Aukcja rozpocznie się 21.06.2024

Aukcja 91. Polska międzywojenna 1919-1939

Strona:
Poz# Zdjęcia Opis Katalog Cechy Aktualna cena
35987

1925 wydanie na przesyłki lotnicze, 20 gr + 30 gr - frankatura mieszana, list polecony wysłany 13.XI.1935 z Dąbrówki Małej do Warszawy, na odwrocie datowniki odbiorcze.

Fi.222, 223, 251
Mi.230, 231, 272
40 PLN
35988

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków z wyróżnikiem c.

Fi.Cp42
50 PLN
35989

1925 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Piotrowice - Warszawa nr 6.

Fi.Cp42
50 PLN
35990

1925 "Podręczni polskich znaczków pocztowych" opracowany przez komisję katalogową Polskiego Towarzystwa Filatelistów w Warszawie, 208 stron, bardzo rzadkie.


500 PLN
35991

1926 kartka z Warszawy do Niemiec z wirnikiem Wystawy Radiowej.

Fi.186, Cp42
40 PLN
35992

1926 "WYSTAWA RADJOWA 15-24 MAJA w WARSZAWIE" wczesny stempel okolicznościowy, odciśnięty 17.VI na znaczku na wycinku, według Myślickiego, stopień rzadkości C, w jego katalogu nawet nie reprodukowany!!! (Myślicki 26 001).

Fi.189
Mi.208
50 PLN
SPRZEDANY
35993

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do ministerstwa w Pradze.

Fi.192, 208
30 PLN
35994

1926 ekspres polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do Poselstwa Polskiego w Pradze.

Fi.192, 208II
30 PLN
35995

1926 list firmowy z Leszna do Poznania, znaczek za 1 gr. na rzecz Funduszu Bezrobocia.

Fi.205, 210
Mi.233, 238
60 PLN
35996

1926 WILEŃSZCZYZNA - MAŁE SOLECZNIKI - karta pocztowa, wysłana 11.VIII z Wilna do miejscowości Małe Soleczniki (powiat wileńsko-trocki), przesyłka z obowiązkową dopłatą 1 gr na rzecz bezrobotnych; datownik nadawczy Wilno z okresu Litwy Środkowej, datownik odbiorczy z wyróżnikiem "*"; bardzo dobry stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.205, Cp43
150 PLN
35997

1926 kartka z Wilna 29.7.26 do Stasiły, dodatkowo znaczek za 1 gr., który w okresie 15.4.-31.8.26 służył do pobierania obowiązkowej opłaty na rzecz Funduszu Bezrobocia.

Fi.205, Cp43
35 PLN
35998

1926 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Warszawie do konsulatu polskiego w Pradze.

Fi.209I, 213II
20 PLN
35999

1926 kist firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym Wystawy Radjowej.

Fi.210
60 PLN
36000

1926 kartka z Warszawy do Pragi unieważniona wirnikiem okolicznościowym.

Fi.230, Cp46
60 PLN
36001

1926 kartka nadana w konwoju pocztowym na trasie Gorlice - Zagorzany. Rzadki stempel konwoju z trąbką pocztową. Gwarancja Berbeka

Fi.240
320 PLN
36002

1926 "Opłata ryczałtowana rozporządzeniem M.P.i T. z dn. 25/I 1928 No 2527-W", list wysłany 24.IX z Sądu Okręgowego w Warszawie do Rawicza; dekoracyjna całość z dodatkową zalepką listową w bardzo dobrym stanie zachowania.


50 PLN
36003

1927 list polecony z Myślenic do Czechosłowacji.

Fi.192, 211II
Mi.211, 239
30 PLN
36004

1927 wycinek z rzadkim kasownikiem Międzynarodowych Regat w Bydgoszczy.

Fi.205
80 PLN
36005

1927 list polecony z Ministerstwa Spraw Zagranicznych w warszawie do polskiego konsulatu w Pradze.

Fi.209, 211
Mi.237, 239
25 PLN
36006

1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Baranowicze - Białystok nr 284 z wyróżnikiem b.

Fi.209, Cp43
120 PLN
36007

1927 list firmowy z Warszawy z wirnikiem propagandowym IV Międzynarodowego Kongresu Medycyny Wojskowej w warszawie.

Fi.211
60 PLN
36008

1927 perforacja firmowa TFSJ - firma niezidentyfikowana, parka znaczków z dziurkowaniem firmowym skasowana 10.IV w urzędzie Warszawa 2; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.225
Mi.244
200 PLN
36009

1927 Odsłonięcie pomnika Fryderyka Chopina w Warszawie, trzy czyste znaczki za 40 gr. w kolorach ciemnoniebieskim, niebieskim i rzadkim jasnoniebieskim o charakterystycznym mlecznym odcieniu.

Fi.225 (b, c, d)
Mi.244
800 PLN
36010

1927 60 rocznica urodzin Marsz.Józefa Piłsudskiego, pionowa parka prób znaczka za 20 gr. w nietypowym kolorze ciemnokarminowym na cienkim białym papierze, bez perforacji i niegumowana tak jak ją wydano, lekko poziomo kreślona czerwoną i niebieską kredką, sygnowana I.B.M., gwarancja Rachmanow.

Fi.226 P
Mi.245
1 600 PLN
36011

1927 Prezydent Ignacy Mościcki, czysty znaczek za 20 gr. z wartością rozrachunkową na marginesie.

Fi.227
Mi.246
120 PLN
36012

1927 1. rocznica prezydentury Ignacego Mościckiego.

Fi.227
Mi.246
50 PLN
SPRZEDANY
36013

1927 list z Warszawy z wirnikiem propagandowym "KORZYSTAJCIE Z POCZTY LOTNICZEJ".

Fi.227
35 PLN
36014

1927 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Łódź - Lublin nr 257 z wyróżnikiem a.

Fi.227
80 PLN
SPRZEDANY
36015

1927 KORESPONDENCJA WYBITNYCH FILATELISTÓW POLSKICH, znaczek z prezydentem Ignacym Mościckim, jako dopełniająca frankatura na podwójnej karcie pocztowej z sygnaturą (IX-927) wysłanej 19.5.28 z Warszawy przez Włodzimierza Rachmanowa do Monachium; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.227, Cp47
Mi.246
160 PLN
36016

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria.

Fi.228-9
Mi.247-8
100 PLN
SPRZEDANY
36017

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria w czworoblokach.

Fi.228-9
Mi.247-8
450 PLN
36018

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria kasowana (Fi.55.-).

Fi.228-29
Mi.247-48
40 PLN
36019

1927 wydanie z dopłatą na cele oświatowe, seria czysta (Fi.150.-).

Fi.228-29
Mi.247-48 
120 PLN
36020

1927 IV Międzynarodowy Kongres Medycyny i Farmacji Wojskowej w warszawie, seria.

Fi.230-2
Mi.249-51
180 PLN
SPRZEDANY
36021

1927 IV Międzynarodowy Kongres medycyny i Farmacji Wojskowej, seria czysta w ładnym stanie (Fi.220.-).

Fi.230-32
Mi.249-51
180 PLN
36022

1927 IV Międzynarodowy Kongres medycyny i Farmacji Wojskowej, seria kasowana.

Fi.230-32
Mi.249-51
30 PLN
36023

1927 Złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, czysty znaczek za 20 gr. z wartością rozrachunkową na marginesie.

Fi.233
Mi.252
100 PLN
36024

1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w katedrze na Wawelu.

Fi.233
Mi.252
25 PLN
SPRZEDANY
36025

1928 wycinek z rzadkim stemplem okolicznościowym Wystawy Rolniczo Przemysłowej z Częstochowy.

Fi.192
25 PLN
36026

1928 list firmowy nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zbąszyń nr 3 z wyróżnikiem a.

Fi.208
100 PLN