Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
12198 |
| 40 PLN | |
12199 |
1939 I wydanie przedrukowe, seria znaczków na kopercie ostemplowana 26.1.1940 w Krakowie. | Fi.1-13 |
| 40 PLN | |
12200 |
1939-1943 zestaw serii kasowanych (Fi.200.-). | Fi.1-13, 40-65, 89-95, 104, D1-4 |
| 120 PLN | |
12201 |
| 600 PLN | |
12202 |
1939-45 komplet wydań znaczków Generalnego Gubernatorstwa wraz ze znaczkami urzędowymi i znaczkami dopłaty. | Fi.1-125, D1-4, U1-36 |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
12203 |
| 1 100 PLN | |
12204 |
1939 I wydanie przedrukowe, 30 gr - frankatura pojedyncza, formularz kartkowy o sygnaturze Din A6 opłacony według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940) wysłany 15.I.1940 z Warszawy do Aleksandrowa Kujawskiego; kasownik prowizoryczny - polski przedwojenny wirnik. | Fi.7 |
| 100 PLN | |
12205 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp1I |
| 31 PLN SPRZEDANY | |
12206 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "krótkie e". | Fi.Cp2I |
| 63 PLN SPRZEDANY | |
12207 |
1939 niemiecka kartka obiegowa typ I z nadrukiem. | Fi.Cp2I |
| 50 PLN | |
12208 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", wysłana 2.2.1940 z Radomia do Biecza, prawidłowo użyta całostka z krótkiego okresu podwyższonej taryfy; idealny stan zachowania (Mi.90 euro). | Fi.Cp2II |
| 90 PLN SPRZEDANY | |
12209 |
1939 karta pocztowa wydania przedrukowego, 30 gr "długie e", czysta. | Fi.Cp2II |
| 80 PLN SPRZEDANY | |
12210 |
1939 prekursor, znaczek Rzeszy użyty na terenie GG w okresie poprzedzającym wprowadzeniem własnych znaków opłaty, znaczek za 25 fen (50 gr) na liście wysłanym z Częstochowy do Łodzi opłaconym według podwyższonej taryfy stosowanej zaledwie przez kilka miesięcy (21.11.1939-01.04.1940); zwraca uwagę prowizoryczny jednowierszowy kasownik (bez daty) - Tschenstochau; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.522 |
| 160 PLN | |
12211 |
1939 zagraniczna karta pocztowa wysłana 26.XI z miejscowości Arad w Rumunii do Warszawy; znaczek uszkodzony. | |
| 20 PLN | |
12212 |
1939 prekursor GG, widokówka z motywem pomnika czynu legionów w Radomiu, wysłana 13 listopada z Włoszczowej do Neuhaus obok Schliersee w Rzeszy, z prowizorycznym dwuwierszowym stemplem Włoszczowa w kolorze fioletowym, rzadkie. | |
| 320 PLN | |
12213 |
1939 karnet okolicznościowy z Krakowa z okazji powołania gubernatora dla terenów Generalnego Gubernatorstwa, na odwrocie podlepki. | |
| 15 PLN | |
12214 |
1940 kartka z Warszawy do Krakowa. | Fi.1, 3 |
| 25 PLN | |
12215 |
1940 kartka z Zamościa do Skierniewic. | Fi.1, 3, Cp1 |
| 60 PLN | |
12216 |
1940 kartka z Kazimierzy Wielkiej 7.2.40 do Bukaresztu, stempel cenzury niemieckiej i odbiorczy. | Fi.1, Cp1 |
| 50 PLN | |
12217 |
1940 list stemplowany kasownikiem poczty urzędowej z Niska. | Fi.3 |
| 60 PLN | |
12218 |
1940 przekaz paczkowy z Krasnystaw do Warszawy. | Fi.5, 12 |
| 160 PLN | |
12219 |
1940 list z urzędu skarbowego w Otwocku do Garwolina- agencyjny, prowizoryczny jednorzędowy stempel pocztowy Otwock | Fi.6 |
| 120 PLN SPRZEDANY | |
12220 |
1940 list na kopercie firmowej z Warszawy do Leszna. | Fi.6 |
| 60 PLN | |
12221 |
1940 kartka z Krakowa do polskiego żołnierza internowanego na Węgrzech. | Fi.7 |
| 120 PLN | |
12222 |
1940 list z Warszawy na Morawy, frankatura pojedyncza znaczka za 50 pf. | Fi.9 |
| 100 PLN | |
12223 |
1940 ekspresowy list polecony z Krakowa do Czechosłowacji, na odwrocie stempel odbiorczy. | Fi.9, 10, 12 |
| 160 PLN | |
12224 |
| 250 PLN | |
12225 |
| 240 PLN | |
12226 |
1940 II wydanie przedrukowe, 50 gr - frankatura pojedyncza, list z Warszawy do obozu Lützelflüh dla internowanych żołnierzy polskich w Szwajcarii, zalepki i stempelki cenzury niemieckiej i szwajcarskiej, pieczątka szwajcarskiego cenzora 354, dodatkowo stempel "Zuzustellen Feldpostdirektion"; całość w dobrym stanie zachowania (ślady archiwizacji). | Fi.15 |
| 160 PLN | |
12227 |
1940 kartka z sygnaturą VI-1939 z hasłem propagandowym H z obiegu pocztowego z Bochni do Lwowa, stempel niemieckiej cenzury wojskowej. | Fi.17, 34, Cp3II |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
12228 |
1940 wydanie przedrukowe, lewy górny znaczek z błędem "kropka połączona z R" lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone pióro". | Fi.17B2, B4 |
| 250 PLN | |
12229 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem występującym w niewielkiej części nakładu na poz.95 "wyrostek na poziomej belce prawej 4" użyty na miejscowym liście poleconym wysłanym 12.10 w Radomiu (Mi.200 euro), znaczki ostemplowane rzadkim kasownikiem okolicznościowym RADOMER HERBSTMESSE z wyróżnikiem "b" (Fi.400.-); piękny list w ekskluzywnym stanie mogący ozdobić każdy specjalizowany zbiór GG; gwarancja Schmutz. | Fi.18 B6, 30, 35 Mi.18I, 30, 35 |
| 1 200 PLN | |
12230 |
1940 II wydanie przedrukowe, 4 gr - frankatura mieszana, list wysłany 11.9.1941 z Krakowa do Rabki, walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.18, 42 |
| 40 PLN | |
12231 |
1940 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "prawa cyfra 4 zakończona szpicem". | Fi.18B4 |
| 10 PLN | |
12232 |
1940 list polecony z Bogucic do Czerwonego Krzyża w Genewie, stempel pośrednictwa pocztowego w Bogucicach, na odwrocie stemple i zalepka niemieckiej cenzury. | Fi.21, 35 |
| 240 PLN | |
12233 |
1940 Urodziny A.Hitlera, specjalne pamiątkowe karty (obie odmiany), ofrankowane znaczkami za 50/50 gr z dużym i małym odstępem nadruku, ostemplowane okolicznościowo 20.IV w Krakowie. | Fi.24I-II; 3 |
| 80 PLN | |
12234 |
1940 kartka okolicznościowa zawodów narciarskich w Zakopanem. | Fi.30 |
| 25 PLN | |
12235 |
| 20 PLN | |
12236 |
| 40 PLN | |
12237 |
1940 II wydanie przedrukowe, 12 gr (mały odstęp) - frankatura wielokrotna, parka pozioma na miejscowym liście przesłanym 20.VIII w miejscowości Skała, prowizoryczny ramkowy kasownik SKALA, datę 20 SRP.1940. dostawiono datownikiem biurowym; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.33II |
| 160 PLN | |