Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
2929 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, seria ząbkowana na dużych podlepkach. | Fi.1-7B |
| 140 PLN | |
2930 |
1921 znaczek wydania Korfantego. | Fi.2A |
| 20 PLN | |
2931 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, narożny ośmioblok znaczków za 40 fen z nieznanym dotąd na poz.3 błędem "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony", do tej pory na tej wartości błąd katalogowano na poz.31, na innych wartościach na poz.12, 14, 19, 21 i 24, czyste bez podlepki (Mi.415 euro); gwarancja. | Fi.4A B1 Mi.4I |
| 600 PLN | |
2932 |
1921 Górny Śląsk, poczta powstańcza tzw. wydanie Korfantego, pionowa parka znaczków za 60 fen. z dwoma błędami na poz.24 "odwrócone y zamiast F w oznaczeniu nominału z prawej strony" (Michel 150 euro) i na poz.34 "ptaszek (komma) zamiast kropki po F" (Michel -.-) w Fischerze oba niekatalogowane, czyste bez podlepki (w kilku miejscach minimalne zmatowienia gumy); gwarancja. | Fi.6A B1+B2 Mi.6B I+III |
| 800 PLN | |
2933 |
1921 stemplowany znaczek wydania Korfantego. | Fi.6A |
| 20 PLN | |
2934 |
1921 Górny Śląsk, niemiecka karta propagandowa "Die alte Heimat" wysłana z Bytomia 20.3 - w dniu Plebiscytu. | Fi.16, 18 |
| 150 PLN | |
2935 |
1921 Górny Śląsk, wydanie definitywne Komisji Rządzącej, 10 + 30 fen - frankatura dwukolorowa, list wysłany 24.1 do Minden z miejscowości Carlsruhe - Pokój, która w wyniku plebiscytu przyznana została stronie niemieckiej, niewielkie przebarwienia. | Fi.16, 20 |
| 80 PLN | |
2936 |
1921 kartka z Katowic do Niemiec. | Fi.18 |
| 35 PLN | |
2937 |
1921 list firmowy z Beuthen - Bytomia. | Fi.21 |
| 25 PLN SPRZEDANY | |
2938 |
1921 kartka z Gliwic do Niemiec. | Fi.22, 23, 24, Cp4 |
| 40 PLN | |
2939 |
1921 Górny Śląsk, seria na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 000 PLN | |
2940 |
1921 Górny Śląsk, wydanie okolicznościowe z okazji plebiscytu, seria pięknie kasowanych znaczków na wycinkach, gwarancja Schmutz. | Fi.30-40 |
| 1 200 PLN | |
2941 |
1921 Górny Śląsk, wydanie przedrukowe, seria kasowana. | Fi.41-43 |
| 60 PLN | |
2942 |
1921 kartka z Leobschutz (Głubczyce) 20.3.21 do Niemiec. | Fi.Cp3, 15, 17 |
| 60 PLN | |
2943 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, gwarancja Krawczyk. | |
| 180 PLN | |
2944 |
1921 znaczki tak zwanej zielonej poczty o charakterze prywatnym, znaczki cięte i ząbkowane. | |
| 360 PLN | |
2945 |
1922 Górny Śląsk, WODZISŁAW - SOSNICA, AMBULANS 604, znaczek za 2 Mk. unieważniony polskim datownikiem ambulansowym, co ciekawe kilka kilometrów tej linii stanowiło potem granicę, stacja Bielszowice leżała w Polsce, ale następna Sośnica już w Niemczech, dobry stan zachowania. | Fi.27 |
| 200 PLN SPRZEDANY | |
2946 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 4 mk + 20 mk - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 5.10 z Katowic do Berlina, opłacony według taryfy obowiązującej przez 1,5 miesiąca; na odwrocie kasownik tranzytowy Wrocławia (Breslau B.P.A.5.) z 7.10 i odbiorczy berliński z 8.10, dodatkowo fioletowy stempelek "P.Ue z 7.10"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.154, 158 Mi.11, 15 |
| 500 PLN | |
2947 |
1922 Górny Śląsk, polskie wydanie obiegowe dla Górnego Śląska, 50 mk - frankatura pojedyncza, list zamiejscowy w firmowej kopercie wysłany z Katowic do Siemianowic Śląskich, opłacony według taryfy z 15.01.1923; bardzo dobry stan zachowania (Fi.400.-). | Fi.159 Mi.16 |
| 300 PLN | |
2948 |
1922 kartka z Laurahütte (Siemianowic) 2.3.22 do Niemiec. | Fi. Cp3, 16, 17 |
| 60 PLN | |
2949 |
1931 niemiecka karta pamiątkowa wydana z okazji 10 rocznicy Plebiscytu na Górnym Śląsku, wysłana 15.5 z Schönberg (Sulików) do miejscowości i Buschvorwerk bei Schmiedeberg (Krzaczyna obecnie dzielnica Kowar)) , dobry stan zachowania. | Mi.P190 |
| 30 PLN | |