Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
8936 |
1838 kompletny list wysłany z miejscowości Bobolice do Szczecinka (Neustettin), czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BUBLITZ 16.8, na odwrocie stempelek nadejścia 17 8; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
8937 |
1838 kompletny składany list urzędowy z Wadowic do Tarnowa. | |
| 50 PLN | |
8938 |
1840 list z treścią wysłany 21.V z miejscowości Weisskirchen do Przeworska, na odwrocie dwuwierszowy stempel odbiorczy PRZEWORSK/ 24 MAY; z kolekcji S.Rosińskiego. | |
| 50 PLN | |
8939 |
1840 około, list wysłany z Wrocławia do Głogowa (Gross-Glogau); czarny dwuwierszowy stempel nadawczy BRESLAU 14.AUG; papier z dekoracyjnym znakiem wodnym przedstawiającym głowę króla pruskiego w medalionie i podpisem "F.WILHELM.III.",na odwrocie sucha pieczęć nadawcy i stempelek nadejścia; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
8940 |
1840 około, list wysłany 17/9 z Częstochowy do Kalisza, czerwony okrągły stempel nadawczy typu IV z ozdobnikiem na dole; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) z podpisem urzędnika; na odwrocie częściowo zachowana pieczęć lakowa nadawcy (Burmistrz Częstochowy) z godłem; całość w dobrym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
8941 |
1840 list pieniężny z pełną treścią zawierający: 2 talary + 29 groszy + 7 fenigów, wysłany 19/11 z Tarnowskich Gór (Tarnowitz) do Karłuszowiec (Carlshof), dwuobrączkowy datownik nadawczy TARNOWITZ, czerwoną kredką wpisano wagę przesyłki 2,5 łuta i podkreślono zawartość pieniężna listu; na odwrocie 5 pieczęci lakowych nadawcy; rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 400 PLN | |
8942 |
1840 około, obwoluta listu z Piotrkowa do Kielc, stempel "Interes Rządowy". | |
| 40 PLN | |
8943 |
1840 kompletny składany list z magistratu we Lwowie do Wiednia, wewnątrz znak opłaty skarbowej. | |
| 60 PLN | |
8944 |
1841 około, PORTO - koszulka listu wysłanego 28 1 z Warszawy do Włocławka na koszt adresata, bardzo ładnie odciśnięty stempelek "Porto" informujący urząd oddawczy, że należność za przesyłkę należy pobrać od adresata, wysokość opłaty - 33 grosze wpisano wielkimi cyframi czarnym atramentem, te wyjątkowo rzadkie stemple spotykane są praktycznie wyłącznie na przesyłkach z Pocztamtu Warszawskiego; czerwony okrągły stempel nadawczy typu IIID z ozdobnikiem, na odwrocie nieczytelna pieczęć nadawcy z godłem; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 600 PLN | |
8945 |
1841 kompletny list z pełną treścią wysłany 17.VI ze Starogardu Gdańskiego do Koszalina (Coeslin); czarny dwuwierszowy stempel nadawczy STARGARD 17.JUNI; papier z dekoracyjnym znakiem wodnym przedstawiającym głowę króla pruskiego w medalionie i podpisem "F.WILHELM.III.",na odwrocie pieczęć lakowa nadawcy z godłem i stempelek nadejścia 19 6; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 60 PLN | |
8946 |
1841 list składany ze Lwowa do Stanisławowa. | |
| 50 PLN | |
8947 |
1842 list drukowany od biskupa z Wilna do Bieniakoni (dziś na Białorusi). | |
| 160 PLN | |
8948 |
1842 składany list polecony ze Lwowa do Austrii, datownik do listów poleconych ze Lwowa, czerwony stempelek FRANCO i stempel odbiorczy na odwrocie. | |
| 100 PLN | |
8949 |
1844 kompletny list z pełną treścią wysłany 21/3 z miejscowości Lądek do Nowej Rudy, dwuobrączkowy datownik LANDECK, list w całości opłacony przez nadawcę, adnotacja "fr(anco)" z dopisaną czerwonym atramentem wysokością opłaty pocztowej "2", na odwrocie efektowna, świetnie zachowana pieczęć lakowa. | |
| 120 PLN | |
8950 |
1844 koperta listu wysłanego z miejscowości Rawa Ruska do Lwowa, czytelna i wyraźna czarna odbitka ozdobnego stempla nadawczego - odmiana bez daty, nieopisana w podręczniku autorstwa pp. Adamczyka i Bartke; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa nadawcy i łukowy stempel odbiorczy bez daty - również w tym podręczniku nie opisany; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 320 PLN | |
8951 |
1844 kompletny składany list z magistratu we Lwowie do Wiednia. | |
| 40 PLN | |
8952 |
1844 kompletny składany list ze Lwowa do Austrii. | |
| 40 PLN | |
8953 |
1844 kompletny składany list ze Lwowa do Francji, stemple tranzytowe. | |
| 200 PLN | |
8954 |
1846 list - druk wysłany z Wiśnicza do miejscowości Wieruszyce, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy WISZNICZ/ 12.OCT. na odwrocie dwuwierszowy stempel GDÓW 13.OCT.; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
8955 |
1846 około, list wysłany 16 4 z Warszawy do miejscowości Przyrów, stempel nadawczy typu IIIC o średnicy 19 mm; stempelek zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej "Interes Rządowy" (Czernik typ IIIA) z podpisem urzędnika; na odwrocie ładnie odciśnięta rosyjsko-polska pieczęć nadawcy z orłem "PROKURATORYA JENERALNA KROLESTWA"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano B.W.Trzeciecki. | |
| 240 PLN | |
8956 |
1846 kompletny składany list polecony ze Lwowa do Wiednia, stempel Lwowa typ II z napisem "Reccomandiert". | |
| 120 PLN | |
8957 |
1846 obwoluta listu ze Lwowa do Jarosławia, stempel nadawczy i odbiorczy typ I. | |
| 120 PLN | |
8958 |
1847 kompletny list polecony z magistratu we Lwowie do Wiednia, stempel polecenia "Recomandiert / LEMBERG / 17 DEZ 1847".. | |
| 100 PLN | |
8959 |
1847 list wysłany 30.XII z Bochni do miejscowości Podgórza, dwuwierszowy stempel BOCHNIA 30 DEC: i stempelek urzędowy "K:K:BOCHNIER KREISAMT", dopisek Exoffo zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej; na odwrocie niebieski stempel odbiorczy Podgórze 31 DEC."; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 200 PLN | |
8960 |
1848 obwoluta listu z Katscher (Kietrza) do Ołomuńca. | |
| 50 PLN | |
8961 |
1848 kompletny składany list ze Lwowa do Wiednia, stempel Lwowa typ I. | |
| 40 PLN | |
8962 |
1849 kompletny list z pełną treścią wysłany z Pilzna do Tarnowa, czarny dwuwierszowy "pisany" stempel nadawczy Pilzno 7.FEB.; na odwrocie dwuobrączkowy kasownik odbiorczy z ozdobnikiem; słabszy stan zachowania. | |
| 30 PLN | |
8963 |
1849 kompletny składany list ze Lwowa do Złoczowa, stempel nadawczy i odbiorczy typ I. | |
| 80 PLN | |
8964 |
1849 kompletny składany list ze Lwowa do Steyer. | |
| 40 PLN | |
8965 |
1849 "RECOMANDIRT" I "FRANCO"; w pełni opłacony przez nadawcę list polecony wysłany ze Stanisławowa do Lwowa, czarny dwuwierszowy stempel nadawczy STANISLAU 17.AUG i dodatkowe czerwone "RECOMANDIRT" I "FRANCO", list zgodnie z ordynacją przekreślony dwukrotnie na ukos; na odwrocie kompletna pieczęć lakowa i nazwisko nadawcy - Dr Antoni Janocha, który był adwokatem w Stanisławowie w 1848 został wybrany reprezentantem tegoż miasta do Centralnej Rady Narodowej - polskiej organizacji utworzonej we Lwowie w okresie Wiosny Ludów w kwietniu 1848 z inicjatywy członków Komitetu Narodowego, mającej cechy parlamentu galicyjskiego, koordynowała działalność wszystkich rad w Galicji w celu przejęcia władzy; reprezentowała głównie polskie ziemiaństwo, mieszczaństwo oraz inteligencję, o poglądach demokratycznych; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 1 200 PLN | |
8966 |
1850 około, obwoluta listu z Tuszyna do Łodzi, stempel "Interes Rządowy". | |
| 30 PLN | |
8967 |
1850 około, obwoluta listu z Radomska do Piotrkowa, stempel "INTERES RZĄDOWY". | |
| 40 PLN | |
8968 |
1851 kompletny składany list z Bochni do Wiśnicza. | |
| 60 PLN | |
8969 |
1852 obwoluta listu z Bochni do Dobczyc. | |
| 30 PLN | |
8970 |
1853 list wysłany z miejscowości Mrocza do Tucholi, dwuwierszowy stempel nadawczy MROTZEN 10 12, przesyłkę dosłano do Nakła - na odwrocie stempel przejściowy NACKEL 11 12, stąd ambulansem BERLIN-BROMBERG do Bydgoszczy, gdzie list przeniesiono do ambulansu BROMBERG-DANZIG (Bydgoszcz-Gdańsk); okrągły stempelek nadejścia 11 12;na odwrocie okrągła pieczęć nadawcy z godłem; walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 160 PLN | |
8971 |
1855 około, list tzw. "obciążony" paczką wysłany 24 4 z Gostynia do Rawicza, dwuobrączkowy stempel nadawczy GOSTYN, nalepka "Aus Gostyn" z numerem przesyłki 443, dopisek "Portofreie Justiz Sache" zwalniający korespondencję urzędową od opłaty pocztowej, ponieważ było to często nadużywane (szczególnie w przypadku listów z sądów), 1.I.1838 wprowadzono pierwsze stemple imienne dla urzędników prowadzących korespondencję, a od 30.XI.1852 obowiązek ich stosowania na wszystkich listach sądowych - tu stempelek "KRIESEL."; dwuwierszowy stempel odbiorczy RAWICZ na froncie, a na odwrocie stempelek nadejścia 25 4; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 100 PLN | |
8972 |
1856 list z treścią wysłany 4/7 z Miłosławia do Meiningen w Saksonii, dwuobrączkowy datownik nadawczy MILOSLAW; na odwrocie bardzo dobrze zachowana pieczęć lakowa i kasowniki: tranzytowy EISENACH i odbiorczy MEININGEN; doskonały stan zachowania. | |
| 60 PLN | |
8973 |
1856 kompletny list z pełną treścią wysłany 21/3 ze Szczecina do Nowogardu (Naugard), czarny dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy STETTIN; na odwrocie pieczęć lakowa i stempelek nadejścia; walor w dobrym stanie zachowania. | |
| 40 PLN | |
8974 |
1857 list z Wilna do Francji, liczne stemple i adnotacje tranzytowe i odbiorcze. | |
| 500 PLN | |
8975 |
1858 kompletny list z pełną treścią wysłany 14/9 z Paczkowa do Nowej Rudy, dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy PATSCHKAU z datą, na odwrocie pieczęć lakowa i stempelek nadejścia. | |
| 60 PLN | |