Aukcja zakończy się 06.05.2024
Do końca aukcji pozostało:

Aukcja 94. Generalne Gubernatorstwo

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
21102

1942 polecony list służbowy z Krakowa 20.12.42 do Pragi.

Fi.78
30 PLN
21103

1942 firmowy list polecony z Krakowa.

Fi.78, 84
25 PLN
21104

1942 portret A.Hitlera, makulaturowe parki znaczków ciętych.

Fi.86nz, 88nz, 110-2nz
150 PLN
21105

1942 kasownik okolicznościowy z Lublina z okazji 600-lecia miasta.

Fi.85
10 PLN
21106

1942 53. urodziny Adolfa Hitlera, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.89-91 ark.
250 PLN
21107

1942 urodziny Hitlera, seria na kopercie ostemplowana 20.IV w pierwszym dniu obiegu w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.89-91; 20
30 PLN
21108

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków na wycinkach ostemplowana kasownikiem okolicznościowym "ZWEI JAHRE NSDAP IM GENERALGOUVERNEMENT 14-16.8 1942" w Krakowie.

Fi.92-95; 22
30 PLN
21109

1942 600-lecie Lublina, seria znaczków z lewym marginesem z liczbami rozrachunkowymi ostemplowana 3.X w Lublinie na kopercie kasownikiem okolicznościowym dla tego wydania z kłamliwą treścią "1342 1942 LUBLIN 600 JAHRE DEUTSCHE STADT" (600 lat Lublina niemieckiego!!! miasta).

Fi.92-95; 24
50 PLN
21110

1942 FDC - "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa", seria znaczków na kopercie skasowana okolicznościowo 20.11 w Krakowie w pierwszym dniu obiegu; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.96-100; 26
40 PLN
21111

1942 "3 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa" seria na kopercie ostemplowana okolicznościowo 19.XI.1943 w Krakowie kasownikiem okolicznościowym z okazji przyznania nagrody Wita Stwosza w konkursie artystycznym.

Fi.96-100; 35
60 PLN
21112

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr komplet kart fioletowych o sygnaturach: I.41, III.42, I.44, czyste (Mi.42 euro).

Fi.Cp9a-c
Mi.P12/01-03
100 PLN
21113

1942 widoki zabytkowych budowli, 12 gr karta fioletowa o sygnaturze III.42, wysłana 31.5 z Miechowa do Buska Zdroju.

Fi.Cp9b
Mi.P12/02 
10 PLN
21114

1942 widoki zabytkowych budowli, całostka z sygnaturą I.44.

Fi.Cp9c
30 PLN
21115

1942 formularz korespondencyjny działu wydawania przesyłek zagranicznych przy upt.Warszawa 1 - nadruk wykonany na karcie ze znakiem opłaty Gdynia-Dworzec Morski za 10 gr, tu typu I (linie na haśle propagandowym i na znaku opłaty zrównane u góry); formularze te służyły jako wezwanie i zarazem przepustka do odbioru paczki zagranicznej, przy wejściu do działu były przedzierane przez wartownika pocztowego, a wchodzący otrzymywał tylko połowę formularza ze swoimi danymi, którą to połówkę oddawał przy wyjściu; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Fcp2I
4 000 PLN
21116

1942 list urzędowy z Tarnopola do Opawy.

Fi.U21
20 PLN
21117

1942 "EIN POSTSCHEKKONTO SPART ..." kasownik propagandowy odmiana z wyróżnikiem (DISTR RADOM) wyraźna i czysta odbitka tego rzadkiego stempla na kopercie listu wysłanego przez Zarząd Gminy wsi Wancerzów do Kielc, najbliżej miejsca nadania znajdowała się agencja pocztowa w miejscowości Mstów, gdzie przesyłkę ostemplowano i przesłano do Częstochowy, skąd 21.V wyekspediowano ją do Kielc; koperta użyta dwukrotnie, "wewnątrz" świetnie zachowana ofrankowana przesyłka urzędowa z Radomia w ozdobnej kopercie firmowej "GENERALGOUVERNEMENT DER DISTRIKTSCHEF IN RADOM ABTEILUNG ERNÄHRUNG UND LANDWIRTSCHAFT LANDAMT"; ciekawy walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.VIIc
1 000 PLN
21118

1943 "Führer befiehl - wir folgen Den!" kasownik propagandowy z okazji 10 rocznicy dojścia Hitlera do władzy; znaczek ostemplowany okolicznościowo 30.I w Krakowie na odwrocie formularza Wysyłkowego Biura Filatelistycznego w Krakowie, sporządzonego z całostki polskiej z królem Kazimierzem Jagiellończykiem; dobry stan zachowania.

Fi.29; Fcp4
50 PLN
21119

1943 dowód nadania ze Lwowa opłacony znaczkiem wydania obiegowego - widoki zabytkowych budowli za 20 gr.

Fi.44
100 PLN
SPRZEDANY
21120

1943 przekaz paczkowy z Warszawy do Kielc.

Fi.63 79
40 PLN
21121

1943 "unbekannt/ Aufruf Erfolglos" rzadki stempel urzędu pocztowego we Lwowie informujący o niemożliwości doręczenia przesyłki odciśnięty na formularzu kartkowym o sygnaturze DPO 444 (3.41), nadawcą którego jest Gertruda Potocka, wysłany 14.5 z Czortkowa do Lwowa, przesyłka niedoręczona, opatrzona stosowną adnotacją, zwrócona do nadawcy stempelek "Zurück": bardzo ciekawa całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie zaplamienia).

Fi.75, Fp1c
350 PLN
21122

1943 list z Krakowa do Lipska, znaczek unieważniony wirnikiem okolicznościowym.

Fi.78
25 PLN
21123

1943 firmowy list polecony z Krakowa do Wiednia.

Fi.78, 84
40 PLN
21124

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.81
10 PLN
21125

1943 kasownik okolicznościowy z Krakowa Dnia NSDAP Generalnego Gubernatorstwa.

Fi.84
10 PLN
21126

1943 urodziny Hitlera, seria kasowana w parkach poziomych z dolnymi marginesami z oznaczeniem STAATSDRUCKEREI WIEN i numeru form: 12gr+1zł - III (bez szeryfów), 24gr+1zł - II (z szeryfami), 84gr+1zł - I (z szeryfami); dodatkowo pod prawym znaczkiem 84gr+1zł pustopole; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw2
Mi.101-03 Br u
150 PLN
21127

1943 urodziny Hitlera, narożnikowa czysta seria w parkach poziomych z oznaczeniem na dolnym marginesie ENTWW.: + podpis projektanta (Fi.+50% dopłaty), bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03 Pw3
40 PLN
21128

1943 urodziny Hitlera, seria znaczków na karcie ostemplowana 20.IV w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.101-03; 30
50 PLN
21129

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek z dolnym marginesem (częściowe pustopole) z pełną gumą, skasowany okolicznościowo.

Fi.104
20 PLN
21130

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, czworoblok z wyraźnym górnym "pustopolem"gw. Mikstein.

Fi.104
120 PLN
21131

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, karta maksimum; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
150 PLN
21132

1943 Mikołaj Kopernik - 400 rocznica śmierci, znaczek skasowany okolicznościowo na specjalnej karcie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.104; 31
100 PLN
21133

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor II/3 w ładnym stanie.

Fi.104I
150 PLN
21134

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/2 z pustopolami na górnym marginesie, poza kilkoma lekkimi zgięciami widocznymi na skanie w ładnym stanie.

Fi.104I
250 PLN
21135

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik - sektor I/1 z pustopolami na górnym marginesie w ładnym stanie.

Fi.104I
220 PLN
21136

1943 Mikołaj Kopernik - 400 lecie śmierci, arkusik z błędem "złamana oś - sektor I/4", pęknięta perforacja po prawej stronie, po za tym w ładnym stanie - wystawiony w cenie znaczka ze "złamaną osią".

Fi.104II
100 PLN
21137

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, arkusik z pustopolami na górnym marginesie.

Fi.104I ark.
240 PLN
21138

1943 400. rocznica śmierci Mikołaja Kopernika, stemplowany arkusz, w górnym lewym rogu szczątkowe pustopole.

Fi.104I ark.
90 PLN
21139

1943 3 rocznica NSDAP w Generalnym Gubernatorstwie, specjalna ilustrowana karta, ostemplowana okolicznościowo 13.VIII w Krakowie.

Fi.106; 32
20 PLN
21140

1943 widoki zabytkowych budowli, makulaturowe znaczki cięte w marginesowych parkach.

Fi.113-5nz
240 PLN
21141

1943 widoki zabytkowych budowli, znaczki cięte.

Fi.113-5nz
180 PLN