Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
17885 |
1913 karta pocztowa wysłana 22.IV z Wilna do Elbląga, dobry stan zachowania; na odwrocie sygnowane Bolesław SKIRMUNT. | Mi.P26 |
| 30 PLN | |
17886 |
1913 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U52A |
| 60 PLN | |
17887 |
1913 kartka z Warszawy do Lubartowa. | |
| 25 PLN | |
17888 |
1913 kartka z Warszawy do Niemiec, stempel dworcowy. | |
| 50 PLN | |
17889 |
1913 nalepki Straży Polskiej w Krakowie z podobizną księcia Józefa Poniatowskiego. | |
| 25 PLN | |
17890 |
1914 Kolej Herbsko-Kielecka, list polecony wysłany 3.4 z Warszawy do miejscowości Złoty Potok leżącej na linii kolejowej Herbsko-Kieleckiej, opłacony znaczkiem rosyjskim za 14 kop wydania z 1908 roku, unieważnionym datownikiem "ВАРШАВА 1 ЭКСПЕД:", odciśniętym dodatkowo poniżej w kolorze czerwonoliliowym, nalepka polecenia z nazwą urzędu Warszawa centralna (Варшава централная); na odwrocie czytelnie odciśnięty datownik odbiorczy urzędu na stacji kolejowej "СТ.ЗЛОТЫЙ ПОТОКЪ ГЕРБ.КѢЛ.Ж.Д."; koperta firmowa "Krzysztof Brun i Syn"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.70IAa |
| 500 PLN | |
17891 |
1914 telegram z Miechowitz (Miechowic). | |
| 100 PLN | |
17892 |
1915 list z miejscowości Kopatkiewicze (województwo mińskie I Rzeczypospolitej) do Agencji Jeńców Wojennych Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 31.10 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 4.11, skąd po ocenzurowaniu 18.11 wysłano go do Kopenhagi; zalepka i pieczęć cenzora nr.61; walor w dobrym stanie zachowania. | Mi.69 |
| 60 PLN | |
17893 |
1915 formularz poczty polowej wysłany 14.IX z miejscowości Bystra Śląska na adres poczty polowej nr.74, dwujęzyczny niemiecko-polski datownik "BISTRAI. SCHLES. BYSTRA, ŚLĄSK.", bardzo dobry stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
17894 |
1915 zwolniony od opłaty list z miejscowości Niemirów (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, przesłany 13.11 do Piotrogrodu, gdzie dotarł 17.11, skąd po ocenzurowaniu 19.11 wysłano go do Kopenhagi; stempel cenzora nr.121; kasownik odbiorczy 7.12; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
17895 |
1915 kartka z Dzialyn (Działyń powiat gnieźnieński) do Wolsztyna. | |
| 70 PLN | |
17896 |
1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony w kopercie firmy z Białegostoku!!! wysłany 2.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 26.8, skąd 29.9 wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 8.AUG; stempelek polecenia z napisami grażdanką; kasownik odbiorczy 2.10 bardzo dobry stan zachowania. | Mi.69II |
| 160 PLN | |
17897 |
1916 ekspres polecony ze Lwowa do Nowego Targu, stempel cenzury. | Mi.193, 194 |
| 65 PLN SPRZEDANY | |
17898 |
1916 koperta za 7 kop, rozmiar: 145x120mm; dofrankowana i jako polecona wysłana 26.V z miejscowości Winnica (województwo bracławskie I Rzeczypospolitej) do Odessy, stempelek cenzury i kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U47B, 65A, 69A |
| 100 PLN | |
17899 |
1917 ekspres polecony z Radziechowa do Nowego Targu. | Mi.186, 193, 194 |
| 60 PLN | |
17900 |
1917 widokówka wysłana 6.IX ze Lwowa na adres poczty polowej 153, stempelek cenzury lwowskiej, bardzo dobry stan zachowania. | Mi.188 |
| 40 PLN | |
17902 |
1917 formularz poczty polowej wysłany 5.III z miejscowości Libiąż Mały do Horodła, stempelek cenzury w Oświęcimiu; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
17903 |
1917 urzędowy miejscowy list pobraniowy z Bydgoszczy, stempel PORTO. | |
| 50 PLN | |
17904 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.186, 194, 222 |
| 60 PLN | |
17905 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.188, 196 |
| 70 PLN | |
17906 |
1918 ekspres polecony z Krakowa do Nowego Targu. | Mi.194, 224 |
| 60 PLN | |
17907 |
1918 list wysłany 22/4 z miejscowości Sułkowice do Ystad w Szwecji, stempelek cenzury cieszyńskiej, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.223 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
17908 |
1918 list z Wrześni, stempel "Porto" z Wrocławia. | |
| 140 PLN | |
17909 |
1922 Ziemie Zachodnie, widokówka wysłana 7.8 z Szklarskiej poręby Górnej do Wrocławia, znaczki unieważnione datownikiem OBER-SCHREIBERHAU, dodatkowy stempelek schroniska "Nad Śnieżnymi Kotłami" - "Schneegrubenbaude Post.Ober-Schreiberhau Inh.Ferdinand Ludwig"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.151, 161 |
| 40 PLN | |
17910 |
1935 kartka niemiecka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Legnitz (Legnica) - Haydebreck (Kedzierzyn Koźle) nr 406. | |
| 80 PLN | |