Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
18480 |
1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Fi.200.-), trzy znaczki z lekko przesuniętym tłem. | Fi.III-VIB Mi.III-VIA |
| 180 PLN SPRZEDANY | |
18481 |
1916 Warszawa, próby znaczków serii niedoszłej do obiegu, odbitki litograficzne arkuszowe bez tła w kolorze czarnym na różnych papierach, trzeci znaczek z drobnym powierzchniowym ubytkiem papieru po podlepce, gwarancja. | Fi.IIP, VP, VIP |
| 480 PLN | |
18482 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
18483 |
1916 Warszawa, piękny czworoblok niegumowanych (tak jak je wydano) litograficznych czarnych prób znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym glansowanym (Mi.1000 euro, Fi.2000.-), gwarancja Falkowski. | Fi.V P5 |
| 1 800 PLN | |
18484 |
1916 Warszawa, próba znaczka za 10 gr. na papierze białym zwykłym niegumowanym, bez tła (Fi.500.-), gwarancja i opis (według KSZP) PV22 Schmutz. | Fi.V P6 |
| 500 PLN | |
18486 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 27.XI-25.XII, secesyjna stylistyka graficzna; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
18487 |
1916 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 25.XII.1916-21.I.1917, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
18488 |
1916 Dąbrowa, znaczki poczty magistratu Dąbrowy, podlepki. | |
| 100 PLN | |
18489 |
1916 Częstochowa, kartka z Częstochowy 25.8.16 do Lwowa, prawdopodobnie zatrzymana przez cenzurę i zwrócona ze stemplem "unzulässig / zurück.", w Częstochowie podjęto dwukrotnie próbę zwrotu do nadawcy; 28.12.16; stempel poczty miejskiej typ 2 ze stempelkiem doręczeniowym za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, i druga w dniu 13.1.17; stempel poczty miejskiej typ 2 ze stempelkiem doręczeniowym za 5 Pfenigów w kolorze fioletowym typ IIa, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
18490 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria cięta z pełną oryginalną gumą (Fi.700.-), znaczek za 2 gr. typu 2, za 4 gr. typu 2, niezbyt duży ślad po podlepkach, ładny stan, gwarancja. | Fi.1-2A Mi.1-2B |
| 700 PLN | |
18491 |
| 200 PLN | |
18492 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 300 PLN | |
18493 |
1917 Przedbórz, I wydanie, marginesowa seria znaczków - niekatalogowana w parkach poziomych rozdzielonych międzypolem - w arkuszu występują oprócz tzw.krzyża, dwie parki poziome i sześć parek pionowych - tylko te są katalogowane (Fi.5000.-); lewy znaczek typ czwarty, prawy pierwszy; co unikalne barwa znaczka za 2 gr. z pierwszego sektora różni się znacznie od barwy znaczka z drugiego sektora, w Polskich Znakach Pocztowych (str.1084) opisuje się obie barwy jako karminową i ceglastoczerwoną, to prosty i efektowny ekspozycyjnie dowód, że każdy 8-znaczkowy sektor 32-znaczkowego arkusza sprzedażnego był drukowany oddzielnie (Danowski 1982); gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 6 000 PLN SPRZEDANY | |
18494 |
1917 Warszawa, "2 GROSZE" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na drukach wysłanych 14.3 do miejscowości Przysucha, ponieważ adresata nie odnaleziono - adnotacje "nie ma adresata" i "retur Warschawa", przesyłkę zwrócono do nadawcy pobierając jednocześnie stosowną opłatę - 2 grosze, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.1a |
| 280 PLN | |
18495 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy ofrankowany znaczkami dwóch wydań:"Russich Polen" i "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 28.XII znaczkiem poczty miejskiej za 4 gr typu 3, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
18496 |
1917 Przedbórz, gwarancja Schmutz. | Fi.2B |
| 100 PLN | |
18497 |
1917 Sosnowiec, widokówka wysłana 4.1 z Warszawy doręczona przez pocztę miejską w Sosnowcu, jasnofioletowy datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 3 kop." z datą -5. JAN 1917, fioletowy stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.2Ib |
| 300 PLN | |
18498 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY": fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na odwrocie listu wysłanego 23.1 z Barmen, czerwony jednowierszowy stempelek cenzury poznańskiej; bardzo dobry stan zachowania; czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na liście z miejscowości Czerniewice wysłanym 17.2 z Włocławka; bardzo dobry stan zachowania; na karcie albumowej. | Fi.2a, 2b |
| 250 PLN | |
18499 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 3.4 z miejscowości Szubin (Schubin), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie B.W.Trzeciecki i litery "B.T." w kółku. | Fi.2a |
| 80 PLN | |
18500 |
1917 OTWOCK, karta pocztowa wysłana 18.8 z Częstochowy napisana przez syna do matki, po lewej fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej poczty miejskiej w Otwocku "Poststelle Otwock Zustellungsgebühr 10 Pfg."; dodatkowo dołączono przesyłkę z 2.8.1918 roku nadesłaną na adres tego samego odbiorcy, nie ma ona już stempelka doręczeniowego; doręczone przez otwocką pocztę miejską przesyłki należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja schmutz. | Fi.3 |
| 6 000 PLN SPRZEDANY | |
18501 |
1917 Łódź, widokówka z Warszawy wysłana 10.VII z poczty polowej 378, obsługującej jednostki Legionów Polskich, doręczona przez Pocztę Miejską 11.VII co potwierdzono odciskając stempelek L.F.F. w kolorze czerwonym; pieczęć formacyjna: "Komenda 3.p.p. Legionów pol."; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Fi.3 |
| 320 PLN | |
18502 |
1917 Warszawa, kartka z Łomży do Warszawy, bardzo rzadki stempel doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie za 7 groszy, dziurki po archiwizacji. | Fi.5b |
| 2 500 PLN | |
18503 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce (kolej na przełęczy św.Gotarda) wysłanej 15.5 z Mińska Mazowieckiego; dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 80 PLN | |
18505 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na widokówce wysłanej 13.11 z Włocławka; dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 60 PLN | |
18506 |
1917 Warszawa, kartka z poczty etapowej w Piotrkowie do Warszawy, stempel poczty miejskiej w Warszawie. | Fi.13a |
| 30 PLN | |
18507 |
1917 Warszawa, kartka ekspresowa z Wilna do warszawy, rzadki stempel poczty miejskiej za 30 fen. w kolorze fioletowym, stemple cenzury, brak dwóch znaczków oderwanych z kartki. | Fi.15b |
| 450 PLN SPRZEDANY | |
18508 |
1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia. | |
| 160 PLN | |
18509 |
1917 Częstochowa, kartka z Częstochowy do Jankowa Leśnego, kartka nie doręczona i zwrócona do Częstochowy - stempelek "ZURÜCK", w Częstochowie dwukrotnie usiłowano doręczyć kartkę do nadawcy, którego ustalono na podstawie podpisu pod treścią kartki, dwa stemple typu 2 w kolorze fioletowym z datami 9 i 11.III. oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typu III, dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania, widokówka z kościołem ewangelickim w Częstochowie, gwarancja. | |
| 1 600 PLN | |
18510 |
1917 Częstochowa / Warszawa, list z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 10 fenigów w kolorze czerwonym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono na odwrocie stempel "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu stempelkiem "__ZURÜCK" z ręcznie wpisana datą, w Częstochowie przystawiono stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorze fioletowym i list zwrócono do nadawcy, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 300 PLN | |
18511 |
1917 Częstochowa / Warszawa, kartka z Częstochowy do Warszawy, w Warszawie odbito stempel doręczeniowy z a 7 fenigów w kolorze fioletowym, ponieważ nie udało się ustalić odbiorcy umieszczono stemple; "Wiele osób" i "NICHT ZU VRMITELN / WARSCHAUER BURGERPOST" i stempel o skierowaniu do zwrotu "ZURÜCK", w Częstochowie dwukrotnie usiłowano doręczyć zwróconą kartkę umieszczając trzy stemple poczty miejskiej; typu 3 i IVA w kolorach czerwonym i fioletowym, na koniec odbito stempel świadczący o ostatecznym niepowodzeniu doręczenia zwrotnego zapewne ze względu na związane z tym opłaty "Annahme verweigert,", niezwykle dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
18512 |
1917 Częstochowa, kartka z Niemiec 10.2.17 do Kłomnic pod Częstochową, stempel poznańskiej cenzury wojskowej, kartkę doręczano z Częstochowy trzykrotnie umieszczając stemple poczty miejskiej typ 2 z datami; 5.2.17, 20.2.17 i 2.3.17, oraz stempel opłaty doręczeniowej za 3 kopiejki w kolorze fioletowym typ III, dekoracyjny i ciekawy walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 1 500 PLN | |
18513 |
1917 Warszawa, list firmowy z Niemiec do Warszawy, stempel niemieckiej cenzury wojskowej w Poznaniu, stempel doręczeniowy poczty miejskiej w warszawie typ 9 w kolorze czerwono liliowym. | |
| 120 PLN | |
18514 |
| 300 PLN | |
18515 |
1918 Żarki, I wydanie, znaczek za 3 hal. na kompletnej opasce gazetowej jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej, skasowany pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Żarek, należą do prawdziwych rarytasów i są bardzo wysoko wyceniane, nawet na zwykłych listach (Fi. 2.600,-); walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 2 500 PLN SPRZEDANY | |
18516 |
| 240 PLN | |
18517 |
| 240 PLN | |
18518 |
1918 Żarki, seria pierwszego wydania, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 320 PLN | |
18519 |
| 100 PLN | |
18520 |
| 300 PLN | |
18521 |
| 400 PLN | |