Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
34350 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", podstawowa seria. | Fi.ON17-28 |
| 295 PLN | |
34351 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", seria kasowana. | Fi.17-28 |
| 200 PLN | |
34352 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Sejn. | Fi.ON28a |
| 200 PLN | |
34353 |
1916 okupacja niemiecka, wydanie przedrukowe "Postgebiet / Ob. Ost.", znaczek (perforacja 14½:14) z obiegu pocztowego z Kowna. | Fi.ON28a |
| 220 PLN | |
34354 |
1916 seria znaczków gazetowych w czworoblokach. | Fi.49-52 |
| 120 PLN | |
34355 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria czysta (Fi.60.-). | Fi.49-52 |
| 50 PLN | |
34356 |
1916 okupacja austro-węgierska, znaczki gazetowe - głowa Merkurego, seria kasowana na wycinkach. | Fi.49-52 |
| 50 PLN | |
34357 |
1916 okupacja niemiecka - "Postgebiet Ob. Ost", karta pocztowa wysłana 14.2 z Lipawy (Libau) do Gąbina (Gumbinnen). | Fi.Cp1 |
| 30 PLN | |
34358 |
1916 kartka (część zwrotna kartki z opłaconą odpowiedzią) z niemieckiej poczty polowej 14. Dywizji Landwery 15.4.16 do Marienbergu. | Fi.Cp2B |
| 100 PLN | |
34359 |
1916 okupacja austro-węgierska, karta pocztowa wysłana 5.II.1918 za pośrednictwem urzędu etapowego Noworadomsk (kasownik z wyróżnikiem "a") do Łęczycy. | Fi.Cp3 |
| 50 PLN | |
34360 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", podwójna karta pocztowa, czysta. | Fi.Cp4 |
| 40 PLN | |
34361 |
| 15 PLN | |
34362 |
1916 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", czysta całostka - w związku z podwyższeniem od 1.X.1918 taryfy - urzędowo dofrankowana; według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "W miarę wzrostu taryfy, do kartek po 7½ fen pracownicy poczty niemieckiej doklejali znaczki po 2½ fen z nadrukiem "Gen.-Gouv. Warschau". Doklejanie znaczków prowadzono krótko (6 tygodni) i tylko na bieżące potrzeby, a nie na zapas, stąd w chwili przejmowania magazynów pocztowych przez Polaków tylko nieliczne kartki posiadały doklejki"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Cp6, 6 |
| 50 PLN | |
34363 |
1916 podstawowa seria dla Generalnego Gubernatorstwa Warszawskiego. | Fi.ON6-16 |
| 190 PLN | |
34364 |
1916 list ze Lwowa do Wiednia, stempel cenzury wojskowej ze Lwowa. | Mi.182 |
| 25 PLN | |
34365 |
1916 list wartościowy, wysłany 22.11 do Monachium za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 185 Dywizji Piechoty, datownik odbiorczy na odwrocie; zabezpieczające pieczęcie lakowe zdjęte. | |
| 30 PLN | |
34366 |
1916 list polecony z Chrzanowa 2.V.16 do Krakowa. | |
| 60 PLN | |
34367 |
1916 list urzędowy z Sosnowca 7.10.16 do Niemiec. | |
| 40 PLN | |
34368 |
1916 kartka z Łodzi do Niemiec przez Poznań, stempel cenzury z Poznania. | |
| 100 PLN | |
34369 |
1916 list firmowy z Warszawy do Lipska, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | |
| 70 PLN | |
34370 |
1916 okupacja niemiecka, widokówka wysłana 8.11 z Będzina do Bad Oeynhausen, pieczęć formacyjna "4.Kompagnie LANDSTURM BATL. 2 WESEL"; dobry stan zachowania (przebarwienia). | |
| 40 PLN | |
34372 |
1916 list firmowy z Ciechocinka do Niemiec, stempel poznańskiej cenzury wojskowej. | |
| 150 PLN | |
34373 |
1916 polecony list sądowy z Jasła do Lipnik, opłatę za doręczenie pobrano od odbiorcy znaczkiem dopłaty. | |
| 90 PLN | |
34374 |
1916 czysty formularz przekazu pieniężnego austriackiej poczty polowej. | |
| 100 PLN | |
34375 |
1916 kartka z Krakowa do zakopanego, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, widokówka Kraków - katedra na Wawelu. | |
| 20 PLN | |
34376 |
1916 kartka z Ustrzyk Dolnych do Wiednia, stempel cenzury wojskowej w Sanoku. | |
| 20 PLN | |
34377 |
1916 Warszawa, kompletna karta żywnościowa na ziemniaki z Warszawy. Ilustrowana litografia na papierze z poddrukiem giloszowym wraz ze stemplem Komisji Rozdziału Artykułów Żywnościowych | |
| 120 PLN | |
34378 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.-Gouv. Warschau", 5 + 20 fen (ciemnobłękitny) frankatura dwukolorowa - list ekspresowy wysłany 7.7 z Aleksandrowa do Berlina, koperta dla przesyłek poczty polowej z sygnaturą "B.Manke, Posen", pieczęć formacyjna nadawcy, przesyłkę nadano po godzinie 10 rano, berliński datownik przejściowy odciśnięto na froncie o godz 8:50 wieczorem, a odbiorczy na odwrocie o godz 9:10 - imponujące tempo doręczenia przesyłki! całość w dobrym stanie zachowania. | Fi.8, 13b |
| 120 PLN | |
34379 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta wysłana z poczty etapowej Chełm „c” do poczty polowej nr 370 ze stemplem urzędu etapowego. | Fi.OA25a |
| 45 PLN | |
34380 |
1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, seria kasowana. | Fi.53-72 |
| 150 PLN | |
34381 |
1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, 5 + 15 hal - frankatura dwukolorowa, list wysłany 28.VIII.1918 za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (datownik K.u.K. ETAPPENPOSTAMT) do Zurychu, przeadresowany i dosłany do Berna, datowniki tranzytowe i odbiorcze poczty szwajcarskiej; stempel cenzury austriackiej w Feldkirch z parafką cenzora; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania. | Fi.56, 60 |
| 200 PLN | |
34382 |
1917 list polecony z Kielc do Nowego Targu. | Fi.60, 62 |
| 80 PLN | |
34383 |
1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, 20 hal - frankatura wielokrotna, polecony list wysłany 2.V.1918 z Kancelarii Generalnego Gubernatorstwa Wojskowego w Polsce za pośrednictwem urzędu etapowego w Lublinie (kasownik z wyróżnikiem "g"), adresowany do posła do Rady Państwa inż. Zygmunta Klemensiewicza; doskonała odbitka efektownej pieczęci urzędowej z godłem; kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w idealnym stanie zachowania. | Fi.61 |
| 300 PLN | |
34384 |
1917 okupacja austro-węgierska, wydanie obiegowe z podobizną cesarza Karola, znaczek za 10Kr. z rzadkim ząbkowaniem 11,5; z ledwo niewidocznym śladem podlepki, w ładnym stanie, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.72b Mi.72B |
| 60 PLN | |
34385 |
1917 okupacja austro-węgierska, karta całostka wysłana z poczty etapowej w Szczebrzeszynie do Wiednia, ocenzurowana w Zamościu. | Fi.Cp3 |
| 380 PLN | |
34386 |
1917 okupacja niemiecka - "Gen.- Gouv. Warschau", karta pocztowa wysłana 21.7 z Będzina do Monachium, stempelek cenzury poznańskiej z parafką cenzora; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp6 Mi.P5 |
| 40 PLN | |
34387 |
1917 seria znaczków gazetowych. | Fi.OA49-52 |
| 35 PLN | |
34388 |
1917 cięta seria znaczków gazetowych ze zdjętymi podlepkami, 49nz i 52nz bardzo rzadkie. | Fi.OA49-52nz |
| 350 PLN | |
34389 |
1917 znaczek gazetowy z ząbkowaniem 11,5. | Fi.OA49b |
| 10 PLN | |
34390 |
1917 parka cięta znaczków gazetowych. | Fi.OA50nz |
| 25 PLN | |