Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12587 |
1943 Hetmani, znaczek za 5 f. z Janem Zamoyskim na karcie świątecznej wysłanej 23.XII, ozdobionej drzeworytem autorstwa Mariana Puchalskiego, przedstawiającym cerkiew Wołoską we Lwowie; z napisem POCZTÓWKA; dodatkowo pieczątka "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel propagandowy "UCZMY SIĘ LATAĆ"; na odwrocie podpisy członków zarządu koła; gwarancja. | Fi.23 |
| 200 PLN | |
12588 |
1943 "Barbarka" zaproszenie w formie karnetu na obchody święta patronki górników św.Barbary organizowane przez Koło Górniczo-Hutnicze, na stronie tytułowej okolicznościowa artystyczna grafika, wewnątrz program uroczystości i podpisy organizatorów, na odwrocie znaczek za 5 f z hetmanem Janem Zamoyskim skasowany 4 XII; rzadki dekoracyjny walor w słabszym stanie zachowania (klejony, przebarwienia). | Fi.23 |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
12589 |
1943 Hetmani, luzaki na wycinkach, gwarancja. | Fi.23, 24, 28 |
| 25 PLN | |
12590 |
1943 grafika obozowa ze stemplem okolicznościowy Dni Książki. | Fi.24 |
| 80 PLN | |
12591 |
1943 kasownik okolicznościowy z okazji 25 rocznicy odzyskania niepodległości. | Fi.24 |
| 70 PLN | |
12592 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.24 |
| 15 PLN | |
12593 |
| 15 PLN | |
12594 |
1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką "kościół świętej Anny w Warszawie", gwarancja. | Fi.24 |
| 120 PLN | |
12595 |
1943 kartka z grafika obozową z obiegu pocztowego, adres umieszczony z braku miejsca na froncie kartki na jej odwrocie, gwarancja. | Fi.24 |
| 160 PLN | |
12596 |
1943 kartka z grafika obozową. | Fi.24 |
| 60 PLN | |
12597 |
1943 Hetmani - Stanisław Żółkiewski, unikalna próba znaczka za 10 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnozielonym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 26.0.10 27F8, jego adnotacja i opis na odwrocie, sygnowana Gryżewski. | Fi.24 P2 |
| 2 000 PLN | |
12598 |
1943 kartka z grafika obozową i stemplem okolicznościowym Dni Książki. | Fi.24, 31 |
| 80 PLN | |
12599 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.25 |
| 15 PLN | |
12600 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, gwarancja Jendroszek. | Fi.25 |
| 160 PLN | |
12601 |
1943 kartka z obiegu z stemplem okolicznościowym "Uczymy się latać" i grafiką bożonarodzeniową, gwarancja. | Fi.25 |
| 160 PLN | |
12602 |
1943 Hetmani - Karol Chodkiewicz, unikalna próba znaczka za 15 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoturkusowym w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 27.0.13. 24F3, jego adnotacja, poza mikroskopijnym ścienieniem zachowana w pięknym stanie. | Fi.26 P1 |
| 1 800 PLN | |
12603 |
1943 list polecony przesłany 19.10.43, stempelek polecenia, na odwrocie dwuwierszowy stempelek "KOŁO FILATELISTÓW OBÓZ OF.IIC" i stempel odbiorczy, dekoracyjny walor, gwarancja Schmutz. | Fi.27, 28 |
| 160 PLN | |
12604 |
1943 Hetmani, znaczek za 15 f. z Karolem Chodkiewiczem i znaczek dopłaty za 20 f. na kopercie, skasowane stemplem okolicznościowy 11.XI w dniu Święta Niepodległości; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.27, D4ax2 |
| 100 PLN | |
12605 |
1943 hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28 |
| 280 PLN | |
12606 |
1943 Hetmani - Stefan Czarniecki, unikalna próba znaczka za 20 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze stalowoniebieskim w minimalnym nakładzie 10 sztuk; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako 28.0.1 w kolorze 21F7, jego adnotacja i opis na odwrocie, ma widoczne na skanie minimalne uszkodzenie papieru, niska cena wywoławcza. | Fi.28 P1 |
| 1 200 PLN SPRZEDANY | |
12607 |
1943 Hetmani, znaczek z przywieszką, gwarancja Schmutz. | Fi.28a |
| 390 PLN | |
12608 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, rzadki z przywieszką czysty znaczek za 20 f., gwarancja Krawczyk. | Fi.28ax1 Pw |
| 400 PLN | |
12609 |
1943-44 Hetmani - Stefan Czarniecki, bardzo rzadki z przywieszką i skasowany czerwonym kasownikiem obiegowym znaczek za 20 f., gwarancja Schmutz. | Fi.28ax1 Pw |
| 360 PLN | |
12610 |
1943 Hetmani, luzak z serii. | Fi.29 |
| 15 PLN | |
12611 |
| 15 PLN | |
12612 |
1943 Hetmani - Tadeusz Kościuszko, unikalna odbitka autorska znaczka za 100 f. autorstwa Eugeniusza Pichella, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze czarnym na miękkiej bibule - sygnowana przez autora "Pichel 1944" ołówkiem w prawym dolnym rogu; to pierwsza wersja tego projektu, w ostatecznej ryt został pogłębiony przez co rysunek i napisy stały się wyraźniejsze; w najbardziej szczegółowym Katalogu Poczt Obozowych autorstwa Manfreda G.Hebera jest skatalogowana jako "próba sygnowana" z numerem 29.0.11. i reprodukowana w wersji z pogłębionymi napisami, czarnych odbitek w obu wersjach wydrukowano w sumie 10 szt., z tej fazy oferowana była tylko jedna - na naszej LXXII aukcji, fotoatest. | Fi.30 E |
| 6 000 PLN SPRZEDANY | |
12613 |
1943 Generał Sikorski znaczek wydania żałobnego skasowany 1.XI na karcie ozdobionej wizerunkiem orła w koronie z napisem "Cześć Zmarłym i Poległym"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.31 |
| 400 PLN | |
12614 |
1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.31 |
| 80 PLN | |
12615 |
1943 kartka z grafiką obozową, kasownik okolicznościowy "Dni książki". | Fi.31 |
| 80 PLN | |
12616 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, kasowany znaczek za 20 f. w ciemniejszym odcieniu na szarym papierze, gwarancja Krawczyk. | Fi.31 |
| 25 PLN | |
12617 |
1943 kartka z grafiką obozową z obiegu pocztowego, znaczek unieważniony stemplem okolicznościowym "Święto Żołnierza". | Fi.31 |
| 140 PLN | |
12618 |
1943 Generał Sikorski - wydanie żałobne, czysty znaczek za 20 f., gwarancja. | Fi.31 |
| 30 PLN | |
12619 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. W. Sikorskiego, gwarancja. | Fi.31 |
| 20 PLN | |
12620 |
1943 wydanie żałobne po śmierci gen. Władysława Sikorskiego, próbna odbitka autorska na papierze bibułkowym z podpisem autora Mariana Stępnia ołówkiem pod obrazkiem znaczka, drobne zagięcia, bardzo dobry stan zachowania, bardzo rzadkie znane z pojedynczych egzemplarzy, gwarancja Schmutz. | Fi.31P |
| 4 200 PLN | |
12621 |
1943 grafika obozowa "Warszawa". | Fi.32 |
| 60 PLN | |
12622 |
1943 Obrona Warszawy, znaczek na dużym wycinku skasowany okolicznościowo 11.XI w dniu Święta Niepodległości; gwarancja. | Fi.32 |
| 40 PLN | |
12623 |
1943 Obrona Warszawy, czysty znaczek za 10+40 f., gwarancja. | Fi.32 |
| 40 PLN | |
12624 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, znaczek na wycinku z kasownikiem okolicznościowym, gwarancja. | Fi.33 |
| 50 PLN | |
12625 |
1943 25-lecie odzyskania niepodległości - marszałek Piłsudski, ostemplowany 11.XI kasownikiem okolicznościowy w dniu Święta Niepodległości, na pocztówce ozdobionej drzeworytem autorstwa Edmunda Pichella; na odwrocie napis POCZTÓWKA; gwarancja. | Fi.33 |
| 120 PLN | |
12626 |
1943 kartka z grafiką obozową, znaczek ze stemplem okolicznościowym 25-lecia odzyskania niepodległości, na odwrocie napis POCZTÓWKA. | Fi.33 |
| 90 PLN | |