Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
11677 |
1929 Port Gdańsk, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" za 2 gr z przedrukiem i polskich znaczków bez przedruku (wydania lotniczego) za 2 i 5 gr, list lotniczy przesłany na trasie Gdańsk - Katowice, znaczki unieważniono datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT.-TEL. GDAŃSK 1", dodatkowy stempel okolicznościowy lotu "OTWARCIE Linji Lotniczej KATOWICE - POZNAŃ - BYDGOSZCZ - GDAŃSK 1.VI.1929 I lot Gdańsk Katowice"; na odwrocie datownik odbiorczy KATOWICE URZĄD P.; lotem tym przesłano zaledwie 150 sztuk poczty!!! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.93i |
| 600 PLN | |
11678 |
1929 Port Gdańsk, PRZESYŁKA SŁUŻBOWA ZWOLNIONA Z OPŁATY POCZTOWEJ, list z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany 19.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Bydgoszczy, datownik "POLSKI URZĄD POCZT-TEL" z wyróżnikiem "c"; słabo odbity stempelek polecenia z automatycznym numeratorem zakreślony czerwoną kredką z dopisaną literą R i numerem przesyłki; okrągła pieczęć urzędowa z godłem DYREKCJA KOLEI PAŃSTWOWYCH w GDAŃSKU, dwuwierszowy ramkowy stempelek "Sprawa służbowa wolna od opłaty pocztowej" w najnowszej książce H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" pod numerem 8c.10.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa z sygnaturą "XIII. 14. b"; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | |
| 2 000 PLN | |
11679 |
1930 Port Gdańsk, wydanie obiegowe z przedrukiem - frankatura dwukolorowa, widokówka wysłana 15.X z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Rybnika; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T.No.1" z wyróżnikiem "f"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17, 18 Mi.20, 21 |
| 120 PLN | |
11680 |
1930 Port Gdańsk, znaczek za 5 gr. z podwójnym nadrukiem, bardzo rzadkie - znane pojedyncze egzemplarze, podlepka, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest. | Fi.26Np |
| 9 000 PLN | |
11681 |
1930 Port Gdańsk, znaczek za 5 gr. z potrójnym nadrukiem, bardzo rzadkie - znane pojedyncze egzemplarze, podlepka na lewym marginesie, bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Klein. | Fi.26Npt |
| 9 000 PLN | |
11682 |
1931 Port Gdańsk, list polecony nadany z polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku do Kartuz. | Fi.17, 19 |
| 350 PLN | |
11683 |
1932 Port Gdańsk, polski znaczek opłaty za 20 gr (60. rocznica urodzin marszałka Józefa Piłsudskiego) bez przedruku użyty w Gdańsku, skasowany 27 VII datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 2", według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.2.1.2.2 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); koperta firmowa "Bank Kwilecki, Potocki i Ska Spółka Akcyjna Oddział w Gdańsku"; doskonały stan z; znaczek z niewielkim ubytkiem na papieru na froncie. | Fi.226 Mi.245 |
| 120 PLN | |
11684 |
1932 Port Gdańsk, AMBULANS NR.15 relacji GDYNIA-WARSZAWA, polskie ambulanse przejeżdżające przez obszar Wolnego Miasta Gdańska podlegały polskiemu urzędowi kolejowemu Gdańsk 2 znajdującemu się na dworcu głównym w Gdańsku, oprócz nich kursowały też ambulanse podległe urzędom pocztowym w Polsce, wymiana przewożonej przez nie poczty "z" i "do" Polski odbywała się również za pośrednictwem tego urzędu; karta pocztowa z miejscowości Cisowa przesłana 6.XI ambulansem do Grudziądza, czytelnie odciśnięty datownik z wyróżnikiem "c"; w książce K.Morawskiego "Stemple i pieczęcie Polskich urzędów pocztowych w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" brak reprodukcji tego datownika, a autor posiadał jedynie fragmenty datownika na luźnych znaczkach; w niemieckim katalogu Wolffa również nieopisany!!! podobny datownik ambulansu Gdynia-Poznań tamże wysoko wyceniony (250.- pkt.); dobry stan zachowania (karta pionowo zgięta - archiwizowana); gwarancja Krawczyk. | Fi.Cp51 |
| 400 PLN | |
11685 |
1932 Port Gdańsk, polski znaczek dopłaty użyty w Gdańsku unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD P.-T. No 1" z wyróżnikiem "k". | Fi.D71II |
| 100 PLN | |
11686 |
1933 Port Gdańsk - SAMOLOTEM, frankatura mieszana - nowy nakład polskich znaczków obiegowych "Orzeł w wieńcu" z przedrukiem i znaczków polskich bez przedruku (wydania lotniczego), ładnie frankowany druk wysłany drogą lotniczą 28.IV z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Krakowa; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZT-TEL GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "c"; nalepka PAR AVION LOTNICZA i ramkowy stempelek "Samolotem"; datownik przejściowy Warszawa 19 PORT LOTNICZY, na odwrocie stempel odbiorczy; co ciekawe przesyłkę nadano w Gdańsku pomiędzy 8 a 9 rano, do Warszawy dotarła ona o godz 13, a do Krakowa o 20 - imponujące tempo nieosiągalne do dziś; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1, 2, 3, 216, 218 |
| 1 500 PLN | |
11687 |
1933 Port Gdańsk, kartka - druk z Gdańska 28.11.33 do Chełmna. | Fi.17 |
| 80 PLN | |
11688 |
1933 Port Gdańsk, list na kopercie firmowej, koperta lekko uszkodzona z lewej strony. | Fi.19 |
| 125 PLN | |
11689 |
1933 Port Gdańsk, wydanie obiegowe Henryk Sienkiewicz z przedrukiem - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 7.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.21 Mi.24 |
| 120 PLN | |
11690 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.400.-), piękny stan, gwarancja Kalinowski. | Fi.22 Mi.25 |
| 320 PLN | |
11691 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.500.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 400 PLN | |
11692 |
1933 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, dwie odmiany znaczka podstawowego szaroczarna i czarna z nadrukiem pionowym PORT GDAŃSK (Fi.800.-), gwarancja Kalinowski, Krawczyk. | Fi.22 Mi.25 |
| 800 PLN | |
11693 |
1933 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja. | Fi.22 |
| 300 PLN | |
11694 |
1933 Port Gdańsk, narożny czworoblok wydania z pionowym nadrukiem na znaczku obiegowym z prezydentem Mościckim, gwarancja Kalinowski. | Fi.22 |
| 1 200 PLN | |
11695 |
1933 Port Gdańsk, przesyłka do Gdańska przechodząca przez Polski Urząd Pocztowy nr.1 - specjalna widokówka z II Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej wysłana 27.V z Torunia jako polecona; znaczki ostemplowane datownikiem okolicznościowym, specjalny okolicznościowy stempelek polecenia; datownik odbiorczy z 28.V - "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL. GDAŃSK 1" z wyróżnikiem "u"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 33 005 + 201). | Fi.260 Mi.281 |
| 160 PLN SPRZEDANY | |
11696 |
1934 Port Gdańsk, seria wydania obiegowego, gwarancja Kalinowski. | Fi.23-5 |
| 150 PLN | |
11697 |
1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w w narożnych parkach z wartościami rozrachunkowymi na bocznym marginesie, poza lekkim przebarwieniem w ładnym stanie zachowania, gwarancja Schmutz. | Fi.23-25 Mi.26-28 |
| 440 PLN | |
11698 |
1934 Port Gdańsk - Godło państwa (II) tzw."doniczki", seria czysta w ładnym stanie (Fi.200.-), gwarancja Kalinowski. | Fi.23-25 Mi.26-28 |
| 180 PLN | |
11699 |
1934 Port Gdańsk, czworoblok znaczka za 10 gr., Fischer 720,- zł. | Fi.24 |
| 250 PLN | |
11700 |
1934 wydanie obiegowe, gwarancja. | Fi.25 |
| 10 PLN | |
11701 |
1935 duży list z Portu Gdańsk 2.IX.35 do Bydgoszczy, gwarancja Mikulski. | Fi.19, 26 |
| 140 PLN | |
11702 |
1935 Port Gdańsk, wydanie obiegowe "doniczki" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 25.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY"; doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.25 Mi.28 |
| 120 PLN | |
11703 |
1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska 18.IV.35 do Grudziądza. | Fi.25 |
| 90 PLN | |
11704 |
1935 Port Gdańsk, kartka z Gdańska do Lublina, widokówka z Gdańska z kościołem Św. Katarzyny. | Fi.25 |
| 140 PLN | |
11705 |
1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, list wysłany 25.VI z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.275I Mi.296I |
| 350 PLN | |
11706 |
1935 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie WMG; nalepki sprzedawano na Poczcie Polskiej i dolepiano do listów, opisane w Michlu str.922, marginesowy czworoblok w pięknym stanie. | |
| 600 PLN | |
11707 |
1935-6 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 150 PLN | |
11708 |
1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura pojedyncza, widokówka, treść do 5 wyrazów, wysłana 30.XII z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do YMCA w Łodzi; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a", według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" stempel nr.2.1.3a1 o stopniu rzadkości R - rzadkie (11-20 znanych odbitek); doskonały stan zachowania; gwarancja. | Fi.26 Mi.29 |
| 400 PLN | |
11709 |
1936 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (I), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Krawczyk,. | Fi.26-28 Mi.29-31I |
| 60 PLN | |
11710 |
1936 Port Gdańsk, "WITAJ GWIAZDKO ZŁOTA" marginesowy czworoblok znaczków za 5 gr z serii "widokowej" z przedrukiem, ostemplowanych 6 I 37 na karcie w Polskim Urzędzie Gdańsk 1, stempel dodatkowo odciśnięty obok znaczków; bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 36 043 - stopień rzadkości C); gwarancja Krawczyk. | Fi.KO3 |
| 150 PLN | |
11711 |
1936 Port Gdańsk, list wartościowy nadany w polskim urzędzie pocztowym Gdańsk 1 do Nowegomiasta, na odwrocie pieczęcie lakowe i stempel odbiorczy, rzadkie - nie notowany u Wolfa. | |
| 500 PLN | |
11712 |
1937 Port Gdańsk, IX KRAJOWE ZAWODY BALONÓW WOLNYCH o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Toruniu, list przesłany balonem "Mościce I"; dyskwalifikacja ze względu na lądowanie na terenie Wolnego Miasta Gdańska, datownik odbiorczy "POLSKI URZĄD POCZTOWY No2"; lotem tym przewieziono zaledwie 94 sztuki poczty; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i fotoatest Kłosiński. | Fi.22i |
| 1 000 PLN | |
11713 |
1937 Port Gdańsk, wydanie obiegowe - widoki (II), seria czysta (Mi.50 euro), gwarancja Kalinowski, Krawczyk. | Fi.29-31 Mi.31II-33 |
| 60 PLN | |
11714 |
1937 Port Gdańsk, seria, gwarancja. | Fi.29-31 |
| 35 PLN | |
11715 |
1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, znaczek z usterką nadruku "belka litery T w PORT zniekształcona z prawej strony" - patrz artykuł M.Kalinowskiego Filatelistyka nr 6/2000; widokówka wysłana 19.IV.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Poznania; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.30 Mi.32 |
| 250 PLN | |
11716 |
1937 Port Gdańsk, frankatura mieszana - znaczek wydania przedrukowego i znaczek polski bez przedruku, list wysłany 23.XI z Polskiego Urzędu Gdańsk 2; znaczki unieważnione datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY *GDAŃSK 2*" z wyróżnikiem "b"; co ciekawe jak widać na skanie po prawej belka jest cała bądź tylko nieznacznie uszkodzona, a w tym okresie - po 26.IX., datownik winien już mieć mocno uszkodzoną poziomą belkę - odmiana 106b, według najnowszej książki H.Vogelsa "Poczta Polska w Wolnym Mieście Gdańsku 1920-1939" taki stempel nr.2.1.4b.3 ma stopień rzadkości RR - bardzo rzadki (1-10 znanych odbitek); stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, okienkowa koperta firmowa "Drukarnia Gdańska S.A.", dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.30, 295 Mi.33, 316 |
| 900 PLN | |