Poz# | Zdjęcia | Opis | Katalog | Cechy | Aktualna cena |
38930 |
1947 wydanie przedrukowe, marginesowa parka znaczków za 5/6 zł., lewy z mocno, a prawy z lekko zalanym czerwonym nadrukiem, gwarancja Krawczyk. | Fi.418a B Mi.454 |
| 120 PLN | |
38931 |
| 500 PLN | |
38932 |
| 900 PLN | |
38933 |
| 1 000 PLN | |
38934 |
1947 wydanie przedrukowe, znaczek cięty z błędem nadruku "łezka przy lewej gwiazdce", gwarancja. | Fi.418nz B2 Mi.454U |
| 400 PLN | |
38935 |
1947 Kultura Polska, serie z odmianami papierów. | Fi.420-7A Mi.455-62B |
| 150 PLN | |
38936 |
1947 Kultura Polska (I) - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński, czworoblok legitymacyjny znaczków za 1 zł. w kolorze niebieskim, drukowany z walca N.1 W.II - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu; co rzadkie z "abklatschem" rysunku i oznaczeń na całej powierzchni, nie jest gwarantowany gdyż będzie eksponowany od strony gumy i nie był fałszowany. | Fi.420A Mi.455B |
| 600 PLN | |
38937 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420A Mi.455B |
| 25 PLN | |
38938 |
| 50 PLN | |
38939 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420A Mi.455B |
| 20 PLN | |
38940 |
1947 Kultura Polska (I) - Malarstwo - J.Matejko, J.Malczewski, J.Chełmoński; parka unikalnych prób znaczka za 1 zł. w kolorze ciemnoniebieskim, drukowanych z walca N.2.W.1 - tzw. wersja "a" z oznaczeniem walców przed 91 i za 100 znaczkiem w arkuszu drukowana dnia 22.IV.1947, która nie została przyjęta do druku ze względu na zbyt intensywny rysunek - na dole odręczna adnotacja "22 IV. nieprzyjęty do druku" prof.S.Miksteina; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym tu oferowaną (Fi.2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; wartość rzeczywista próby przy oznaczeniu walca nieco wyższa, a drugiej niższa, niż ich wycena katalogowa, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.420A P1 Mi.455B |
| 5 000 PLN | |
38941 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.420B Mi.455A |
| 25 PLN | |
38942 |
| 25 PLN | |
38943 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.420B Mi.455A |
| 20 PLN | |
38944 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421A Mi.456B |
| 20 PLN | |
38945 |
| 30 PLN | |
38946 |
| 400 PLN | |
38947 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.421B Mi.456A |
| 15 PLN | |
38948 |
1947 Kultura polska I wydanie, parka znaczków za 2 zł. z błędem na prawym znaczku "ukośna kreska nad głową", gwarancja Krawczyk. | Fi.421B B Mi.456A |
| 30 PLN | |
38949 |
1947 Kultura polska I wydanie, ząbkowany znaczek za 2 zł z błędem na poz.50 "plamka na brodzie", gwarancja. | Fi.421B B2 Mi.456A |
| 40 PLN | |
38950 |
1947 kultura polska, blok legitymacyjny. | Fi.423A Mi.458B |
| 20 PLN | |
38951 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.423B Mi.458A |
| 10 PLN | |
38952 |
| 80 PLN | |
38953 |
1947 Kultura Polska (I i II) - A.Mickiewicz, komplet bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w czworoblokach, próba wydania pierwszego z walca N.2.W.I w kolorze czarnym (błędnie skatalogowana w dwóch miejscach katalogu) oraz kolejno próby wydania drugiego: z walca N.2.W.I w kolorze jasnoczerwonolila, z walca N.2.W.II w kolorze szarawofioletowym, z walca N.2.W.III w kolorze szarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem, z walca N.2.W.IV w kolorze szarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem, z walca N.2.W.V w kolorze jasnoszarawofioletowym, z walca N.2.W.VI w kolorze jasnoszarawofioletowym z kontrastowym rysunkiem i z walca N.2.W.VII w kolorze jasnoszarawofioletowym z rozjaśnionym rysunkiem; w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby - w tym tu oferowaną (Fi.2500.-), z drugiego dwie, w tym pierwszą czarną błędnie, a drugą tylko z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest wcale próbą tylko znaczkiem, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); wszystkie te próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; z artykułu Lesława Schmutza "W katalogu na ich temat powinna być informacja, że istnieją jedynie po dwa czworobloki legitymacyjne takich prób. A wycenianie tych jednostkowych czworobloków traci sens skoro poza posiadanymi przeze mnie mogą być tylko takie drugie"; oferowany zestaw jest tym drugim - wspomnianym w artykule i jego kompletną dokumentacją, gwarancja na każdym znaczku i opis "Próba" na każdym czworobloku Schmutz | Fi.427 P1, 436 P- 7 Mi.462, 470 P |
| 86 000 PLN | |
38954 |
| 5 000 PLN | |
38955 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429A Mi.463B |
| 30 PLN | |
38956 |
| 30 PLN | |
38957 |
1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429A Mi.463B |
| 15 PLN | |
38958 |
1947 Kultura polska (II) - Matejko, Malczewski i Chełmoński, narożny znaczek za 1 zł., blok legitymacyjny N.2.W.II. | Fi.429B Mi.436A |
| 30 PLN | |
38959 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.429B Mi.463A |
| 15 PLN | |
38960 |
1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny. | Fi.429B Mi.463A |
| 25 PLN | |
38961 |
| 180 PLN | |
38962 |
| 240 PLN | |
38963 |
| 50 PLN | |
38964 |
1947 kultura Polska (II) - Fryderyk Chopin, nieząbkowany znaczek za 3 zł., z walca N.3 W.II drukowano jedynie znaczki ząbkowane (patrz PZP str.368), w katalogu Fischera pojawiły się pierwsze próby tego wydania, na razie w sposób niepełny i błędny skatalogowane - z pierwszego wydania skatalogowano trzy próby (wycena po 2500.-), z drugiego dwie, w tym drugą z walców VI, VII i VIII (ta z VIII walca nie jest próbą, a te z walców I, II, III, IV i V pominięto); te ostatnie próby dokładnie opisał L.Schmutz w styczniowym numerze Filatelisty na str.38-42 i w ślad za tą publikacją zostaną pewnie po wielu latach prawidłowo skatalogowane; w kilku przypadkach z danego walca drukowano tylko jeden rodzaj znaczków ząbkowane bądź nieząbkowane, tak właśnie było w przypadku walca N.3 W.II - wszystkie znaczki przeząbkowano i cięte nie powinny istnieć. | Fi.431 nz Mi.465U |
| 6 000 PLN | |
38965 |
| 10 PLN | |
38966 |
1947 Kultura polska (II) - Fryderyk Chopin, karta maksimum. | Fi.431B Mi.465A |
| 100 PLN | |
38967 |
| 250 PLN | |
38968 |
1947 narożny znaczek z numerem walca na marginesie. | Fi.432B Mi.466A |
| 10 PLN | |
38969 |
| 20 PLN | |