Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
4492 |
1944 Goznak, znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu wykorzystanego do późniejszych wydań przedrukowych w barwie szaroczerwonej odpowiadającej odmianie z katalogu Fischera odmianie Va "jasnoczerwonej", bardzo dobry stan zachowania, fotoatest Berbeka. | Fi.Va |
| 1 500 PLN SPRZEDANY | |
4493 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list z oznaczeniem Wojskowy wysłany 8.12. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek cenzury wojskowej nr 109, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 100 PLN | |
4494 |
1944 Ludowe Wojsko Polskie, trójkątny list wojskowy wysłany 26.10. do Rzeszowa za pośrednictwem radzieckiej poczty polowej 31943, stempelek radzieckiej cenzury wojskowej nr 25276, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
4495 |
1944 list polecony z Jarosławia do zarzecza, opłata gotówkowa - stempelek z ręcznie wpisaną opłata 1,50 zł, prowizoryczny kasownik i erka Jarosławia, oraz prowizoryczny stempel odbiorczy Zarzecza na froncie koperty. | |
| 200 PLN | |
4496 |
1945 list z Sanoka 12.2.45 do Jasła, użyto parki znaczków wydania Goznak wycofanych z obiegu z dniem 1.1.45, pobrano od odbiorcy dopłatę w wysokości 2 zł, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 251, koperta przycięta od góry. | Fi.342 Mi.383 |
| 90 PLN | |
4497 |
1945 list z Zwierzyńca nad Wieprzem wysłany 3.6.45 do Warszawy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 1883, znaczki unieważniono stemplem prowizorycznym z Zwierzyńca z ręcznie wpisana datą, znaczki użyte po ich wycofaniu z obiegu pocztowego. | Fi.342, 343 |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
4498 |
1945 firmowy list polecony z Biłgoraja 12.01.45 do Ministerstwa Skarbu w Lublinie, prowizoryczny kasownik, datownik i erka z Biłgoraja, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 367. | Fi.343 Mi.384 |
| 280 PLN | |
4499 |
1945 kartka z Pruszkowa do Łowicza, stempel cenzury wojskowej nr 887. | Fi.343 Mi.384 |
| 80 PLN | |
4500 |
| 50 PLN | |
4501 |
1945 kartka z Sosnowca 6.6.45 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej nr 1971. | Fi.343 Mi.384 |
| 50 PLN | |
4502 |
1945 kartka z Krakowa do Piaseczna, unieważniony datownikiem Prudnik Czerwony, stempel cenzury wojskowej nr 531. | Fi.343 |
| 70 PLN | |
4503 |
1945 list polecony z Warszawy przez Gibraltar i Egipt do Czerwonego Krzyża w Genewie, prowizoryczny kasownik urzędu pocztowego Warszawa 23, zalepla cenzorska z Egiptu. | Fi.343 |
| 200 PLN | |
4504 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, opłacony zgodnie z taryfą kompletny miejscowy list polecony II klasy (ponad 20 gramów) wysłany 5.2.45 unieważnionym datownikiem LUBLIN 1 z wyróżnikiem "r", poniemiecka niema erka i prowizoryczny stempelek polecenia, na odwrocie stempel cenzury wojskowej 347, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania, gwarancja. | Fi.347 Mi.389 |
| 900 PLN | |
4505 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, spektakularny czworoblok prób w kolorze czerwonawobrązowym o charakterystyznym zbrudzonym druku pochodzącym prawdopodobnie z jednego arkusza tych prób, w tej postaci unikalne, gwarancja Wiatrowski. | Fi.347P2 Mi.389 |
| 15 000 PLN | |
4506 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek z przesuniętą perforacją poziomą w dół, odmiana z grupy "a". | Fi.347a Mi.389 |
| 130 PLN | |
4507 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze jasnobrązowaworóżowym z przesuniętą perforacją, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.347a Mi.389 |
| 300 PLN | |
4508 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, kompletny arkusz znaczka w kolorze jasno brązowaworóżowym i brązowaworóżowym, arkusz drukowany na odwrocie papieru z nadrukiem "Deutsche Post Osten" z Lublina, w arkuszu znaczki z błędami: na poz. 1 "rozdzielony prostokąt", na poz. 12 "T z akcentem", na poz. 19 "plama pod R", na poz. 22 "wcięcie w prostokącie", na poz. 23 "PÓLSKA", na poz. 26 "biała plama obok szyi" i na poz. 29 "uszkodzony prostokąt", całe arkusze są rzadko spotykane, gwarancja i opis znaczków z błędami Schmutz. | Fi.347a B1, B6, B11 Mi.389 |
| 3 500 PLN SPRZEDANY | |
4509 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny sześcioblok znaczków za 5 zł./25 gr. w różnych odcieniach koloru jasnobrązoworóżowego, prawy górny znaczek - najciemniejszy, z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", środkowy dolny - najjaśniejszy z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisywanym jako "uszkodzony prostokąt", dodatkowo to znaczki drukowane na odwrocie niemieckiego papieru kancelaryjnego - cały nagłówek widoczny na odwrocie, po ewentualnym zgięciu wzdłuż dolnego marginesu można pokazać jednocześnie (na karcie wystawowej lub w albumie) front sześciobloku i nagłówek arkusza, piękny stan. | Fi.347aa B13, B14, B17 Mi.389 |
| 1 200 PLN | |
4510 |
1945 82. rocznica Powstania Styczniowego, znaczek w kolorze szaroczerwonym z nadrukiem z poz. 7 z błędem w postaci odbicia spacji, jedna z najrzadszych odmian, Fischer z błędem 5.250,- zł, gwarancja, opis i oznaczenie Schmutz. | Fi.347c B10 Mi.389 |
| 3 200 PLN | |
4511 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim ciemnym odcieniu rzadszego koloru czerwonobrązowego, prawy górny znaczek z błędem występującym w części nakładu na poz.27 "wcięcie na górze prostokąta", dodatkowo lekkie przesunięcie perforacji pionowej i rzadkie charakterystyczne pionowe smugi w nadruku pod prostokątami, piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędu Schmutz. | Fi.347dc Mi.389 |
| 1 500 PLN | |
4512 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe - PRZESUNIĘTA PERFORACJA, znaczek za 5 zł./25 gr. w rzadszym kolorze jasnoczerwonobrązowym ze znacznie przesuniętym w prawo ząbkowaniem, w efekcie cyfra 5 znajduje się po prawej stronie znaczka i dodatkowo na jego lewym marginesie, jeśli od żadnego egzemplarza nie oderwano lewego marginesu istnieje tylko sześć podobnych - w tym ten oferowany, gwarancja z opisem koloru i poz.21 Schmutz. | Fi.347da Mi.389 |
| 1 500 PLN | |
4513 |
1945 Traugutt - Powstanie Styczniowe, narożny czworoblok znaczków za 5 zł./25 gr. w rzadkim kolorze różowawobrązowym, prawy górny znaczek z poz.25 ma najmniejszy prostokąt zasłaniający nominał w całym arkuszu (5,5x4,1 mm) i błąd "przerwa w górnym łuku cyfry 3", lewy dolny z poz.29 ma prostokąt z charakterystycznym oczkiem w prawym górnym rogu opisanym jako "uszkodzony prostokąt", piękny stan, gwarancja z opisem koloru i błędów Schmutz. | Fi.347e B17+B Mi.389 |
| 1 600 PLN | |
4514 |
1945 Powstanie Styczniowe - R.Traugutt PRZESUNIĘCIE DRUKU ZNACZKA PODSTAWOWEGO, znaczek za 5 zł./25 gr. w bardzo rzadkim kolorze ciemnoróżowawobrązowym z dwoma błędami: przesuniętym w prawo drukiem znaczka podstawowego i błędem nadruku z poz.7/8 "dodatkowa spacja pomiędzy znaczkami" (B10 Fi.+250%); to przesunięcie druku spowodowało, iż błąd nadruku w całości wystąpił na widocznym kawałku 7 znaczka zamiast pomiędzy znaczkami; gwarancja z opisem koloru, pozycji i błędu Schmutz. | Fi.347ef MK5 B2 Mi.389 |
| 3 000 PLN | |
4515 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z podwójny nominałem na górze i na dole znaczka pochodzącym z silnie przesuniętego w górę nadruku na znaczku poniżej, gwarancja. | Fi.348a MK Mi.390IXa |
| 541 PLN SPRZEDANY | |
4516 |
1945 wyzwolenie miast, narożny znaczek z podwójna perforacja pozioma na marginesie, w katalogu Fischer wycena -,-, mini fotoatest. | Fi.348aMK2 Mi.390IXa |
| 800 PLN | |
4517 |
1945 KOMPLET "WYZWOLENIE DZIESIĘCIU MIAST" NA ORYGINALNEJ KORESPONDENCJI; znaczki za 3 zł./25 gr. każdy z innym nadrukiem na oryginalnej korespondencji; obie odmiany "Warszawy", w tym rzadka w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem na liście ekspresowym, większość na firmowych listach poleconych; kasowniki prowizoryczne, R-ki prowizoryczne, datowniki prowizoryczne, cenzury; niesamowicie trudny do skompletowania zestaw; jeden list "Czestochowa" gwarancja Krawczyk, dziesięć listów w tym najdroższy gwarancja Schmutz. | Fi.348a i b - 357 Mi.390I-X (IXa und b) |
| 22 000 PLN | |
4518 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorze brązowoczerwonym, gwarancja. | Fi.348b Mi.390IXb |
| 240 PLN | |
4519 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko obróconym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.348b Mi.390IXb |
| 300 PLN | |
4520 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek w kolorzebrązowoczerwonym, gwarancja Petriuk. | Fi.348b Mi.390IXb |
| 250 PLN | |
4521 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z niekatalogowanym powtarzalnym błędem na poz.41 "prawa kreska w literze W skośnie ścięta" (inne błędy Fi.750.-), gwarancja i opis Ryblewski. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 500 PLN | |
4522 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, parka znaczków za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym, lewy znaczek z błędem na poz.31 "brak prawego szeryfa w podstawie cyfry 1 w 1945" (inne błędy Fi.750.-), gwarancja. | Fi.348b B Mi.390IXb |
| 700 PLN | |
4523 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym nadrukiem i błędem na poz.28 "4 uszkodzona z lewej" (Fi.750.-), gwarancja i opis Gryżewski, Krawczyk. | Fi.348b B4 Mi.390IXb |
| 600 PLN | |
4524 |
1945 wyzwolenie miast, pasek znaczków w kolorze czerwonobrązowym z poz. 97-99, lewy znaczek z błędem "litera z w zł ścięta od góry", gwarancja i oznaczenie. | Fi.348b B6 Mi.390IXb |
| 1 000 PLN | |
4525 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z lekko przesuniętym w prawo nadrukiem i błędem na poz.10 "zalana cyfra 4" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "uszkodzone trzecie a", a na marginesie mocne suche odbicie belki, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.348b B9 Mi.390IXb |
| 600 PLN | |
4526 |
1945 "Warszawa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. w kolorze brązowoczerwonym z błędem na poz.29 "pierwsza litera a przerwana u góry" (Fi.750.-), dodatkowo błąd "brak lewego szeryfa w podstawie cyfry 1", gwarancja Schmutz. | Fi.348b B10 Mi.390IXb |
| 600 PLN | |
4527 |
1945 wyzwolenie miast, znaczek z błędami znaczka podstawowego. | Fi.349 Mi.390II |
| 30 PLN | |
4528 |
1945 wyzwolenie miast, miejscowy list polecony z Częstochowy, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 744, poniemiecka erka, gwarancja Krawczyk. | Fi.349 Mi.390II |
| 750 PLN | |
4529 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z niekatalogowanym błędem na poz.41 "brak prawego szeryfa w cyfrze 1", dodatkowo nadruk lekko przesunięty w lewo, gwarancja i opis Krawczyk. | Fi.349 B Mi.390I |
| 50 PLN | |
4530 |
1945 wyzwolenie miast - Częstochowa, znaczek z niekatalogowanym błędem z poz. 51 "gruba litera o", gwarancja. | Fi.349 B Mi.390II |
| 50 PLN | |
4531 |
1945 "Częstochowa" - wyzwolenie dziesięciu miast, znaczek za 3 zł./25 gr. z rzadkim błędem na poz.38 "brak górnej części I w dacie", dodatkowo występujący w całym nakładzie błąd "uszkodzona prawa podstawa w", gwarancja. | Fi.349 B Mi.390II |
| 150 PLN | |