Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35825 |
1916 Sosnowiec, całostka poczty miejskiej w doskonałym stanie, katalog Fischer 300,-. | Fi.Cp2 |
| 150 PLN SPRZEDANY | |
35826 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), jeden znaczek z lekko przesuniętym tłem. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 180 PLN | |
35827 |
1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.100.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem. | Fi.III-VIA Mi.III-VIB |
| 90 PLN | |
35828 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu. | Fi.III-VIA |
| 240 PLN | |
35829 |
1916 Warszawa, seria pomnikowa wydania niedoszłego do obiegu, gwarancja i opis kolorów Schmutz. | Fi.III-VIA |
| 160 PLN | |
35830 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.120 euro, Fi.200.-), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem; delikatne ślady podlepek. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 180 PLN | |
35831 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.320 euro, Fi.400.-), co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 360 PLN | |
35832 |
1916 Warszawa seria pomnikowa, dwa czworobloki arkuszowych prób znaczka za 2 gr. w kolorze brunatnym bez tła na papierze szarym średnim; co bardzo ciekawe druga z abklatschem lekko przesuniętym poziomo w stosunku do rysunku podstawowego, gwarancja i opis (III-P24) Schmutz. | Fi.III P6 |
| 3 600 PLN | |
35833 |
1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 2 gr. w kolorze brązowym, bez tła, na szarym papierze, egzemplarz gumowany bez podlepki ani jej śladu, dotąd niekatalogowana jako gumowana; gwarancja i oznaczenie Wiatrowski. | Fi.III P6 |
| 1 200 PLN | |
35834 |
1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja. | Fi.IIP, VP, VIP |
| 480 PLN | |
35835 |
1916 Warszawa, znaczek cięty z niedopuszczonej do obiegu serii pomnikowej za 6 gr. z drugostronnym, przesuniętym w pionie, drukiem konturu znaczka, lekki ślad podlepki. | Fi.IVA Mi.IVB |
| 40 PLN | |
35836 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej niedoszłej do obiegu, gwarancja. | Fi.IVA |
| 30 PLN | |
35837 |
| 30 PLN | |
35838 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
35839 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
35840 |
1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki. | |
| 100 PLN | |
35841 |
1917 Wilno, karta pocztowa wysłana 20.11 z Lipawy (Libau) do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek cenzury lipawskiej i owalna kaszetka nadawcy; rzadki walorów w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 1 600 PLN | |
35842 |
1917 Przedbórz, I wydanie, piękna marginesowa seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.1400.-), znaczek za 2 gr. typu 5, za 4 gr. typu 1, gwarancja i opis Jungjohann BPP. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 1 600 PLN | |
35843 |
1917 Przedbórz, seria prób znaczków I wydania, próba za 2 gr. w kolorze pomarańczowym typ 4, gwarancja Krawczyk; próba za 2 gr. w kolorze zielonym typ 4, gwarancja Rachmanow, Krawczyk; próba za 4 gr. w kolorze brązowym typ 5, gwarancja Behrens, Petriuk BPP; próba za 4 gr. w kolorze oliwkowym typ 5, sygnowana Rachmanow, gwarancja Schmutz, zachowane w bardzo ładnym stanie. | Fi.1-2A P1, P2 |
| 2 000 PLN | |
35844 |
| 200 PLN | |
35845 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta, znaczek za 2 gr. typu 3 w kolorze ceglastoczerwonym i znaczek za 4 gr. typu 1, oba gwarancja Jungjohann BPP, ponieważ każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza był drukowany oddzielnie, mają one różne odcienie kolorów, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się skrajne barwy znaczka za 2 gr. jako karminową i ceglastoczerwoną, znaczek za 2 gr. typu 1 w kolorze karminowym, sygnowany, jest dodany do serii, wszystkie znaczki ze śladem podlepki. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 320 PLN | |
35846 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list (druki) wysłany 18.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 2 gr w typie 4 skasowanym 23.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. I wydanie, list wysłany 12.12 z Warszawy do Przedborza, pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr w typie 3 skasowanym 18.XII datownikiem austriackiego urzędu etapowego "K.u.K. ETAPPENPOSTAMT PRZEDBÓRZ, KREIS KOŃSKIE", odciśniętym dodatkowo na odwrocie, fioletowy stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja; na karcie albumowej. | Fi.1B, 2B |
| 800 PLN | |
35847 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. w kolorze karminowym - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz. | Fi.2B Mi.2A |
| 600 PLN | |
35848 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.2B |
| 100 PLN | |
35849 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 2.2 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -3. FEB 1917, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2Ib |
| 300 PLN | |
35850 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście wysłanym 30.1 z Augsburga, czerwony stempelek niemieckiej cenzury w Poznaniu; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk. | Fi.2a |
| 150 PLN | |
35851 |
1917 Częstochowa, widokówka (Kowel) wysłana 16.V z austriackiej poczty polowej 203 do Częstochowy, stempel poczty miejskiej w kolorze fioletowym; pieczęć formacyjna "4.A.K. (Qu.Abt.) Expositur Feldpost 203 PLATZKOMMANDO", stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2a |
| 250 PLN | |
35852 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 3.9 z Częstochowy do więzienia w Radomiu i zwrócona do nadawcy; 12.IX przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., a także dodatkowy stempelek pomocniczy "Annahme verweigert" (odmowa odbioru); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2l+IVa, 6 |
| 1 200 PLN | |
35853 |
1917 Łódź, frankatura mieszana dwóch wydań "Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau" - widokówka datowana 19.IV w miejscowości Praszka przez członka personelu Biura Zaciągu Wojska Polskiego, wysłana 20.4 z Wielunia do Łodzi, doręczona przez pocztę miejską do adresata 22.4 - niedziela! stempelek LFF w kolorze czerwonym; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.3a |
| 120 PLN | |
35854 |
1917 Łódź, karta pocztowa wysłana 16.8 z Poznania do Łodzi, 18.8 doręczona przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym, przesyłka cenzurowana w Poznaniu; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. list wysłany 5.12 z Warszawy do Łodzi, tego samego dnia doręczony przez Łódzką Ochotniczą Straż Ogniową, stempelek poczty doręczeniowej w kolorze czerwonym; dobry stan zachowania; gwarancja; na karcie albumowej. | Fi.3a |
| 500 PLN | |
35855 |
1917 Łódź, widokówka wysłana 22.8 z Düsseldorfu, ładnie odciśnięty liliowy stempelek Poczty Miejskiej, przesyłkę doręczono 27.8; stempelek cenzury w Poznaniu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.3b |
| 200 PLN | |
35856 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 1.11 z Warszawy do Sosnowca, doręczona przez pocztę miejską następnego dnia, fioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 2.NOV.1917; walor doskonałym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.4c |
| 500 PLN | |
35857 |
1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 groszy, dziurki po archiwizacji. | Fi.5b |
| 2 500 PLN | |
35858 |
1917 Łódź, kartka z Częstochowy 3.10.17 do Łodzi, stempel doręczeniowy Łódzkiej Straży Ogniowej. | |
| 120 PLN | |
35859 |
1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
35860 |
1917 Warszawa, karta żywnościowa ważna w okresie 19.II-18.III; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
35861 |
1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 150 PLN | |
35862 |
| 240 PLN | |
35863 |
| 240 PLN | |
35864 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |