Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
16343 |
1924 znaczki o najwyższej wartości z serii w czworoblokach, wartość Fischer 400,- zł. | Fi.D63-4 |
| 160 PLN | |
16344 |
1924 seria znaczki dopłaty typu FII o mniejszym rysunku w czworoblokach. | Fi.D65-72II |
| 1 400 PLN | |
16345 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D66II P |
| 250 PLN | |
16346 |
1924 kartka z Belgii do Warszawy, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty. | Fi.D69 |
| 35 PLN | |
16347 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, poza lekkimi przywarciami na gumie, głównie na lewym marginesie, ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.D69II P |
| 100 PLN | |
16348 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, 10 gr brak perforacji pionowej - pasek poziomy trzech znaczków, dwa z brakiem perforacji pionowej, katalog podaje taki błąd jedynie dla wartości 50 gr, kasowane, dobry stan zachowania. | Fi.D69I MK |
| 250 PLN SPRZEDANY | |
16349 |
1924 arkuszowa próba na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.D72P |
| 120 PLN | |
16350 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. na cienkim białym papierze, sygnowana, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski. | Fi.D73I P |
| 150 PLN | |
16351 |
1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem. kawałek okrągłej pieczęci ministerialnej. | Fi.D73P |
| 140 PLN | |
16352 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 40 gr. na cienkim białym papierze, sygnowana, lekko kreślona, gwarancja Mikulski. | Fi.D74I P |
| 150 PLN | |
16353 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowy czworoblok prób arkuszowych znaczka dopłaty za 2 zł. w w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadkich z pełną oryginalną gumą, górne znaczki minimalny slad podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.D77I P |
| 900 PLN | |
16354 |
1924 Orzeł z tarczą w nowej walucie, bardzo rzadka rozdzielona międzypolem parka ciętych znaczków dopłaty za 3 i 2 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.D78I+D77I |
| 1 600 PLN | |
16355 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowy czworoblok prób arkuszowych znaczka dopłaty za 3 zł. w w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadkich z pełną oryginalną gumą, górne znaczki minimalny slad podlepki, gwarancja Schmutz. | Fi.D78I P |
| 900 PLN | |
16356 |
1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, parka prób arkuszowych znaczka dopłaty za 3 zł. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz. | Fi.D78I P |
| 300 PLN | |
16357 |
1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.D78P |
| 120 PLN | |
16358 |
1924 parka ciętych prób uszkodzona z lewej strony, gwarancja Schmutz. | Fi.D79P |
| 90 PLN | |
16359 |
1926 lokalne prowizoria dopłat, DUBIECKO (typ 34) - Orzeł w wieńcu, bardzo rzadki lokalny nadruk "T" na znaczku za 2 gr. z serii "Orzeł w wieńcu" użytym na karcie pocztowej - dotąd niekatalogowany, nadruk ten był do tej pory znany tylko na znaczku za 200 mk. wydania "Duży orzeł na tarczy barokowej" (Fi.300.-), nadruki PORTO są tylko sporadycznie spotykane (Rzeszów, Tustanowice) na znaczkach w nowej walucie. | Mi.202 |
| 600 PLN | |
16360 |
1928 druk sądowy z Tuchowa do Gromnik, opłatę uiścił odbiorca znaczkiem dopłaty, w środku znaczek opłaty sądowej. | Fi.D72 |
| 25 PLN | |
16361 |
1928 miejscowy list sądowy z Krakowa. | Fi.D72 |
| 25 PLN | |
16362 |
1931 przekaz paczkowy z Poznania do Królikowa Nowego. | Fi.D71, D80 |
| 60 PLN SPRZEDANY | |
16363 |
1931 składany miejscowy list sądowy z Tarnowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty. | Fi.D72 |
| 20 PLN | |
16364 |
1931 polecony list urzędowy z Krakowa do Wieliczki, nieodebrany i zwrócony nadawcy. | Fi.D73 |
| 35 PLN | |
16365 |
1931 potwierdzenie wpłaty z Pocztowej Kasy Oszczędności. | Fi.D75 |
| 20 PLN SPRZEDANY | |
16366 |
1932 potwierdzenie wpłaty na konto czekowe w Pocztowej Kasie Oszczędności z Tłumacza. | Fi.D69, D73 |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
16367 |
1932 składany miejscowy sądowy list polecony z Tuchowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty. | Fi.D72 |
| 40 PLN | |
16368 |
1932 obwoluta miejscowego listu urzędowego "Opłatę pocztową uiści adresat" przesłanego 19.1 w Krakowie, zwrócona do nadawcy. | Fi.D72II |
| 20 PLN | |
16369 |
1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym, ślady po podlepce, gwarancja Schmutz. | Fi.D85Np |
| 600 PLN | |
16370 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest. | Fi.D89w |
| 800 PLN | |
16371 |
1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest. | Fi.D91w |
| 600 PLN | |
16372 |
1934 znaczek na rzadkim papierze prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.D91w |
| 100 PLN | |
16373 |
1936 list z Węgier do Tarnowa, dopłata za adres na poste restante w Tarnowie znaczkiem dopłaty. | Fi.D69 |
| 50 PLN | |
16374 |
1936 kartka na druku w sprawach żywnościowych z Czeladzi, nie uznano znaku opłaty na całostce i podwójna opłatę uiścił adresat kartki, dziurki po archiwizacji. | Fi.D89, Cp53 |
| 330 PLN | |
16375 |
1938 ozdobne cyfry, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania (Fi.50.-). | Fi.D92-99 |
| 50 PLN | |
16376 |
1939 Judaica - karta pocztowa wysłana 24.VII z Warszawy, adresowana do Pana Rozen Zweiga na Poste Restante w Łodzi, niepodjęta i zwrócona do nadawcy; przesyłki adresowane na Poste Restante przetrzymywano na poczcie przez 14 dni, z tego wynika, że przesyłkę zwrócono (lub podjęto próbę zwrotu) już po wybuchu wojny!!! | Fi.Cp78II, D93 |
| 100 PLN | |
16377 |
1945 BŁĘDNIE NALICZONA DOPŁATA, list polecony opłacony zgodnie z taryfą 6 zł - znaczkami za: 3,50 + 0,50 + 2 x 1 zł - wysłany 15.12 z Pruszkowa do Grudziądza, gdzie dotarł 17.12 (datownik odbiorczy na odwrocie), tu następnego dnia naliczono opłatę 1 zł; ponieważ list jest opłacony właściwie, znaczkami ważnymi obiegowo, również list z następnego przedziału wagowego byłby niedopłacony o 2 zł w stosunku do taryfy (8 zł), to powodem tego może być słabo czytelna liczba 50 w nominale znaczka za 3,50 zł z serii "Warszawa oskarża", urzędnik, który przyjmował list nie dostrzegł jej i naliczył dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty - czyli właśnie 1 zł - doklejając znaczek dopłaty; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (koperta otwarta od góry i dołu). | Fi.D100, 362I, 377, 382 Mi.P100, 393, 410, 416 |
| 120 PLN | |
16378 |
1945 seria znaczków dopłaty. | Fi.D100-3 |
| 10 PLN | |
16379 |
1945 trąbka pocztowa, parka znaczków za 2 zł. bez perforacji pomiędzy znaczkami, piękny stan, gwarancja. | Fi.D101MK+101MK |
| 200 PLN | |
16380 |
1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie.. | Fi.D102 |
| 30 PLN | |
16381 |
1946 trąbka pocztowa, rozbudowana nieząbkowana seria znaczków czystych: 3 zł, 5zł, 6zł, 10zł, 15zł, 25zł na papierze drzewnym, szarym, szorstkim i 2zł, 15zł i 25zł na papierze bezdrzewnym, białym, gładkim; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.D104-10 Mi.P105-11B |
| 40 PLN | |
16382 |
1946 seria znaczków dopłaty. | Fi.D104-10 |
| 10 PLN SPRZEDANY | |