Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
35601 |
1919 przekaz pieniężny z Kalwarii Zebrzydowskiej do Krakowa, na odwrocie znaczek opłaty z lokalnym nadrukiem "PORTO" z Krakowa 1. | Fi.62 Pd28 |
| 350 PLN | |
39345 |
1950 "groszy" znaczki dopłaty ze stempelkiem typu 3 na niedostatecznie opłaconym liście zamiejscowym (30 zamiast 60 gr) wysłanym 2.1.51 z miejscowości Lipiny Śląskie do Warszawy; znaczki dopłaty o wartości 60 gr (podwójna wysokość niedopłaty) doklejono w urzędzie Warszawa 1 i skasowano je 5.1.51; rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; sygnowano Roszkowski. | Fi.D118, D123 Mi.P135, P140 |
| 250 PLN | |
40963 |
119 wydanie krakowskie, półarkusz przedrukowany nadużytą formą V wykonanej z dolnej części pierwszej formy przedrukowej. Ze względu na duże zapotrzebowanie i braki w handlu szczególnie rzadszych odmian znaczków krakowskich sporządzono V formę i przedrukowano nią spore zapasy znaczków różnych nominałów, w tym z nadrukami odwróconymi. Początkowo, kiedy nie było wystarczającej informacji o budowie i cechach charakterystycznych oryginalnych form przedrukowych, fałszerstwa te były prawie nie do odróżnienia od oryginalnych znaczków. | Fi.D5 forma V (FALSE) |
| 600 PLN SPRZEDANY | |
40964 |
1919 lokalne prowizoria dopłat, ROZWADÓW (typ 116) - nadruki fioletowe i czerwone stempelkiem gumowym, znaczki od 3 hal do 1 kr z nadrukiem PORTO skasowane 9.IX na kopercie. | Fi.73-80B |
| 50 PLN SPRZEDANY | |
40965 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 72, gwarancja Mikulski. | Fi.D1 |
| 60 PLN | |
40966 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 21, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D1 |
| 50 PLN | |
40967 |
1919 wydanie krakowskie, kasowany znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.47, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.D3 Mi.P3 |
| 40 PLN | |
40968 |
| 25 PLN | |
40969 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 15, gwarancja Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40970 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 24, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40971 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 17, gwarancja. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
40972 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 19, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40973 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40974 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, ciężka podlepka, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40975 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 35, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40976 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 40, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40977 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 31, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D3 |
| 35 PLN | |
40978 |
| 35 PLN | |
40979 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 20, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
40980 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 42, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
40981 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 31, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 40 PLN | |
40982 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IID z poz. 18, ciężkie podlepki, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D3 |
| 30 PLN | |
40983 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.22(72) "ułamana końcówka Z i uszkodzone P w POLSKA", gwarancja i opis pozycji Mikstein, Schmutz. | Fi.D3 B |
| 60 PLN | |
40984 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.25(75) "romb z haczykiem", na zabkach przebarwienia, gwarancja i opis pozycji. | Fi.D3 B |
| 30 PLN | |
40985 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID z błędem na poz.49(99) "złamane K", gwarancja i opis pozycji Falkowski. | Fi.D3 B |
| 60 PLN | |
40986 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka dopłaty za 15 h. z nadrukiem formą IID poz.31/42, prawe znaczki z błędami na poz.32 i 42 "pęknięta poprzeczka w A", gwarancja Łaszkiewicz, Mikulski, z opisem Schmutz. | Fi.D3 B |
| 500 PLN | |
40987 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB poz.55 (Fi.5500.-), piękny stan, sygnatura firmowa, SM gwarancja i opis Mikstein, gwarancja Schmutz. | Fi.D4I Mi.P11 |
| 5 000 PLN | |
40988 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, pozostałości po podlepce, bardzo ładny stan zachowania, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.D4I |
| 1 700 PLN | |
40989 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 13, przedrukowano tą formą tylko 600 znaczków z czego większość zużyto na skarcie pocztowym w Gorlicach, gwarancja Mikstein, Ryblewski. | Fi.D4I B14 |
| 1 000 PLN | |
40990 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 98, znaczek w pięknym stanie, gwarancja i oznaczenie Mikstein. | Fi.D4I |
| 1 800 PLN | |
40991 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIB z poz. 19, duże podlepki, gwarancja Jungjohann i inne, fotoatest Kronenberg. | Fi.D4I |
| 1 000 PLN | |
40992 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 15/36 h. z nadrukiem formą IIB z błędem na poz.46 "uszkodzone obie litery P", gwarancja Mikstein, Bruba, Mikulski. | Fi.D4I B Mi.P11 |
| 1 500 PLN | |
40993 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 20 h. z nadrukiem formą IIA poz.1, gwarancja Koopman, z opisem Mikulski. | Fi.D5 Mi.P4 |
| 2 400 PLN | |
40994 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 42, gwarancja i oznaczenie. | Fi.D8 |
| 630 PLN | |
40995 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 50, gwarancja Jungjohann. | Fi.D8 |
| 750 PLN | |
40996 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem formy IIA z poz. 32, gwarancja i oznaczenie Jungjohann. | Fi.D8 |
| 500 PLN | |
40997 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek dopłaty za 40 h. z nadrukiem formą IIA z błędem na poz.72 "litera Z uszkodzona po prawej", mocne ślady po podlepce, poza tym w ładnym stanie, sygnatura słynnej firmy K de Julien, sygnatura SM, gwarancja i atest z opisem uszkodzenia litery "Z" Mikstein. | Fi.D8 B Mi.P7 |
| 1 600 PLN SPRZEDANY | |
40998 |
1919 wydanie krakowskie, czworoblok znaczka z nadrukiem pierwszej formy z poz. 56/67, czworoblok w idealnym stanie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 2 000 PLN | |
40999 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 49, małe rozerwanie przy dolnym marginesie, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 180 PLN | |
41000 |
1919 wydanie krakowskie, znaczek z nadrukiem pierwszej formy z poz. 48, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.D9 |
| 480 PLN | |