Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
20164 |
| 30 PLN | |
20165 |
1931 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Katowice - Lublin nr 251. | Fi.Cp48 |
| 80 PLN | |
20166 |
1931 formularz wezwania świadka wysłany z sądu w warszawie do Lwowa, napis "Sprawa karna wolna od opłaty / Opłata pocztowa ryczałtowa". | |
| 40 PLN | |
20167 |
1932 "MORSKIE OKO 1400 m. SCHRONISKO POLSKIEGO TOWARZYSTWA TATRZAŃSKIEGO" - widokówka wysłana 11.VIII z Jordanowa do Krynicy, fioletowa pieczęć schroniska; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.226 Mi.245 |
| 60 PLN | |
20168 |
1932 widokówka z Zakopanego do Śródek Jagiellońskich. | Fi.226 Mi.245 |
| 10 PLN | |
20169 |
1932 kartka z Zakopanego do Krakowa, widokówka Tatr Zielony Staw. | Fi.226 |
| 70 PLN | |
20170 |
1932 list polecony z Krynicy Zdroju do Nowego Sącza, uszkodzona klapa koperty. | Fi.226, 245, 248 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
20171 |
1932 metka listu poleconego z Poznania do Niemiec, adnotacja "Próbki towarowe/wzory bez wartości", tj. szczególna usługa Poczty Polskiej, na którą była ustalona osobna, specjalna taryfa pocztowa. Rzadkie. | Fi.238, 243 |
| 80 PLN | |
20172 |
1932 wydanie obiegowe - godło państwa, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. tzw. wiedeńskie, cięte, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.244FP2 Mi.263PFä |
| 100 PLN | |
20173 |
1932 list polecony z Katowic do Szwajcarii, nadawca komisja plebiscytowa w Katowicach, stempel i pieczęcie lakowe komisji "la Commission Mixte de Haute-Silésie", duży dekoracyjny walor z unikalną frankaturą. | Fi.250 Mi.271 |
| 600 PLN | |
20174 |
1932 Wydanie obiegowe tzw."małe doniczki", rozbudowana seria czysta w obu znanych położeniach znaku wodnego, w tym znaczki za 5, 10, 15, 20, 25 i 30 gr ze znakiem wodnym w rzadszym położeniu W.II.L, bez znaczka za 15 gr ze znakiem wodnym w położeniu W.II.P.; znaczek za 60 gr występuje tylko w położeniu W.II.P. | Fi.251-57 Mi.272-78 |
| 500 PLN | |
20175 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Poznań 3 (wyróżnik a), okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 26.VIII.1933, adresowanej do Przemyśla i dosłanej do wsi Bukowina (Myślicki 32 116). | Fi.252 Mi.273 |
| 30 PLN | |
20176 |
1932 godło państwa tzw. małe doniczki, fałszerstwo na szkodę poczty znaczka za 25 gr. (Fi.650.-), lekkie zgięcie wzdłuż lewego marginesu, gwarancja Schmutz. | Fi.255 FP Mi.276 Pfa |
| 500 PLN | |
20177 |
| 300 PLN | |
20178 |
1932 wydanie obiegowe godło państwa "małe doniczki", fałszerstwo znaczka za 25 gr. na szkodę poczty, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja. | Fi.255FP Mi.276PFä |
| 500 PLN | |
20179 |
1932 wydanie obiegowe "doniczki", 30 gr - frankatura wielokrotna, list zagraniczny wysłany 10.VII.1933 ze Lwowa do Lucerny. | Fi.256 Mi.277 |
| 20 PLN | |
20180 |
1932 "ZAPISZ SIĘ NA CZŁONKA L.O.P.P." Poznań 3, stempel okolicznościowy z wyróżnikiem "b" na karcie pocztowej wysłanej 3.I do miejscowości Sołacz-Dwór; dobry stan zachowania (Myślicki 30 121). | Fi.Cp48I |
| 30 PLN | |
20181 |
1932 "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE" Warszawa 2 (wyróżnik c), okolicznościowy wirnik na dofrankowanej części na odpowiedź karty podwójnej wysłanej 17.VII.1933 do Otwocka (Myślicki 32 123). | Fi.Cp49IB, 240 Mi.259 |
| 30 PLN | |
20182 |
1932 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Częstochowa - Kielce nr 453 z wyróżnikiem b. | Fi.Cp50 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
20183 |
1932 poświadczenie obywatelstwa polskiego wystawione w Przemyślu, 16.II opłacone znaczkiem opłaty stemplowej za 1 zł (revenue). | |
| 30 PLN | |
20184 |
1932 list z Ministerstwa Spraw Wojskowych do polskiego poselstwa w Wiedniu przekazany pocztą dyplomatyczną, pieczęć lakowa ministerstwa. | |
| 40 PLN | |
20185 |
1932 ekspresowy list wartościowy z Tłustego na Kresach do Belgii, na odwrocie stemple tranzytowe w tym niemieckiego ambulansu na trasie Wrocław - Bytom. | |
| 200 PLN | |
20186 |
1933 ekspresowy list polecony z Częstochowy do Warszawy. | Fi.240, 261 |
| 30 PLN | |
20187 |
1933 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków nr 321, nie odnotowany. | Fi.242, 255 |
| 150 PLN | |
20188 |
1933 fragment listu (składany dokument) nadanego w ambulansie pocztowym na trasie Nowy Sącz - Chabówka nr 342. | Fi.242, 256 |
| 40 PLN | |
20189 |
1933 kasownik okolicznościowy VII Międzynarodowego Kongresu Historyków 21-27. sierpnia 1935 w Warszawie. | Fi.245, 250, 258, 259, 261 |
| 200 PLN | |
20190 |
| 100 PLN | |
20191 |
1933 całostka ilustrowana do obrotu krajowego wysłana z Krakowa do Włoch, dopłata włoskim znaczkiem dopłaty. | Fi.252, Cp55 |
| 220 PLN | |
20192 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku. | Fi.254 |
| 50 PLN | |
20193 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Krynica - Kraków nr 143, nietypowe umieszczenie numeru ambulansu w kasowniku. | Fi.254 |
| 80 PLN | |
20194 |
1933 polecony list pobraniowy z Królewskiej Huty do Tych, na odwrocie stempel odbiorczy i adnotacja o odmowie przyjęcia listu. | Fi.254, 262 Mi.275, 283 |
| 120 PLN | |
20195 |
1933 wirnik okolicznościowy "X-LECIE L.O.P.P MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V-WARSZAWA", na liście z Warszawy do Lwowa. | Fi.256 |
| 30 PLN | |
20196 |
1933 700-lecie Torunia. | Fi.258 Mi.279 |
| 240 PLN | |
20197 |
| 1 000 PLN | |
20198 |
1933 karta ze znaczkami okolicznościowymi przedstawiającymi ratusz w Toruniu ze stemplami okolicznościowymi z okazji 700-lecia miasta Torunia i II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Toruniu. | Fi.258, 260 |
| 100 PLN | |
20199 |
| 120 PLN | |
20200 |
| 280 PLN | |
20201 |
| 460 PLN | |
20202 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
20203 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |