Aukcja rozpocznie się 15.11.2024

Aukcja 98. Znaczki dopłaty

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
16343

1924 znaczki o najwyższej wartości z serii w czworoblokach, wartość Fischer 400,- zł.

Fi.D63-4
160 PLN
16344

1924 seria znaczki dopłaty typu FII o mniejszym rysunku w czworoblokach.

Fi.D65-72II
1 400 PLN
16345

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D66II P
250 PLN
16346

1924 kartka z Belgii do Warszawy, dodatkowa opłata znaczkiem dopłaty.

Fi.D69
35 PLN
16347

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, poza lekkimi przywarciami na gumie, głównie na lewym marginesie, ładny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.D69II P
100 PLN
16348

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, 10 gr brak perforacji pionowej - pasek poziomy trzech znaczków, dwa z brakiem perforacji pionowej, katalog podaje taki błąd jedynie dla wartości 50 gr, kasowane, dobry stan zachowania.

Fi.D69I MK
250 PLN
16349

1924 arkuszowa próba na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D72P
120 PLN
16350

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. na cienkim białym papierze, sygnowana, rzadsza jako niekreślona, gwarancja Mikulski.

Fi.D73I P
150 PLN
16351

1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem. kawałek okrągłej pieczęci ministerialnej.

Fi.D73P
140 PLN
16352

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 40 gr. na cienkim białym papierze, sygnowana, lekko kreślona, gwarancja Mikulski.

Fi.D74I P
150 PLN
16353

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowy czworoblok prób arkuszowych znaczka dopłaty za 2 zł. w w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadkich z pełną oryginalną gumą, górne znaczki minimalny slad podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.D77I P
900 PLN
16354

1924 Orzeł z tarczą w nowej walucie, bardzo rzadka rozdzielona międzypolem parka ciętych znaczków dopłaty za 3 i 2 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.D78I+D77I
1 600 PLN
16355

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, marginesowy czworoblok prób arkuszowych znaczka dopłaty za 3 zł. w w kolorze brązowym na cienkim białym papierze, rzadkich z pełną oryginalną gumą, górne znaczki minimalny slad podlepki, gwarancja Schmutz.

Fi.D78I P
900 PLN
16356

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, parka prób arkuszowych znaczka dopłaty za 3 zł. w odcieniu oliwkowym na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D78I P
300 PLN
16357

1924 arkuszowa próba kreślona czerwonym tuszem na papierze cienkim niegumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.D78P
120 PLN
16358

1924 parka ciętych prób uszkodzona z lewej strony, gwarancja Schmutz.

Fi.D79P
90 PLN
16359

1926 lokalne prowizoria dopłat, DUBIECKO (typ 34) - Orzeł w wieńcu, bardzo rzadki lokalny nadruk "T" na znaczku za 2 gr. z serii "Orzeł w wieńcu" użytym na karcie pocztowej - dotąd niekatalogowany, nadruk ten był do tej pory znany tylko na znaczku za 200 mk. wydania "Duży orzeł na tarczy barokowej" (Fi.300.-), nadruki PORTO są tylko sporadycznie spotykane (Rzeszów, Tustanowice) na znaczkach w nowej walucie.

Mi.202
600 PLN
16360

1928 druk sądowy z Tuchowa do Gromnik, opłatę uiścił odbiorca znaczkiem dopłaty, w środku znaczek opłaty sądowej.

Fi.D72
25 PLN
16361

1928 miejscowy list sądowy z Krakowa.

Fi.D72
25 PLN
16362

1931 przekaz paczkowy z Poznania do Królikowa Nowego.

Fi.D71, D80
60 PLN
16363

1931 składany miejscowy list sądowy z Tarnowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
20 PLN
16364

1931 polecony list urzędowy z Krakowa do Wieliczki, nieodebrany i zwrócony nadawcy.

Fi.D73
35 PLN
16365

1931 potwierdzenie wpłaty z Pocztowej Kasy Oszczędności.

Fi.D75
20 PLN
16366

1932 potwierdzenie wpłaty na konto czekowe w Pocztowej Kasie Oszczędności z Tłumacza.

Fi.D69, D73
40 PLN
16367

1932 składany miejscowy sądowy list polecony z Tuchowa, opłatę uiścił adresat znaczkiem dopłaty.

Fi.D72
40 PLN
16368

1932 obwoluta miejscowego listu urzędowego "Opłatę pocztową uiści adresat" przesłanego 19.1 w Krakowie, zwrócona do nadawcy.

Fi.D72II
20 PLN
16369

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z rzadkim nadrukiem podwójnym, ślady po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.D85Np
600 PLN
16370

1934 wydanie przedrukowe, czworoblok znaczków dopłaty na papierze prążkowanym pionowo, fotoatest.

Fi.D89w
800 PLN
16371

Fi.D91w
600 PLN
16372

1934 znaczek na rzadkim papierze prążkowanym pionowo, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D91w
100 PLN
16373

1936 list z Węgier do Tarnowa, dopłata za adres na poste restante w Tarnowie znaczkiem dopłaty.

Fi.D69
50 PLN
16374

1936 kartka na druku w sprawach żywnościowych z Czeladzi, nie uznano znaku opłaty na całostce i podwójna opłatę uiścił adresat kartki, dziurki po archiwizacji.

Fi.D89, Cp53
330 PLN
16375

Fi.D92-99
50 PLN
16376

1939 Judaica - karta pocztowa wysłana 24.VII z Warszawy, adresowana do Pana Rozen Zweiga na Poste Restante w Łodzi, niepodjęta i zwrócona do nadawcy; przesyłki adresowane na Poste Restante przetrzymywano na poczcie przez 14 dni, z tego wynika, że przesyłkę zwrócono (lub podjęto próbę zwrotu) już po wybuchu wojny!!!

Fi.Cp78II, D93
100 PLN
16377

1945 BŁĘDNIE NALICZONA DOPŁATA, list polecony opłacony zgodnie z taryfą 6 zł - znaczkami za: 3,50 + 0,50 + 2 x 1 zł - wysłany 15.12 z Pruszkowa do Grudziądza, gdzie dotarł 17.12 (datownik odbiorczy na odwrocie), tu następnego dnia naliczono opłatę 1 zł; ponieważ list jest opłacony właściwie, znaczkami ważnymi obiegowo, również list z następnego przedziału wagowego byłby niedopłacony o 2 zł w stosunku do taryfy (8 zł), to powodem tego może być słabo czytelna liczba 50 w nominale znaczka za 3,50 zł z serii "Warszawa oskarża", urzędnik, który przyjmował list nie dostrzegł jej i naliczył dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty - czyli właśnie 1 zł - doklejając znaczek dopłaty; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (koperta otwarta od góry i dołu).

Fi.D100, 362I, 377, 382
Mi.P100, 393, 410, 416
120 PLN
16378

1945 seria znaczków dopłaty.

Fi.D100-3
10 PLN
16379

1945 trąbka pocztowa, parka znaczków za 2 zł. bez perforacji pomiędzy znaczkami, piękny stan, gwarancja.

Fi.D101MK+101MK
200 PLN
16380

1945 trąbka pocztowa, parka z numerem walca na marginesie..

Fi.D102
30 PLN
16381

Fi.D104-10
Mi.P105-11B
40 PLN
16382

1946 seria znaczków dopłaty.

Fi.D104-10
10 PLN