Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 93. PRL 1952-1989

Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
15428

Fi.1793 B1
Mi.Klb.1940
100 PLN
15429

1969-1978 komplet arkusików kosmosu (Mi.110,50 euro, Fi.244.-).

Fi.1793-2417a ex
Mi.1940-B.71 ex
180 PLN
15430

Fi.1794-1801Pw
Mi.1941-1948Zf
40 PLN
15431

1969 Bezpieczeństwo ruchu na drogach publicznych, seria znaczków w arkuszach, kasowane z pełną gumą, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1812-14
Mi.1959-61
80 PLN
15432

Fi.1824 B
Mi.1971
50 PLN
15433

1969 współcześni pisarze polscy, parka rozdzielona przywieszką.

Fi.1832
Mi.1979
50 PLN
15434

1969 współcześni pisarze polscy, seria z parkami rozdzielonymi przywieszkami.

Fi.1832-8
Mi.1979-85
350 PLN
15435

1969 współcześni pisarze polscy, seria w parkach rozdzielonych przywieszkami.

Fi.1832-8
Mi.1979-85
400 PLN
15436

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
350 PLN
15437

1969 współcześni pisarze polscy, seria 7 parek znaczków rozdzielonych przywieszkami z marginesami i dodatkowymi dwoma rzędami znaczków, rzadko spotkana w takiej formie; bardzo dobry stan zachowania (Fi.648.-).

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
700 PLN
15438

Fi.1832-38Pw
Mi.1979-85Zf
360 PLN
15439

Fi.1833
Mi.1980
50 PLN
15440

Fi.1834
Mi.1981
50 PLN
15441

1969 współcześni pisarze polscy, próbna odbitka z pramatrycy odbijana przez rytownika dla sprawdzenia jakości rytu, maksymalnie odbito kilka takich egzemplarzy, z czego nieliczne dostały się na rynek kolekcjonerski, unikalne, fotoatest Więcław.

Fi.1834P
Mi.1981
2 400 PLN
15442

Fi.1835
Mi.1982
50 PLN
15443

Fi.1835P
Mi.1982
2 400 PLN
15444

Fi.1836
Mi.1983
50 PLN
15445

Fi.1836P
Mi.1983
2 400 PLN
15446

Fi.1837
Mi.1984
50 PLN
15447

1969 Rejs dookoła świata polskiego żeglarza Leonida Teligi na S/y "Opty", karta pocztowa ostemplowana okolicznościowo 22.VI w Gdyni.

Fi.Cp384
10 PLN
15448

Fi.bl.57-64
Mi.Klb.1941-48
70 PLN
15449

1970-1971 TOM IX JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 340 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.1839-1994
Mi.1986-2141
300 PLN
15450

1970-1979 komplet czystych roczników obejmujący wszystkie podstawowe znaczki i bloki, nie zawierający: odmian, znaczków z przywieszkami, arkusików (Fi.ponad 841,60).

Fi.1839-bl.66
Mi.1986-Bl.80
490 PLN
15451

1970 rocznik znaczków czystych (Fi.127,70).

Fi.1839-bl.76
Mi.1986-Bl.44
70 PLN
15452

1970 rocznik kopert FDC (bez bl.: 65(Ark.1850), 67-74; Fi.77,50).

Fi.1839-bl.76(39)
Mi.1986-Bl.44
35 PLN
15453

1970 25.rocznica zjednoczenia Ziem Zachodnich i Północnych, 10-blok legitymacyjny z oznaczeniem walca 1 - znajdującym się nad 8 znaczkiem w arkuszu 8x5 znaczków, w tym 9 znaczków z błędami, na poz. 8, 15, 32, 40 "brak korony orła"; na poz. 23, 31 "zniekształcona korona w kształcie rogów"; na poz. 7, 16 "brak głowy orła"; na poz.24 "zniekształcona przednia część korony"; czyste, bardzo dobry stan zachowania; zarówno budowa arkusza, jak układ i występowanie błędów inne niż podane w dostępnej literaturze.

Fi.1858 B1, B2, B5, B6
Mi.2000
200 PLN
15454

1970 życie i działalność Mikołaja Kopernika, brak podpisu Mikołaja Kopernika na prawo od portretu, niekatalogowane.

Fi.1868MK
Mi.2015
700 PLN
15455

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.30.-).

Fi.1870-77
Mi.2017-24
20 PLN
15456

Fi.1893II
Mi.2040
120 PLN
15457

1970 Stacja automatyczna Łuna 16 na orbicie - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.1893Pw
Mi.2040Zf
40 PLN
15458

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, czyste (Fi.60.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
60 PLN
15459

1970 Miniatury w zbiorach Muzeum Narodowego - komplet bloków, do niedawna katalogowanych jako arkusiki, niezbędnych do skompletowania rocznika, kasowane z pełną gumą, o wiele rzadsze od czystych (Fi.60.-).

Fi.bl.67-74
Mi.Klb.2017-24
100 PLN
15460

30 PLN
15461

1971 rocznik kopert FDC (bez bl.: 77, 78, 79-86, 87; Fi.65.-).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
35 PLN
15462

1971 rocznik znaczków czystych (Fi.148.-).

Fi.1903-94
Mi.2050-2141
120 PLN
15463

1971 Statki pod polską banderą, znaczki za 60 gr dolny rząd arkusza z pustopolami; znaczki i pustopola w bardzo dobrym stanie zachowania, marginesy lekko podgięte (Fi.150.-).

Fi.1904
Mi.2051
100 PLN
15464

1971 zamki polskie, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów, nie katalogowane, gwarancja Walocha.

Fi.1912MK
Mi.2059
600 PLN
15465

1971 zamki polskie, znaczek z przesuniętą perforacją.

Fi.1918
Mi.2065
20 PLN
15466

1971 Dzień Znaczka - kobieta w malarstwie polskim, zestaw czystych znaczków z przywieszkami z prawej i lewej strony (Fi.36.-).

Fi.1963-70
Mi.2110-17
30 PLN
15467

1971 VI Zjazd PZPR, seria: pasek trzech znaczków z pustopolem z prawej strony, dwa sześciobloki z pustopolami u góry i u dołu, czyste.

Fi.1977-84
Mi.2124-31
50 PLN