Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35603 |
1915 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, ząbkowana podlepki, cięta bez gumy. | |
| 40 PLN | |
35604 |
| 120 PLN | |
35605 |
1915 kartka wysłana 25.6.15 z 4. pułku Legionów w przeddzień wymarszu w pole z Piotrkowa do kompanii sztabowej 2. pułku Legionów, datownik ETAPPENPOSTAMT PIOTRKOW, stempel formacyjny z orłem "2 Batalion 4 pułku * Legionów Polskich *", stempel cenzury ZENSURIERT. | |
| 90 PLN | |
35606 |
1915 kartka wysłana 2.9.15 z 1. batalionu 5. pułku I Brygady Legionów podczas marszu na Wołyń do Smolic poczta Zator, datownik FELDPOSTAMT 118, stempel formacyjny z orłem "KOMPANIA 2 BAON I. PUŁK 2.", stempel cenzury Cenzurowano, na rewersie ślady cenzury. | |
| 90 PLN | |
35607 |
1915 karta z oblężonego Przemyśla Ballonpost Przemyśl / 1915 z bardzo niskim numerem 0089, stemplem formacyjnym oddziału balonowego nr 1 i stemplem kamuflażowym nr I, bardzo dobry stan zachowania. | |
| 3 000 PLN | |
35608 |
1915 służbowy list polecony wysłany z Piotrkowa 14.8.15 do administracji wojskowej klasztoru Jasna Góra za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej nr 146 stacjonującej w Częstochowie (datownik odbiorczy 16.8.15 na odwrocie), z kolekcji H. Rainera. | |
| 1 800 PLN | |
35609 |
1915 widokówka z Lublina wysłana sztabu niemieckiej 11. Armii do Niemiec, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | |
| 70 PLN | |
35610 |
1915 niemiecka nalepka propagandowa "GOTT STRAFE ENGLAND". | |
| 30 PLN | |
35611 |
1915 formularz do korespondencji jeńców niemieckich z obozu Dinan we Francji, napisy po niemiecku, wysłany 28-10 do miejscowości Wyrzysk (Wirsitz); datownik nadawczy Dinant Cotes du Nord, okrągła pieczęć "DEPOT DE PRISONNIERS DE GUERRE DINANT"; dobry stan zachowania (karta z prawej strony pionowo złamana). | |
| 120 PLN | |
35612 |
| 20 PLN | |
35613 |
| 300 PLN | |
35614 |
1916 list wysłany 24.V z Wilna za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 166, formacyjna pieczęć listowa "Eisenbahn-Verkehrsamt Wilna M.E.D.5."; walor w doskonałym stanie zachowania; temat - KOLEJ. | |
| 100 PLN | |
35615 |
1916 formularz Czerwonego Krzyża przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, wysłany 21.IX z obozu w miejscowości Kurmysz do Lwowa, "Wydanie Sekcyi wywiad. kraj. Stow. Czerwonego Krzyża we Lwowie", podpisy po polsku, rosyjsku i francusku, stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre", stempelki cenzury rosyjskiej i austriackiej; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 120 PLN | |
35616 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 31.V w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; dodatkowo stempelek Szwedzkiego Czerwonego Krzyża "HILFSKOMITET DES SCHWEDISCH ROTEN KREUZES STOCKHOLM", który pośredniczył w wymianie korespondencji pomiędzy walczącymi stronami; atrakcyjny walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 150 PLN | |
35617 |
1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku, datowany 1.VII w miejscowości Tara, wysłany do Lwowa; cenzura rosyjska z Omska i cenzura austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania. | |
| 120 PLN | |
35618 |
1916 Legiony Polskie - widokówka wysłana 4.II z Krakowa do piekarni polowej Legionów Polskich na pocztę polową 389, cenzura krakowska. | |
| 60 PLN | |
35619 |
1916 Legiony Polskie - zapytanie w sprawie poszukiwań legionisty z I Brygady, wysłane z Sekcji Wywiadowczej Czerwonego Krzyża w Krakowie do centrali we Wiedniu, ładnie odciśnięta pieczęć nagłówkowa, na odwrocie pieczęć z numerem dziennika i datami wpłynięcia i wysyłki zapytania; ciekawy, bardzo rzadko spotykany, wewnętrzny dokument Czerwonego Krzyża; dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ. | |
| 200 PLN | |
35620 |
1916 kartka z Czech z poczty polowej w Velké Meziříčí do Krakowa, stempel krakowskiej cenzury wojskowej. | |
| 10 PLN | |
35621 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 16.III za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; czytelna odbitka okrągłego negatywowego stempla formacyjnego z orłem strzeleckim "PIERWSZA BRYGADA SZÓSTY BATALION KOMENDA CZWARTEJ KOMPANII" - nieopisany u Berka!!! dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.15 |
| 800 PLN | |
35622 |
1916 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 14.VII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda VI baonu I.Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania. | Fi.15 |
| 150 PLN | |
35623 |
1916 Legiony Polskie - widokówka (Jarosław) wysłana 18.VII za pośrednictwem poczty polowej 355 do Jarosławia; dwuwierszowy stempel formacyjny "1. Kompania 4. pułku piechoty/ Legion Polski" (Berek P174); bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
35624 |
1916 niewykorzystana kartka z Poczty Polowej ze stemplem formacyjnym Dowództwa Górskiej Brygady Strzelców Podhalańskich. | |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
35625 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 163, formularz datowany 19.IV, wysłany 22.IV ze "Stacyi Kolei Krymno" leżącej na linii kolejowej Brześć-Kowel do miejscowości Rzęsna Polska za pośrednictwem węgierskiej poczty polowej 163 (Berek D14) obsługującej jednostki polskie stacjonujące w okolicach Kowla; pieczęć formacyjna z godłem "6 Szwadron 2p. ułanów Leg.Pol." u Berka nieopisany!!! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 500 PLN | |
35626 |
1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, formularz z orłem (Kucharski K.41a.) wysłany 16.IX, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; okrągły stempel formacyjny z orłem "Komenda 3. Kompanii Legionów Polskich" - nieopisany u Berka!!! stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
35627 |
1916 Legiony Polskie - patriotyczna widokówka "SZLĄSK 1915 R: L(egiony) P(olskie)" wysłana 26.IX z Erfurtu, adresowana na pocztę polową 355, omyłkowo przesłana na pocztę polową 335, a stamtąd skierowana już właściwie; ciekawy stempelek informacyjny "An F.P.335 nicht gehörig Feldp.355". | |
| 250 PLN | |
35628 |
1916 Legiony Polskie - formularz z kompanii saperów I brygady, wysłany 17.VI za pośrednictwem poczty polowej 118 do Krakowa. | Fi.15 |
| 40 PLN | |
35629 |
1916 formularz wysłany 29.I ze szpitala fortecznego nr.10 w Krakowie, za pośrednictwem poczty polowej 186; pieczęć formacyjna z godłem; ślady archiwizacji. | |
| 40 PLN | |
35630 |
1916 widokówka napisana po polsku, wysłana 13.IX za pośrednictwem poczty polowej 86 do Lwowa, pieczęć formacyjna z godłem "K.u.k. INF. DIV. SAN. ANST. Nr.45". | |
| 20 PLN | |
35631 |
1916 kartka z Rychwałdu Śląskiego do poczty polowej 109. | |
| 40 PLN | |
35632 |
1916 kartka z austriackiej poczty polowej nr 64 do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. k. 2/14 Feldkompagnie". | |
| 35 PLN | |
35633 |
1916 karta wysłana z poczty etapowej Hrubieszów „b” do Libiąża ze stemplem formacyjnym "K. u. k. Rayondkommando IV. / in Horodlo". | |
| 45 PLN | |
35634 |
1916 karta wysłana z poczty etapowej Janów In Polen do Vranivic z dwoma stemplami sądów wojskowych w Janowie. | |
| 60 PLN | |
35635 |
1916 okupacja austro-węgierska, służbowy list wartościowy wysłany z poczty etapowej Kraśnik „a” do Lwowa, na odwrocie datownik odbiorczy, pieczęcie lakowe uszkodzone, stempel formacyjny "K. und K. FELDJAGER - BATAILLON Nr. 18 / Ersatz - Kompagnie.". | |
| 350 PLN | |
35636 |
1916 widokówka wysłana z poczty etapowej Rudniki do Czech ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon No 510 / 8. Feld Kompagnie". | |
| 180 PLN | |
35637 |
1916 służbowy list polecony wysłany z poczty etapowej Zamość do Wiednia ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm Etappen Baon Nr. 213". | |
| 200 PLN | |
35638 |
1916 kartka nadana z poczty polowej 378 do Rajska (nadawca podaje nr swojej poczty jako nr 355), stempel formacyjny "KOMENDA 8. KOMPANII II PUŁKU * LEGIONÓW POLSKICH *". | |
| 80 PLN | |
35639 |
1916 kartka nadana z poczty polowej 355 do Rajska, stempel formacyjny "KOMENDA 8. KOMPANII II PUŁKU * LEGIONÓW POLSKICH *". | |
| 100 PLN | |
35640 |
1916 kartka z poczty polowej na austro-węgierskim krążowniku pancernopokładowym SMS Kaiser Franz Joseph I od polskiego marynarza (kartka pisana w języku polskim). | |
| 140 PLN | |
35641 |
1916 karta polowa wysłana z Przemyśla 30.VII.16 do poczty polowej nr 186 z rzadkim stemplem cenzury "K. u. k. Militärzensur / Przemyśl. Bt.". | |
| 40 PLN SPRZEDANY | |
35642 |
1916 czysta kartka austriackiej poczty polowej. | |
| 25 PLN | |