Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
3308 |
1942 "3 Rocznica utworzenia GG", znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w Krakowie. | Fi.25 |
| 10 PLN | |
3309 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Wisznicach przez Białą Podlaską do Lwowa. | Fi.43 |
| 45 PLN | |
3310 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Łopiennikach przez Krasnystaw do Krakowa. | Fi.45 |
| 35 PLN | |
3311 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Czermnie przez Końskie do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.67 |
| 70 PLN | |
3312 |
1942 widokówka wysłana 3.VIII z Krakowa do miejscowości Gozd, znaczek unieważniony wirnikiem propagandowym, datownik odbiorczy; słabszy stan zachowania. | Fi.67; V |
| 25 PLN | |
3313 |
1942 2. rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna okolicznościowa karta ilustrowana skasowana okolicznościowo 14.8 w Krakowie. | Fi.75; 22 |
| 120 PLN | |
3314 |
1942 znaczek na formularzu kartkowym definitywnym o sygnaturze DPO 444(3.41) ostemplowany okolicznościowo 14.8 w Krakowie z okazji 2 rocznicy NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie. | Fi.75; Fp1c; 22 |
| 20 PLN | |
3315 |
1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi. | Fi.78 |
| 30 PLN | |
3316 |
1942 V (Viktoria) i "Zwycięstwa niemieckie na wszystkich frontach", dwa różne dodatkowe stemple stosowane w celach propagandowych na korespondencji prywatnej, list wysłany z Czarnego Dunajca do Krakowa. | Fi.78 |
| 200 PLN | |
3317 |
1942 list nadany w agencji pocztowej w Wąwolnicy (Wonwolnica) przez Puławy do Celejowa. | Fi.78 |
| 45 PLN | |
3318 |
1942 firmowy list polecony z Krakowa. | Fi.78, 84 |
| 25 PLN | |
3319 |
1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych. | Fi.86nz, 88nz, 110-2nz |
| 150 PLN | |
3320 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1 zł złożony w połowie. | Fi.86 ark. |
| 150 PLN | |
3321 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, komplet znaczków z perforacją ZG 14:14½ (odmiana a) o nominałach: 1,00 zł, 1,20 zł i 1,60 zł, w arkuszu sprzedażnym w dobrym stanie zachowania. | Fi.86a-88a ark. |
| 750 PLN | |
3322 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,00 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.86nz ark. |
| 750 PLN | |
3323 |
1942 portret A.Hitlera, arkusz sprzedażny znaczka za 1,20 zł złożony w połowie. | Fi.87 ark. |
| 150 PLN | |
3324 |
1942 wydanie obiegowe z podobizną A. Hitlera, znaczek za 1,60 zł w ciętym arkuszu sprzedażnym w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.88nz ark. |
| 750 PLN | |
3325 |
1942 53. urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91 |
| 500 PLN | |
3326 |
1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych. | Fi.89-91 ark. |
| 240 PLN | |
3327 |
1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.89-91; 20 |
| 30 PLN | |
3328 |
1942 600-lecie Lublina, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.92-5 ark. |
| 600 PLN | |
3329 |
1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na karcie ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie. | Fi.92-95; 22 |
| 30 PLN | |
3330 |
1942 3. rocznica utworzenia generalnego Gubernatorstwa, seria w arkuszach sprzedażnych w dobrym stanie zachowania. | Fi.96-100 ark. |
| 500 PLN | |
3331 |
1942 FDC - 3. rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu, odciśnięty numer kolejny "0003"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.96-100; 26 |
| 50 PLN | |
3332 |
| 60 PLN | |
3333 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Kościelcu Pińczowskim do Krakowa, stempel pośrednictwa, dodatkowo propagandowy stempel zwycięstwa - V (Viktoria), wprowadzony do użycia w Generalnym Gubernatorstwie po ataku na Związek Sowiecki. | Fi.Cp7II |
| 140 PLN | |
3334 |
1942 kartka nadana w agencji pocztowej w Międzylesiu przez Warszawę do Czarnocina Pińczowskiego. | Fi.Cp9 |
| 45 PLN | |
3335 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze II.41, wysłana 5.VI z Miechowa do Buska Zdroju. | Fi.Cp9I Mi.P12/01 |
| 15 PLN | |
3336 |
1942 kartka nadana w pośrednictwie pocztowym w Rytwlanach przez Jędrzejów do Krakowa, stempel pośrednictwa. | Fi.Cp9a |
| 80 PLN | |
3337 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42 ostemplowana 26.10 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym "3 Rocznica utworzenia GG" i wysłana do Starachowic, bez treści na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02; 25 |
| 30 PLN | |
3338 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 16.IX z agencji pocztowej w Krzeszowie, trzywierszowy stempelek w ramce "Krzeszow über Nisko (Dist.Krakau)", znaczek unieważniono w urzędzie pocztowym w Nisku; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 30 PLN | |
3339 |
1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 29.III.1944 z Warszawy do Miechowa. | Fi.Cp9II Mi.P12/02 |
| 10 PLN | |
3340 |
1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą II.42, zgięcia na narożniku. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
3341 |
1942 kartka z Bieżanowa do Krakowa. | Fi.Cp9b |
| 10 PLN | |
3342 |
1942 przesyłka zagraniczna do Portugalii, karta wysłana 15.9 z Warszawy do Lizbony, stempelki i oznaczenia cenzur niemieckich Wehrmachtu i portugalskich, stemple odbiorcze; przesyłkę przekazano do Polskiego Czerwonego Krzyża w Anglii - adnotacja czerwoną kredką "P.C.K."; dekoracyjny walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w doskonałym stanie zachowania. | Fi.Cp9II, 42, 73 |
| 250 PLN | |
3343 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków na kartce dla polskiego urzędu pocztowego w Gdańsku uzyta miejscowo w Częstochowie. | Fi.FCp2I |
| 500 PLN | |
3344 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków. | Fi.FCp4 |
| 40 PLN | |
3345 |
1942 formularz biura wysyłkowego znaczków z kasownikiem okolicznościowy z Krakowa do Lublina. | Fi.CpU4 |
| 180 PLN | |
3346 |
1942 list urzędowy z sądu grodzkiego w Krakowie 20.5.41. | Fi.U6 |
| 20 PLN | |
3347 |
1942 kompletny list/druk urzędowy z Centralnego Rejestru w Warszawie. | Fi.U6 |
| 15 PLN | |