Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
13933 |
1946 2. rocznica Manifestu Lipcowego, parka znaczków ciętych, gwarancja Walisch. | Fi.407nz Mi.439U |
| 600 PLN | |
13934 |
1946 wydanie obiegowe, odmiany. | Fi.408-10 Mi.441-3 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
13935 |
1946 zabytki architektury, zamek w Będzinie, 5 zł (oliwkowy) - frankatura wielokrotna, lotniczy list polecony wysłany 23.9 z Wrocławia do Szwecji, stempelek cenzury zagranicznej 3273, numerowy stempel odbiorczy poczty szwedzkiej - 2000 na froncie i dodatkowy stempelek informacyjny "Avhämtas postkontoret MALMÖ 7 Bergsgatan 43"; dobry stan zachowania (dwa znaczki słabsze). | Fi.408a Mi.441a |
| 100 PLN | |
13936 |
1946 list z Wejherowa do Niemiec, stempel urzędu cenzury nr 3067 i stempel cenzury amerykańskiej. | Fi.408a |
| 40 PLN | |
13937 |
1946 zamek w Lanckoronie, frankatura dwukolorowa, znaczek za 5 zł z perforacją prywatną, znaczek za 10 zł z przesuniętym drukiem walca konturującego sprawiającym wrażenie druku podwójnego; list polecony wysłany 20.6.1947 z Poznania do Czechosłowacji, odręczna adnotacja o przeprowadzeniu kontroli dewizowej; gwarancja Falkowski. | Fi.408a, 410 Mi.441a, 443 |
| 160 PLN | |
13938 |
1946 Będzin, mieszana frankatura znaczków w kolorze oliwkowym i brązowym na liście poleconym z Warszawy do Norwegii. | Fi.408a, b Mi.441a, b |
| 40 PLN | |
13939 |
| 125 PLN | |
13940 |
1946 wydanie obiegowe, seria w czworoblokach, górny lewy znaczek za 10 zł w czworobloku z błędem "plamka na prawo od prawej baszty". | Fi.408a,b-410 (410 B6) Mi.441a,b-443 |
| 100 PLN SPRZEDANY | |
13941 |
| 600 PLN | |
13942 |
1946 Będzin, narożny znaczek z niekompletnym numerem walca. | Fi.408b Mi.441b |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
13943 |
1946 zamek w Lanckoronie, blok legitymacyjny z oznaczeniem walca N.1.W.III. - znajdującym się pod 91 znaczkiem w arkuszu, czyste, słabszy stan zachowania. | Fi.410 Mi.443 |
| 30 PLN SPRZEDANY | |
13944 |
1946 zamek w Lanckoronie, czworoblok z kasownikiem okolicznościowym MIĘDZYNARODOWE TARGI GDAŃSKIE. | Fi.410 Mi.443 |
| 30 PLN | |
13945 |
1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem", gwarancja Krawczyk. | Fi.410 B1 Mi.443 |
| 50 PLN | |
13946 |
1946 zamek w Lanckoronie, znaczek z błędem "plamka nad zamkiem". | Fi.410B1 Mi.443 |
| 30 PLN | |
13947 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, oryginalnie kasowany znaczek za 3+12 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk. | Fi.411 Mi.444 |
| 60 PLN | |
13948 |
1946 7. rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku, pięknie cięty narożny znaczek za 3+12 zł., gwarancja Schmutz. | Fi.411 nz Mi.444 U |
| 800 PLN | |
13949 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej,luzak z serii. | Fi.412 Mi.445 |
| 60 PLN | |
13950 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, pasek znaczków z bloku (Fi.800.-). | Fi.412+413+414 Mi.445+446+447 |
| 600 PLN | |
13951 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria narożnikowa. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 240 PLN | |
13952 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 400 PLN | |
13953 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 180 PLN | |
13954 |
1946 Komisja Edukacji narodowej, trzy serie w górnych paskach z arkuszy. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 500 PLN | |
13955 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 110 PLN | |
13956 |
| 180 PLN | |
13957 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria w czworoblokach. | Fi.412-4 Mi.445-7 |
| 650 PLN | |
13958 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, list polecony z Wawra do Warszawy nadany w pierwszym dniu obiegu 10.10.46 opłacony serią i blokiem, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawa 5 12.10.46, bardzo duża koperta złożona jak na ilustracji, bardzo rzadkie i niespotykane, katalog Fischer 2017 wycenia sam blok na FDC na 20.0000,- zł. | Fi.412-4, bl.9 FDC Mi.445-7, Bl.9 |
| 7 500 PLN | |
13959 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, narożnikowa seria czysta w czworoblokach. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 800 PLN | |
13960 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, seria kasowana (Fi.600.-), gwarancja Krawczyk. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 500 PLN | |
13961 |
| 200 PLN | |
13962 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, znaczki z bloku, jeszcze jako pasek z bloku oryginalnie skasowane w Bydgoszczy nad ranem w dzień po wycofaniu z obiegu 11.11.46., czyli praktycznie w ostatnim dopuszczalnym momencie, gwarancja Schmutz. | Fi.412-14 Mi.445-47 |
| 600 PLN | |
13963 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, dwunastoznaczkowe arkusiki sprzedażne (Fi.3200.-), bardzo ładny stan zachowania. | Fi.412-414 Mi.Klb..445-47 |
| 2 800 PLN | |
13964 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria na kopercie ostemplowana 13.3.1947 w Lublinie, "dobrze" kasowane znaczki są bardzo trudne do zdobycia. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
13965 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria bloków legitymacyjnych z oznaczeniem walca OK. (okolicznościowy) - znajdującym się przed 1 znaczkiem w arkuszu, czysty, bardzo dobry stan zachowania. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
13966 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków kasowanych; gwarancja Krawczyk. | Fi.415a-c Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
13967 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków czystych, na każdym błąd z poz.6 "kropka w K", gwarancja Falkowski. | Fi.415a-c B Mi.448-50 |
| 120 PLN | |
13968 |
1946 50-lecie ruchu ludowego, seria znaczków z błędem "plamka nad 1896". | Fi.415a-c B1 Mi.448-50 |
| 60 PLN | |
13969 |
1946 "WYSTAWA PRZEMYSŁ ZIEM ODZYSKANYCH WARSZAWA MAJ-CZERWIEC 1947" Warszawa 1, znaczki na kopercie skasowane okolicznościowo 13.6.1946 (Myślicki 47 008). | Fi.427A, 396 Mi.462B, 429 |
| 25 PLN | |
13970 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok z fragmentem listwy ochronnej po lewej stronie. Stan idealny. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 550 PLN | |
13971 |
1946 Komisja edukacji Narodowej, blok w doskonałym stanie. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 500 PLN | |
13972 |
1946 Komisja Edukacji Narodowej, blok w pięknym stanie, okazja. | Fi.bl.9 Mi.Bl.9 |
| 400 PLN | |