Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11137 |
1933 list lotniczy z Nakła do Londynu nadany co niespotykane w ambulansie pocztowym na trasie Piła - Bydgoszcz, na odwrocie stempel portu lotniczego w Warszawie. | Fi.252, 255, 272 |
| 180 PLN | |
11138 |
1933 list ze Lwowa do Lubienia Wielkiego, wirnik pocztowy propagujący "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE". | Fi.252, 314 |
| 20 PLN | |
11139 |
1933 "X-LECIE L.O.P.P. MIĘDZYNARODOWY MEETING LOTNICZY 24-25.V - WARSZAWA" Warszawa 2 (wyróżnik "c") okolicznościowy wirnik czytelnie odciśnięty na widokówce wysłanej 7.V do Łodzi; w katalogu Myślickiego nie reprodukowany!!! (Myślicki 33 108); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (karta ukośnie na długości ok.5 cm nadgięta - nie złamana); gwarancja Schmutz. | Fi.254 Mi.275 |
| 200 PLN | |
11140 |
1933 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zakopane - Kraków nr 39 z wyróżnikiem a, widokówka Tatry Granaty. | Fi.254 |
| 40 PLN | |
11141 |
1933 list do Ministerstwa Spraw Wojskowych w Warszawie nadany w ambulansie pocztowym na trasie Kielce - Dęblin nr 258. | Fi.255 Mi.276 |
| 80 PLN | |
11142 |
1933 "KUP NALEPKĘ PRZECIWGRUŹLICZĄ ZA 10 LUB 20 GR. DNI PRZECIWGRUŹLICZE 1.XII-10.I." Warszawa 2 wyróżnik "c", ładnie odciśnięty stempel propagandowy na liście wysłanym 5 XII do Wilna; dobry stan zachowania (Myślicki 30 131). | Fi.256 Mi.277 |
| 50 PLN | |
11143 |
1933 list do Wilna nadany w ambulansie pocztowym na trasie Gdynia - Warszawa przez Kutno i Tczew nr 5 z wyróżnikiem a. | Fi.256 Mi.277 |
| 40 PLN | |
11144 |
1933 list ze Lwowa do Krakowa, wirnik pocztowy propagujący "PACZKI ŻYWNOŚCIOWE". | Fi.256 |
| 15 PLN | |
11145 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
11146 |
1933 700-lecie Torunia, znaczek za 60 gr. z bardzo rzadkim - W.II.D położeniem znaku wodnego, lekki ślad po podlepce (Fi.350.-), gwarancja Falkowski. | Fi.258D Mi.279Y |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
11147 |
| 280 PLN SPRZEDANY | |
11148 |
1933 700-lecie Torunia (znak wodny II.G.) i II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu (znak wodny II.D), znaczki na kopercie ostemplowane okolicznościowo kasownikiem wystawowym (Myślicki 33 005). | Fi.258G, 260D, 255 Mi.279, 281Y, 276 |
| 100 PLN | |
11149 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura, marginesowy znaczek czysty (Fi.190.-). | Fi.259 Mi.280 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
11150 |
| 460 PLN | |
11151 |
1933 zwycięzcy Challengu. | Fi.259 Mi.280 |
| 30 PLN | |
11152 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 100 PLN | |
11153 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, czworoblok. | Fi.259 Mi.280 |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
11154 |
1933 F.Żwirko i S.Wigura - frankatura pojedyncza, list wysłany 3 XI z Torunia do Grudziądza, znaczek skasowany stemplem okolicznościowym "700-LECIE MIASTA TORUNIA 1233-1933" z wyróżnikiem "t", pieczęć nagłówkowa nadawcy "Sekretariat Bezpartyjnego Bloku Współpracy z Rządem"; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 33 001). | Fi.259 Mi.280 |
| 60 PLN | |
11155 |
1933 zwycięzcy Challenge'u, znaczek w bardzo ładnym stanie. | Fi.259 Mi.280 |
| 155 PLN SPRZEDANY | |
11156 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu - widok ratusza i pomnik Mikołaja Kopernika, karta maksimum - znaczek ostemplowany okolicznościowo 23.V w Toruniu na specjalnej pamiątkowej karcie do Warszawy (Myślicki 33 005). | Fi.260 Mi.281 |
| 120 PLN | |
11157 |
| 300 PLN | |
11158 |
1933 II Wszechpolska wystawa filatelistyczna w Toruniu, czworoblok. | Fi.260 Mi.281 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
11159 |
| 100 PLN | |
11160 |
| 117 PLN SPRZEDANY | |
11161 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek na papierze ze znakiem wodnym Zn.W.D, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.260D Mi.281 |
| 140 PLN SPRZEDANY | |
11162 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, marginesowy znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), jedna lekka zachowana w całości podlepka na pełnej oryginalnej gumie. | Fi.260D Mi.281Y |
| 60 PLN | |
11163 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, znaczek za 60 gr. z rzadkim położeniem znaku wodnego - W.II.D trąbki w dół (Fi.150.-) na wycinku z karnetu ze stemplem okolicznościowym, przed ratuszem pomnik Mikołaja Kopernika. | Fi.260D Mi.281Y |
| 120 PLN | |
11164 |
1933 II Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna, znaczek za 60(+40) gr. ze znakiem wodnym w rzadkim i świetnie widocznym położeniu W.II.D - trąbki w dół (Fi.150.-), czysty z pełną oryginalną gumą. | Fi.260D Mi.281Y |
| 140 PLN | |
11165 |
1933 Wszechpolska Wystawa Filatelistyczna w Toruniu, parka znaczków ze znakiem wodnym IID w bardzo ładnym stanie. | Fi.260D Mi.281Y |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
11166 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza, czworoblok. | Fi.261 Mi.282 |
| 400 PLN | |
11167 |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
11168 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
11169 |
1933 400. rocznica śmierci Wita Stwosza. | Fi.261 Mi.282 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
11170 |
1933 250. rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 108 PLN SPRZEDANY | |
11171 |
| 700 PLN | |
11172 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczki w narożnym czworobloku z marginesami, ząbkowanie liniowe ZL11½, czyste; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.1000.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 900 PLN SPRZEDANY | |
11173 |
1933 250. rocznica zwycięstwa pod Wiedniem, znaczek czysty (Fi.250.-). | Fi.262 Mi.283 |
| 200 PLN | |
11174 |
1933 250 rocznica wiktorii wiedeńskiej. | Fi.262 Mi.283 |
| 160 PLN | |
11175 |
1933 15. rocznica odzyskania niepodległości, czworoblok. | Fi.263 Mi.284 |
| 100 PLN | |
11176 |
| 90 PLN SPRZEDANY | |