Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13262 |
1946 czworoblok znaczka na przesyłki lotnicze wydania dla poczty polskich osiedli we Włoszech. | Fi.10B |
| 300 PLN | |
13263 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek wydania na przesyłki lotnicze. | Fi.10B |
| 60 PLN | |
13264 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, wydanie lotnicze, cztery próby nadruku " Poczta lotnicza + L.25" wykonane techniką rotograwiury na znaczkach I wydania - ten sposób druku ostatecznie wybrano, i jedna na znaczku za 80 c. wykonana typograficznie; ostemplowane na kopercie 15-8 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH W ITALII BARLETTA TRANI; na znaczku za 50 c. zwraca uwagę pionowe przesunięcie nadruku w górę, widoczny na dolnym marginesie fragment nadruku położonego niżej; rzadki walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia), liczone tylko nadruki rotograwiurowe, nadruk typograficzny gratis. | Fi.10P |
| 3 200 PLN | |
13265 |
1946 nalepki w formie bloków poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.Nl bl.1-3 |
| 600 PLN | |
13266 |
1946 bloczek wydania poczty osiedli polskich we Włoszech. | Fi.bl.1 |
| 200 PLN | |
13267 |
1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria bloków. | Fi.bl.1-3 |
| 600 PLN | |
13268 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków czystych, bardzo dobry stan zachowania, gwarancja. | Fi.bl.1-3 |
| 1 000 PLN | |
13269 |
1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI (Fi.1350.-), bardzo dobry stan zachowania. | Fi.bl.1-3 |
| 1 200 PLN | |
13270 |
1946 list z węgierskiej delegatury Międzynarodowego Czerwonego Krzyża wysłany 19.III do Komitetu Polskiego, miejscowo w Budapeszcie; stemple czerwonokrzyskie; koperta z akt nosząca ślady archiwizacji, po zagięciu dolnej części prezentuje się wspaniale; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 100 PLN | |
13271 |
1946 Dachau - Allach, pamiątkowy arkusik z okazji rocznicy wyzwolenia obozu, bardzo dobry stan zachowania, ślad po małej podlepce na górnym marginesie. | |
| 270 PLN SPRZEDANY | |
13272 |
1947 PRACA POLSKA NA OBCZYŹNIE - wystawa w Monachium, znaczek na specjalnej ilustrowanej karcie skasowany 10.10 stemplem okolicznościowy poczty niemieckiej w Monachium "POLNISCHE ARBEIT IM AUSLAND AUSSTELLUNG" z wizerunkiem Matki Boskiej Częstochowskiej; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
13273 |
1947 brytyjska przesyłka urzędowa, wysłana 5.XI z Londynu z Ministerstwa Handlu (Board of Trade), zezwolenie dla polskiego oficera powracającego do kraju na wywóz futer 2 srebrnych lisów; zwraca uwagę perforacja uwierzytelniająca decyzję; nietypowy walor w minimalnie słabszym stanie zachowania (popękane krawędzie wzmocnione taśmą przezroczystą). | |
| 120 PLN | |
13274 |
1947 obóz przejściowy Witley Camp w Wielkiej Brytanii dla Polaków czekających na powrót do kraju, list wysłany 16.VII do obozu. | |
| 100 PLN | |
13275 |
1947 LAGER 6395 - obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 24.8, wysłany do Izbicka na Śląsku, stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC. | |
| 150 PLN | |
13276 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie. | |
| 20 PLN | |
13277 |
1947 wydanie wydziału opieki nad żołnierzami przy dowództwie WP na Środkowym Wschodzie, sześcioblok. | |
| 120 PLN | |