Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
26895 |
1917 dekoracyjna widokówka z dopłatą na fundusz inwalidzki dla weteranów 91 pułku piechoty "IR 19 INVALIDENFOND ROKKANTALAP" wysłana 4.II za pośrednictwem poczty polowej 296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Wiednia przez Polaka służącego w armii austriackiej; okrągła pieczęć formacyjna z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 80 PLN | |
26896 |
1917 kartka z poczty polowej ze Lwowa 7.1.17 na Morawy, stempel formacyjny i cenzury wojskowej we Lwowie, widokówka - gmach Sejmowy we Lwowie. | |
| 80 PLN | |
26897 |
1917 list z obozu jeńców wojennych w Reisen (Rydzyna) koło Leszna w Wielkopolsce do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, rzadkie stemple i zalepki cenzury obozowej, na odwrocie stempel odbiorczy. Piękny stan. | |
| 450 PLN | |
26898 |
1917 kartka na formularzu węgierskiej poczty polowej z Modlina do Piotrkowa, stempel odbiorczy Departamentu Wojskowego N.K.W. | |
| 60 PLN | |
26899 |
1917 list z Śniatynia do jeńca wojennego w obozie przy koszarach w twierdzy Belwedere w Florencji we Włoszech, stempel cenzury. | |
| 100 PLN | |
26900 |
1917 list z obozu internowania dla oficerów w Reisen (Rydzyna) do Moskiewskiego Komitetu Pomocy przy Czerwonym Krzyżu w Kopenhadze, stemple i zalepki cenzorskie. | |
| 150 PLN | |
26901 |
1917 kartka z niemieckiej poczty etapowej do Niemiec, widokówka z Ljubaschewa na froncie wschodnim, ilustrująca grupę oficerów na tle starego klasztoru. | |
| 60 PLN | |
26902 |
1917 kartka z poczty etapowej w Lublinie na Morawy, stempel cenzury wojskowej, widokówka z Lublina - magistrat. | |
| 45 PLN | |
26903 |
1917 Reisen (Rydzyna) - obóz jeniecki dla oficerów armii rosyjskiej (między innymi Polaków), koperta formularz z obozu wysłana do Czerwonego Krzyża w Kopenhadze; stempelki i zalepki cenzorskie; dekoracyjna całość w bardzo dobry stanie zachowania. | |
| 180 PLN | |
26904 |
1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Noworadomsku, stempel formacyjny "K.k.Lst Etpp Baon 424 / 2 Kompagnie". | |
| 80 PLN | |
26905 |
1917 pocztówka z widokiem dworca w Baranowiczach wysłana 14.10.17 z 3. pułku II Brygady Legionów podczas pobytu w Baranowiczach do Tarnowca, datownik FELDPOSTAMT 378, stempel formacyjny "3. Pułk / Legionów Polskich". | |
| 75 PLN | |
26906 |
1917 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka z obozu szkoleniowego w Sille de Guillaume gdzie formowano jednostkę z ochotników polskiego pochodzenia, bardzo wczesne użycie z lipca 1917 w drugim miesiącu rozpoczęcia werbunku i formowania jednostki, datownik "SILLE - GUILLAUME SARTHE" z datą 25.7.17 stempel formacyjny "DEPOT des TROUPES POLONAISES * Camp de Sille - le - Guillaume * / Le Commandant", bardzo rzadkie, dobry stan zachowania. | |
| 1 700 PLN | |
26907 |
1917 "Błękitna Armia" gen. Józefa Hallera, kartka z obozu szkoleniowego w Sille de Guillaume gdzie formowano jednostkę z ochotników polskiego pochodzenia, datownik "SILLE - GUILLAUME SARTHE" z datą 2.11.17 stempel formacyjny "DEPOT des TROUPES POLONAISES - Camp de Sille - le - Guillaume - / Le Vaguemesne", dobry stan zachowania. | |
| 800 PLN | |
26908 |
1917 list z kanadyjskiego obozu szkoleniowego w Canp Borden w Ontario gdzie szkolono między innymi polskich żołnierzy, którzy zasilili w tym mniej więcej okresie polski obóz szkoleniowy Niagara Camp gdzie szkolono ochotników, którzy następnie zasilili armię gen. Hallera. | |
| 300 PLN | |
26909 |
1917 kartka z austriackiej poczty etapowej nr 199 do Lwowa, stempel formacyjny "Dowództwo III. Batalionu 6. Pułku piechoty / Wojsk Polskich". | |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
26910 |
1918 X Armia - poczta lokalna z rejonu Baranowicz i Nowogródka, piękna karta ze Słonimia do Niemiec, wysłana 30.10. z terenów kontrolowanych przez X Armię niemiecką (Fischer t.II str.40), a zwracana do niepodległej już Polski; opłacona znaczkiem za 30 Pf. i zgodnie z przepisami niemieckim znaczkiem za 10 Pf., oba unieważniono dawnym rosyjskim datownikiem СЛОНИМЪ ГРОДН., datownik odbiorczy z Trebnitz, kilka stempelków pomocniczych, przeadresowanie, liczne adnotacje, słowem piękny obieg pocztowy, gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 3 500 PLN SPRZEDANY | |
26911 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, kasowana seria w ładnym stanie (Fi.4000.-), częściowo na wycinkach, gwarancja Włodarski, Schmutz, Mikstein i Krawczyk, 10/7 kop. kasowany przez kreślenie Jungjohann BPP, Schmutz, Rachmanow i trzy ostatnie, w tym piękny wycinek z ciętym za 70 kop., Schmutz. | Fi.1-11 |
| 2 600 PLN | |
26912 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, czysta seria w bardzo ładnym stanie z minimalnymi, albo wręcz niewidocznymi śladami po podlepkach, gwarancja Gryżewski, Rachmanow, Petriuk, Mikstein, Łaszkiewicz, Perzyński, najważniejsze znaczki za 10/7 kop. gwarancja Rachmanow, Petriuk i cięty za 70 kop. Gryżewski, Łaszkiewicz i Perzyńsk1. | Fi.1-11 |
| 4 200 PLN | |
26913 |
1918 seria I wydania przedrukowego poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego na wycinkach, gwarancja Jungjohann. | Fi.1-11 |
| 3 600 PLN | |
26914 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 15 kop. - dwa czworobloki rozdzielone międzypolem złożone wzdłuż jego krawędzi (Fi.1600.-), z czytelnym kasownikiem poczty polowej na marginesie, gwarancja. | Fi.6 |
| 800 PLN | |
26915 |
1918 pierwsze wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, poziome złamanie widoczne od strony gumowanej, gwarancja Schmutz. | Fi.9 |
| 25 PLN | |
26916 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, I wydanie przedrukowe, znaczek za 70 kop. z nadrukiem typu I, znaczek użyty jako opłata fiskalna unieważniony przez kreślenie niebieską kreską, dobry stan zachowania, fotoatest Schmutz. | Fi.11 |
| 1 200 PLN | |
26917 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta kasowana, dwa znaczki na wycinkach, gwarancja Mikstein, Krawczyk,. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 100 PLN | |
26918 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria cięta czysta, bez lub z minimalnym śladem podlepki, gwarancja Mikstein, Krawczyk,. | Fi.12-15A Mi.12-15B |
| 70 PLN | |
26919 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana kasowana na wycinkach, gwarancja Schmutz, Mikstein, Danowski. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 800 PLN | |
26920 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, seria ząbkowana, piękny stan zachowania, gwarancja Rachmanow, Gryżewski, Ćwiertnia. | Fi.12-15B Mi.12-15A |
| 1 800 PLN | |
26921 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora - Muśnickiego, parka ciętych znaczków II wydania przedrukowego, gwarancja Miszczak. | Fi.12A |
| 25 PLN | |
26922 |
1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Mikstein. | Fi.12A |
| 15 PLN | |
26923 |
1918 wydanie przedrukowe poczty I Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz, Mikstein. | Fi.12A |
| 40 PLN | |
26924 |
| 25 PLN | |
26925 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, II wydanie przedrukowe, znaczek za 35/1 kop. w kolorze pomarańczowym, w sześciobloku, gwarancja Schmutz. | Fi.13bA Mi.13B |
| 120 PLN | |
26926 |
| 50 PLN | |
26927 |
1918 drugie wydanie przedrukowe poczty I Polskiego Korpusu gen. Dowbora - Muśnickiego, gwarancja Schmutz. | Fi.15A |
| 30 PLN | |
26928 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-). | Fi.Cp2 |
| 150 PLN | |
26929 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.5 w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.180.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową). | Fi.Cp2 |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
26930 |
1918 UKOŚNY NADRUK, I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop. z bardzo mocno obróconym ukośnie nadrukiem, tak duże przesunięcia zdarzają się bardzo rzadko, całostka czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp2 |
| 800 PLN | |
26931 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju. | Fi.Cp4 |
| 120 PLN | |
26932 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty). | Fi.Cp4 |
| 100 PLN | |
26933 |
1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp4 |
| 150 PLN | |
26934 |
1918 Stanisławów - obóz dla przesiedleńców (repatriantów), widokówka datowana 9.VI wysłana ze Stanisławowa do Wiednia, stempel formacyjny nadawcy "PROVIANTUR/ des k.u.k. Heimkehrlagers in Stanislau" (Prowiantura ck obozu dla repatriantów"), we Wiedniu 13.IV poczta cywilna naliczyła dopłatę jak za kartę zagraniczną (10 hal) w podwójnej wysokości; całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.P62 |
| 400 PLN | |