Aukcja rozpocznie się 19.04.2024

Aukcja 97. Wydania przedrukowe 1918-1919

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
1301

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, stan gabinetowy, gwarancja i opis.

Fi.27b
Mi.26
1 000 PLN
1302

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem w kolorze niebieskoczarnym, Fischer 2.100,- zł, mini fotoatest.

Fi.27b
Mi.26
900 PLN
SPRZEDANY
1303

1918 drugie wydanie lubelskie, list polecony z Lublina nadany 7.01.19 do Krakowa, opłata bardzo rzadkim na korespondencji znaczkiem za 50 hal., na odwrocie stempel odbiorczy, doskonały stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.28
Mi.26
8 000 PLN
1304

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
50 PLN
1305

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja Mikstein, Rachmanow.

Fi.28
Mi.27
160 PLN
1306

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
100 PLN
1307

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok, gwarancja.

Fi.28
Mi.27
400 PLN
1308

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z błędem na poz.20 "brak liter TA w POCZTA", ładny stan zachowania, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.28 B10
Mi.27
120 PLN
1309

1918 drugie wydanie lubelskie, czworoblok z brzegowymi uszkodzeniami nadruków na prawych znaczkach "brak liter ZTA", dolny prawy znaczek z charakterystycznym małym A w POLSKA, lekko rozerwana perforacja pomiędzy znaczkami z błędami, gwarancja Jendroszek.

Fi.28 B10
Mi.27
1 200 PLN
1310

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z nadrukiem odwróconym (Fi.1950.-), ładny stan, gwarancja Łaszkiewicz

Fi.28 No
Mi.27 
1 400 PLN
1311

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 50 hal. z bardzo rzadkim podwójnym nadrukiem, jeden w położeniu odwróconym (Fi.12000.-), dodatkowo nadruk odwrócony z podobnym do B11 błędem "uszkodzone T w POCZTA" za który katalog przewiduje 50% dopłaty (+6000.-), piękny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.28 Non
Mi.27 
10 800 PLN
1312

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem z poz. 10 z błędem "brak liter ZTA w POCZTA", gwarancja.

Fi.28B9
Mi.26
350 PLN
1313

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z przesuniętym nadrukiem z błędem "brak liter ZTA", gwarancja i oznaczenie.

Fi.28B9
Mi.27
80 PLN
1314

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem podwójnym - jednym normalnym z poz. 4 i drugim odwróconym z poz. 47, doskonały stan zachowania, fotoatet.

Fi.28Ndwo
Mi.26DD
7 500 PLN
1315

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Krawczyk i Schmutz.

Fi.28No
Mi.27K
1 000 PLN
1316

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym z błędem "brak prawego ramienia T", rzadkie, gwarancja Mikulski.

Fi.28No B11
Mi.27K 
900 PLN
1317

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z poz. 50 z nie dodrukiem prawej części nadruku, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.29
Mi.28
30 PLN
1318

1918 drugie wydanie lubelskie, gwarancja.

Fi.29
Mi.28
15 PLN
SPRZEDANY
1319

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z spektakularnym brzegowym uszkodzeniem nadruku, gwarancja Berbeka.

Fi.29 B9
Mi.28
30 PLN
1320

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek za 90 hal. z rzadszym nadrukiem odwróconym, cień śladu po podlepce, gwarancja Berbeka.

Fi.29 No
Mi.28 
400 PLN
1321

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z brzegowym uszkodzeniem nadruku z poz. 20 z błędem "brak liter TA w POCZTA", gwarancja i oznaczenie Berbeka.

Fi.29B10
Mi.28
65 PLN
1322

1918 drugie wydanie lubelskie, górny lewy znaczek z błędem "uszkodzone P i O", gwarancja.

Fi.29B12
Mi.28
80 PLN
1323

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Schmutz.

Fi.29No
Mi.28K
1 000 PLN
1324

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja Mikstein, Petriuk.

Fi.29No
Mi.28K
400 PLN
1325

1918 drugie wydanie lubelskie, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.29No
Mi.28K
250 PLN
1326

1918 drugie wydanie lubelskie, nadużycie II formy przedrukowej bez nowej wartości, znaczek za 12 hal. z nadrukiem odwróconym - wartość ta nie była dopuszczona do obiegu.


100 PLN
1327

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 5 z błędem "cienkie Z", piękny stan zachowania, gwarancja Mikstein.

Fi.30B1
Mi.29
2 000 PLN
1328

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 47 z charakterystycznie uszkodzonymi literami P, podlepki, gwarancja i oznaczenie.

Fi.31
Mi.30
1 800 PLN
1329

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 53, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Mikstein, Schmutz.

Fi.31
Mi.30
3 800 PLN
SPRZEDANY
1330

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszą formą z błędem na poz. 100 "A jak Ą w POLSKA", to uszkodzenie narożnika formy I - niekatalogowany, ale pokazywany w eksponatach wystawowych ważny błąd tego wydania, bardzo ładny stan, sygnowany gwarancja, dodatkowa sygnatura SM i oznaczenie Mikstein, Ryblewski.

Fi.31 B
Mi.30
4 000 PLN
1331

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 91, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1332

1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczków z nadrukiem pierwszej formy z poz. 54/65, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Wiatrowski.

Fi.32I
Mi.31
1 800 PLN
1333

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 65, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32I
Mi.31
200 PLN
1334

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, gwarancja Mikstein i Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
300 PLN
1335

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 28, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
200 PLN
1336

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formą IIE z poz. 32, bardzo lekki choć rozległy ślad podlepki, bardzo ładny stan, sygnowany PHILATELIA KRAKÓW, JORES, gwarancja i oznaczenie Ryblewski.

Fi.32I
Mi.31
300 PLN
1337

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 29 z charakterystycznym błędem w postaci przerwanej litery O w POLSKA w dolnej części, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
350 PLN
1338

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 38, piękny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Petriuk.

Fi.32II
Mi.31
700 PLN
1339

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 5, lekko przygięty prawy górny narożnik (nie złamany), ogólnie bardzo ładny stan zachowania, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.32II
Mi.31
600 PLN
1340

1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIE z poz. 30, piękny stan zachowania, gwarancja Petriuk, z oznaczeniem Mikstein.

Fi.32II
Mi.31
750 PLN