znaczek za 50+5f. z błędem nadruku na poz.56 "uszkodzone a", gwarancja. | Fi.106A B Mi.122B |
| 60 PLN | |
19663 |
1919 list polecony z Garwolina do Łaskarzewa, przejściowy kasownik Garwolina i poniemiecka erka, na odwrocie stempel odbiorczy, gwarancja. | Fi.106B Mi.122A |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
19664 |
1919 Sejm Ustawodawczy, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.107-13 Mi.123-29 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
19665 |
1919 kartka z Koła do Włocławka, widokówka z Warszawy z widokiem mostu Śląsko - Dąbrowskiego przed i po zburzeniu. | Fi.108 |
| 68 PLN SPRZEDANY | |
19666 |
1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, parka znaczków za 15 fen. bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.108 MK2 Mi.124 UMs |
| 400 PLN | |
19667 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - duży format, narożny czworoblok makulatury prób znaczków za 20 f. niekatalogowanych jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie, a trzecie mocno skośnie przesunięte, wszystko świetnie widać na marginesie, gwarancja Schmutz. | Fi.109 P4 Dpt Mi.125 |
| 640 PLN | |
19668 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąmpczyński - mały format, makulatura próby znaczka za 20 fen. - niekatalogowana jako potrójny druk, dwa bicia blisko siebie w środku, a trzecie mocno skośnie przesunięte, gwarancja. | Fi.110 P4 Dpt MK Mi.126 |
| 120 PLN | |
19669 |
1919 miejscowy list z Warszawy 7.11.19 stemplowany kasownikiem Warszawa Sejm. | Fi.111 Mi.127 |
| 43 PLN SPRZEDANY | |
19670 |
1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, rzadka jako gumowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze niebieskozielonym o podwójnym druku, trudna do wycięcia z pełnymi marginesami obejmującymi oba znacznie przesunięte skośnie rysunki i rzadka z pełną oryginalną gumą bez śladu podlepki; w zasadzie jak znaczek cięty, gwarancja. | Fi.112 P2 Dp Mi.128U |
| 200 PLN | |
19671 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, makulaturowa parka prób z podwójnym drukiem. | Fi.112P2 Mi.128DD |
| 250 PLN | |
19672 |
1919 GŁÓWNA POCZTA POLOWA / WARSZAWA - Sejm Ustawodawczy - Orzeł, znaczek za 1 mk. kasowany 19.XII.19 na wycinku z formularza, gwarancja Krawczyk. | Fi.113 Mi.129 |
| 60 PLN | |
19673 |
1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba/makulatura niegumowana znaczka z drukiem dwustronnym, po jednej stronie podwójnym, gwarancja Schmutz. | Fi.113P3 Mi.129 |
| 330 PLN | |
19674 |
1919 DĄBIE, parka znaczków z obiegu pocztowego z niekatalogowanym kasownikiem prowizorycznym z Dąbia. | Fi.114 |
| 180 PLN | |
19675 |
1919 znaczki stemplowane kasownikiem Glinnika Maryampolskiego. | Fi.114 |
| 50 PLN | |
19676 |
1919 GĄBIN, kartka z Gąbina wypisana 2.03.19 wysłana do Łodzi, całostka unieważniona stemplem prowizorycznym z napisem "Gombin" w dwóch okręgach, stempel odbiorczy Łodzi na froncie, dziurki po archiwizacji, gwarancja Schmutz. | Fi.Cp1I |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
19677 |
1919 kartka na odpowiedź wysłana 27.3.19 do Braknitz koło Budzynia, rzadki stempel cenzury wojskowej z Budzynia "Cenzura", gwarancja. | Fi.Cp3B |
| 700 PLN | |
19678 |
1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typ 65 z obiegu pocztowego ze Lwowa, stempel cenzury wojskowej we Lwowie. | Fi.Cp16IIx |
| 80 PLN | |
19679 |
1919 kartka z Cieszyna 9.XI.19 do Czechosłowacji, stempel cieszyńskiej cenzury wojskowej C2 w okręgu. | Fi.Cp25 |
| 50 PLN | |
19680 |
1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie. | Fi.Cp25 |
| 22 PLN SPRZEDANY | |
19681 |
1919 kartka z Krakowa 22.1.19 do Lwowa, stempel "Wolne od cenzury". | Fi.Cp25 |
| 80 PLN | |
19682 |
1919 kartka z Szczawna 29.8.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |
19683 |
1919 Kresy, kartka z Drohobycza 30.10.19 na Morawy, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | Fi.Cp25 |
| 40 PLN | |