Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
9667 |
1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.1 |
| 150 PLN | |
9668 |
1918 Sieradz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, rzadki w tak ładnym stanie z pełną oryginalna guma bez podlepki; gwarancja Perzyński. | Fi.1 |
| 252 PLN SPRZEDANY | |
9669 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym w kolorze fioletowym, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 180 PLN | |
9670 |
1918 Sieradz, całostka z nadrukiem lokalny i grzecznościowo stemplowanymi znaczkami z nadrukami prywatnymi naśladującymi oryginalne, wykonane w tym samym okresie dla zaspokojenia dużego zapotrzebowania na unarodowione znaczki. | Fi.1, 5-8, Cp1 ND |
| 90 PLN | |
9671 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 2,5 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze fioletowym, kasowany na wycinku, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.1I |
| 40 PLN | |
9672 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, ślady po podklejeniu, gwarancja Schmutz. | Fi.1I |
| 210 PLN SPRZEDANY | |
9673 |
1918 Izbica, znaczek z nadrukiem lokalnym unieważniony kasownikiem prowizorycznym Izbicy, doskonały stan zachowania, bardzo rzadkie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.2 |
| 5 000 PLN | |
9674 |
1918 Dziedzice, nierozcięty znaczek za 50 hal. z dwoma nadrukami lokalnymi z nowym nominałem, znaczek stemplowany austriackim kasownikiem Dziedzic, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 5 000 PLN | |
9675 |
1918 Pułtusk, znaczek z nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 180 PLN | |
9676 |
1918 Skałat, znaczek z lokalnym nadrukiem na wycinku, gwarancja Schmutz (na znaczku) i Krawczyk na wycinku). | Fi.2a |
| 130 PLN | |
9677 |
1918 Ciechocinek, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 7,5 fen. z unikalnym lokalnym nadrukiem, według Włodzimierza Rachmanowa (cytat): to najrzadsze wydanie lokalne z tego okresu, znane z kilku lub nawet w pojedynczych egzemplarzach każdej wartości, przedrukowano je gumowym stempelkiem "PoczTa poLska" złożonym z pojedynczych liter i wobec braku odpowiednich małych użyto również w środku litery duże; nadruk jest czysto fioletowy, przeważnie dość słabo odbity; odkryte zostały stosunkowo późno, bo pierwszy znaczek wartości 10 fen., który zobaczyłem dostałem od mego przyjaciela p.Kazimierza Gryżewskiego dopiero w roku 1927; znaczek ten p.K.Gr. znalazł w masówce..;.. dzięki temu, że wydanie to było ukryte prawie 10 lat przed zbieraczami i handlarzami, nie zdołano zrobić "drugich wydań" lub nowodruków, dzięki czemu wydanie to, jak już zaznaczyłem, uważam za najbardziej solidne i rzadkie ze wszystkich wydań lokalnych PP na GGW;, bardzo ciekawy egzemplarz, po prawej litera P z nadruku na sąsiednim znaczku, zachowany w pięknym stanie; super pochodzenie - sygnowany ENGL (Englert Zygmunt - najstarsza firma filatelistyczna w Polsce) i splecione WR (W.Rachmanow), gwarancja Schmutz. | Fi.3 |
| 25 000 PLN | |
9678 |
1918 Ozorków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 5 fen. z odwróconym nadrukiem lokalnym "Polska poczta / dwie belki / Ozorków", na odwrocie lekki "abklatsch" nadruku i trochę farby ze znaczka za 7,5 fen., gwarancja Perzyński. | Fi.3 No |
| 300 PLN | |
9679 |
1918 Olkusz, znaczek okupacji austriackiej za 6 h. z podobizną cesarza Karola z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", kasowany na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 30 PLN | |
9680 |
1918 Maków, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.5 |
| 150 PLN | |
9681 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym I wydania, znaczek bez gumy, gwarancja Falkowski. | Fi.5 |
| 35 PLN | |
9682 |
1918 Skierniewice, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 10 fen. z lokalnym nadrukiem POLSKA typu I - okrągła kropka, w kolorze czerwonym, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.5I |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
9683 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja. | Fi.5I |
| 350 PLN | |
9684 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja Schmutz. | Fi.5I |
| 250 PLN | |
9685 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.5II |
| 300 PLN | |
9686 |
1918 Sieradz, znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 15 fen. z lokalnym nadrukiem POCZTA POLSKA, rzadki w tak ładnym stanie z pełną oryginalna guma bez podlepki; gwarancja Perzyński. | Fi.6 |
| 300 PLN | |
9687 |
1918 Kalisz, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.6No |
| 60 PLN | |
9688 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja Rachmanow, Schmutz. | Fi.7II |
| 300 PLN | |
9689 |
1918 Kalisz, czworoblok znaczków z odwróconym nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.7No |
| 300 PLN | |
9690 |
1918 Kalisz, znaczek z odwróconym nadrukiem lokalnym, gwarancja Schmutz. | Fi.7aNo |
| 60 PLN | |
9691 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, ciężkie podlepki, gwarancja Jungjohann. | Fi.8 |
| 30 PLN | |
9692 |
1918 Włocławek, wycinek z obiegowego listu opłaconego znaczkami dwóch wydań przedrukowych unieważnionych stemplem prowizorycznym Włocławka, gwarancja. | Fi.8, 19 |
| 160 PLN | |
9693 |
1918 Kalisz, czworoblok znaczków z odwróconym nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.8No |
| 300 PLN | |
9694 |
1918 Ostrów, kasowany znaczek okupacji niemieckiej - "Gen.-Gouv. Warschau" za 40 fen. z rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / dwie belki / Ostrów" o wymiarach 18 x 18,75 mm typu I, ładny stan; gwarancja Krawczyk. | Fi.8aI |
| 300 PLN | |
9695 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.8aI |
| 250 PLN | |
9696 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.8aII |
| 300 PLN | |
9697 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja Mikstein, z znaczeniem Schmutz. | Fi.8bI |
| 1 000 PLN | |
9698 |
1918 Ostrów, parka znaczków z nadrukiem lokalnym typ I i II, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.8bI + *bII |
| 1 500 PLN | |
9699 |
1918 Kalisz, znaczki z nadrukiem lokalnym pierwszego wydania na wycinku z listu, gwarancja Rachmanow. | Fi.9, 11 |
| 300 PLN | |
9700 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I stemplowany na wycinku, gwarancja Schmutz. | Fi.9I |
| 350 PLN | |
9701 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ I, gwarancja. | Fi.9I |
| 350 PLN | |
9702 |
1918 Ostrów Mazowiecka, parka znaczków z nadrukiem lokalnym, lewy znaczek z nadrukiem typ I z napisem "Poczta" z dużej litery, prawy znaczek z nadrukiem typ II z napisem "poczta" z małej litery, bardzo ładny stan zachowania, niewielki ślad przywarcia z innego arkusza, gwarancja Mikstein. | Fi.9I, II |
| 800 PLN | |
9703 |
1918 Ostrów, znaczek z nadrukiem lokalnym typ II stemplowany na wycinku, gwarancja. | Fi.9II |
| 400 PLN | |
9704 |
1918 Kalisz, czworoblok znaczków z odwróconym nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.9No |
| 300 PLN | |
9705 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym, ciężkie podlepki, gwarancja Jungjohann. | Fi.12b |
| 40 PLN | |
9706 |
1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja. | Fi.12b |
| 35 PLN | |